Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Szabadidő, Sport > Túrák > 2009-es túrák
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-30-2009, 20:59
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Smile Pünkösdi Pelikán 20

És újra itt....
Rövidke túrabeszámoló lesz, de megigértem, hogy elkészül.

Hosszú kihagyás után újabb túrára szántam rá magam... gondoltam egy alföldi, szint nélküli, rövid kis túra épp alkalmas lesz erre. Az első tévedésem, igaz talán az egyetlen is, az volt, hogy elhittem a túrának nincs szintje... dehogynem... Töltésre föl, töltésről le, hídra föl, hídról le, ilyen bucka, olyan domb... méghogy nincs szint... pahhh...

A rajt illetve cél, a nem túl messzi Tiszaligetben volt, ahol a napokban zajlik a Gyalogtúrázók 16. országos találkozója. Ennek keretén belül kerül megszervezésre több teljesítménytúra is... én ezt válaztottam.

Szokás szerint a kaland a rajthely megkeresésével kezdődött. Kb 3* akartam rossz helyre bemenni, mielött elértem a helyszínre. Ott aztán némi várakozást követően megkaptam a magam kis térképét és itinerjét, aztán indulás...
Nem fogjátok elhinni... rossz fele indultam. Ez számomra csak akkor vált világossá, mikor 1, tőlem balra nem egy halastó, hanem a tisza folydogált, 2 jobbról megjelent egy házaspár kezükben itiner, arcukon csodálkozás, mikor megláttak.
Innentől kezdve szinte végig együtt haladtam velük, néha le-le maradtak, de percekkel késöbb újra együtt mentünk, igen jó hangulatban.

Az első ellenörző"pont" lényegében az volt, hogy a tiszaparti várrom várfalán lévő tábláról le kellett írni egy évszámot. A vicc, hogy két tábla volt, két évszámmal, és hogy a kutya nem mondta senkinek, hogy toll is kell az útra.
Mindegy, ezt is megoldottuk... alkalmi túrapartnereimnél volt toll, és minden évszámot felirtunk, amit csak megláttunk azon a szakaszon.
Az ide vezető úton átkeltünk a Tisza és a Zagyva felett... amik mostanra egész picire zsugorodtak, normál szélességükhöz képest. Erről is lesznek majd fotók a késöbbiekben.

A második ponthoz egy nem túl kalandos szakasz vezetett és elég hamar el is értük, itt három néni, egy egy csokival és pár "bátorító" szóval, úgy mint "még nagyon az elején vagytok, még hátra van a neheze" várta az arravetődő túrázókat.

3.pont: Szintén kis feladvány várt... számoljuk meg hány sárga jelzés van az egyik, megjelölt zsilipaknán... mi beleszámoltuk az oszlopon levőt is (végülis az akna fölött volt.). Mondjuk szokás szerint a leírtak a kutyát nem érdekelték. Az itinerben persze most is sikerült hibákra lelni, pl a 3.pont utáni szakaszon kishíjján megtréfált minket, szerencsére egy helyi időben szolt, hogy rossz fele tartunk, forduljunk vissza. Majd egy ponton megállva elmélkedtünk, hogy vajon ez a rét, az a rét-e, amit keresünk, de gyanus volt a mérete, illetve a környéken, karnyújtásnyi távolságra legelésző bocik és csipegető hónapos csirkék mennyisége. Mint kiderült majdnam jó helyen álltunk le... 100m-el késöbb nyít a nagy rét és ott vártak ránk a pont őrei.

Innen kb 700m-re volt a következő pont... ami egyben frissítőpont is volt. Itt jót mosolyogtam az itineren... ez a leírás... a 700m-ről hosszabbra sikeredett, mint a 3. ponthoz vezető út leírása, és vastagon kiemelve szerepelt benne, hogy itt találunk egy kutat, ahol felfrissülhetünk, mindez 200m-re a frissítőponttól, ahol ásványvíz, nápolyi és kultur wc várt mindenkit.
Ezen kívül aki akarta megnézhette a szolnoki vadasparkot... aminek a létezéséről még sok szolnoki se tud.

Innen már csak a cél volt elöttünk, ami lényegében ugyanaz az út volt, mint odafele, csak épp a patakká tikkadt Zagyva másik oldalán.
A célban a szokásos kitűző és oklevél átvétele után zsíroskenyérrel és egy üveg ásványvízzel vendégelték meg a megfáradtakat.

Összességében jó kis túra volt és jó döntés. Az időjárás szeszélyeitől független még a nap is megfogott, igaz a végére azért el is áztam.

Képek remélhetőleg pár napon belül lesznek már.
Úgyhogy ennyi mára.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"

Last edited by Cassandra; 05-30-2009 at 21:05..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Cassandra For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2  
Old 05-30-2009, 21:03
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Örülök, hogy újra túrázásra adtad a fejed. Gratula az idei első teljesítéshez! Köszi a beszámolót, és jöjjenek majd a képek, miután előhivattad és beszkennelted a fotókat.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 05-30-2009, 21:09
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Örülök, hogy újra túrázásra adtad a fejed. Gratula az idei első teljesítéshez! Köszi a beszámolót, és jöjjenek majd a képek, miután előhivattad és beszkennelted a fotókat.
Nem kell előhivatni.
Én is örülök, jövőre majd megyek újra.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #4  
Old 06-01-2009, 21:38
Goldy's Avatar
Goldy Goldy is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,166
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

De jó hogy újra túrázol
Jöjjenek a képek.

Mennék már én is, Bari 15-öt ki is néztem de asszem akkor költözünk
Nekem sose jön ez össze
Reply With Quote
  #5  
Old 06-05-2009, 16:02
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nos, megkésve bár, de íme képek.
A Zagyva és a Tisza találkozása... nem, ez nem egy patak....

Egy gyakorta látott momentum a túrán... fű, fű fű, fa... fű, fű....

Megint a Zagyva. Érdekes, hogy ez fentebb készült kép, és sokkal nagyobbnak tűnik itt a vízhozama.

Boci 1.

Boci 2.

És újra Zagyva... Két kép az egyik zúgóról... 3 zúgó van a környéken, egy mellett sajna kép készítés nélkül elsétáltam.

__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Cassandra For This Useful Post:
  #6  
Old 06-05-2009, 16:07
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Köszi a képeket, várjuk a következő túráról a következő adagot!
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 19:39.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu