Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-12-2007, 11:53
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Minimum föld

Most, hogy a kék számosok, főleg akiknek sok van belőle, kénytelenek magasra kapaszkodni a fellépésért, úgy vélem kissé fel fognak torlódnia topban, bár lehet ebben tévedek. Ugye 5-ben a legszembetűnőbb a dolog, mert sok csoportban nagyon messzire el kell távolodni a mezőnytől, hogy pl a top1%-ot teljesíteni lehessen, ugyanakkor továbbra is max 600 hektár földet vihet magával a fellépni szándékozó ország. A jelenlegi feltételek mellett 1-2 ori felverekszi magát magasra, aztán a földjét leadva a többinek, azok munka nélkül, mondhatnám jksz-el teljesítik a számukra rendelt feltételeket.
Ugyanez igaz a termelő társaságokra. Ha némely tag fellép 4-be, a földje ott marad, mert neki nincs rá szüksége a továbbiakban, és a helyét rögtön átveheti egy cimbora, akitől adott esetben majd visszakapja...

Azt javaslom, hogy az A és B csoportok mintájára kerüljön bevezetésre a minimum föld fogalma a lentebbi csoportokban is. Tudom, hogy ez a gondolat is ugyanazon érdekeket sérti amit a maximum földes, bár ezt nehezebb elütni azzal, hogy kérek-e játék megnyerése gombot is az orimba...
Sponsored Links
  #2  
Old 01-12-2007, 15:29
Killer's Avatar
Killer Killer is offline
Member
 
Join Date: Sep 2006
Location: Kurityán
Posts: 1,033
Activity: 0%
Longevity: 96%
Cool

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Most, hogy a kék számosok, főleg akiknek sok van belőle, kénytelenek magasra kapaszkodni a fellépésért, úgy vélem kissé fel fognak torlódnia topban, bár lehet ebben tévedek. Ugye 5-ben a legszembetűnőbb a dolog, mert sok csoportban nagyon messzire el kell távolodni a mezőnytől, hogy pl a top1%-ot teljesíteni lehessen, ugyanakkor továbbra is max 600 hektár földet vihet magával a fellépni szándékozó ország. A jelenlegi feltételek mellett 1-2 ori felverekszi magát magasra, aztán a földjét leadva a többinek, azok munka nélkül, mondhatnám jksz-el teljesítik a számukra rendelt feltételeket.
Ugyanez igaz a termelő társaságokra. Ha némely tag fellép 4-be, a földje ott marad, mert neki nincs rá szüksége a továbbiakban, és a helyét rögtön átveheti egy cimbora, akitől adott esetben majd visszakapja...

Azt javaslom, hogy az A és B csoportok mintájára kerüljön bevezetésre a minimum föld fogalma a lentebbi csoportokban is. Tudom, hogy ez a gondolat is ugyanazon érdekeket sérti amit a maximum földes, bár ezt nehezebb elütni azzal, hogy kérek-e játék megnyerése gombot is az orimba...
mivel a cél ugyanaz nekem ez is tetszik!
  #3  
Old 01-12-2007, 15:48
dreaman68 dreaman68 is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Aszód
Posts: 676
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

nekem is tetszik ez is támogatom
  #4  
Old 01-12-2007, 19:36
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Azt javaslom, hogy az A és B csoportok mintájára kerüljön bevezetésre a minimum föld fogalma a lentebbi csoportokban is. Tudom, hogy ez a gondolat is ugyanazon érdekeket sérti amit a maximum földes, bár ezt nehezebb elütni azzal, hogy kérek-e játék megnyerése gombot is az orimba...
Ezt a maximum földes ötleteddel ellentétben maximálisan támogatom
  #5  
Old 01-12-2007, 19:58
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Értelmes javaslat.
Azért is jó, mert egységesebb lenne a hodito.
Én is támogatom.
  #6  
Old 01-14-2007, 11:50
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Thumbs down

"tettszik, gondolom ezt úgy akarod elérni, hogy akármeddig lehet most is ütni, de leadni nem adhatsz le földet lépés előtt -legalábbis remélem erre gondoltál, mert ezt támogatom... tehát termelni lehessen 3k hekin 5. szinten is, de leadni ne lehessen a földet.

De picit lehetne bütykölni a dolgot: a minimum 80% földszámolás csak 750 heki fölött induljon el (ennek a 80%-a az a 600 hekis max föld) azaz, ha e fölé mész nem adhatod le csak a területed 20%-át, akár szándékoltan teszed (ejnyebejnye persze, de sokan nem buknak le) akár nem. Pontosabban ez 5. szintre... szóval minden szinten (kivéve 2 és 1 ) úgy kellene elindítani a minimum földes számlálót, hogy a max felvihető föld 125%nál induljon... azaz amikor ez a feljutási tag számolni kezd, akkor legyen az ország annyi területen, aminek a minimum 80%-a a max felvihető föld a szinten."

- elsőre ezt gondoltam, de jobban csavargatva a dolgot ez jön le: aki termelni akar, az felmegy és le se jön vagy lemegy nullázni a top30% köreit és újra felüti magát, a felhalmozott gazdát cserélgető föld nem szűik meg, csak a termelő országok nem fognak lépni, hanem közvetítőkkel vitetik tovább a pénzt, így viszont, persze a JKSZ csúnya, de tényleg nem lesznek feleresztve azok akiknek nagy a számuk, mert azoknak ki kell vinniük a császár felé azta hatalmas plussz földet a csoportból, ergo a termelő nem fogja azt viszontlátni többet, tehát nem tudja "kölcsön" adni, ezért mindent megtesz hogy ne jussanak a közelébe, amiben persze könnyű dolga van.

tehát sem azt nem támogatom, hogy ne lehessen felmenni magasra, mert a számláló nem engedné a császár felé leadni (mert akkor lehetetlen kijutni egy ilyen csoportból nagy kék számmal, aki termel, azt meg nem is érdekli) se azt, hogy csak leadni ne lehessen. Mindkettő a szabály kikerülését erőszakolná ki, ha lehet még kevésbé tiszta módszerekkel, mint ahogy most dolgoznak. Nem egészséges a mostani helyzet, de ez se megoldásk, sőt még rontana is a helyzeten. Nem támogatom.
  #7  
Old 01-14-2007, 12:03
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki View Post
"tettszik, gondolom ezt úgy akarod elérni, hogy akármeddig lehet most is ütni, de leadni nem adhatsz le földet lépés előtt -legalábbis remélem erre gondoltál, mert ezt támogatom... tehát termelni lehessen 3k hekin 5. szinten is, de leadni ne lehessen a földet.

De picit lehetne bütykölni a dolgot: a minimum 80% földszámolás csak 750 heki fölött induljon el (ennek a 80%-a az a 600 hekis max föld) azaz, ha e fölé mész nem adhatod le csak a területed 20%-át, akár szándékoltan teszed (ejnyebejnye persze, de sokan nem buknak le) akár nem. Pontosabban ez 5. szintre... szóval minden szinten (kivéve 2 és 1 ) úgy kellene elindítani a minimum földes számlálót, hogy a max felvihető föld 125%nál induljon... azaz amikor ez a feljutási tag számolni kezd, akkor legyen az ország annyi területen, aminek a minimum 80%-a a max felvihető föld a szinten."

- elsőre ezt gondoltam, de jobban csavargatva a dolgot ez jön le: aki termelni akar, az felmegy és le se jön vagy lemegy nullázni a top30% köreit és újra felüti magát, a felhalmozott gazdát cserélgető föld nem szűik meg, csak a termelő országok nem fognak lépni, hanem közvetítőkkel vitetik tovább a pénzt, így viszont, persze a JKSZ csúnya, de tényleg nem lesznek feleresztve azok akiknek nagy a számuk, mert azoknak ki kell vinniük a császár felé azta hatalmas plussz földet a csoportból, ergo a termelő nem fogja azt viszontlátni többet, tehát nem tudja "kölcsön" adni, ezért mindent megtesz hogy ne jussanak a közelébe, amiben persze könnyű dolga van.

tehát sem azt nem támogatom, hogy ne lehessen felmenni magasra, mert a számláló nem engedné a császár felé leadni (mert akkor lehetetlen kijutni egy ilyen csoportból nagy kék számmal, aki termel, azt meg nem is érdekli) se azt, hogy csak leadni ne lehessen. Mindkettő a szabály kikerülését erőszakolná ki, ha lehet még kevésbé tiszta módszerekkel, mint ahogy most dolgoznak. Nem egészséges a mostani helyzet, de ez se megoldásk, sőt még rontana is a helyzeten. Nem támogatom.

Szal akkor a sokszámos fordulás nehezítése elvezet oda, hogy kizárólag az fordulhat, aki kellőképpen benyalja magát a topos termelőkhöz. És szerinted ez rendben is van így...
A termelők valószínű télleg nem fognak fellépni, mert nem hagyják veszni a földjüket, hanem leutalják a pénzt, és más majd elviszi. De ez most is így megy sajna.
A javaslat szerint aki elég ügyes és kitartó felmehet magasra termelni, de legalább a sokszámosok fölös területe kikerül a csoportokból, amit nagyon nem tartok hátránynak, főleg 5-dik szinten.
Ha meg a jksz nagyon eldurvul a sokszámosok ellehetetlenítésére, talán valami végre történni fog a jelenleg is közismert, de sajnálatos módon elfogadott csalások kiküszöbölésére.
  #8  
Old 01-14-2007, 12:21
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Szal akkor a sokszámos fordulás nehezítése elvezet oda, hogy kizárólag az fordulhat, aki kellőképpen benyalja magát a topos termelőkhöz. És szerinted ez rendben is van így...
A termelők valószínű télleg nem fognak fellépni, mert nem hagyják veszni a földjüket, hanem leutalják a pénzt, és más majd elviszi. De ez most is így megy sajna.
A javaslat szerint aki elég ügyes és kitartó felmehet magasra termelni, de legalább a sokszámosok fölös területe kikerül a csoportokból, amit nagyon nem tartok hátránynak, főleg 5-dik szinten.
Ha meg a jksz nagyon eldurvul a sokszámosok ellehetetlenítésére, talán valami végre történni fog a jelenleg is közismert, de sajnálatos módon elfogadott csalások kiküszöbölésére.
Nem, nincs rendben, de a szabálymódosításod nékül is mindenki látja mi van, csak legfeljeb nagyokat sunyítanak itt a fórumon róla, de ha ezt bevezetjük akkor benyalni se tudnak a sokkékszámosok, sőt tűzzel vassal irtva lesznek a top közeléből, mert a fenének akarnak ezek a srácok veszteni az összekotort hektárokból. Kis JKSZ vs. mégtöbb 'rosszabb' JKSZ a választási lehetőség. Két rossz közül a kisebb rossz, ha hagyod az egészet a levesbe, és valahogy másként próbáljuk megoldani. Nem mondom, hogy könnyű találni megoldást, de ezt végiggondolva csúnyábbat látok, mint ami van. Mert így legalább megkapják a szimpátiát a sok kékszámmal, és fel tudnak menni arra két hétre, ami kell. Legalábbis Tuvalut nem láttam itt panaszkodni például ami talán azt is jelentheti, hogy megoldódik a gondja V-ben... a többit nem kell firtatni lehet sejteni. Vagy küzd és marha lassan jut fel, vagy segítenek neki kicsit. Ha segítik, akko rnem viszi ki a földjét, ha nem akkor kiviszi. Egyértelmű, jelenleg a probléma megoldja magát, ha nem is szépen, de megteszi, míg ha ebbe belenyúlunk akkor sajnos több akadályt gördítünk az egészbe és több tisztességetlen játékot, mint amennyit megoldanánk. De ez az én véleményem, gondoltam megosztom veletek, legfeljebb leszavaztok, nem kell rögtön letámadni.
  #9  
Old 01-14-2007, 12:51
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

3490 5/V Tuvalu 213176

szerintem megoldódott

amit meg Senki ír az tök jogos. ha ilyen lesz a termelők csoportjainak nem lesz érdeke felengedni senkit, sőőőt az lesz, hogy lesz egy határcsapat, aki nem enged fel senkit az ég adta világon. a termelők meg vígan éldegélnek majd 0 barakkal és végtelen topkörig. úgyis visszaépítik a házakat és folyamatosan leutalgatnak.
ez még szerintem nem annyira elterjedt, de ezzel sokkalta jobban el lesz terjedve.
szóval ahogy leírta senki vagy a kisebbik jksz, hogy állandó földleadás vagy a nagyobb kék számosok/mások teljes ellehetetlenítése.
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)

Last edited by Grabi; 01-14-2007 at 12:58..
  #10  
Old 01-15-2007, 08:13
Alba Alba is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pápa
Posts: 749
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Lehet hogy én vgayok hülye de nem értem amit Synk mondd.

Ha én mondjuk ös csopiban vagyok 1100 hektaron mondjuk a minimumom 900 hktar akkor hogy lépek fel 600 hekin?Azt nem értem.Vagyilyenkor tartanom kell +300 üreset.

Én nem támogatom ezt.Aki tegyük fel a top1 ba akar kerülni az mar évek óta játszik el fogja érni.Lehet hogy nem 1000 kör alatt de menni fog neki.
Már ha csak azt nézem hogy aki max hekin lépked az állandóan a top15-20 ba érkezik meg szinte minden csoportban.Ne már hogy onnan egy kék 5-6 os orinak megoldhatatlan feladat elérni a tetejére.Főleg ugy hogy valószínűleg elég sok ismeőse jó szövije meg miegymása lehet enniy idő után.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Maximum föld Synkel Elvetett javaslatok 172 07-12-2007 12:38
A szabadság 72 órás minimum ideje visszaállítva Ati Fontos bejelentések 0 01-02-2007 12:52
Szabadság minimum ideje: 3 óra Ati Fontos bejelentések 0 12-24-2006 12:59
Max föld feletti földvesztés szabin.... Pool Általános beszélgetés Hódítós témákban 25 12-11-2006 23:23
maximális föld jeno Elvetett javaslatok 0 12-07-2006 11:47


All times are GMT +1. The time now is 15:27.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu