Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség
Register Stats Members List Today's Posts

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

View Poll Results: Kerüljön be a súgóba a 4,2 mrd-os limit?
igen 43 89.58%
nem 5 10.42%
Voters: 48. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-05-2008, 19:17
Survivor Survivor is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 89
Activity: 0%
Longevity: 97%
Red face 4,2 milliárd arany limittel kapcsolatos felvetések

Sziasztok,
nem találtam meg a néhányak által említett hozzászólásokat ebben a témában, ezért nyitom ezt most.

Az alapprobléma adott. Az egyik klántag átadott több milliárdot egy másik klántagnak (ugyanabban a klánban). A másik klántagnál már volt előtte is néhány milliárd. A pénzátadás a klánraktár segítségével zajlott. Mivel nem tudtuk, hogy van limit (nincs leírva sehol), így "sikeresen" átadta a pénzt a másiknak, de a pénz jelentős része elveszett. Az ok: a 4,2 milliárdos limit. Erről a limitről állítólag nagyon sokan tudnak (valószínűleg főleg az A-ban, mert alsóbb szinteken kevesen tartanak ennyi pénzt maguknál). Mi nem tudtunk róla.

1. javaslat: ez a kitétel haladéktalanul kerüljön be a Súgó Pénzügyek részébe, de szerintem redundancia vagy sem, kerüljön be külön az 1A súgóba is, abból baj nem lehet.

2. A program jelezze, ha elérted a limitet. Valamilyen rendszerüzenettel vagy más módon.

3. javaslat: valamilyen módon a program tiltson meg néhány funkciót, ami túlcsorduláshoz vezethetne. Ezeket részletesen kielemezhetnénk (piac, raktármozgás, bármi más)

Elismerem, hogy a 3. javaslat sokkal nehezebben kivitelezhető, mivel sok mindenre kellene figyelnie a programnak. Pl. pénzlopás előtt néznie kellene, hogy amit lopsz (ez lehet akár tízmilliós nagyságrend is) nem okoz-e majd túlcsordulást. Ez néhány randommal is ellátott funkciónál szinte kivitelezhetetlen. Jelen esetben viszont nagy segítség lett volna, hogy ne menjen a kukába az egész, ha ezt nem engedte volna a progi. Az is lehet egy "nem engedés", ha a limit elérésekor valamilyen figyelmeztetést ad a progi.

Kérem, hogy akit érint a téma vagy van róla véleménye az írja le és szavazzon.

Köszönöm.
Sponsored Links
  #2  
Old 03-05-2008, 19:21
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

A 3. az szerintem hülyeség. A 2. is az. Már akkor inkább a súgóba kerüljön be!
Ha vagy olyan hülye, hogy a tudat mellett még halmozol rá pént, akkor veszítsd is el, ne kelljen már a hódítónak figyelmeztetni! (Ez most általános volt ne rád értettem!)
De ha benne lenne a súgóban, akkor sok bakit lehetne vele kizárni.

Last edited by vityu; 03-05-2008 at 19:23..
  #3  
Old 03-05-2008, 19:23
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

A Súgó kiegészítés részét a dolognak támogatom

A figyelmeztetést nem tudom elképzelni igazából. Mindig mikor a piacon megvesznek újabb 2k gabonádat kapj egy fontos üzenetet, hogy csordult 23k aranyad? Nem hiszem, hogy működőképes lenne.

A 3 részt nagyon nem támogatom. Mindenkinek joga van hülyének lenni, ha benne van a súgóban, és mégis csordul, így járt. Nem beszélve arról, hogy befagyasztom a piacot ha pl van benn 4 mrd-m, és kiteszek jelentősen áron alul 30k íjat, de nem tudják megvenni, mert akkor csordulnék. Elképzelhetetlen
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
  #4  
Old 03-05-2008, 19:24
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post

A 3 részt nagyon nem támogatom. Mindenkinek joga van hülyének lenni, ha benne van a súgóban, és mégis csordul, így járt.
Látom elég egyformán vélekedtünk...
  #5  
Old 03-05-2008, 19:26
Rebellis Rebellis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

A súgó részével egyet értek...
  #6  
Old 03-05-2008, 19:41
Survivor Survivor is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 89
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Nem így értettem. Hanem, amikor ki-be rakosgatsz a raktárból pénzeket és eléred a limitet, jöjjön elő egy ablak. A piaci eladásnál ne jöjjön elő

A saját felvetéseim 3.részével én sem értek egyet )))
  #7  
Old 03-05-2008, 20:00
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Survivor View Post
Nem így értettem. Hanem, amikor ki-be rakosgatsz a raktárból pénzeket és eléred a limitet, jöjjön elő egy ablak. A piaci eladásnál ne jöjjön elő

A saját felvetéseim 3.részével én sem értek egyet )))
Nem hinném, hogy 3 kattintásnál több kellene ahhoz hogy mgnézd, hogy mennyi amit ki be pakolgathattok. Azt meg inkább elő kéne segteni, hogy fejbe ki is tudjuk számolni gyorsan, mert nem a teljes agyi leépülés a cél, ugye!
Ha mindent kiír nekünk a játék, akkor már lassan sz fog játszani helyettünk! (Szvsz)

Last edited by vityu; 03-05-2008 at 20:02..
  #8  
Old 03-05-2008, 20:02
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Látom Ati is arra szavazott, hogy bekerüljön súgóba asszem ez így el is dőlt!
  #9  
Old 03-05-2008, 20:07
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

A "figyelmeztetés", és a "megakadályozás" elég problémás lehet. Ahogy bent is írtam, csak néhány példa:
  1. Van a szövinek 3 milliárdja, nekem is, és átküldön neki ezt karavánon. Ne tehessem meg, mert túlcsordul? De mi van, ha addigra elkölti? Vagy a maradék pénz jöjjön vissza? De mi van, ha közben nekem is lesz újabb 3 milliárdom. Oda-vissza ingázzon a karaván, az idők végezetéig?
  2. Piacon ne lehessen 4 milliárdnál nagyobb értékű árú? Mert ha azt mind megveszik, akkor túlcsordulok. Ha van 3 milliárdom, akkor csak 1 milliárdnyi áru lehessen kint?
  3. Ha tele vagyok, akkor ne tudjak másik országtól lopni? El akarnám venni a pénzét, de nem tehetem, mert akkor nálam elveszik, és mint ilyen, gátolva lenne?
  4. Ne indíthassak fosztásra seregeket, mert mi van, ha a másik félnek közben lesz 4 milliárdja, és a visszahozott pénz már túlcsorog?
  5. Aranyalmát se varázsolhassak, mert már van elég pénzem, minek azt?
  6. Ne léphessek be/segélyt se használhassak, mert a kapott pénz elveszne?
  7. Stb.
Azt gondolom, hogy ezekre oda kell figyelni, amikor valamilyen akciót indítasz.
__________________
Hódító * Queosia
  #10  
Old 03-05-2008, 20:32
Survivor Survivor is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 89
Activity: 0%
Longevity: 97%
Post

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A "figyelmeztetés", és a "megakadályozás" elég problémás lehet. Ahogy bent is írtam, csak néhány példa:
  1. Van a szövinek 3 milliárdja, nekem is, és átküldön neki ezt karavánon. Ne tehessem meg, mert túlcsordul? De mi van, ha addigra elkölti? Vagy a maradék pénz jöjjön vissza? De mi van, ha közben nekem is lesz újabb 3 milliárdom. Oda-vissza ingázzon a karaván, az idők végezetéig?
  2. Piacon ne lehessen 4 milliárdnál nagyobb értékű árú? Mert ha azt mind megveszik, akkor túlcsordulok. Ha van 3 milliárdom, akkor csak 1 milliárdnyi áru lehessen kint?
  3. Ha tele vagyok, akkor ne tudjak másik országtól lopni? El akarnám venni a pénzét, de nem tehetem, mert akkor nálam elveszik, és mint ilyen, gátolva lenne?
  4. Ne indíthassak fosztásra seregeket, mert mi van, ha a másik félnek közben lesz 4 milliárdja, és a visszahozott pénz már túlcsorog?
  5. Aranyalmát se varázsolhassak, mert már van elég pénzem, minek azt?
  6. Ne léphessek be/segélyt se használhassak, mert a kapott pénz elveszne?
  7. Stb.
Azt gondolom, hogy ezekre oda kell figyelni, amikor valamilyen akciót indítasz.
Persze értem és el is fogadom. Csak az "fájt", hogy nem tudtunk róla. A törvény nem ismerete nem mentesít a felelősségre vonás alól - igaz. De a törvény az "írva vagyon". Ez meg nem volt leírva sehol, csak azok tudtak róla, akik már belefutottak valahol. A benti fórumos hozzászólásokból nekem az derült ki, hogy azért jópáran hallották már, de legalább annyian vagy többen nem.

Egyébként viccen kívül nincs olyan, hogy időnként felülvizsgáljátok/felülvizsgáljuk, hogy némely limiten nem lenne-e célszerű módosítani pl. játékoslétszám növekedése vagy más okok miatt? Nem biztos, hogy kell, de esetleg hátha. Tőlem is elvárták, hogy vigyem fel a kezdeti 4 mega/email limitet, így most már a céghez 12 megás mailek is bejöhetnek. Mert változott a világ. Itt tudna változni a világ, ha mondjuk a többség szeretné? Bár úgy érzem, hogy az itt hozzászólók 90%-a egyetért a limittel és talán ez a 90% a mértékével is egyetért. Csak nem tudom volt-e szó arról, hogy nőjön ez a limit vagy ennek semmi értelme?

Egyébként egy észszerű érv, ami ezt indokolhatná:
A 2-ből megszűnt az 5-be lépés közvetlenül. Ebből az következne talán logikusan, hogy az 1A létszáma lassan, de biztosan növekszik. Több felhasználó, több készpénz. Több készpénz, több klántámadás/egyéni támadás, magasabb klánvagyon. Emellett az érv mellett van értelme gondolkodni esetleges limitemelésen? Vagy nincs összefüggés?
Köszi.

Last edited by Survivor; 03-05-2008 at 20:34.. Reason: a magyar nyelv helyesírási szabályai :)
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14290 09-18-2022 16:13
Aranyalma webesc Általános beszélgetés Hódítós témákban 1179 11-10-2010 16:23
Ki tud több aranyat lopni vityu Általános beszélgetés Hódítós témákban 286 07-18-2009 14:25
Kis segitség az-Anarch Piacra Alucard Segítség az Anarchista csoporthoz 142 01-13-2008 11:42


All times are GMT +1. The time now is 18:17.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu