Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport
Register Stats Members List Today's Posts

Szabadidő, Sport Szabadidő és minden, ami sport

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 01-26-2010, 16:06
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Meg mi is tartunk itthon pacikat a családdal (lovagoltatás, hintózás, lovastúraszervezés stb...)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #52  
Old 01-27-2010, 15:22
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Arrow

Én a Barantában láttam olyan elemeket, amiről nem feltétlen gondolnám, hogy eredetileg is benne volt. Pl: hátra-szaltó és egyéb ilyenek.

Az, hogy a test-test elleni harcokban vannak dulakodva-küzdések még ok, de azért volt egy-két dolog, amit nem gondolnék a magyar történelmi harckultúránk részének.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #53  
Old 01-27-2010, 15:30
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Mert a magyar nem szaltózhat csak a kínai? Szerintem meg akár az elsők között is lehettek, akik először ilyen "trükköket" mutattak be, ugyanis a Baranta erősen kapcsolódik a lovas sporthoz/lóval való küzdéshez. Ott pedig nem elképzelhetetlen hogy már eleinte is igy "cifrázták" a dolgokat.
Természetesen mint mindenben itt is vannak/lehetnek átvett elemek, mint a világon bármiben. (szokások,nyelv,kultúra stb...)
Reply With Quote
  #54  
Old 01-27-2010, 15:39
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
Én a Barantában láttam olyan elemeket, amiről nem feltétlen gondolnám, hogy eredetileg is benne volt. Pl: hátra-szaltó és egyéb ilyenek.
Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Mert a magyar nem szaltózhat csak a kínai? Szerintem meg akár az elsők között is lehettek, akik először ilyen "trükköket" mutattak be, ugyanis a Baranta erősen kapcsolódik a lovas sporthoz/lóval való küzdéshez. Ott pedig nem elképzelhetetlen hogy már eleinte is igy "cifrázták" a dolgokat.
Lóháton szaltóztak, és lóval küzdöttek? Szegény ló mit ártott nekik?

(zokon ne vedd )
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to laci For This Useful Post:
  #55  
Old 01-27-2010, 15:54
RRRrrr RRRrrr is offline
Member
 
Join Date: Aug 2009
Location: Miskolc (a fények városa:))
Posts: 389
Activity: 0%
Longevity: 80%
Default

Nem pont így értettem, de aki nincs lóközelben, az nem tudja mikor jár nekik egy oldalbarúgás Ugyhogy akár a lóval is lehet küzdeni (sokszor küzdöttem velük, de eddig mindig nyertem)
Reply With Quote
  #56  
Old 01-28-2010, 00:26
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

én most Tae Kwon Do-zok... nagyon tetszik... jó gyorsak, erősek a rugások. Viszont szívesen keverném valamivel (ütések, dobások) szóval majd jövőre valami mást kipróbálok, esetleg egy nyári edzőtábor, és úgy sulikezdéssel beiratkozom valahova. Talán Ju Jitsu, vagy Krab Maga, vagy valami ami megtetszik...

Mindenesetre itt egy videó, majd valamikor rakok be pár "normálisabbat" is... (szeretem a harcművészet1 vs. harcművészet2 videókat... )

Capoeira vs Box


ezt hívják pofáraesésnek?

Last edited by Dynosaur; 01-28-2010 at 00:29..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Dynosaur For This Useful Post:
  #57  
Old 01-28-2010, 06:11
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Jujj, ez nekem fájt.
Mondjuk, amilyen idióta volt az ellenfele, simán megérdemelte...
Reply With Quote
  #58  
Old 01-28-2010, 08:15
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Egyrészt nagyon nem szeretem az ilyen "összehasonlító" videókat, ez mindig arra jó hogy valamelyiket lejárassa.

A másik: szerintem ez a tag nem boxoló volt, legalábbis én nem tudok olyanról hogy a boxban lenne ugró ütés.
Reply With Quote
  #59  
Old 01-28-2010, 09:13
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by laci View Post
Egyrészt nagyon nem szeretem az ilyen "összehasonlító" videókat, ez mindig arra jó hogy valamelyiket lejárassa.
nem hiszem, hogy a lejáratás a cél... szerintem érdekes összereszteni a különböző irányzatokat, meglátni, hogy melyik hogy harcol, esetleges erősségeket gyengeségeket a másikkal szemben. (persze ez függ az adott harcostól is, nem csak az ágazattól, de attól függetlenül érdekes.)

valakinek ugye nyerni kell

Quote:
Originally Posted by laci View Post
A másik: szerintem ez a tag nem boxoló volt, legalábbis én nem tudok olyanról hogy a boxban lenne ugró ütés.
youtube boxolót ír... kickbox-ban van, lehet akkor az, de nem derül ki a videóból, mivel csak egy ütést látunk...
Reply With Quote
  #60  
Old 01-28-2010, 09:27
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem csak akkor működne bármiféle összehasonlítás, ha tökéletesen egyforma paraméterekkel rendelkező, tökéletesen egyforma fizikai és szellemi kondícióban rendelkező harcművészeteket eresztenének össze, olyan szabályokkal amelyek egyik félnek sem, vagy mindkettőnek idegenek. És mindezt nem egy alkalommal, hanem sorozatban.
Így esetleg le lehetne mérni hogy melyik irányzat a "hatékonyabb".

Enélkül nem érdemes összehasonlítani az irányzatokat, mert túl sok minden befolyásolja egy meccs kimenetelét, és ezek közül csak az egyik az adott stílus hatékonysága.

Last edited by laci; 01-28-2010 at 09:34..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Minden ami 1/A Északföld Általános beszélgetés Hódítós témákban 1400 03-09-2012 17:43
Minden, ami ló... Cassandra Szabadidő, Sport 143 04-20-2009 17:20
Minden ami ember Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 5 08-05-2007 11:55
Minden ami ember Markal Általános beszélgetés Hódítós témákban 8 08-31-2006 17:25
Minden ami Ragnarok majomkirály Filmek, sorozatok, TV 3 03-16-2006 20:27


All times are GMT +1. The time now is 11:22.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu