Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 01-11-2007, 06:28
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Penya View Post
És mi van ha más nem úgy gondolja?
Mindenkinek szíve joga, hogyan gondolja és miért játszik. Szerintem, akkor sem jó ötlet, nagyon sok visszaélést legálissá tenne.
Egy példa: Egy ország vezetője kezdő játékos, átadja az országát egy tapasztaltabb játékosnak, hogy vigye át a nehéz helyzeteken, majd visszaveszi.
Az egész ötletet, csak nagyon erős megkötésekkel tudnám elképzelni, de nem hiszem, hogy a megvalósulása egy ilyen zöldfülű játékos véleményén múlik, mint én.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 01-11-2007, 07:28
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by tdomo View Post
Mindenkinek szíve joga, hogyan gondolja és miért játszik. Szerintem, akkor sem jó ötlet, nagyon sok visszaélést legálissá tenne.
Egy példa: Egy ország vezetője kezdő játékos, átadja az országát egy tapasztaltabb játékosnak, hogy vigye át a nehéz helyzeteken, majd visszaveszi.
Az egész ötletet, csak nagyon erős megkötésekkel tudnám elképzelni, de nem hiszem, hogy a megvalósulása egy ilyen zöldfülű játékos véleményén múlik, mint én.
Ez az egesz atadas gondolom bekotessel lenne elkepzelve, nem lehetne csak ugy oda vissza adogatni....
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #23  
Old 01-11-2007, 08:21
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ez az egesz atadas gondolom bekotessel lenne elkepzelve, nem lehetne csak ugy oda vissza adogatni....
Ami mégjobb lenne az oda-vissza adogatás ellen, hogy egy felhasználó, egy országot csak egyszer írányíthat, ha odaadta akkor az övé már nem lehet azután.
Reply With Quote
  #24  
Old 01-11-2007, 08:32
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Ez nyilvan igy lenne
Amig normalba van, addig vissza lekotni nem lehetne a kesobbiekben
Reply With Quote
  #25  
Old 01-11-2007, 09:10
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Azért nem arra gondoltam hogy anarchot csinálunk a normál játékból ácsi!

Ha kapsz egy országot ismerőstől aki megunta, vagy vmi más okból nem tud tovább játszani azt szépen hozzá kötöt a tieidhez és mint más saját viszed tovább.
Eleve nem tudsz akárhány orit átvenni mivel az 5.-en csak 1 a többi szintenként meg csoportonként csak 1 országod lehet.
Továbbá én sem hiszem hogy a normál játékban egy sokszemélyiséges orit csak úgy lepasszolna akárkinek a gazdája.

A témát azért vetettem fel mert máshol jelentkezett hogy ismerősöm megunta én viszont szivesen tovább vinném ha összekötöm a sajátommal lehet-e? probléma.

És pont az ilyen adás-vétel jellegű "visszaélések" miatt gondoltam ezt szabályozni ha lehetséges.
Az 1 személyiségesre visszaállítás pl el is gondolkodtató...
Reply With Quote
  #26  
Old 01-11-2007, 09:24
karesz6 karesz6 is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szeged
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
jó gondoljátok meg milyen fegyvert adtok a kezembe :P leamortizáljátok az orim no problém veszem a következőt és a következőt oszta végetek :P
Ez olyan mértékű csalásokat segít elő hogy az frenetikus. de elvégre már ugy is elkezdet anarchosodni a gyors is akkor mindegy ha abból is anarchot csinálunk
Na ez eddig eszembe sem jutott. Ez nagyon ez tényleg nagyon sok csalást elősegíthetne. De sztem ezt is ki lehetne küszöbölni ha az átvett ori csoportban eltöltött köreit nulláznánk és csak azt az orit lehetne átvenni emi olyan csoportban van ahol az új gazdája min.500 köre nem járt. De sztem ez így már túl sok szabály és átláthatatlan. Talán ez az egész úgy lenne életképes hogy beküldik a supportba az adó és a vevő ori adatait és minden esetben egyéni elbírálás alapján születik meg a döntés. Ha várólista alakul ki akkor az alakul ki. Aki el akarja/me akarja venni az úgy is kivárja.
Reply With Quote
  #27  
Old 01-11-2007, 15:23
Penya Penya is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kistelek
Posts: 621
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by laziga View Post
jó gondoljátok meg milyen fegyvert adtok a kezembe :P leamortizáljátok az orim no problém veszem a következőt és a következőt oszta végetek :P
Ez olyan mértékű csalásokat segít elő hogy az frenetikus. de elvégre már ugy is elkezdet anarchosodni a gyors is akkor mindegy ha abból is anarchot csinálunk
Kitől vennéd? Azért az nem úgy működne h te gondolsz egyet és megveszel akárhány orit.
Reply With Quote
  #28  
Old 01-11-2007, 15:30
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

ez nekem is tetszik, habár saját orit sose adnék oda, mert az az enyém, de át szívesen vennék.
amúgy a "pont"-oshoz azt fűzném hozzá, hogy aki még 5. szintnél följebb nem volt az vegyen át egy 1/A-s orit aztán 1 héten belül törölheti, mert nem tudja kezelni szóval szerintem nem az lenne a baj, hogy nem veheti át, hanem az, hogy nem bírná kezelni a magas hekiszám és az igencsak tapasztalt ellenfelek miatt.
Reply With Quote
  #29  
Old 01-11-2007, 15:51
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by karesz6 View Post
Na ez eddig eszembe sem jutott. Ez nagyon ez tényleg nagyon sok csalást elősegíthetne. De sztem ezt is ki lehetne küszöbölni ha az átvett ori csoportban eltöltött köreit nulláznánk és csak azt az orit lehetne átvenni emi olyan csoportban van ahol az új gazdája min.500 köre nem járt. De sztem ez így már túl sok szabály és átláthatatlan. Talán ez az egész úgy lenne életképes hogy beküldik a supportba az adó és a vevő ori adatait és minden esetben egyéni elbírálás alapján születik meg a döntés. Ha várólista alakul ki akkor az alakul ki. Aki el akarja/me akarja venni az úgy is kivárja.

Ez az egyedi elbírálás a lehető legrosszabb ötlet amit eddig hallottam Mer akkor kezdődik az, hogy bezzeg ők átvehetnek orit, én meg nem...

Ellenzem az egészet. Aki nem akar játszani az orijával, az tegye szabira. Ha nagyon sokáig nem akar vele játszani, akkor azonosítás hiányában majd törlődik, senkinek nem fáj a feje érte. Ha sajnálja az addig belefektetett munkát, akkor megtesz annyit, hogy évente egyszer belép azonosítani. Akinek meg ország kell akárhol, az indítson egyet 5-ben, és vigye oda ahol szüksége van rá.
Reply With Quote
  #30  
Old 01-11-2007, 15:54
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

ezzel mondjuk egyetértek, hogy mindenki "dolgozza" fel magát addig, amíg akarja.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Több ország irányítása -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 09-11-2006 13:15
1 ország vs. 2-3 ország BeeLord Stratégia & Tippek 18 08-17-2006 22:06
Anarchista ország keresése Milán™ Megvalósult javaslatok 6 05-06-2006 18:45


All times are GMT +1. The time now is 23:00.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu