Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #191  
Old 12-08-2009, 23:44
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Én nem is emlékszem mikor újráztam utoljára, de nem csak én játszom lassúban.
Mondjuk nem tudom elképzelni azt, hogy valakinek szüksége lehet 1 újránál többre 1 csopiban.
Annyira nem lehet elszúrni szerintem a játékot.
Ha valaki egyszer rászánja magát az újrára, például mert mindenáron lejjebb akar menni csatázgatni valakivel, ugyanúgy máskor is érezheti szükségét, nem kell ahhoz szintet lépni. Vagy ahogy mondták korábban, fajt váltani. Ilyen helyzetben én is voltam már: nem jött be az első választás, kipróbáltam a másodikat, amikor az sem, a harmadikat. No persze nem a fajjal volt a gond, de ezt akkor még nem tudtam.
__________________


Last edited by Princ; 12-08-2009 at 23:49..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #192  
Old 12-09-2009, 23:10
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez a játék teljesen normális funkciója. Nem szükséges külön bejelenteni, ha valaki újraindult.
De visszaélés egy normális funkcióval, ha haszonszerzés céljából indult újra. Ami szerintem ugyanolyan szabályellenes, mint a törlésig ütés, más játékának az elrontása.

A támadás is egy normális funkció, de a törlésig ütés már szabályellenes....

Ha felállítanánk a szűrőrendszert, akkor egy idő után önszabályozó lesz az egész, mivel senki nem meri majd megkockáztatni. Még mindig amondó vagyok, hogy ellenőrizni sem lenne rendkívül sok idő, ha jól állítjuk be a szűrési kritériumokat.
Reply With Quote
  #193  
Old 12-09-2009, 23:32
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
De visszaélés egy normális funkcióval, ha haszonszerzés céljából indult újra. Ami szerintem ugyanolyan szabályellenes, mint a törlésig ütés, más játékának az elrontása.

A támadás is egy normális funkció, de a törlésig ütés már szabályellenes....

Ha felállítanánk a szűrőrendszert, akkor egy idő után önszabályozó lesz az egész, mivel senki nem meri majd megkockáztatni. Még mindig amondó vagyok, hogy ellenőrizni sem lenne rendkívül sok idő, ha jól állítjuk be a szűrési kritériumokat.
Azért ez erős túlzás, mert itt az általad emlegetett szabállyal szemben, nem mások játékának a kárositása a tét, hanem a sajátod könnyitése. emellett a szürő rendszer hatástalan, mert rögtön beválasztasz egy másik fajt újrázásnál és máris megtudod indokolni, de lehet indok az is,hogy egy lentebbi szövivel szerettél volna harcolni, vagy stb... szal nem lehet szürni értelmesen.

2, az újrázás és a javaidnak a töbszörözése NEM csalás, így nem is büntethető dolog!!!
nem az újrázás mint olyan ellehetlenitése, vagy szürése a célja a változtatásnak, hanem az irreálisan sok javak egyszerü gomnyomással való létrehozása. Az újrázás jó ahogy van és a játékosok 98%-a rendeltetés szerüen használja. A cél az,hogy úgy legyen módositva az újrázás, hogy csak ennek a 2%-nak nehezitse meg a dolgát,méghozzá úgyhogy a nagytöbbség ebből semmit se érezzen meg.
ebből a szempontból idáig az a 2 ötlet a legszimpatikusabb,hogy legyen maximálva az összegyüjthető újrák száma, és hogy ugyanazon a szinten történő újrázás ideje minden újra után duplázodjon.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kutyuleee For This Useful Post:
  #194  
Old 12-10-2009, 06:35
BigPi2 BigPi2 is offline
Member
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 166
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
ebből a szempontból idáig az a 2 ötlet a legszimpatikusabb,hogy legyen maximálva az összegyüjthető újrák száma, és hogy ugyanazon a szinten történő újrázás ideje minden újra után duplázodjon.
Annyival egészíteném ki, hogy a Ati ötlete alapján ne körökben számoljunk, hanem napokban.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to BigPi2 For This Useful Post:
  #195  
Old 12-10-2009, 08:01
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by BigPi2 View Post
Annyival egészíteném ki, hogy a Ati ötlete alapján ne körökben számoljunk, hanem napokban.
de akkor játékban eltöltött napokban
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #196  
Old 12-10-2009, 22:57
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Azért ez erős túlzás, mert itt az általad emlegetett szabállyal szemben, nem mások játékának a kárositása a tét, hanem a sajátod könnyitése. emellett a szürő rendszer hatástalan, mert rögtön beválasztasz egy másik fajt újrázásnál és máris megtudod indokolni, de lehet indok az is,hogy egy lentebbi szövivel szerettél volna harcolni, vagy stb... szal nem lehet szürni értelmesen.
Nem érzem túlzásnak. A támadás egy normális funkció, mégis büntetjük, ha nem "rendeltetés szerűen" használjuk. Az újra sem a vagyonod sokszorozására van, mint ahogy oda le is van írva a súgóban, akkor miért ne büntessük, ha ezt csinálja valaki?

De pl. én újráztam 2 hónapja. Visszaléptem szabadságról egy orimmal, és úgy döntöttem fajt váltok. Az életben nem újráztam még, nem adtam el az összes katonám a piacon, nem küldtem vagyont senkinek, csak ráklikkeltem a gombra. Szerintem ez elég jól szűrhető... Az elején valószínű sok munka lenne vele. De ha megtudnék a nagyokosok, hogy ez működik, akkor egyre kevesebb és kevesebb ország akad fenn... azaz egyre kevesebbet kell vele dolgozni.

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
az újrázás és a javaidnak a töbszörözése NEM csalás, így nem is büntethető dolog!!!... ...hanem az irreálisan sok javak egyszerü gomnyomással való létrehozása.
Lehet csak számomra tűnik itt ellentmondásosnak a dolog? Mi számít irreálisnak? Egy kezdő számára az 500 millás tartalék már nagy. Az A-s orik számára meg a 20 milliárd közepes. Hol lehet meghúzni a határt? Írunk egy képletet ami a csoport átlagvagyonával számolgat? Illetve, akkor hogy kapja vissza az a 20 milliárdos vagyonát, aki megdolgozott érte, és nem újrázott, és hogy veszti el az, aki épp duplázza?

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Az újrázás jó ahogy van és a játékosok 98%-a rendeltetés szerüen használja. A cél az,hogy úgy legyen módositva az újrázás, hogy csak ennek a 2%-nak nehezitse meg a dolgát,méghozzá úgyhogy a nagytöbbség ebből semmit se érezzen meg.
hmm... a 98% szerintem elég nagy többség... hogy akarsz úgy változtatni, hogy ne érezzék meg? Komolyabbra fordítva értem, hogy mire akarsz gondolni. Akkor az eléggé megnehezítené a dolgukat, ha max 1 újrád lehetne, és 1 szintenként használhatod. Valamint mondjuk fordulásonként max 3x újrázhatsz. Nem hiszem, hogy valaki annyira peches, hogy minden szinten újráznia kelljen. Ha igen, akkor vele van baj, és tanuljon a hibájából... Nem cél egy tamagocsi szintű játék, ahol ha meghalt az állatod akkor betöltöd az előző mentést amikor még élt... aztán megint megölöd... Így is lesz szaporítás... de ha erre még rájönne a szűrő... (mindegy látom hogy ezzel a szűrő dologgal nagyon nem vagytok kibékülve... )

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
ebből a szempontból idáig az a 2 ötlet a legszimpatikusabb,hogy legyen maximálva az összegyüjthető újrák száma, és hogy ugyanazon a szinten történő újrázás ideje minden újra után duplázodjon.
a maximalizált újrás ötletemhez is két lefele mutató ujjacskát kaptam... Bár abból az egyik valószínű a hullák varázstudását feszengető téma záróhozzászóláséért...

Last edited by Dynosaur; 12-10-2009 at 23:01..
Reply With Quote
  #197  
Old 12-10-2009, 23:03
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
a maximalizált újrás ötletemhez is két lefele mutató ujjacskát kaptam... Bár abból az egyik valószínű a hullák varázstudását feszengető téma záróhozzászóláséért...
nagyon nem kéne most beszólogatnod nekem...

egyszerűen ellenzem ezt, annak ellenére, hogy sosem újráztam még, ennyi
Reply With Quote
  #198  
Old 12-10-2009, 23:08
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

OFF:

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
nagyon nem kéne most beszólogatnod nekem...
Nem kívánok ilyesmibe belemenni... Ha jól emlékszem Te oktattál ki kedvesen az olvasási képességeimről, illetve a beleszólási jogomról... Részemről ennyi, ténleg nem kívánom a fórumot ilyesmivel "piszkolni"...

ON:

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
egyszerűen ellenzem ezt, annak ellenére, hogy sosem újráztam még, ennyi
És miért?
Reply With Quote
  #199  
Old 12-10-2009, 23:13
Hex's Avatar
Hex Hex is offline
Member
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,626
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Dynosaur View Post
OFF:


Nem kívánok ilyesmibe belemenni... Ha jól emlékszem Te oktattál ki kedvesen az olvasási képességeimről, illetve a beleszólási jogomról... Részemről ennyi, ténleg nem kívánom a fórumot ilyesmivel "piszkolni"...

ON:



És miért?
elég sok dolgom van még a holnapi napra.
ez az utolsó hogy ilyenre válaszolok egy ideig.

mert nem vagyok olyan, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is...

magasról teszek rá, hogy ki mennyi lével szaladgál a hódban. Nekem ez csak egy játék, egy szórakozás.
Reply With Quote
  #200  
Old 12-10-2009, 23:24
Dynosaur Dynosaur is offline
Member
 
Join Date: Oct 2009
Location: Budapest
Posts: 508
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Hex View Post
mert nem vagyok olyan, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is...

magasról teszek rá, hogy ki mennyi lével szaladgál a hódban. Nekem ez csak egy játék, egy szórakozás.
Nem azzal van baj, hogy valakinek sok a pénze, és valakinek kevesebb... hanem, hogy valakinek ilyen módon a soknak a sokszorosa a pénze. Ezért van a béka püspökfalatja alatt a teki B-ben... Valamint lehetetlen ezeket az egyéneket "kirobbantani" a csoportból, vagy háborút folytatni ellenük, mert gyakorlatilag végtelen tartalékuk van... Mintha Amerika ellen harcolna a vatikáni gárda...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dynosaur For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Újrázás Garcia Stratégia & Tippek 30 01-29-2010 00:08
Újrázás Takanohana Segítség 14 04-02-2009 07:52
Újrázás STEALTH Segítség 11 02-22-2009 19:19
Szintlépés korlátozása bari Elvetett javaslatok 2 02-08-2007 20:53
vari/toli használat korlátozása férőhely felett Gazsy Elvetett javaslatok 15 12-31-2006 18:00


All times are GMT +1. The time now is 17:35.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu