Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 10-11-2012, 16:42
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Jó ötletnek tartom megvizsgálni, hogy melyik játékstílusra melyik faj alkalmas.

Én így tudnám elképzelni a jövőben:
Varis: Ember, óriás
Toli: fél-elf, gnóm
Termelő: Törpe
Védekező (mf): elf
Hadi: ork (óriás, gnóm, ember, hulla)

Két módosítással: az embernek a nyitóposztban felvetett módosításával, a fél-elf olyan módosításával, hogy át tudjon lopni vagy a könyvtárkulcson, vagy a bankon. Ha a könyvtárkulcson, akkor a gnómoknak muszáj lenne tolvajokat tartaniuk, így tolisabb orinak kéne építeni a gnómokat, plusz a szövik hadiereje gyengülne, mert kevesebb lenne a barakkjuk. Ez a "csomag" segítene a tolis stílus felélesztésén, és az ember fajon is.

Plusz a fél-elf kaphatna +20% védőerőt a +10% helyett.
Nekem tetszik. Azzal, hogy akkor a gnóm tekercslopásra vonatkozó maluszát is érdemes lenne elvenni, mert elég béna toli lenne, ha nem tudna tekercseket lopni.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 10-11-2012, 16:45
Takanohana Takanohana is offline
Member
 
Join Date: Aug 2008
Location: Budapest
Posts: 279
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Hátránya lehet, hogy nem lenne.. de ez olyan alibi módosítás lenne, hogy igen mi módosítottunk.. de minek, ha senki nem használja ki?
Ez a "senki sem fogja használni" volt az egyik legtöbbet citált érv a kedvezményes fordulás ellen, és ott is megdőlt.
Reply With Quote
  #23  
Old 10-11-2012, 16:47
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 12%
Longevity: 100%
Default

Még nem sikerült meggyőzni arról, hogy ha eleve kevés a tolvaj beállítottságú ország, akkor miért csináljunk ezek egyikéből (ember) mégis varázslót -- amiből most is van több is.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #24  
Old 10-11-2012, 17:03
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Jó ötletnek tartom megvizsgálni, hogy melyik játékstílusra melyik faj alkalmas.

Én így tudnám elképzelni a jövőben:
Varis: Ember, óriás
Toli: fél-elf, gnóm
Termelő: Törpe
Védekező (mf): elf
Hadi: ork (óriás, gnóm, ember, hulla)

Két módosítással: az embernek a nyitóposztban felvetett módosításával, a fél-elf olyan módosításával, hogy át tudjon lopni vagy a könyvtárkulcson, vagy a bankon. Ha a könyvtárkulcson, akkor a gnómoknak muszáj lenne tolvajokat tartaniuk, így tolisabb orinak kéne építeni a gnómokat, plusz a szövik hadiereje gyengülne, mert kevesebb lenne a barakkjuk. Ez a "csomag" segítene a tolis stílus felélesztésén, és az ember fajon is.

Plusz a fél-elf kaphatna +20% védőerőt a +10% helyett.
Felest nézzük.. miért is lenne ettől több félelf? Oké a tekiírók első körben sírógörcsöt kapnának.. aztán pl átálnának kereskedőre és katiban tartanák a pénzt..
összességében 200on lenne használhatóbb a félelf magasabb hekin maradna ugyanaz.. és szerintem itt is csak rövid távon.. ugyanúgy lophat tekit most is orktól vagy törpétől, de ezzel most sem ér sokat..
én pl semmivel nem tartanék tolisabb gnómot, csak nem lenne bent annyi tekim..

Az ember szerintem továbbra sem lenne versenyképes ezután a módosítás után sem.
Szerintem a bankok nem 100%-os védelme(a másik topikban leírtak) érdekesebbé tehetné a játékot, és akár azáltal újra játszható fajjá is válhatna az ember(vagy ehhez pluszba még kisebb módosítások után).
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #25  
Old 10-11-2012, 17:05
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Még nem sikerült meggyőzni arról, hogy ha eleve kevés a tolvaj beállítottságú ország, akkor miért csináljunk ezek egyikéből (ember) mégis varázslót -- amiből most is van több is.
Ha a bankok átlophatóvá válnának, mondjuk 10x-es tolierővel, vagy akárhogyan, akkor elég sok tolis faj "születne": Lehetne tolizni gnómmal, elffel, fél-elffel, akár törpével. Lenne négy tolisnak használható faj. Az ötödik tolisból akkor lehetne varis
Főleg, hogy a varisokkal már nincs így, egyetlen (a gnómmal együtt esetleg kettő) varis faj van. Ha más faj tart varit, megfelelő mennyiségű toli nélkül, azonnal lekapják róla.

Az ember az általam javasolt módosításokkal (akár úgy, hogy még ártózni is tud) olyan vari lenne, akiről nem lekaphatóak a varik, nehezen beüthető és erős a variereje.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #26  
Old 10-11-2012, 17:31
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Ha a bankok átlophatóvá válnának, mondjuk 10x-es tolierővel, vagy akárhogyan, akkor elég sok tolis faj "születne": Lehetne tolizni gnómmal, elffel, fél-elffel, akár törpével. Lenne négy tolisnak használható faj. Az ötödik tolisból akkor lehetne varis
Főleg, hogy a varisokkal már nincs így, egyetlen (a gnómmal együtt esetleg kettő) varis faj van. Ha más faj tart varit, megfelelő mennyiségű toli nélkül, azonnal lekapják róla.

Az ember az általam javasolt módosításokkal (akár úgy, hogy még ártózni is tud) olyan vari lenne, akiről nem lekaphatóak a varik, nehezen beüthető és erős a variereje.
A törpe mivel jobb tolis, mint egy ork?
Az elf ilyen szempontból túlságosan meg lett gyengítve, hogy használható tolis legyen.. pl kb semmit nem tudna reagálni tolisként arra, ha ütik
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #27  
Old 10-11-2012, 18:00
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
A törpe mivel jobb tolis, mint egy ork?
Az elf ilyen szempontból túlságosan meg lett gyengítve, hogy használható tolis legyen.. pl kb semmit nem tudna reagálni tolisként arra, ha ütik
A törpéének 20%-al több a férőhelye, így ugyanannyi kocsmába több tolvaj fér és ugyanannyi templomba több varázsló
Legközelebb ilyen kérdés esetén fordulj a súgóhoz

Az elf is remek tolis tudna lenni. Nem kell ahhoz gyújtogatni tudni. Nekem bőven elég ha a tolis szövim összelopkod napi 100 millát, mivel elf, így nem ütik be egykönnyen és hoz éplistákat, szövilistákat, sereginfókat.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
  #28  
Old 10-11-2012, 18:53
Akira Akira is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 23
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Sziasztok!

Először is , én csak véleményznék, nem több.

Anno amikor le lett "butítva" a tükörvarázs én az ezt ellenzőek táborát gyarapítottam. Lévén, hogy volt ember tolvajom érintett voltam a kérdésben. Miután élesítették a változtatást meg is szenvedtem. Pár napig néztem, hogy a bosszúálló varik hogyan pirítják szét a földjeim... no de ez régen volt.

Nem mondom, hogy állítsák vissza az eredeti tükörvarázst, mert azt nem sokan támogatnák, hogy minden esetben visszatükrözzön, viszont szegény embernek csak ennyi előnye volt, hogy nem lehetett ártózni. Ha ez a tulajdonsága meglenne, véleményem szerint játszható lenne. PL: 5X túlerő mellett sem lehetne ártózni annyi, hogy ez esetben nem pattanna vissza az ártó. Tudom, tudom... pont azért lett legyengítve, hogy ártózni lehessen... de kérem szépen, a könyvtárkulcson se megy át egy toli sem még ha 100x-os túlerőben van is. Ez az előny sem tűnik túl korrektnek. Vagy ott a törpe kulcsa...a szieszta is felezi a raktárból a zsákmányt, de még nem kevés pluszt is ad mellette. Nem egy csoportot végigjártam törppel anélkül, hogy 1x is feltettem volna a raktárkulcsot, mert semmi értelme nincs.
Nah, csak ennyit akartam. Ember reborn! Tanakodjatok, csináljatok belőle újból játszható fajt és nyomban regelek egyet. Előre is köszönöm a munkátokat
Reply With Quote
  #29  
Old 10-11-2012, 19:15
Mors Mors is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Posts: 24
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Faji varázslatra ötlet, így nyersen

Nem kellene változtatni az ember se előny, se hátrány alapján, viszont nem egy, hanem 3 faji varázslata lenne. Tolvajok, varázslók, vagy katonák erősítése, egyszerre egy lehet fent és mondjuk 20%-ot ad az adott terület erejéhez(ha vmelyik körben az egyik már fel lett téve, akkor az nem lenne változtatható). Nyilván úgy kellene belőni a százalékot, hogy önmagában nem érné el a jobb hadis-tolis-varis fajok szintjét viszont ha körönként tudná változtatni a felépítését egész jó hadi-vari vagy vari-toli, esetleg lopásra képes hadis alternatíva lenne. Nem bonyolítana túl sokat a játékon, viszont némi plusz stratégiai alternatíva lenne és illeszkedne az ember "szellemiségéhez".

Sorry, ha hülyeség, vagy már volt hasonló javaslat
Reply With Quote
  #30  
Old 10-14-2012, 18:56
Dope Dope is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2012
Location: 4/K vagy Orszag?! akkor Szlovakiabol :)
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default


van nekem egy Ember fajom ami tolis.
a tukor varázs miat csinaltam anno.
igy védeni tudom csak
anyi lenne részemrol a javaslat:
+3% ferohely szintenként...
4+ 3%
3+ 6%
2+ 9%
1+ 12%
nem nagy plusz de elgondolkodtatobb (tőlem lehet +5% is de ezt számolyák át a matekosok :P )
lehet lehuzni az otletem -.-
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Elf faj faji sajátosságainak változása Ati Általános beszélgetés Hódítós témákban 1575 06-14-2010 21:10
Faji varik Szecsa Általános beszélgetés Hódítós témákban 146 07-21-2007 22:28
16.23. Faji varázslatok Ati Hódító Kézikönyv 1 07-15-2007 22:31
Elf faj faji sajátosságainak finomítása lacqa Megvalósult javaslatok 460 05-16-2007 13:47
Elf faj faji sajátosságainak változása Ati Fontos bejelentések 0 05-07-2007 14:11


All times are GMT +1. The time now is 00:46.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu