Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport > Túrák > 2007-es túrák
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 06-04-2007, 15:51
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Hidzsra a Várból

Egy 25 km-es túra... alcímnek ezt is adhatnám: Hidzsra 40 a Várból by Cassandra.

Gondoltam a Velence 25 után bevállalok még egy rövid túrát, mi az nekem, címszóval. Így másnap reggel vettem a táskám és elindultam a Budai várba, innen indult ez az egyszerünek igérkező kis túra.
3/4 10kor gyorsan neveztem és el is indultam, csupán egy szöveges leírást kaptam, de az elég részletesnek tünt, gondoltam nem lesz itt semmi gond, 3ra célba érek 4kor már itthon is leszek... Na, nem így lett.

A legelső csalódás akkor ért, mikor az itiner első részét átfutva láttam, hogy a 2. pontig lényegében a városban, aszfalton kell menni... Nekiindultam le a várból... marha sok lépcsőn és mégtöbb lépcsőn és megincsak lépcsőn... lefele a Vérmezőig, itt le a Déli elötti "aluljáróba", át az Alkotás utca túloldalára, majd fel újra lépcsőkön, nagyon, nagyon sok lépcsőn...
Fent a Martinovics-hegyen volt az első pont, kerestem baloldalt egy emelkedőt (leírás szerint elvileg felmentem rajta) de emelkedő nem jött, ellenben elértem a pontőröket... két reggeliző fiatal személyében, akik bent ültek a susnyás közepén eldugva... ha nem kiabálnak ki, akkor simán elmegyek mellettük.

Továbbindulva párszáz méter után újra a városban találtam magam, honnan újabb lépcsőkön... mocskosul sok lépcsőn keresztül jutottam fel a fogaskerekü Svábhegyi állomásáig. Itt tovább a városban, hol jelzett, hol jelzetlen utakon. A Rendőrtiszti Főiskola épülete után végre "kezdődött" a túra... De még mennyire, azt még én se gondoltam volna akkor.
A korábbról már ismerős zöld háromszögön kellett leereszkedni a TV-adó alol és itt kezdődtek az igazi bonyodalmak. Egy vasoszlopnál le kellett térni az ösvényről én jó irányba indultam el, node az újabb ösvény kétfele ágazott, amit elfelejtettek megemlíteni az itinerben... én a baloldalit választottam... de ösvényem egy idő után elfogyott és csak azt vettem észre, hogy épp átrambózok az erdőn... Mikor kiértem bő 20perccel késöbb egy másik eltévedt csapattal találkoztam. innentől másfél óra kóválygás következett...Felfedeztem ezalatt a 2óra alatt a Budai-hegység eddig tán érintetlen részeit is. Végül nagynehezen "rendezői segítséggel" kikavartunk az erdőből és 1 órakor elértük a 2. ellenörzőpontot. A pontőr semmilyen használható infót nem tudott adni arról, hogy merre tovább, sőt vígan mesélte, hogy hozzá 3különböző irányból is érkeztek már túrázók és spec mi sem jófelöl jöttünk.

Rendületlen lelkesedéssel, de már az itinerben egyáltalán nem bízva indult tovább a 6fősre duzzadt kis csapat. Gondoltam, kb. a táv harmadánál járhatunk és négy órán belül a célban fogok magamon jót mosolyogni, hogy hogy lehet ilyenszinten elkavarni... na ez se jött be.

A következő szakasz leírása így kezdődött: "jobbra, felfele folytatjuk utunkat a Z- jelzés még látszó nyomain..." Király, gondoltam... hát igen a zöld sávból az égvilágon semmi nem látszott.Így egy idő után a fülünkre hagyatkozva tartottunk a kisvasút fele... itt szerencsére nem sikerült eltévedni. A másik szerencsém az volt, hogy az egyik túrázó jól ismerte a környéket és elég jól ment a tájékozódás is neki... hisz a környéken az összes jelzést tönkretették, amiről a szervezők tudtak, csak elfelejtették megemlíteni.

A Csacsi-rét volt a következő pont, ahol végre segítőkész és jólinformált pontőrökkel találkoztunk. Nagyjából elmondták, hogyan tovább, pecsét és indulás.
A következő pont a Budakeszi vadasparknál volt, itt melegételt osztottak. Kis pihi és közben találkoztam egy ismerőssel, aki a hivatalosan 40km-esnek hírdetett távon volt... Ő is eltévedt.
Itt kaptuk az infót, hogy mi még a szerencsésebbek között voltunk, hisz a 30km-es táv első ellenörzőpontjára "elfelejtett" kimenni a pontőr.

A szusszanásnyi pihenő után elindultunk a János-hegy fele... természetesen rossz irányban, újabb plusz kilóméter.

Jánoshegyre felérve a libegőnél úgy döntöttem alkalmi túrapartneremmel, hogy igénybevesszük azt... én és a libegő....Brrr... (Mint utóbb kiderült nem voltunk ezzel sem egyedül.)
De már elég rendesen elfáradtunk és nem csak énszerintem bőven teljesítettük is a távot, pedig a jó harmada még elöttünk volt.
És innentől szinte végig városban mentünk... újabb lépcsők, újabb elírt utcanevek, stb...

Végül 8 és fél óra alatt napszúrással és kicsit nagyon leégve értem célba este fél 7kor.

A szervezést és a leírást inkább nem méltatnám. Ilyen szempontból a túra nem tartozik majd a kedvenceim közé... éz volt az első, amin komolyan elgondolkoztam a feladáson, de végigcsináltam.
Több túrázó szerint is bőven hosszabb volt a túra, mint a meghírdetett táv.

Idei teljesített táv: 383.4 + 25 = 408.4km.
Idei teljesített szint: 12472 + 700 = 13172m.
/Erősen itiner alapján/
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 06-04-2007 at 16:02..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 06-04-2007, 17:09
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

eleg jol haladsz
majd a nyaron en is turazgatok picit


miért tévedsz el mindig? ^^
Reply With Quote
  #3  
Old 06-04-2007, 17:29
Kancsendzönga Kancsendzönga is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 178
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

azért úgy indítani túrát, hogy nem járják be az útvonalat...pff... Nekem ez sok, ilyet nem sűrűn hallok
Reply With Quote
  #4  
Old 06-04-2007, 17:35
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Szecsa View Post
eleg jol haladsz
majd a nyaron en is turazgatok picit


miért tévedsz el mindig? ^^
Nem is mindig, volt olyan, hogy nem kavartam el, de ez a mostani... ezen mindenki, ismétlem mindenki eltévedett... az összes túrázó legalább egyszer elkavart.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #5  
Old 06-04-2007, 19:16
Szecsa
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

oké, felirjuk a mentségedre :-p

de tenyleg, elegge hanyagok voltak a szervezok...
Reply With Quote
  #6  
Old 06-04-2007, 19:45
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Szecsa View Post
oké, felirjuk a mentségedre :-p

de tenyleg, elegge hanyagok voltak a szervezok...
Hidzsra túra résztvételi adatai (By a főszervező):

Hidzsra a Várból: 72 indulóból 52 teljesítő. (Ebből voltam az egyik teljesítő én.)
Hidzsra Hamzsabégről: 25 indulóból 12 teljesített a Vadasparkig.
Hidzsra Zsámbékról: 44 indulóból 43 teljesítő.

A Hamzsabégtől induló túra 31km-esnek volt kiírva, a startban tudták meg az indulók, hogy igazából ez 41km, nem 31.
Sokan a "hiányzó" pontnál adták fel. Mások akkor fejezték be, mikor elérték a 30kilcsit a vadasparknál.
Az azért csúnya, hogy a 25-öst, elvileg legrövidebb távot, ennyien feladták...

A vicces az volt, hogy a 25-ös távhoz vagy "jó" leírást kaptál és mást semmit, vagy hiányos leírást egy kiegészítőlappal és egy hibás térképpel.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 06-04-2007 at 19:59..
Reply With Quote
  #7  
Old 06-04-2007, 20:14
Ditke Ditke is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Vác
Posts: 913
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Grat Cassy! Élménydús túra lehetett! És akik nem teljesítették, azokat még most is keresik?!
__________________
...ne gyere utánam, én is eltévedtem....
Reply With Quote
  #8  
Old 06-04-2007, 20:18
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ditke View Post
Grat Cassy! Élménydús túra lehetett! És akik nem teljesítették, azokat még most is keresik?!
Keresníííí? Dehogy, akik nem értek be azok tuti hazamentek, nehogy azthidd, hogy foglalkoztak azzal egy percet is, hogy bárki egyben hazajusson.

Jahm és köszi
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #9  
Old 07-19-2007, 16:11
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Egyetlen kép, bár a legjellemzőbb látvány úgyis ez volt.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 15:45.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu