Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #461  
Old 12-09-2007, 10:02
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Ne ferdíts.
Te mondtad a 20-30 kört, nem én. Én csak kiszámoltam. Te mondtad a 32 kört is. Én csak számoltam arra is.
Ne mond, hyog kiragadom a 30-at, mert én becsülettel kiszámoltam 20 körre, 30 körre, és 32 körre. Amiket te említettél, nem én.
Szándékosan kiragadom az elfet, mert nagyjából 3 faj alkalmas tolvajlásra, a félelf, az elf, és az ember.
Az, hogy 'téged lopnak', az onnan jött, hogy feltételeztem, ha ennyire herélgetni akarsz, akkor valami személyes sérelmed is füződik hozzá. Ha nem, hát nem. Akkor boccs a személyesítésért, értsd úgy, hogy 'bárkit lop'.

Amit te nem vagy hajlandó elfogadni, az az, hogy 20-30-32 körről egyszerűen nincs az a tolvaj, aki lop. Mert nem szeretnéd elismerni, hogy semmi értelme, azt írod, hgoy "0% veszély=minimális haszon". Nem. Nem igaz! Nem 0% veszély. Pontosan akkora a veszély, mint amekkora a haszon. De az nem 0. Hanem "szánalmas".
Teljes megrökönyödéssel veszem tudomásul, hogy számodra, vagy akárki más játékos számára párszáz arany, párszáz rúna, vagy 50-100-200 tekercs (ful készültséget rááldozva) "minimális haszonnak" minősül.
Ugyanekkora a veszély is. Hiszen 30 körről is rá tudsz rengetni 1-et nem? Ő ellop tőled mondjuk 3.000 aranyat, te meg megrengeted 1x. Én ezt nem nevezném 0% veszélynek. Ez pontosan egyenesen arányos veszély a lopás mértékéhez.
Kiragadtam az elfet? Igen. Mert ha a tolvajokat nézzük, akkor egy ilyen módosítás az elf faj tulajdonságai miatt ellehetetlenítené az elfet. Ezt meg úgylátom nem akarod elfogadni, és az egészet próbálod rámkenni, hogy milyen extrém példákat hozok fel.
Azért rágalmazni nem kéne. Ezek a te példáid, amiket szent meggyőződésem, hogy úgy írtál le, hogy nem számoltál utána. Én utánaszámoltam. Háááát..... Na mindegy, hagyjuk.
Hozzáteszem: akit 20-30-32 körről szét lehet lopni, az: ÍGY JÁRT.

A vándor felesnek nincs értelme, hacsak nem lovassal nyomod vele.

Számolok jó? Merthogy a számológép megmutatja, hogy mikről beszélsz.

Vándor fél-elf éplista 1000 hektárra:

18% ház - 180 db
30% kocsma - 300 db
25% templom - 250 db
15% tanya - 150 db
-------- összesen 880 db épület, tehát marad 120 hely.
20 db kórház
10 db könyvtár
9 db drágakőbánya
1 db raktár
20 db torony (1120 férőhely)
60 db barakk - összesen: 3360 férőhely, abból: 1120 íjász, 2240 lovas

Ezen még lehet csiszolgatni, ha mondjuk megfogadod hogy hullát nem bántassz, és nem tartassz emiatt kórházat (de hozzáteszem elég rizikós, mert nem csak hulla lheet fertőző....), meg hogy majd lopkodod a tekercset, nem tartassz könyvtárat, meg lopkodod a pénzt, ezért nem tartassz drágakőbányát (bár felsőbb szinteken kéne... na mindegy, lebontod azt is)
Tehát ha ezeket leszeded, akkor +40 barakkod még lehet. Akkor így néz ki:
30 db torony (1680 férőhely) -
90 db barakk (5040 férőhely) - 1680 íjász, 3360 lovas

A kérdésem a következő:
- kihez férsz be 3360 feles lovassal, ami valljuk be, nagyon könnyen törik...
- ki nem fér be hozzád 1680 bunker mögé, mert valljuk be, az is könnyen törik.
Ha nagyon kiélezed az országod, akkor csinálhatsz bele 2000 toronyíjat, meg 4000 lovast.
Ha atomizombrutál módon kiélezed, csinálhatsz bele 2500 toronyíjat, meg 5000 lovast.
De szerintem akkor már be kell cserélned a tanyáidat raktárra, és éheztetned kell, meg sorolhatnám.

Továbbra sem értem, hogy egy tök sérülékeny instabil országgal, ami rendszeres (teszem azt 2 óránként legalább egyszeri) belépést igényel, kit tudsz beverni? Tehát ki az, akihez 1000 hektáron 5000 lovassal beférsz 30%-os haditudománnyal?
Kérlek, vázolj fel egy ilyen országot.

Ha pedig szövis vagy, és a 2000 íjad bukja az MF bónuszt, és szövisereggel mész, ami még mindig csak 12.500 lovas lehet maximum, de a te országod adottságaival, még úgy is megkérdőjelezem, hogy egy (hangsúlyozom NORMÁLIS országba beférsz.
Persze a lámákat, és a lufikat be lehet ütni a vándor felessel, de hát ki az, aki erre épít országot?
Hozzáteszem ilyen sereget kb 599 hektáron pattintok le szerintem veszteség nélkül. Talán minimális veszteséggel. 1000 hektáron nincs az az ország, amibe ezzel beférsz. (Szerintem legalábbis nincs. Ha van, akkor őszintén mondom neked, én nagyon szomorú vagyok.)

Úgyhogy ne herélgesd az elf tolvajokat, mert az elf tolvaj megdühödik, sereget cserél, és 2 körönként beveri mészárra a vándor felesed.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
Sponsored Links
  #462  
Old 12-09-2007, 10:20
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Synkel: Bár nagyon úgy akarja valaki beállítani, hogy ezt a 20-30-32 körös izét én találtam, ki, nem így van. Ha visszaolvasol, én egy hozzászólásra reagáltam, amiben a 20-30 (majd később 32) körről lopkodható tolvajokat sérelmezik. Erre én azt mondtam, hogy 20-30-32 körről nincs az a tolvaj, ami lop. Mert egyrészt gáz, ha onnan befér, és ha be is fér, semmit nem visz el.
Az, hogy 4-5-6-7 körről is lehet lopni, az más tészta. De az alap felvetés nem ebből indult ki. És ha ebből is indult volna, hogy a tudós/tolvaj felesek 4-5-6-7 körről is tudnak hasznot húzni másokból, és hogy oda mennyire nehéz visszaütni (Bár hozzáteszem hogy bontással/befokozással ki lehet lovagolni 2 körről... na mindegy...), akkor is, egy további tolvajgyengítés szerintem Knock Out lenne rengeteg elfnek. Nekem ez a véleményem.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #463  
Old 12-09-2007, 11:37
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Sok értelmét nem láttam az előző oldalon lénő dolgoknak

1. Synkel felvetett egy problémát (illetve egy megoldást)
2. Kiderült, hogy sokak szerint ez nem probléma, és sokak szerint valóban az
3. Mivel az első megoldás sokak szemében elfogadhatatlan, így született egy alternatív megoldás is (ami talán más szempontból is előnyös lenne)

Tehát a topicban lévő hozzászólásoknak tartalmuk szerint a következő kategóriába kellene esniük:
a, kijelenteni, (igazolni) hogy a probléma nem is probléma, és mindent így kell hagyni
b, összevetni az egyes alternatívát a kettessel (módosítást javasolni hozzá)
VAGY
c, felvetni egy harmadik alternatívát


Talán az a-t láttam néhol az előző oldalakon, de attól nem ment előrébb a téma se az elfogadás, se az elutasítás irányába.

Ennyit szerettem volna mondani, köszönöm a figyelmet.
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #464  
Old 12-23-2007, 16:51
laziga's Avatar
laziga laziga is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

szasztok nem sokat játszottam tolival de szerintem nem változtatni kell a szabályokon csak megkell tanulni játszani mert itt a sok szabály módosítgatások miatt már egyre kevesebb a játékos szép lassan elsorvad a hódító. soha nem tudott komolyan ártani nekem toli sőt ha belém kötött sirva esdekelt kegyelemért. Szal szerintem nincs semmi probléma.
Reply With Quote
  #465  
Old 12-25-2007, 22:58
DarkElf DarkElf is offline
Junior Member
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

jó ötlet bár nem lopkodok
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 19:36.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu