Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport > Túrák > 2007-es túrák
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 06-30-2007, 15:55
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Falasok(k) 25, másodszor:)

Egy cseppett megkéstem a beszámolóval, de van ez így néha.

A Falasokk 25öt tavaly már egyszer teljesítettem, akkor ez a túra még 27km hosszú volt, idén hivatalosan is a piros sáv rövidítése lett az útvonal része (hisz ezt rajtunk és még pár másik túrázón kívül már akkor is mindenki levágta), így a túra hossza is rövidült.

Reggel fél7 kor találkoztam alkalmi túratársammal, névszerint Kutyuleeeval a Moszkva téren. Megszálltuk a buszt és csevegésbe kezdtünk... no igen, túrára menet még nem volt sose téma az, hogy kinek hol hány országa van, stb.

7:10kor indultunk a Szépjuhásznétól... Elő az itiner... "A büféből kilépve, jobbra indulunk el...", újfent mondom, másodszor voltam ezen a túrán és az útvonal java változatlan volt..., mi a büfé mögé mentünk és szépen elindultunk jobbra.
Ennek köszönhetően mi ugyan helyes jelzésen (Zöld körtúra), de a többi résztvevővel szemben érkeztünk az első puntra, megkerülve a Nagy-Hárs-hegyet.
(Plusz kb2 kilométer... csak meglett az a 27kilcsi. )

Itt összefutottunk egy másik túrázóval, aki az 50es távot teljesítette és a két túra közös szakaszának végéig együtt is haladtunk.

Már egy éve is tetszett az itiner megfogalmazása.... pl a "roppant barátségos kis emelkedő"-höz egyébként hegymászófelszerelés ajánlott. meg a "400 méteres "kicsit" meredek emelkedő", nem tudom ki írta, de van humorérzéke, még kis mosolygós fejecskéket is használt.

Nagyon szép környékeken vezetett végig a túra, de ki is fárasztott rendesen. Plusz az utolsó 11km-t repedt térdkaláccsal tettem meg, amit igazán csak itthon éreztem meg, hogy nem volt a legbölcsebb döntésem.

Kutyuleee elég jól bírta az utat és egész könnyen viselt engem is, ez utóbbiért komoly gratulációt érdemel.

Mint tavaly, idén is szinte minden ponton kaptunk valami kis meglepetést, tejkaramellát, almát, csokit, stb, illetve idén is kitelepült a frissítőpont mindenféle finomsággal... a kovászosubi kifejezetten finom volt.:P

A szervezés, az ellátás, a szallagozás idén is nagyszerü volt, ezen a túrán egyszerüen, ha akarok se tudok kivetnivalót találni.

Volt pár apró bizonytalanság, de olyan komolyabb elkavarás, mint az elején több nem fordult elő az úton már.

Mivel kicsit lassabban, teljesítettük a távot, mint tavaly Atival, így 7 és fél óra alatt értünk végül vissza a célba, ahol mindketten megkaptuk a magunk oklevelét, én a második teljesítésért gyönyörű narancssárgát.

Idei teljesített táv: 408.4 + 25,8 = 434.2km.
Idei teljesített szint: 13172 + 950 = 14122m.
/Továűbbrais erősen itiner alapján/

__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 06-30-2007 at 16:02..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Falasok(k) 25 Cassandra 2006-os túrák 24 07-17-2006 15:18


All times are GMT +1. The time now is 21:33.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu