Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #431  
Old 09-17-2013, 23:43
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Eddig így volt, és mindenki kibírta.

Rontani viszont ezen ne rontsunk azzal, hogy még ezek mellett a visszajövetelkor a fent maradt vihart és szárazságot is le kell szednem magamról.

Az eddigi, lejáró varázslatok mellett viszont ez egy csodás kiskapu lenne. Eddig a minimum 72 óra távollét miatt meggondolta mindenki, hogy így "szedjen le" magáról pár kör vihart. Most ezt nem kell kivárni, ha a varázslatok megszűnnek, akkor ez egy menekülés. Nem az ellen, hogy lopott, és nehogy vissza tudj támadni, hiszen visszatámadni bármikor vissza tudsz. Hanem az ártó varázslatok ellen. Felteszed rá a varázslatokat, és tök feleslegesen tetted, tök feleslegesen pocsékoltad a készültségedet, mert elmegy szabira, leesnek a varázslatok, és semmi hatása nem volt. Azon túl, hogy elment rúnád és készültséged.
hát pont ezaz, hogy ahogy eddig volt az nem volt túl jó megoldás. Végre valami javítva van. és akkor jönnek azzal, hogy miért nem látok be az elfhez...

amúgy régebben a betegség is megszűnt a szabi alatt. az is módosítva lett?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #432  
Old 09-18-2013, 05:30
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
megint sikerül egy olyan fikciót vázolnod, ami minden évtizedben 1-szer fordul elő...

mert ugye most minden nap tucatjával szabiznak a 20k hektáras elfek az A csoportban?????

sőt gondolom a klánvezérek meg is kérik hogy elfek, legyetek szívesek éjszakára lecsökkenteni a szövi védelmét?????

vagy ezt te hogy képzeled a gyakorlatban??? én saját tapasztalatokról beszélek. és nem az A-ról. Az már korábban ki lett tárgyalva, hogy ott valószínűleg inkább hátrány éjszakai szabira menni, mint előny...

B-ben pedig igenis egy teljes országnyi sereget el tudok adni csorgás nélkül...

szóval kcisit életszerűbb dolgokkal foglalkozzunk már, mint a 20k-s elfek tömeges szabija...
Attol, hogy most nem szabiznak 20k-s elfek A ban innentol az uj szabaly miatt miert ne szabizhatnanak?? ( bar hozzateszem, hogy van par szabis elf 10k heki felett ) Hol latsz te errol megbeszelest, hogy ez hatrany lenne? Attol mert valaki kijelenti, hogy hatrany aki nem is jatszik aktivan A ba meg nem lesz hatrany. Es ez az elfes tema a legjobban az A csoportot erinti mert ott van a legtobb elf. Szerintem nem kell tovabb erositeni az elfet igy is eleg eros. Tamogatom az otletet, hogy a faji vari jarjon le szabadsag alatt.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Merengő For This Useful Post:
  #433  
Old 09-18-2013, 08:31
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
Attol, hogy most nem szabiznak 20k-s elfek A ban innentol az uj szabaly miatt miert ne szabizhatnanak?? ( bar hozzateszem, hogy van par szabis elf 10k heki felett ) Hol latsz te errol megbeszelest, hogy ez hatrany lenne? Attol mert valaki kijelenti, hogy hatrany aki nem is jatszik aktivan A ba meg nem lesz hatrany. Es ez az elfes tema a legjobban az A csoportot erinti mert ott van a legtobb elf. Szerintem nem kell tovabb erositeni az elfet igy is eleg eros. Tamogatom az otletet, hogy a faji vari jarjon le szabadsag alatt.
Pont , hogy az A-ban nem sok értelme van a gömböknek... főleg nem 10k fölött. Nincs az az ember, aki 2-szer teljes sereget cserél, mondjuk 15k hetkáron 1 támadás miatt... mondjuk lehet, hogy van, de én nem tenném.

A-ban hánszor támadsz gömb alapján, és hányszor támadsz éplista alapján???

megint arról megy a vita, ami az esetek 5%-ában befolyásoló tényező.

Ne értsd félre, énis ÖRÜLNÉK, ha beláthatnék az elfekhez szabi alatt, de nem egy LOGIKUS lépés volna... Ha szabi alatt a neked pozitív hatások egyáltalán nem érvényesülnek (képzés, regenerálódás, tekiírás, stb...) akkor szabi alatt, SEMMILYEN hátrányod sem szabad, hogy keletkezzen.

Ezzel gyakorlatilag a szabadság ellen presszionálna maga szabály, miközben a szabireform azért lett létrehozva, hogy könnyebben legyen elérhető a szabadság. És itt az alapötlet nem az, hogy ütés után menekülő legyen, hanem, hogy ne legyen kötelező 72 órát kihagyni a játékból mert pl van egy 5-6 órás vakfolt az elérésben... Az alap ötlet igenis hasznos, azt hogy van aki rögtön a kiskaput keresi benne, az már szerintem személyes beállítottsága valakinek. Én erősen támogattam a szabadság reformját, ám nem mentem szabira azóta és biztos, hogy nem is fogok FELESLEGESEN szabira menni....

szóval a sazbadságot nem szabadna büntetni, mert ez visszahozHAT néhány olyan játékost, akinek nincs napi 24 órás elérése, ám 10-12 órákat szívesen játszik MINDEN NAP...
Reply With Quote
  #434  
Old 09-18-2013, 08:54
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Pont , hogy az A-ban nem sok értelme van a gömböknek... főleg nem 10k fölött. Nincs az az ember, aki 2-szer teljes sereget cserél, mondjuk 15k hetkáron 1 támadás miatt... mondjuk lehet, hogy van, de én nem tenném.

A-ban hánszor támadsz gömb alapján, és hányszor támadsz éplista alapján???

megint arról megy a vita, ami az esetek 5%-ában befolyásoló tényező.

Ne értsd félre, énis ÖRÜLNÉK, ha beláthatnék az elfekhez szabi alatt, de nem egy LOGIKUS lépés volna... Ha szabi alatt a neked pozitív hatások egyáltalán nem érvényesülnek (képzés, regenerálódás, tekiírás, stb...) akkor szabi alatt, SEMMILYEN hátrányod sem szabad, hogy keletkezzen.

Ezzel gyakorlatilag a szabadság ellen presszionálna maga szabály, miközben a szabireform azért lett létrehozva, hogy könnyebben legyen elérhető a szabadság. És itt az alapötlet nem az, hogy ütés után menekülő legyen, hanem, hogy ne legyen kötelező 72 órát kihagyni a játékból mert pl van egy 5-6 órás vakfolt az elérésben... Az alap ötlet igenis hasznos, azt hogy van aki rögtön a kiskaput keresi benne, az már szerintem személyes beállítottsága valakinek. Én erősen támogattam a szabadság reformját, ám nem mentem szabira azóta és biztos, hogy nem is fogok FELESLEGESEN szabira menni....

szóval a sazbadságot nem szabadna büntetni, mert ez visszahozHAT néhány olyan játékost, akinek nincs napi 24 órás elérése, ám 10-12 órákat szívesen játszik MINDEN NAP...
buntetni?? De hiszen ez eddig is tokeletesen mukodott igy... Ha tudok gombot csinalni egy orszagrol miert ne tamadnek az alapjan is?? :O szerintem ez teljesen normalis. Nem ertem a kiskapus reszet a hozzaszolasodnak... Mi ebben a kikapu? Akkor lenne kiskapu ha meg akarnek ezzel kerulni egy szabalyt, vagy konnyebben be tudnek vele verni egy elfet.. De ez nincs igy, sot megnagyobb bakikba lehet ezzel belefutni... Igazabol nekem ez az egesz tema erdektelen mert gomb nelkul is megoldom a tamadasaim 100% at, csak igazsagtalannak tartom, hogy az elfek vannak meg ezzel is erositve. Eddig mindenkinek lejart a faji varazslat, senkinek sem volt elony se hatrany szabi alatt. Most senkinek sem jar le es ez csak az elfnek elony. Szoval ezzel az apro modositassal semelyik faj sem lenne nerfelve az eredeti allapotokhoz kepest. Sot ha az elf lathatatlan akar lenni epitsen annyi templomot, hogy 5-6 korre fel tudja tenni a fajit ne legyen eleg egyre

Last edited by Merengő; 09-18-2013 at 08:58..
Reply With Quote
  #435  
Old 09-18-2013, 08:55
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Pont , hogy az A-ban nem sok értelme van a gömböknek... főleg nem 10k fölött. Nincs az az ember, aki 2-szer teljes sereget cserél, mondjuk 15k hetkáron 1 támadás miatt... mondjuk lehet, hogy van, de én nem tenném.

A-ban hánszor támadsz gömb alapján, és hányszor támadsz éplista alapján???

megint arról megy a vita, ami az esetek 5%-ában befolyásoló tényező.

Ne értsd félre, énis ÖRÜLNÉK, ha beláthatnék az elfekhez szabi alatt, de nem egy LOGIKUS lépés volna... Ha szabi alatt a neked pozitív hatások egyáltalán nem érvényesülnek (képzés, regenerálódás, tekiírás, stb...) akkor szabi alatt, SEMMILYEN hátrányod sem szabad, hogy keletkezzen.

Ezzel gyakorlatilag a szabadság ellen presszionálna maga szabály, miközben a szabireform azért lett létrehozva, hogy könnyebben legyen elérhető a szabadság. És itt az alapötlet nem az, hogy ütés után menekülő legyen, hanem, hogy ne legyen kötelező 72 órát kihagyni a játékból mert pl van egy 5-6 órás vakfolt az elérésben... Az alap ötlet igenis hasznos, azt hogy van aki rögtön a kiskaput keresi benne, az már szerintem személyes beállítottsága valakinek. Én erősen támogattam a szabadság reformját, ám nem mentem szabira azóta és biztos, hogy nem is fogok FELESLEGESEN szabira menni....

szóval a sazbadságot nem szabadna büntetni, mert ez visszahozHAT néhány olyan játékost, akinek nincs napi 24 órás elérése, ám 10-12 órákat szívesen játszik MINDEN NAP...
Hát..
Aki eddig nem tudott játszani, mert nincs pl éjjel és ezután akar, az szerinted elffel akar játszani? Ha úgyis aktív amikor van és szabizik amikor nincs, akkor szerintem nem elf akar lenni.. Tehát kb nem érinti ezt a réteget, ha leesik a varázslat róla, ha nem esik le kicsit lehet szívatni őket, pl tudom mikor megy szabira és előtte vihar/szárazság rá, reggel meg szívjon vele..
A-ban akkor gömböz az ember, amikor szükségesnek érzi..
Szerintem így is van hátránya a szabinak.. elmegy a piacról bejövő el nem férő sereg és a nyersi.. persze ez jó így, de szerintem a varázslat része is jó volt így..
Bár hozzá teszem, nekem is kb mindegy, hogy leesik-e a varázslat vagy sem, max néhány esetben segítené a játékot..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #436  
Old 09-18-2013, 11:51
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
Igazabol nekem ez az egesz tema erdektelen mert gomb nelkul is megoldom a tamadasaim 100% at
Ezzel nem csak te vagy így. Ezért nem értem ezt az egészet. Miért fáj ha szabi alatt lévő elfről, annyit tudsz, mintha nem lenne szabin?
Reply With Quote
  #437  
Old 09-18-2013, 13:33
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
Ezzel nem csak te vagy így. Ezért nem értem ezt az egészet. Miért fáj ha szabi alatt lévő elfről, annyit tudsz, mintha nem lenne szabin?
Ez nem igaz mert ha szabin van tolival sem tudod felmerni, pedig klantamadasnal fontos lehet + ha jatekban van nem eleg egyszer feltennie 1 korre a fajivarit
Reply With Quote
  #438  
Old 09-18-2013, 13:55
Sucó Sucó is offline
Member
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 295
Activity: 0%
Longevity: 78%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
Ez nem igaz mert ha szabin van tolival sem tudod felmerni, pedig klantamadasnal fontos lehet + ha jatekban van nem eleg egyszer feltennie 1 korre a fajivarit
ezzel teljesen egyetértek!
nem mindegy hogy valakinek 1000 pont a védőértéke(pl ha üres) vagy 3 milla ha full ijon van szabi alatt is!
és ezt a nagy 0-k böven eltakarják ha A-ban szabin sem esik le az elf fajivarija
Reply With Quote
  #439  
Old 09-18-2013, 13:57
Sequator's Avatar
Sequator Sequator is offline
Member
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 128
Activity: 0%
Longevity: 77%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
Ez nem igaz mert ha szabin van tolival sem tudod felmerni, pedig klantamadasnal fontos lehet + ha jatekban van nem eleg egyszer feltennie 1 korre a fajivarit
Tehát, ha elmegy szabira kerüljön hátrányba? A szabadságnak arról kellene szólnia, hogy nyugodtan hagyhatja az országát, nem pedig arról, hogy amíg távol van szétgömbözi a környék, hogy mire visszajön már egy csapat ráállt országgal találja szembe magát.

Értem, hogy nem tetszik a rövid szabi ötlete és próbálod a számodra legkedvezőbben alakítani a helyzetet, de ezzel az egész rövid szabi értelme enyészik el.
Reply With Quote
  #440  
Old 09-18-2013, 13:59
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 5%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Sucó View Post
nem mindegy hogy valakinek 1000 pont a védőértéke(pl ha üres) vagy 3 milla ha full ijon van szabi alatt is!
és ezt a nagy 0-k böven eltakarják ha A-ban szabin sem esik le az elf fajivarija
Én ezt egy kitalált problémának érzem. Eddig is elmehetett valaki 36 kör fajivarázslattal szabira, és ugyanúgy nem tudtad másfél napig, hogy mennyi védőértékkel kell a klánhoz hozzászámolnod.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Figyelmeztetések bevezetése Ati A fórumról... :) 25 01-25-2008 17:31
A Gyermekvasút nyomában - éjszakai Ati 2007-es túrák 1 09-01-2007 20:48
Vallas mint tenyezo bevezetese vagy nem? Madzin Elvetett javaslatok 41 04-01-2007 19:50
ELŐZETES: újítások bevezetése Ati Fontos bejelentések 0 02-19-2007 13:42
éjszakai támadás Lara Baba Általános beszélgetés Hódítós témákban 127 02-03-2007 19:35


All times are GMT +1. The time now is 03:23.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu