Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 12-04-2007, 12:52
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default piaci lista apro modositasa

a piacon levo aruk nagyon szepen csoportositva vannak az ezt a temat erinto legutobbi valtozasok ota. meg talan 1 apro modositas lenne jo, megpedig az, hogy ne csak az 1-1 kereskedonel levo aruk osszerteke (penzben) legyen osszesitve, hanem ahmednel a kirakott sereg osszletszama is, de legfokeppen bahianal levo tekercsek szama is. ez utobbi szinte mindenkit erint es sokszor teljesen mind1, hogy milyen tekibol van kinn x ertek, vagy x darab, leginkabb az szamit, hogy osszesen mennyi van kinn.

persze mindenki tud kalkulatort hasznalni, de ha mar a kirakott aru penzben kifejezett osszerteket automatikusan kalkulalja a progi, akkor a tekik szamat is osszesithetne mar. ahmednel a seregletszamnal szintugy.

juszufnal ilyesmire sztem nincs szukseg, mert tul sokretu az aru ami ott lehet, es igen nagyok lehetnek az ertekbeli kulonbsegek a kulonbozo nyersifajtaknal.

sztem 1altalan nem lenne eroforrasigenyes valtozas, apro dolog, de nagyon hasznos (lehetne).
Sponsored Links
  #2  
Old 12-04-2007, 13:01
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Ahmed a rabszolgakereskedő

Katona 41.808 49.666 2.076.436.128 arany

41.808 egység 2.076.436.128 arany

Báhia a papnő

Lakáshelyzeti tudománytekercs 1.000 4.444 4.444.000 arany
Mágia tudománytekercs 1.000 5.555 5.555.000 arany

2.000 tudománytekercs tekercs 9.999.000 arany

Juszuf a kufár

Gabona 59.000 39 2.301.000 arany
Agyag 92.301 39 3.599.739 arany
Fa 65.389 39 2.550.171 arany
Kő 571.143 39 22.274.577 arany
Fém 3.373 399 1.345.827 arany

32.071.314 arany

--------------------------------------------------------------------------------

2.118.506.442 arany

Ilyenre gondoltál? ha nem igényel nagy fejlesztés, és nem kell neki erőforrás, én benne vagyok.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
  #3  
Old 12-04-2007, 13:03
Toti Toti is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Bp. Újpest
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Benne vagyok én is. Nem mintha sokat zavarna ez nekem, mert nem nagyon érdekel, hogy összesen mennyi van kint, hanem inkább fajtánként mennyi az a lényeg számomra. De ha megoldható akkor mások javára, akik esetleg hasznát veszik, be lehet hozni.
  #4  
Old 12-04-2007, 13:03
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Én fölöslegesnek érzem. Engem inkább zavarna lent a darabszám, minthogy segitene. még a hülye matekosok is megmondják nagyságrendileg hogy kb mennyi az annyi. nem hiszem hogy több 100k tekinél sokat számitana, hogy +-10k-t tévedsz a saccolásnál. Katinál is akkor számit amikor helyett akarsz esetleg neki csinálni... De akkor meg úgyse jó az összegzés mert a vari,toli, sőt a sima kati is bezavar, ráadásul a kati piacnál is elég nagy különbségek vannak értékben... így ott is inkább az értéke számit, nem az összdarabszám sztem...
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #5  
Old 12-04-2007, 13:05
Zsáni's Avatar
Zsáni Zsáni is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,389
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

szerintem néha kicsit bekavaró lehet, de nekem mindegy lesz-e, vagy nem.
én semmi szükségét nem látom, hogy összeadja a lakáshelyzeti tekimet a hadügyivel.
__________________
Az élet szar
De szarból is lehet várat építeni
  #6  
Old 12-04-2007, 13:25
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ezt a módosítást feleslegesnek tartom.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #7  
Old 12-04-2007, 13:39
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Ilyenre gondoltál? ha nem igényel nagy fejlesztés, és nem kell neki erőforrás, én benne vagyok.
pontosan ilyenre. igy kapcsibol lehetne tudni saccolas es hosszas kalkulalas nelkul, hogy pontosan mennyi teki van kinn a piacon.

ha pl vki csatlakozni akar 1 jobb szovihez, nem azt kerdezik, hogy menni haditekid van, vagy mennyi ipari, hanem azt, hogy mennyi tekid van. azonkivul az 1 kiscsit mokas, hogy vki azt mondja zavaro lenne. aztan az alahuzas alatt levo osszesitett penzosszeg miert nem zavaro? mindenki tudja hogy az alahuzas alatt levo szam az az osszesites. tovabbra is ott van, hogy mennyi van lakibol, hadibol, stb.

meg soxor elofordul, hogy 1fajtabaol nem 1 tetel van kinn, hanem tobb es csak a tekilista 30-40 tetelbol all (vagy tobbol). most miert lenne rossz az ha osszesitve kapasbol tudnam mennyi van, minthogy saccolgassak, vagy 5 percig kopacsoljak a kalkulatoron?
  #8  
Old 12-04-2007, 13:51
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Smooth Scroller View Post
pontosan ilyenre. igy kapcsibol lehetne tudni saccolas es hosszas kalkulalas nelkul, hogy pontosan mennyi teki van kinn a piacon.

ha pl vki csatlakozni akar 1 jobb szovihez, nem azt kerdezik, hogy menni haditekid van, vagy mennyi ipari, hanem azt, hogy mennyi tekid van. azonkivul az 1 kiscsit mokas, hogy vki azt mondja zavaro lenne. aztan az alahuzas alatt levo osszesitett penzosszeg miert nem zavaro? mindenki tudja hogy az alahuzas alatt levo szam az az osszesites. tovabbra is ott van, hogy mennyi van lakibol, hadibol, stb.

meg soxor elofordul, hogy 1fajtabaol nem 1 tetel van kinn, hanem tobb es csak a tekilista 30-40 tetelbol all (vagy tobbol). most miert lenne rossz az ha osszesitve kapasbol tudnam mennyi van, minthogy saccolgassak, vagy 5 percig kopacsoljak a kalkulatoron?
Bevallom én még 20 tételnél sem kopácsoltam a kalkulátoron, és nem is 5percig számoltam.
az összérték fontos dolog, mert abból tudod mennyi az összértéke a piacon az árudnak, főleg amikor kiárulsz. A való életben is így van a számlán. Árúfajtánként tételesen. és a végén a teljes összeg.
Amúgy ha megkérdezi egy szövi hogy mennyi tekid van, akkor nem azt várja, hogy "10198541db", hanem megelégszik azzal hogy "10milla", vagy esetleg ha csak simán tételesen mondod, hogy 2milla hadi, 5milla laki stb.
Sztem tök hülyeség lenne csak a teki piacra bevezetni, viszont a többi piacon, nem hogy fölösleges, hanem baromi zavaró lenne számomra.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #9  
Old 12-04-2007, 14:02
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Bevallom én még 20 tételnél sem kopácsoltam a kalkulátoron, és nem is 5percig számoltam.
az összérték fontos dolog, mert abból tudod mennyi az összértéke a piacon az árudnak, főleg amikor kiárulsz. A való életben is így van a számlán. Árúfajtánként tételesen. és a végén a teljes összeg.
Amúgy ha megkérdezi egy szövi hogy mennyi tekid van, akkor nem azt várja, hogy "10198541db", hanem megelégszik azzal hogy "10milla", vagy esetleg ha csak simán tételesen mondod, hogy 2milla hadi, 5milla laki stb.
Sztem tök hülyeség lenne csak a teki piacra bevezetni, viszont a többi piacon, nem hogy fölösleges, hanem baromi zavaró lenne számomra.
csakhogy ez azert nem igaz, mert az 1ik csopiban ennyi az ara a masikban meg annyi, tehat megiscsak az a lenyeges, hogy mennyi teki van es nem az, hogy az aktualis ara mennyi. mert hiaba van 100 milla erteku ebbol, vagy abbol, ha a kovetkezo csoportban mar csak a feleert tudnad eladni.

zavaro, zavaro... az alahuzas alatt jobb oldalon ott van most is, hogy ennyi es ennyi millio, bal oldalon meg az lenne, hogy ennyi "tudomanytekercs osszesen: xxxxxx". mi a bubanat ebben a zavaro?

a kirakott seregnel (irtam, hogy ez nem annyira lenyeges), jobb oldalon ugye az osszesitett penzertek, bal oldalon: "sereg osszesen: xxxxxx".

azt is mondtam, hogy a nyersi piacra nem kell, mert tulsagosan sokretu az aru ott.


tehat ez csak 1 pici infocska, hogy osszesen mennyi teki, es osszesen mennyi seregem van kinn. az, hogy vkinek erre nincs szuksege az meg vhol megertem, de hogy zavaro?

Last edited by Smooth Scroller; 12-04-2007 at 14:07..
  #10  
Old 12-04-2007, 14:06
Smooth Scroller Smooth Scroller is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 772
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Amúgy ha megkérdezi egy szövi hogy mennyi tekid van, akkor nem azt várja, hogy "10198541db", hanem megelégszik azzal hogy "10milla", vagy esetleg ha csak simán tételesen mondod, hogy 2milla hadi, 5milla laki stb.
megvalami. csakhogy nem igy irna ki - szandekosan irtad 1be, elvalasztas nelkul, hogy minel visszataszitobb legyen? -, hanem normalisan, igy:

tudomanytekercs osszesen: 10,198,541 db

es akkor kalukalas nelkul is tudod valaszolni a szovinek, hogy "10 milla". a reszletezes atomfolosleges. es meg kalkulalni sem kell, mert kiirja.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
piaci áruk elveszése pea Segítség 2 08-15-2007 19:03
Mennyire zavar bennünket a piaci utalgatás? monro Általános beszélgetés Hódítós témákban 140 11-04-2006 18:01
Tisztességtelen piaci magatartás fogalmának bevezetésére. Wanax Elvetett javaslatok 209 06-08-2006 12:56
Csopik piaci helyzete DerMedve Általános beszélgetés Hódítós témákban 1 02-12-2006 13:58


All times are GMT +1. The time now is 01:52.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu