Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Chat
Register Stats Members List Today's Posts

Chat Általános chat-be torkollott témák... :)

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1901  
Old 03-19-2011, 13:14
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Van egy kevés közöm hozzá,bár én csak újraépitek most és nem tuningolok de ettől még az öntvény szab határt a dolgoknak,hogy az mit bir. és az adja minden alkatrész méretét,elhelyezkedését. nem azt mondom hogy semmiség egy jobb dugattyú berakása,mert a formája is sokat számit,hiszen, könnyen lehet rontani is rajta,de alapvetően egy rész alkatrészt megadott paraméterekkel még mindig könnyebb tervezni,mint egy komplett rendszert...
Az újraépítés csak a régi alkatrészek cseréje újra ..... ezzel tisztában vagy akkor
A tuning meg a teljes rendszer eldobása és építesz helyette egy teljesen mást ... vagyis kitalálsz egy új rendszert ami jobb a régitől
Itt is egy egyszerű példa : http://www.youtube.com/watch?v=kFLGfG_2WKM
ez saját átalakítás 2.0 szívómotor most van benne lassan kb 3k km nemsokára megkaphatja az igazi beállításokat Akkor fog majd rendesen menni Kamera idejét meg nem tudom beállítani ez van ))))
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Kalapácska For This Useful Post:
Sponsored Links
  #1902  
Old 03-19-2011, 18:27
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Kalapácska View Post
Az újraépítés csak a régi alkatrészek cseréje újra ..... ezzel tisztában vagy akkor
A tuning meg a teljes rendszer eldobása és építesz helyette egy teljesen mást ... vagyis kitalálsz egy új rendszert ami jobb a régitől
Itt is egy egyszerű példa : http://www.youtube.com/watch?v=kFLGfG_2WKM
ez saját átalakítás 2.0 szívómotor most van benne lassan kb 3k km nemsokára megkaphatja az igazi beállításokat Akkor fog majd rendesen menni Kamera idejét meg nem tudom beállítani ez van ))))
Szép mondjuk nálam azért csúszik, mert egy régi bogár vár újraépitésre, legalábbis a motor. csak hát szelepvezetőt sehol nem találok ehez a motorhoz, úgyhogy azt most fogom legyártatni+hengerfej köszörülés stb. amit ilyenkor illik sajnos anyagi okokból nem tudtam megcsináltatni eddig. erősen gondolkodok mondjuk azon is,hogy egy újabb blokkot veszek bele, mert kb ugyanannyiból jön ki, és akkor már nem kell szórakoznom a generátor cserével 12Voltosra, meghát ami a lényeges, hogy könnyebben találok hozzá alkatrészeket is
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #1903  
Old 03-19-2011, 18:41
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Amúgy szépen megy a kicsike szép is a hangja
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #1904  
Old 03-19-2011, 20:38
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Amúgy szépen megy a kicsike szép is a hangja
Köszi , bogárba TP motor való 1.9 vagy 2.0-ás levegős tökéletesen belefér )
Reply With Quote
  #1905  
Old 03-20-2011, 03:35
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Kalapácska View Post
Köszi , bogárba TP motor való 1.9 vagy 2.0-ás levegős tökéletesen belefér )
még nagyobb is belefér ,csak nem fogok mást tenni bele
egy az osztott ablakos utáni, de még ovál hátsószélvédős bogárról van szó, 2 semmiség alkatrészt kell beszereznem hogy teljesen gyári legyen, és átmenjen az OT vizsgán. még a motorrol is megvan az eredeti papir a porsche gyártól

a kérdés hogy érdemes ezzel szórakoznom, mert az autó passzív költsége nevetségesen kevés (kb 17k HUF évente) ami állapottól független, csak a klubtagság kell hozzá. emiatt gondolkodom a korszerübb motor beszerzésén, amivel bátrabban járok a hétköznapokon is

amúgy a legvalószinübb az,hogy beteszek egy új motort és a régit szép lassan felújitom teljesen csili-vili-re szép lassan
amin röhögtem,hogy egy felújitott motorrt láttam rendes papirokkal a szériából, de az irreálisan sokba került (340k Huf)
elkezdtem gondolkozni, hogy belemerülök a motor felújitásba, mert van benne pénz rendesen az ilyen régi daraboknál.

Ami még szívfájdalamam,hogy majdnem megvettem egy BMW 323-at 95k-ért papirokkal műszakival, 80k km-rel, ismerősé volt, így tudtam milyen jó állapotban van.
csak amire összeszedtem a lét addigra el is ment duplaáron
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #1906  
Old 03-20-2011, 11:01
Kalapácska Kalapácska is offline
Member
 
Join Date: Nov 2009
Location: Budapest XVIII. kerület
Posts: 361
Activity: 0%
Longevity: 79%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
még nagyobb is belefér ,csak nem fogok mást tenni bele
egy az osztott ablakos utáni, de még ovál hátsószélvédős bogárról van szó, 2 semmiség alkatrészt kell beszereznem hogy teljesen gyári legyen, és átmenjen az OT vizsgán. még a motorrol is megvan az eredeti papir a porsche gyártól

a kérdés hogy érdemes ezzel szórakoznom, mert az autó passzív költsége nevetségesen kevés (kb 17k HUF évente) ami állapottól független, csak a klubtagság kell hozzá. emiatt gondolkodom a korszerübb motor beszerzésén, amivel bátrabban járok a hétköznapokon is

amúgy a legvalószinübb az,hogy beteszek egy új motort és a régit szép lassan felújitom teljesen csili-vili-re szép lassan
amin röhögtem,hogy egy felújitott motorrt láttam rendes papirokkal a szériából, de az irreálisan sokba került (340k Huf)
elkezdtem gondolkozni, hogy belemerülök a motor felújitásba, mert van benne pénz rendesen az ilyen régi daraboknál.

Ami még szívfájdalamam,hogy majdnem megvettem egy BMW 323-at 95k-ért papirokkal műszakival, 80k km-rel, ismerősé volt, így tudtam milyen jó állapotban van.
csak amire összeszedtem a lét addigra el is ment duplaáron
Bizony néha lecsúszik az ember dolgokról.....
OT vizsga kicsit gázos már mert meghülyültek teljesen :S
De sok sikert
Reply With Quote
  #1907  
Old 03-20-2011, 22:37
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

A francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 28. fordulójában a Marseille hazai pályán minimális különbséggel kerekedett a PSG fölé.
A Caen és a Monaco is pályaválasztóként tartotta otthon a három-három pontot, utóbbi a hajrában szerzett két találattal gyűrte le az Arles-Avignont. A Monacónak egyetlen árva korai gól is elég volt a Nancy legyőzéséhez.

LIGUE 1
28. FORDULÓ
Caen–Arles-Avignon 2–0 (Mollo 79., Arabi 85.)
Monaco–Nancy 1–0 (Luiz 19.)
Marseille–Paris SG 2–1 (Heinze 16., Ayew 35., ill. Chantome 27.)

Kár, hogy Luiz Nancy játékos...
mekkora barmok vannak az NSO-nál...
Reply With Quote
  #1908  
Old 03-20-2011, 23:02
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
A francia első osztályú labdarúgó-bajnokság (Ligue 1) 28. fordulójában a Marseille hazai pályán minimális különbséggel kerekedett a PSG fölé.
A Caen és a Monaco is pályaválasztóként tartotta otthon a három-három pontot, utóbbi a hajrában szerzett két találattal gyűrte le az Arles-Avignont. A Monacónak egyetlen árva korai gól is elég volt a Nancy legyőzéséhez.

LIGUE 1
28. FORDULÓ
Caen–Arles-Avignon 2–0 (Mollo 79., Arabi 85.)
Monaco–Nancy 1–0 (Luiz 19.)
Marseille–Paris SG 2–1 (Heinze 16., Ayew 35., ill. Chantome 27.)

Kár, hogy Luiz Nancy játékos...
mekkora barmok vannak az NSO-nál...
az úgy mókás
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #1909  
Old 03-20-2011, 23:03
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragi View Post
és ha öngól volt ?
Azt kulon szoktak jelezni. (elvileg)
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #1910  
Old 03-20-2011, 23:05
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Azt kulon szoktak jelezni. (elvileg)
jah rájöttem
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 18 (0 members and 18 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ne OFF-oljunk máshol. Pool Chat 536 06-20-2010 13:06


All times are GMT +1. The time now is 09:06.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu