Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport > Túrák > 2007-es túrák
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 07-02-2007, 16:18
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default Pápai látogatás 50

Hajnali 4 órás ébresztő után frissen és üdén vágtunk neki reggel 8-kor a túrának. :) Első rendezésű túra volt, úgyhogy kíváncsian vártam, hogy mit tartogat, ráadásul Pápán még sose jártam. (Most se sokat láttam belőle, kell mindenképp egy újabb látogatás majd. :))

Aranyos volt a lakótelep "lakótelep eleje" és "lakótelep vége" táblázása, mintha egy külön városrész lett volna. :)

Elolvastam már két beszámolót erről a túráról, mindketten említést tesznek a Lókórházról, ami szerepelt az itinerben is, és ki volt táblázva az út mentén is, hogy hol kell bemenni hozzá... Bevallom én erről teljesen lemaradtam... Egyetlen épületet láttam, de az nagyon romos volt, szerintem nem az volt a Lókórház... No sebaj. :)

Az egész itinert azért nem írom le, ez elolvasható máshol, illetve el kellett volna jönni, és kipróbálni! :D A következő emlékezetes pont számomra így utólag egy focipálya. Ez azért emlékezetes, mert ennyi focipályával még sose találkoztam. :) A rajt/cél focipályánál volt. Itt volt egy focipálya, később azt hiszem még 3 focipálya mellett haladtunk el... Ez 5 az egész túra alatt... :)

Az erdőkben volt pár vadregényesebb rész, hátul a képek között ebből lesz egy kis ízelítő. :)

A Suttonyi-tóról, akarom mondani mocsárról ;) is lesz hátrébb kép, most csak az időrendiség miatt említem itt. Nemrég voltunk geoládázni a Merzse-mocsárnál, abban több víz volt, mint itt ebben a tóban. :)

Útközben 2 ellenőrzőszámot is fel kellett írni, az elsőnél szerencsénk volt, még megvolt a toll, a másodiknál ez már hiányzott.

A Teveli-tó nagyon trükkös volt, az alsó tóhoz érve megörültünk, hogy már közel az ellenőrzőpont, majd egyre csak távolodtunk a tótól az úton, és a pont még sehol, és még mindig sehol, és még mindig sehol. :) Egy örökkévalóságnak tűnt elérni a gáthoz. :)

Innen továbbindulva egy ideig még jófele mentünk, de aztán teljesen elkavartunk... :) Kukoricák helyett napraforgó táblákkal találkoztunk, a bányamaradványt is teljesen kihagytuk... :) Végül fogalmunk se volt hol vagyunk, úgyhogy GPS-en becéloztuk a falut, és toronyiránt elindultunk. Ezt eléggé szó szerint kell érteni, mert itt már találtunk kukoricát, úgyhogy keresztül is mentünk rajta... ;) Psssszt. :)

A falu közepén csodánkra jártak, hogy mit keresünk ott, és főleg honnan jöttünk, és ha Pápáról, akkor miért abból az irányból. ;) Kép is készült a pápai újságnak rólunk. :)))

Innen kikeveredve, majd be Pápára, utána már hamar meglett a cél.

Én pedig úgy néztem ki, mint egy mosott hulla. ;) Hosszú volt ez a túra. :)

A szervezők utólagos információi alapján 101 induló volt, eléggé szét lehetett húzódva a mezőny, és a többi távon indulhattak sokan, mert így utólag visszagondolva talán 9 emberrel találkoztunk.

És egyikük se volt Hódítós! Pápai Hódosok, gyerünk aktiválni Magatokat! :) Pápa az 55. a város-listában látogatások számát tekintve nálunk, úgyhogy ennél többen kell, hogy legyetek ott! Nehogymár csak innen Pestről növeljük a pápai túrák résztvevőinek számát! :)

Kedves CATS, köszönjük a szervezést, jó kis túra volt ez! :)

(Fél 1 magasságában sikerült ágyba keveredni... ;))

No nézzünk néhány képet. Van, amit Melasz csinált, a mocsárról biztosan, a többit nem tudom. :) Azokat talán én... :)









A megtett út... :)




És a szintemelkedés... No ennyira azért nem volt ez nagy, amilyennek látszik. :)




Hivatalosan 50km lett volna a túra, de valahogy sikerült többet kihozni belőle. Pedig ebből már levágtam a geoládázást is. :) Nem baj, számolom az itiner szerinti távot... :)

Idei stat:

453,5 km + 49,2 km = 502,7 km
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
I. pápai tali Alba Bulik 17 10-07-2006 07:33


All times are GMT +1. The time now is 18:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu