Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #1  
Old 10-28-2010, 20:31
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Mf-ek apró erősítése

Sziasztok!

Multkor beszelgettunk Reaktor Zolival, aki emlitette, hogy mf-el igen nehezkes jatszani, es a legnagyobb problemat tobbek kozott a varikeszuli jelenti szamukra, hiszen egy 4-fos szovetseg 4x annyit regeneralodik. Szegeny mf meg nem bir koronkent tavolozni, varazslatokat felrakni, gombozni, terkaput nyitni(!), es akkor mar az esetleges artokrol nem is beszeltem.

A javaslat egyszeru, es nem sokat valtoztat a jatekon: Az mf-ek tavolbalatas varazslata keruljon 1%-ba. (itt kerdes, hogy orknak es gnomnak is 1, vagy inkabb 2 legyen)

Mit gondoltok?

(Esetleg ha ez pozitiv visszajelzesre lel, erdemes elgondolkodni hogy ki kell-e ezt terjeszteni A-ban egyfős klanokra)

Ettol fuggetlen meg mindig konnyu preda lesz, de legalabb a keszulijevel nem lesznek olyan nagy gondok.
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 10-28-2010 at 20:48..
Reply With Quote
The Following 18 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 10-28-2010, 20:35
Redback's Avatar
Redback Redback is offline
Member
 
Join Date: Jun 2007
Location: Nyíregyháza
Posts: 2,975
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Én úgy mondanám, hogy a távol 2%-kal kevesebb készülibe kerüljön, így egyértelmű, hogy orknak és gnómnak 2%.

Egy fős klánokról pedig nem tudok nyilatkozni.
__________________
Redológia (#455305) [1/A] [SZK]

Non omnis moriar (#701164) [3/G]
Reply With Quote
  #3  
Old 10-28-2010, 20:46
Pumi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Remek ötlet, támogatom. Az 1fős klánoknál szintén. Sokszor mentem már fel egyedül és másodmagammal, még kettőnek is jól meg kell gondolnia, mikor mire használja el.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to For This Useful Post:
  #4  
Old 10-28-2010, 20:52
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

az 1 fős klánoknál is nagyon rossz A ban. 1 ori nézi jobb esetben a 24 távot naponta, ha egyéniben támad a vérszomjat is fel kell rakja. nagyon jó ötlet
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Merengő For This Useful Post:
  #5  
Old 10-28-2010, 21:12
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Nekem is tetszik az ötlet. Van egy mf országom, mondjuk csak akkor távolozok, ha gép előtt vagyok, ha nem, akkor had vesszen , vapról nem lépek be, így nem szokott akkora problémát okozni. De mivel nekem is van mf-em, így én is gondolkodtam, hogyan lehetne könnyíteni, ez egy másik ötlet, kérdezném Remyt, hogy feldobhatom-e mert a téma címe végülis belefér.

Az alap felvetés, Red féle megfogalmazása mellett dobom le a szavazatom. Ráfér az mf-ekre a könnyítés.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #6  
Old 10-28-2010, 21:18
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Nekem is tetszik az ötlet. Van egy mf országom, mondjuk csak akkor távolozok, ha gép előtt vagyok, ha nem, akkor had vesszen , vapról nem lépek be, így nem szokott akkora problémát okozni. De mivel nekem is van mf-em, így én is gondolkodtam, hogyan lehetne könnyíteni, ez egy másik ötlet, kérdezném Remyt, hogy feldobhatom-e mert a téma címe végülis belefér.

Az alap felvetés, Red féle megfogalmazása mellett dobom le a szavazatom. Ráfér az mf-ekre a könnyítés.
Felolem nyugodtan leirhatod, ha mas otleted (is) van
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #7  
Old 10-28-2010, 21:26
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Felolem nyugodtan leirhatod, ha mas otleted (is) van
Maradjunk az is-nél, mert ez az ötlet remek.

Én csak arra gondoltam, hogy mi lenne, ha szövetség támad mf országra, akkor kevesebb lenne a foglalt föld mennyisége (hasonlóan az A-s tagkülönbséghez, csak itt szövetség/mf különbség lenne, mindegy, hogy a szövetség hány tagos.). Nem sokkal, mondjuk 1%-kal. Így lehet, hogy kevesebbszer támadják meg őket, mivel érdemesebb szövetségre menni. Aki meg mégis mf-eket támad, nagyobb hektáron kisebb az esélye annak, hogy beütés után szerencsétlen csak fokozással tudjon 2körre jutni a támadójához, vagy akárkihez, mert akkorát zuhant pontban.

Nem érzem annyira jó ötletnek, de már két napja gondolkodok azon, hogy milyen hátránya lehetne... Nem nagyon találtam, max az, hogy mondjuk a csoportok ritkább részű topjában jó távolságból indítva nagyobb az esély, hogy akár bontás nélkül is be lehessen ütni az mf-et újra, de igazán azokon a helyeken nehéz is az mf-ek sorsa, ettől nem lesz nehezebb.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #8  
Old 10-28-2010, 21:32
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Maradjunk az is-nél, mert ez az ötlet remek.

Én csak arra gondoltam, hogy mi lenne, ha szövetség támad mf országra, akkor kevesebb lenne a foglalt föld mennyisége (hasonlóan az A-s tagkülönbséghez, csak itt szövetség/mf különbség lenne, mindegy, hogy a szövetség hány tagos.). Nem sokkal, mondjuk 1%-kal. Így lehet, hogy kevesebbszer támadják meg őket, mivel érdemesebb szövetségre menni. Aki meg mégis mf-eket támad, nagyobb hektáron kisebb az esélye annak, hogy beütés után szerencsétlen csak fokozással tudjon 2körre jutni a támadójához, vagy akárkihez, mert akkorát zuhant pontban.

Nem érzem annyira jó ötletnek, de már két napja gondolkodok azon, hogy milyen hátránya lehetne... Nem nagyon találtam, max az, hogy mondjuk a csoportok ritkább részű topjában jó távolságból indítva nagyobb az esély, hogy akár bontás nélkül is be lehessen ütni az mf-et újra, de igazán azokon a helyeken nehéz is az mf-ek sorsa, ettől nem lesz nehezebb.
Ez igazabol azert nem tetszik, mert ha mondjuk az mf az agresszor, miert ne tudja szegeny torpem vagy varisom nagy nehezen minden lovat kipreselve a keves barakkjabol visszautni azt a foldmennyiseget, amit az mf leszedett rola?
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #9  
Old 10-28-2010, 21:46
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Tetszik az ötlet, az A-s része viszont nem.
2 fős klánnak is nehéz ezt megoldani, ne legyen különbség 1 és 2 fős között...

Azt mondom, hogy 4 fős klánig járjon a kedvezmény...
Az olyan elfogadható
Reply With Quote
  #10  
Old 10-28-2010, 21:55
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ez igazabol azert nem tetszik, mert ha mondjuk az mf az agresszor, miert ne tudja szegeny torpem vagy varisom nagy nehezen minden lovat kipreselve a keves barakkjabol visszautni azt a foldmennyiseget, amit az mf leszedett rola?
Hát igen, ebből a szempontból kevésbé vizsgáltam meg. Ilyen esetben tényleg kevesebb föld kerül vissza, 2000hektárnál 20as tétel...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1/A klánvezér szerep erősítése Ati Megbeszélések 340 09-21-2010 09:33
Szemelyisegek erositese. SATU Elvetett javaslatok 0 12-07-2006 16:16
Üzenetküldés apró könnyítése Artúr Elvetett javaslatok 23 09-11-2006 06:54
Élőhalott faj erősítése. Rém Elvetett javaslatok 10 07-30-2006 09:29
Szövik erősítése Tyborrex Elvetett javaslatok 4 04-19-2006 21:14


All times are GMT +1. The time now is 17:29.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu