Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 07-31-2006, 13:50
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Lightbulb

Fegya, okos téma, érzékeny terület:
De nem értek egyet az alapkoncepcióddal, mert pl engem szövistül szétvertek, és egyik szövim meg be is fejezte ezekután a játékot, (a szétverés nem tiszta ezközökkel, JKSZ és piaci tápolás segítségével történt, személyes indokból, mégpedig azért mert páran megutálták alaposan Halfot, aki ezekután be is fejezte, mert szerinte egy játék az nem erről szól és nehogy emiatt érezze rosszul magát...) így szövi nélkül maradtam egy egyértelműen szövis fajjal és személyiségekkel, amik MFbe életveszélyesek, pláne tartalék nélkül (kékszámos országom volt) ezért újráztam, hogy legyen újra tartalékom és más fajjal mehessek. összesen kétszer újráztam, mindkettő ugyanez a főok, szövi nélkül maradás és ehez rossz faj miatt volt, és ezért tudom állítani, hogy szét lehet úgy pofozni egy országot, hogy az nem tud talpraállni. hiszen egy legyengített, csak szöviben életképes ország szövi nélkül maradás esetén ezt jelenti. viszont az általad felhozott indokok is nyomósak. Szerintem ezt úgy lehetne megoldani, hogy minden szinten 2, és nem több újrázási lehetőség lenne. az első úgy ahogy most is megy, a második meg úgy , ahogy te vázoltad fel. így a gyengébbek kapnak egy esélyt arra hogy újra bizonyítsanak azon a szinten, mielőtt esetleg arra kellene kényszeríteni őket, hogy egy szinttel lejjebb kelljen ismét bizonyítaniuk.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 07-31-2006, 13:52
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nekem még mindig Fegya eredeti ötlete tetszik a legjobban. Nem mondom, hogy igazságos azokkal szemben, akiket télleg szétvertek, de igazából ez tudná megállítani az újrázásokkal járó felhalmozást. A szövim kb 600 körrel ezelőtt lépett 4. szintre, azóta 3-an újráztunk, és nem mert szétvertek. Fellépéskor 7-900k tekink, és 1mrd körüli kp-nk volt fejenként, az 500 kört pedig pénzgyűjtéssel töltöttük mellőzve a veszteséges háborúskodást. Ha ezt megismételjük 3-ban aztán 2-ben is, az lehet, hogy unalmas, de a végére roppant jövedelmező vállalkozás lesz. Ugyanakkor nem zavarna, ha ez a lehetőség megszűnne a játékban...

És egy ellenérv Fegya ötletével szemben, mert olyanom is van: A-ban csakugyan nehéz, de lentebb szét lehet verni úgy orit, hogy ne legyen más lehetősége a talpraállásra mint újrázni...
Reply With Quote
  #23  
Old 07-31-2006, 13:54
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
Fegya, okos téma, érzékeny terület:
De nem értek egyet az alapkoncepcióddal, mert pl engem szövistül szétvertek, és egyik szövim meg be is fejezte ezekután a játékot, (a szétverés nem tiszta ezközökkel, JKSZ és piaci tápolás segítségével történt, személyes indokból, mégpedig azért mert páran megutálták alaposan Halfot, aki ezekután be is fejezte, mert szerinte egy játék az nem erről szól és nehogy emiatt érezze rosszul magát...) így szövi nélkül maradtam egy egyértelműen szövis fajjal és személyiségekkel, amik MFbe életveszélyesek, pláne tartalék nélkül (kékszámos országom volt) ezért újráztam, hogy legyen újra tartalékom és más fajjal mehessek. összesen kétszer újráztam, mindkettő ugyanez a főok, szövi nélkül maradás és ehez rossz faj miatt volt, és ezért tudom állítani, hogy szét lehet úgy pofozni egy országot, hogy az nem tud talpraállni. hiszen egy legyengített, csak szöviben életképes ország szövi nélkül maradás esetén ezt jelenti. viszont az általad felhozott indokok is nyomósak. Szerintem ezt úgy lehetne megoldani, hogy minden szinten 2, és nem több újrázási lehetőség lenne. az első úgy ahogy most is megy, a második meg úgy , ahogy te vázoltad fel. így a gyengébbek kapnak egy esélyt arra hogy újra bizonyítsanak azon a szinten, mielőtt esetleg arra kellene kényszeríteni őket, hogy egy szinttel lejjebb kelljen ismét bizonyítaniuk.



Ez az eddigi legjobb megoldás szerintem, részemről gratula hozzá
Próbáltam ződet is adni, de most előbb másoknak is kell...
Reply With Quote
  #24  
Old 07-31-2006, 13:56
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
a szétverés nem tiszta ezközökkel, JKSZ és piaci tápolás segítségével történt, személyes indokból, mégpedig azért mert páran megutálták alaposan Halfot
Ne haragudj, hogy ilyet mondok, de ha valakit megutálnak, és emiatt többen is szétszedik az országát, az nehezen nevezhető jksz-nek. Ahogyan a nem megfelelő orszégnévválasztás is sokakat kiemelt célponttá tehet, úgy az is, ha megutáltatja magát másokkal. És ebben semmi szabálytalan nincs.

Hogy a témánál maradjak: ha újraindul fele akkora hektárszámon, vagy akár egy szinttel lejjebb, ahogy itt egy felvetés ezt javasolta, ott ugyanúgy szét fogják szedni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #25  
Old 07-31-2006, 14:04
Colony Colony is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 297
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Véleményem szerint nem kéne sújtani azon játékosokat akik erre kényszerülnek. Én a restartolások lehetőségének mennyiségében látom a probléma okát. Szerintem feleslegesen sokat kapunk. Én a Monro által említett lehetőségbe látok fantáziát!
Minden ország alapból kap egyet és nem szintlépésenként hanem fordulásonként járna mégegy (a fenti példánál maradva személyiségenként).
Akkor kiderülne kinek van mersze vagyonduplázáshoz és akkor felőlem meg is kaphatja!!!
Reply With Quote
  #26  
Old 07-31-2006, 14:07
Deni's Avatar
Deni Deni is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Bp
Posts: 1,097
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by monro
Ha mindenki 1 lehetőséget kap azt igazságosabbnak és célravezetőbbnek is tartom. A többszemélyiségesek jutalmazása apróságokkal pedig arra fogja sarkallani a csoportok topjait, hogy forduljanak le és szerezzenek ők is előnyöket amik ugyan érdemben nem biztos, hogy befolyásolják a boldogulást de egymást kiegészítve azért lényegesen megkönnyítenék a játékot számukra.
végülis.. ha jobban belegondolok, abban igazságod van, hogy amit én mondtam az nem lenne fair dolog a tisztességes játékosokkal szemben, bár sztem a többi sem feltétlenül.. a személyiségenkénti újraindulási lehetőséggel meg egyedül annyi problémám van, hogy elvileg minnél több személyiséged van, annál erősebb az orid.. ergo elvileg nem értem egy 6 személyiséges orinak miért lehessen több lehetősége mint egy egy személyiséggel rendelkezőnek.. a másik meg, hogy például aki fellép A-ba (ami azért valljuk be picit másabb világ mint a többi szint) szerintem a fele legalább rájön, hogy ezt a szintet nem tudja csinálni X fajjal, megpróbálja Y-t.. és akkor már ne is lehessen több lehetősége? sőt ha ezt még megkombózzuk Fegya javaslatával akkor egy szinttel lejjebb is kerülne.. sztem ez így pöppet durva lenne..
__________________
My eyelids sink into the blackened canvas where the dreams are painted






The Silent Enigma (#186138)
DugóTündér (#580934)
Goth*Angel (#156003)
MalloryKnox (#62)

Reply With Quote
  #27  
Old 07-31-2006, 14:11
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A személyiségekkel van egy kis gáz. Nem csak előnyt jelentenek, hanem hátrányt is. Volt olyan szövim, aki mindenáron Fegyát akarta tönkrevágni már a 6-osával, mert be akarta bizonyítani ,hogy hiába a sok személyiség, ő se mindenható. Szal minnél több van, annál nagyobb szálkát jelenthetnek mások szemében, azaz lehet mégiscsak jár nekik a több újrázás

És abban is Senkinek van igaza, hogy baromira érzékeny téma, mert minden oldal mellé rohadt jó érveket lehet felsorakoztatni
Reply With Quote
  #28  
Old 07-31-2006, 14:15
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Minden felvetőnek igaza van abban, hogy szét lehet verni úgy egy országot, hogy újráznia kelljen.
Ha valakit szétvernek, akkor most azt kell eldöntenie, hogy előrehaladása szempontjából mi a jobb:
-Újrázik és veszít x kört (x >= 500)
-Nem újrázik és valahogy rendbeteszi az országát.
Ha úgy ítéli meg, hogy a rendbetétel tovább tart, mint az újrázás, akkor nyilván újrázni fog.

Javaslatommal annyi változik, hogy az újrázó nem x kört, hanem x+1000 kört veszít.


Nekem nagyon fájna, ha x kör helyett x+1000 kört kéne veszítenem, de mégis azt mondom, hogy a sokkal tisztább játék érdekében megérné.

Különben nem állítom, hogy javaslatom tökéletes. Azért vetettem föl a témát, hogy vitatkozzunk rajta és a vitában esetleg kialakuljon egy sokkal jobb javaslat.
Reply With Quote
  #29  
Old 07-31-2006, 14:16
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Es sikerult tonkre vagni Fegyat??
es ha nem akkor a szemelyisegei mentettek meg???
Amugy meg szerintem nem sokan vannak ezzel igy... en pl kulonosebb indok melkul nem fogok nekimenni Tuvalunak, vagy Fegyanak... meg ha el lehetne lopni toluk valahogy akkor talan...
Reply With Quote
  #30  
Old 07-31-2006, 14:17
Mike zoostorm
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Fegya gondolatat folytatva... mi lenne ha az elos ujrazashoz 500 kor kell, a masodikhoz meg 1000, aztan 1500..
persze lehetne finomitani, 500, 750 , 1000, ... ?
akkor mas lenne az ujrazok es duplazom a penzem felallas nem?
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Kérdezz! Felelünk? :) Toto Segítség 795 07-12-2006 22:01
Újraindulás Josh Segítség 18 03-21-2006 09:56


All times are GMT +1. The time now is 00:23.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu