Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #301  
Old 12-30-2009, 14:01
Batu's Avatar
Batu Batu is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Vámosgyörk
Posts: 350
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Szegény Batu!
Hallgatlak.
__________________
by Batu
Reply With Quote
Sponsored Links
  #302  
Old 12-30-2009, 14:03
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Batu View Post
Hallgatlak.
Chatben nyissatok neki témát Én egyébként kíváncsi lennék a te verziódra is, de itt csak offért büntetőpontokat kaptok (kapunk), meg bannolást, ha nem a chatben egy külön témában beszéltek/beszélünk erről
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Von For This Useful Post:
  #303  
Old 12-30-2009, 14:32
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Batu View Post
Maradjunk annyiban Pool, hogy itt is csak tippelgetsz. Rálátásod sincs, hogy kinek miből van a vagyona. Azt meg nevetségesnek tartom, hogy tudod melyik orit ki irányítja épp, ez csak sértegetés és sárdobálás.
Az egész abból indult ki, hogy van egy nagyszájú srác aki túl nagy arccal közelített a többi játékos felé és ezért hajtóvadászat indult ellene. Közben kiderült ez-az és megpróbáltok borsot törni az orra alá. Gratulálok, sikerült!
Az vesse az első követ aki nem hibázott még.....
Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Chat
Ne OFF-oljunk máshol.

Last edited by Pool; 12-30-2009 at 14:35..
Reply With Quote
  #304  
Old 12-30-2009, 19:37
Wu:) Wu:) is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2008
Location: Anglia
Posts: 55
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
mondjuk az se ép aki A-ba felhoz x milliárdnyi tekercset mikor így is elég vicces a teki piac
nah itt látszik, hogy gőzöd sincs mit kell, és az okosok mit szoktak újrázni...

Tekit addig érte meg halmozni, amíg az egyik(szerintem mindenki tudja melyik)
nagy klán abba halmozta a pénzét, és ezzel minden csoportra hatást gyakorolva
értékkel és likviditással töltötte meg ezt az eszközt. Egyszerű gazdaságtani
dolog volt, mint a mai, nem arany alapú fizetőeszközöket is az tölti meg értékkel,
hogy mindenki által elismert, adott fizetőértékkel felruházott, likvid eszközök.
Mivel a kereslet megszűnt, összeomlott a tekipiac. Aki tekiket újrázgat
az 1A ra, attól nem kell tartani senkinek.
__________________
In memoriam Pééékek! (#3130) 1/A klán
313915 ANARCH 2 Menő Manó (3)
339733 1/A Wu gyilkos hordája (2)
384132 2/B Wu harcos hordája (3)
300919 5/W Wu pusztító hordája (3)
Reply With Quote
  #305  
Old 12-31-2009, 02:34
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
harmadik.. egyesek állítása szerint az újrázással vagyon gyarapítás egyszerű dolog...
Próbáltál már normálban 4esen, G-ben vagy B-ben (ne adj' Isten A-ban) ugyanekkora vagyont összetermelni (szabályosan)? A válaszból kiderül miért is "egyszerű" az újrázás. Egyébként én személy szerint max véletlen használtam az "egyszerű" szót rá, sokkal inkább arról van szó, hogy olcsó pénzt így csinálni.

Továbbá az is vicces, hogy úgy fogalmazol, mintha a topklánok, beleértve a régebbieket, vagy a mostani nem csak első klánt, oda regelték volna az orijaikat ahol most épp vannak.

Az, hogy te esetleg ezt képzeled el üdvözítő útnak, még nem jelenti azt, hogy ez így normális.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu

Last edited by Von; 12-31-2009 at 02:43..
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Von For This Useful Post:
  #306  
Old 12-31-2009, 05:49
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Szóval 1/A, 1/A és megint csak 1/A.

Gondoltatok már arra, hogy a játékosok zöme nem az 1/A-ban van, és nem is ír ide, mert egyszerűen csak játszani akar? Nem évek alatt mérhetetlen vagyonokat halmozni izzasztó tekiírással, meg idegtépő újrázásokkal, hanem játszani.

Nekem speciel semmi bajom az újrával, sem a vagyongyarapítással. Azzal sincs, ha valaki összeszedte a rengeteg pénzt, aztán átszáguld a csopin és kiköt az A-ban.

Azt viszont direkt utálom, mikor szerzek egy kis földet (nem az 1/A-ban!!) és nem tudom beépíteni, mert a kő eltűnik a piacról, aztán horror áron van napokig. Nem gondolom én, hogy ez direkte azért van, hogy a kevésbé dörzsölt és tapasztalt játékosok szívjanak, nyilván van gazdasági értelme, de ez nem vigasztalja az "átlagjátékost".

Ti mind profik vagytok, "átlagjátékos" nem nagyon ír ide, egyrészt mert nem érti a dolgokat olyan szinten, mint ti, másrészt meg ezért gyorsan le is oltjátok, így elmegy a kedve.

De ha már elfelejtettétek, a játékosok zöme a játékot nem stratégiai lehetőségek tárházának tekinti, hanem olyan játéknak, ami igényel némi előrelátást és stratégiát, de alapvetően a harcról, az akciókról szól.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Takanohana For This Useful Post:
  #307  
Old 12-31-2009, 06:21
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Én igazságtalannak tartom, hogy az egyszer megtermelt javakat sokszor lehet felhasználni. A játék szempontjából sem tartom jónak, hogy az anyagi javak sokszorozódnak. Ezt egy régi hozzászólásomban kifejtettem:

Quote:
Úgy gondolom, egy stratégiai játék annál jobb, minél több stratégiai döntést lehet hozni. A stratégiai döntések számát nagyon megnövelné, ha a javak sokkal szükösebbek lennének a hódítóban.
Például stratégiai döntés lehetne, hogy mikor tegyek fel valamilyen varázslatot, hisz ha mindig fenn van egy varázslat, azt nem bírnám rúnával. Persze, ha annyi a rúna a játékban, mint most, akkor ilyen stratégiai döntés nem lesz a játékban.
Ilyen jellegű példát rengeteget lehetne hozni. Ezt a példát csak azért hoztam, hogy érzékeltessem, a javak szűkössége növeli a stratégiai döntések számát.
A hódító viszont nagyon más irányba ment. A javak bőségének az irányába. Most úgy lehet eredményesen játszani, ha nagy tartalékot gyűjtsz. A tartalékokkal aztán olyan javakat szerzel, amiket csak akarsz és így tudsz esetleg eredményesen játszani.
Nem hiszem, hogy lehetne változtatni ezen. Nagyon sok mindenen kéne változtatni. Ha sikerülnének ezek a változtatások, az is nagy igazságtalanság lenne, mert akik nagy országot hoztak létre a javak bőségének idején, aligha behozhatóak szűkös javak esetén.
Régen, már a levlista idején is nagyon sokat érveltem az újrázás nem rendeltetés szerű használata ellen. Jelenleg az a javaslat tetszik a legjobban, hogy legyen megnövelve az újrázáshoz szükséges idő.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to -Fegya- For This Useful Post:
  #308  
Old 12-31-2009, 07:54
BigPi2 BigPi2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 166
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Érdekes nekem még nem tűnt fel, hogy a szükség a stratégiai sokszínűséget hozta volna magával.
Épp ellenkezőleg tapasztaltam. Utálok úgy játszani, hogy nem csak azt kell kiszámolnom, hogy beütök-e, hanem azt is, hogy az elhulló sereg értéke mekkora.

Még bőség idején egészen extrém felállásokat is létre lehet hozni, akár csak egy ütés erejéig is.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to BigPi2 For This Useful Post:
  #309  
Old 12-31-2009, 09:17
-Ricsi-'s Avatar
-Ricsi- -Ricsi- is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Budapest XIII
Posts: 195
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Szerintem aki kivár x köröket és unatkozik az orijával, az is meg is érdemli a kiújrázott "segélyt".
Ne legyünk álszentek, mindenki élne a lehetőséggel, ha nem kéne sok-sok kört kiszenvedni, ahhoz hogy újrázhass. Éppen ezért senki nem teszi meg, csak akinek valóban egy kis plusz jövedelemre van szüksége.

Hülyeség lenne korlátozni, ez így jó ahogy van.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to -Ricsi- For This Useful Post:
  #310  
Old 12-31-2009, 09:32
-Fegya-'s Avatar
-Fegya- -Fegya- is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,590
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by BigPi2 View Post
Érdekes nekem még nem tűnt fel, hogy a szükség a stratégiai sokszínűséget hozta volna magával.
Épp ellenkezőleg tapasztaltam.
Az egyén szempontjából természetesen mindig a bőség adja a legtöbb lehetőséget.
De a játékban a szükség teremti meg a sokszínűséget, a stratégiai döntések tömegét.
__________________
Egér a sajton... (#3744)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Újrázás Garcia Stratégia & Tippek 30 01-29-2010 00:08
Újrázás Takanohana Segítség 14 04-02-2009 07:52
Újrázás STEALTH Segítség 11 02-22-2009 19:19
Szintlépés korlátozása bari Elvetett javaslatok 2 02-08-2007 20:53
vari/toli használat korlátozása férőhely felett Gazsy Elvetett javaslatok 15 12-31-2006 18:00


All times are GMT +1. The time now is 21:39.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu