Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #231  
Old 11-23-2014, 22:03
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by tulu View Post
Montanába A ba megfordultam egy kettő klánba, és azt vettem észre főleg az elfeken, hogy meg se akarnak próbálni 4 k heki felé menni, mert nincs esélyük rá.
Rohadt kevesen játszanak, nem csak A ba, hanem mindenhol.
Érdemes lenen azon elgondolkodni, hogy azok az új játékosok akik még nem játszottak ott, mért vannak befosva?
Nagyon sok elfet látok, én is az voltam amikor először mentem A ba.
2 év után visszatértem játszani, és azt látom, hogy rosszabb lett sokkal, nincsen játékos, nincs meg az a tűz a játékosokban, ami régebben megvolt.
Sejtettem, hogy nem lesznek nagy változások, ezért nem is voltak nagy elvárásaim. Viszont így nagyon nehéz játszani, eljutottam odáig, hogy L be nem találtam szövit magamnak, elég hosszú ideig.
A szabin lévő országokat sem lenne rossz visszacsalogatni, már az is javulás lenne, de nem fognak visszatérni egy ideig az biztos.
Kövezzetek meg ha nem így van, de visszajön egy szabis, és egyből akinek elérhető, és nem ismerős, egyből elakarja szedni mindenét. Nem feltétlenül lenne ez így ha több játékos lenne.
Akinek meg nem tudják elszedni a földjét, tekijét, pénzét, az talán megmarad még egy ideig.
Az elfekre visszatérve, nem az baj, hogy 3 k hekiig olcsóbb a fedezés, hanem az hogy nem találnak rendes klánt. 1 Hónap alatt legalább 3 klántól hallottam, hogy ismeretleneket nem vesznek be.
Tőlük kellene megkérdezni, hogy mért is? Mért nincs esélyük az új játékosoknak A ba?
Ati: Mire lenne szükséged ahhoz, hogy legalább megfontold a fórumjavaslatokat?
Kikérnéd az összes játékos véleményét? Lehet neked ez így ahogy van megfelel, de nem lesz ez így jó hosszútávon. Nekem is megvan az időpont mikor fogom itt hagyni hódot. Kérlek értsd meg unalmas a játék.
Mit akarsz hozzak ide 500 embert aki támogatná a változtatásokat???
Igazából elég nagy a passzivitás.. 1,5 éve is úgy kellett összevadászni a tagokat, hogy 10 ember meglegyen.. és abból 1-2 hónap alatt ki is esett nem egy.. (pl gömböztünt teljest nétünk és használható emberekre írtunk, plusz minden tag megkereste az ismerőseit Aban hátha..) Hozzáteszem, akik tőlünk elmentek, azok nem azért tették, mert nehéz volt haladni stb.. hanem mert, vagy abbahagyták valami okból a játékot(pl munka), vagy volt, aki már megunta/nem vállalta azt az aktivitást, amit A igényel..
Új játékost bevenni nem könnyű, ha bele is fektetsz sok energiát, időt, és pénzt, akkor sem biztos, hogy "megtérül", mert abahagyja, úgy dönt, hogy lefordul A-ból stb.. de ennek ellenére én szívesen vettem be ismeretleneket, vagy akár A-ban kezdőket is..
Alapvetően az a legnagyobb baj, hogy ezek a klánok, akiket említettél, szerintem nem is igazán akarnak már aktívan játszani A-ban..
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #232  
Old 11-24-2014, 11:57
Fusio's Avatar
Fusio Fusio is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Sziasztok!

Ahhoz ,hogy ide új játékosok érkezzenek, kellene valami grafikai változás és most nem gondolok hú de nagy dolgokra,de az igények megváltoztak nem az mint 15 éve,hiába szólok pl az ismerősöknek , " barna excel , kösz kihagyom inkább tolok mást"

Persze nem szabad összehasonlítani velük,talán a Lemuriával lehetne,meg is lehet nézni ,hova tart...

Reklám egyik legjobb módja a facebook pár dollárért ( 5-10 ) egész jó kis hirdetést lehet elérni,ezt is lehetne erőltetni ha még nincs,idővel bőven megtérülne..

Kipróbáltam más játékokat az elmúlt időszakba , nem az mondom,hogy le kell másolni ,de ahogy írták itt is , lehetne egy harci kalkulátor beépítve, ahol egy kezdő játékos talán szembesülne vele,hogy miért nem üti be senkit.. (pl G be támadnak katonával,komolyan már sajnáltam ) És igen ,lehet nincs arra ideje ,hogy utána nézzen a súgóban ,elővegyen egy tolat / számológépet ,vagy szimplán meg se fordul fejébe a google.. ) Ez pl szerintem egy alapvető hasznos dolog lenne ,mindenki számára. (Akár egy országtervező is )

Egy másik "komolyabb" probléma ,hogy az évek során rengeteg ismerőst lehet szerezni,ami kicsit öli is a játékot egyben, főleg most ,hogy kevesebb van.. Nem azt mondom,hogy mindenki gyilkolja egymást ,de az se jobb ha 3-4 szövi egymás mellet és a friss husikat darálják befele.. Szerintem erre is lehetne ötletelni ,lenne valami , amiért talán "megérné" egymás ellen menniük..
Reply With Quote
  #233  
Old 11-24-2014, 17:42
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
Kaphatnank egy rovid listat a tetszo javaslatokrol?
Persze. Összeszedtem mind a két kategóriát.

Első kategória: amikről sokat nincs mit beszélni, jó ötletek:
  • Mobil applikáció.
  • Az első A-ból fordulás 4ezer hektárról is adjon plusz személyiséget.
  • Funkcióban a játéktól teljesen független, minimalista országkép megjelenítése.
Második kategória:
  • Gyorsított körváltások tesztje. Ehhez lementettem a mostani részvételi adatokat, már mehet is a teszt. Nézzük, hogy a gyors köröket valóban sokan előnyben részesítik-e. Seldon javaslatával ezt még ki lehet bővíteni, hogy még teljesebb képet adjon, és 5. szinten a gyors csoport kivétel legyen: lehessen normál sebességű csoport mellett is a gyors csoportban ország. Ez a kivétel még nem él, jelenleg szabálytalan az 5. szinten egynél több ország az anarchista csoporton kívül! Jelezni fogom, amikor ez a kivétel él. A teszt maga már megy, gyűlnek a részvételi adatok.
  • Rendszeres újraindulás teszt. Ezt konkrétan három ember jelezte, hogy használná. Ennek a tesztnek az elindításához ennél sokkal több érdeklődő kell, akik kifejtik, hogy miért tetszene nekik egy ilyen felállás.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #234  
Old 11-24-2014, 20:18
Seldon's Avatar
Seldon Seldon is offline
Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Budapest
Posts: 170
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
  • Funkcióban a játéktól teljesen független, minimalista országkép megjelenítése.
Ennél a pontnál érzem úgy, hogy a saját 28 évemmel már én is egy régebbi generáció része vagyok, ha tényleg ez kell, legyen. Saját részről a jelenlegi minimál illusztrációk (vagy a régebbi fekete+szürke+zöld) teljesen megfelelnek, csak az oldal design-t javítanám fel kezeléstechnikai szempontból, meg talán pár helyen esztétikailag nyúlnék hozzá.

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
  • Gyorsított körváltások tesztje. Ehhez lementettem a mostani részvételi adatokat, már mehet is a teszt. Nézzük, hogy a gyors köröket valóban sokan előnyben részesítik-e. Seldon javaslatával ezt még ki lehet bővíteni, hogy még teljesebb képet adjon, és 5. szinten a gyors csoport kivétel legyen: lehessen normál sebességű csoport mellett is a gyors csoportban ország. Ez a kivétel még nem él, jelenleg szabálytalan az 5. szinten egynél több ország az anarchista csoporton kívül! Jelezni fogom, amikor ez a kivétel él. A teszt maga már megy, gyűlnek a részvételi adatok.
5U népességszámlálás, elkezd-e gyarapodni a létszám?
Belső fórum alapján sajnos biztos, hogy nem lesz jelentős mértékű a növekedés, elsősorban a letöltendő körmennyiség miatt.
__________________
...egy bizonyos, a hipotézisnek
ellentmondó esemény "nem rendelkezik a spontán megvalósulás számottévő
valószinüségével"

Satovári Klán (#327287)
Reply With Quote
  #235  
Old 11-25-2014, 07:58
Fusio's Avatar
Fusio Fusio is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Persze. Összeszedtem mind a két kategóriát.

Első kategória: amikről sokat nincs mit beszélni, jó ötletek:
  • Mobil applikáció.
  • Az első A-ból fordulás 4ezer hektárról is adjon plusz személyiséget.
  • Funkcióban a játéktól teljesen független, minimalista országkép megjelenítése.
Második kategória:
  • Gyorsított körváltások tesztje. Ehhez lementettem a mostani részvételi adatokat, már mehet is a teszt. Nézzük, hogy a gyors köröket valóban sokan előnyben részesítik-e. Seldon javaslatával ezt még ki lehet bővíteni, hogy még teljesebb képet adjon, és 5. szinten a gyors csoport kivétel legyen: lehessen normál sebességű csoport mellett is a gyors csoportban ország. Ez a kivétel még nem él, jelenleg szabálytalan az 5. szinten egynél több ország az anarchista csoporton kívül! Jelezni fogom, amikor ez a kivétel él. A teszt maga már megy, gyűlnek a részvételi adatok.
  • Rendszeres újraindulás teszt. Ezt konkrétan három ember jelezte, hogy használná. Ennek a tesztnek az elindításához ennél sokkal több érdeklődő kell, akik kifejtik, hogy miért tetszene nekik egy ilyen felállás.
Első kategóriával teljesen egyetértek..Viszont a 2. eddig is lehetőség volt gyorsba játszani ,szerintem pár ember kivételével nagy igény nincs rá,de ez csak az én véleményem.

Ha lenne ilyen season szerver ami x idő(legyen 1év) múlva restart ,az akkor egy külön játék lenne,akár más néven, akkor lehet jót játszani ha van pénzed háborúzni másokkal ,vagy hasonlítani fog kicsit A -ra ,leszel Elfel és szépen fedezgetsz..
Lehet lent termelni 8-10 hónapot,aztán felindulni de nem biztos ,hogy azt megveszik neked..
Több mindenen kéne változtatni,hogy egy season szerver használható is legyen,de ez megint csak az én véleményem.
Reply With Quote
  #236  
Old 11-26-2014, 01:47
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post

Első kategória: amikről sokat nincs mit beszélni, jó ötletek:
  • Mobil applikáció.
  • Az első A-ból fordulás 4ezer hektárról is adjon plusz személyiséget.
  • Funkcióban a játéktól teljesen független, minimalista országkép megjelenítése.
Ez mind rendben, csak mi is ez a minimalis orszagkep? Mert most is vannak funkcio nelkuli kepek, meghozza minden oldalon, csak kicsit mar megfeledkeztunk roluk, gondolom anno azert lettek legfelulre nyomva, hogy ne vegyek el a figyelmet a lenyegtol.
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #237  
Old 11-26-2014, 02:01
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Fusio View Post
Első kategóriával teljesen egyetértek..Viszont a 2. eddig is lehetőség volt gyorsba játszani ,szerintem pár ember kivételével nagy igény nincs rá,de ez csak az én véleményem.

Ha lenne ilyen season szerver ami x idő(legyen 1év) múlva restart ,az akkor egy külön játék lenne,akár más néven, ...
Több mindenen kéne változtatni,hogy egy season szerver használható is legyen,de ez megint csak az én véleményem.
Nem csak a te velemenyed, en mar utaltam erre csak nem valosithato meg hamar. Legalabbis a valasz az volt, hogy jelenleg gyorsan megvalosithato es rovid idobeli letrehozasra alkalmas dolgokrol van szo.

Az 1 kategoria az ugye kozeljovobeli mert 'hamar' meg lehet szervezni.

Amire te utalsz, legalabbis remelem ugyan az amire en gondolok, egy hosszu tavra szolo terv inkabb, nem? (lasd Atinak szolo kovetkezo beirasom amiben kicsit reszletezni fogom de lenyegeben megegyezik a te gondolatoddal, hogy tobb mindennek kellene valtozni, csak ez ugye nem szuletne meg rovid idon belul)
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #238  
Old 11-26-2014, 03:05
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

A masodik kategoriara mar hosszabb a valaszom.

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Teljesen külön játék, mintha oroszul indulna egy új Hódító.
Ha teljesen kulon jatek inditasaban benne lennel, akkor ha erre felaldozod a szerveren a helyet stb... es en most nagyon melyre nyulok magamba le, de megkerdezem, hogy ha teljesen kulon jatek, akkor miert nem lehet eltero a mostanitol?

Megertem, hogy a jelenlegi tobb mint egy evtized munkaja ugy neked mint azoknak akik vegig veled vannak a kezdet ota. Megertem, hogy ezen nem akarsz valtoztatni mar, mert szerinted jo ahogy van, talan mar tul jora van fejlesztve es barmit valtoztatnank nem lenne javara. Elvegre tobb mint 10 evi szorakozast nyujtott mar sokunknak.

De egy teljesen kulon jatekra ami ugyan az lenne mint most van, mennyi ertelme lenne jelentkezni? Mert gyorsabbak a frissitesek? Mas jelentos kulombseg nem igen lenne, vagy igen? Mert errol nem irtal.

A multkoraban a valaszod ami az volt, hogy 'az mar egy masik jatek lenne', kicsit meglepo abbol a szempontbol, hogy semmi ujdonsag a jatek menetevel, jatek eszkozeivel nem tortent a felelf erositesen kivul mar hosszu evek ota. Mert a kenyelmiek nem ide tartoznak szerintem. A jatek kezdete ota mindig voltak kissebb nagyobb valtozasok ami jelenleg teljesen megszunt. (Ezzel persze vissza lehet terni a feljebb emlitett elertuk a hatart ahol mar jelentos valtozas a jatek rovasara menne?)Azelott idonkent mindig voltak jelentos valtozasok ami ujitotta vagy fellenditette, es felfrissitette a jatekot, sosem hozta fel senki, hogy nem ugyanazt a jatekot jatszuk, legalabbis en nem emlekszem anno hogy valaki ilyenert reklamalt volna.

Ugyhogy ezert most felteszem, amiben terjunk vissza egy 'kulon futo jatekra a mostanitol' gondolatra. Miert nem lehet, es tudom rengeteg melodba kerulne meg idobe is ezt letre hozni, a masodik kategoria egy tavolabbi, jovobeli terv, ami egy ujjitott jatek lenne, ahol lehetne egy csomo uj dolog, mivel ott mindenki uj orszagot indit. Lehetnenek uj egysegek, epuletek, teruletek, uj harcmod meg kepek is akinek az kell, vagy barmi. Ennyi ev utan, miert ne lehetne egy Hodito Uj Nemzedeket inditani mint egy kulon jatek, es futna a jelenlegi is mellette? A lehetoseg vegtelenbe futo otleteibol kivalasztani a legjatszhatobbakat. Amit meg nem szeretunk most kihagyni, megjavitani es mas celokat is betenni a jatekba azon kivul, hogy ki az elso a csoportban, es ha mar fordulos lenne, akkor van a fordulo vege amelyik csoport, szovetseg vagy amit megszabnal ezt vegre elerne.

Maskulomben ennyi erovel a jelenlegibe is elferne mar nehany uj dolog, mint pl. az ember felujjitasa. Csak a nagyobb valtozasoknak magad okaibol nagyon ellenere vagy Aki akar jatszani az ugyis alkalmazkodik barmihez, aki meg nem akar annak meg mindegy mit csinalsz. Legrosszabb esetben lenne egy 'uj szelek fujnak' atmeneti ido. De lenne kis pezsdules, mert valami uj dolog tortenik es az ember kivancsi minden uj dologra.
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
  #239  
Old 11-26-2014, 08:17
Fusio's Avatar
Fusio Fusio is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ghosti View Post
Nem csak a te velemenyed, en mar utaltam erre csak nem valosithato meg hamar. Legalabbis a valasz az volt, hogy jelenleg gyorsan megvalosithato es rovid idobeli letrehozasra alkalmas dolgokrol van szo.

Az 1 kategoria az ugye kozeljovobeli mert 'hamar' meg lehet szervezni.

Amire te utalsz, legalabbis remelem ugyan az amire en gondolok, egy hosszu tavra szolo terv inkabb, nem? (lasd Atinak szolo kovetkezo beirasom amiben kicsit reszletezni fogom de lenyegeben megegyezik a te gondolatoddal, hogy tobb mindennek kellene valtozni, csak ez ugye nem szuletne meg rovid idon belul)
Igen,az amire te gondolsz , (elolvastam amit írtál )de egyenlőre a régit próbálnám felfrissíteni,de ezt nem én döntöm el
Majd ha úgy van akkor lehetne külön topic,és ötletelni, kinek milyen lenne,hogyan képzelne el egy season szervert,mert annak csak úgy látom értelmét ,ha más játék lenne,de ezt beszéltük is

//
Viszont lehet mondani,hogy jöjjenek fórumra az emberek és mondják el a véleményüket,de jelenleg 30-50 embere tippelném akik nézik,vagy hozzá is szólnak,ha több akkor elnézést.
Ezt csak azért írom,hogy ha Atinak is van ami szimpatikus ötleteket ,nem lehetne egy körüzenet küldeni,ahol egy szavazást kapna mindenki ?
Kérdés alatta 1-10 pontozni akinek külön véleménye van megteheti itt,sokat gyorsítana az egészen és több mindenki teljes képet kapna,hogy valójában mire is van itt igény.
Reply With Quote
  #240  
Old 12-03-2014, 14:13
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Hmm, a banner oldal nem megy... Erre ránézek valamikor, hogy miért nem, mert ott van a továbbajánló kód, amivel ezért még VIP tagság is szerezhető.
Ha valamire ilyen gyorsan rávágom, hogy nem megy, de valójában végig működik, akkor szóljatok nyugodtan, hogy működik az!

Ígértem, hogy jelzem, amikor működik, emiatt most jelzem, de valójában végig működött az az oldal...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
"Országod" és "Tanácsadók" lekérése újrázáshoz Pool Megbeszélések 4 10-05-2014 17:45
Hódító elérése okostelefonról "hagyományos" módban. karesz6 Segítség 40 03-01-2011 09:51
Jó lenne egy "nagy" párbaj az ünnepek alatt :D Pool Általános beszélgetés Hódítós témákban 69 12-21-2006 15:37
Miért kellett kihozni egy "legjobb" fajt? Rántotta Elvetett javaslatok 1 08-14-2006 16:20


All times are GMT +1. The time now is 08:44.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu