Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #681  
Old 09-29-2012, 10:21
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

próbáld ki a kereskedő személyiséget
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
  #682  
Old 09-29-2012, 10:28
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
próbáld ki a kereskedő személyiséget
1.000.000. teki kb. 1 yard. Ha mindenből csak ennyit tartassz bent, az 8 yard, amiből nagyon simán elméssz 2.ig, de akár A-ba is.

A kereskedő személyiség harmatos ehhez képest... De amúgy se tippre van szükségem, hogy mit csináljak, hanem beirtam a gondolatom a témával kapcsolatosan, ami a kezdők nagyobb arányú megtartása. A statikus játék véleményem szerint pedig elveszi rengeteg kezdő és főleg a fiatalok kedvét.

Tudom, hogy ez egy alapvetően türelemjáték. De egy 2000 körös feljutási limit bevezetése szerintem nem tenné tönkre a játékot, hanem feldobná, mint amilyen 4-5 éve volt...
Reply With Quote
  #683  
Old 09-29-2012, 10:31
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

nem gondolom, hogy több kezdő ragad meg attól, ha a gnómok eltűnnek 200ról
Reply With Quote
  #684  
Old 09-29-2012, 10:37
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 5%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
1.000.000. teki kb. 1 yard. Ha mindenből csak ennyit tartassz bent, az 8 yard, amiből nagyon simán elméssz 2.ig, de akár A-ba is.
Se pro, se kontra, csupán adatok:

Ha az 1.000.000 tekercs a "cél", akkor az ehhez az úthoz tartozó első mérföldkő lehet ennek a 10%-a, 100.000 tekercs.

Az 5. szinten (anarchon kívül) az országok 3,4%-ának van legalább ennyi tekercse.

Ha már az 50.000 tekercset is úgy vesszük, hogy megrögzött tekiíró, akkor ez az országok 4,8%-a.

(A tényleges 1.000.000 tekercs aránya 0,2%.)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #685  
Old 09-29-2012, 10:51
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
nem gondolom, hogy több kezdő ragad meg attól, ha a gnómok eltűnnek 200ról
Nem a gnómokat akarom eltüntetni, az első kissé radikálisabb javaslat volt. A célja annak amit felvetettem nem a gnómok eltüntetése, de még csak nem is a tekercsiró taktika teljes kiütése, csupán a már-már visszaélésnek tekinthető országkiépitések megváltoztatása. Ugyanis 200 hekin megírod a tekiket és utána ahhoz semmiféle épület nem szükséges, hogy azok a tekercsek megmaradjanak. Kis piacozással a kopás is kiküszöbölető. Ellenben ha termelni akarsz, akkor tarthatod a bányákat vagy kovácsot, raktár...

Szerintem egy dinamikus csoportot eredményezne, ami rákényszerítené az embert, hogy megtalálja az arany középutat a tekercsirás és az aktiv játék közt.

Rendben Ati, tudomásul vettem a statisztikákat. Véleményem szerint, amilyen kis csoportlétszámok vannak mostanában, simán beleférne egy csoport átalakitása, amolyan tesztcsoporttá, de ez már nem az én hatásköröm, nem akarok beleszólni a munkátokba.
Reply With Quote
  #686  
Old 09-29-2012, 11:14
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by Pirostraktor View Post
Nem a gnómokat akarom eltüntetni, az első kissé radikálisabb javaslat volt. A célja annak amit felvetettem nem a gnómok eltüntetése, de még csak nem is a tekercsiró taktika teljes kiütése, csupán a már-már visszaélésnek tekinthető országkiépitések megváltoztatása. Ugyanis 200 hekin megírod a tekiket és utána ahhoz semmiféle épület nem szükséges, hogy azok a tekercsek megmaradjanak. Kis piacozással a kopás is kiküszöbölető. Ellenben ha termelni akarsz, akkor tarthatod a bányákat vagy kovácsot, raktár...

Szerintem egy dinamikus csoportot eredményezne, ami rákényszerítené az embert, hogy megtalálja az arany középutat a tekercsirás és az aktiv játék közt.

Rendben Ati, tudomásul vettem a statisztikákat. Véleményem szerint, amilyen kis csoportlétszámok vannak mostanában, simán beleférne egy csoport átalakitása, amolyan tesztcsoporttá, de ez már nem az én hatásköröm, nem akarok beleszólni a munkátokba.
Amit érdemes mindenképpen megfogadnod: Ha valami problémád van és elakadsz, akkor inkább a tippeket fogadd meg, amiket tapasztalt játékosoktól kapsz, ne pedig a játékszabályokat akard megváltoztatni.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #687  
Old 09-29-2012, 11:31
Pirostraktor Pirostraktor is offline
Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 137
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Amit érdemes mindenképpen megfogadnod: Ha valami problémád van és elakadsz, akkor inkább a tippeket fogadd meg, amiket tapasztalt játékosoktól kapsz, ne pedig a játékszabályokat akard megváltoztatni.
Kérlek ne térj ki rám, mert itt nem erről van szó. Én tudok alkalmazkodni, simán megoldhatom én is, hogy gnóm legyek és tartsak min. 100 könyvtárat, ellavírozok, hogy ne legyek top30%ban és még a morálom sem csökken. 100 könyvtárral meg 20 körönként jön 10k teki, ami az emlitett 2000 körrel is (2000/20)*100 ami 1 milla tekercs, ezt tudom csinálni 1 évig és lesz 4 milla tekim, ami rosszabb időkben is legalább 4 yard.

De ez totális OFF. Témára visszatérve, egy kezdő játékos nem úgy fog neki, hogy neki szenvedélye a Hódító, ő nem fog egy évig ülni 200 hekin, főleg úgy, hogy más orija nincs is amivel foglalkozzon. Más választása nagyon nincs, ha a fentebbi csoportokban nem akarja, hogy szétkapják. És itt lent is a csoport nagy százaléka szabadságon van, a maradék java pedig minimum 100 könyvtárral vési a tekercset. Elég ránézni a diplóra. Már újdonságnak számit, ha valaki nem min. 100 könyvtáros tekiiró orit keres....

És ha már ilyen alul meghal a játék, akkor az egyre kevesebb és kevesebb országot, új országot eredményez felfele... Amiket én leirtam, az csak javaslat volt, nem muszáj abban az irányban megvalósitani a dolgokat, épp ezért kérdezlek titeket, akik már szinte kivülről fújjátok az összes apróságot, csak arra akartam rávilágitani, hogy nagyon vontatott lett a lenti élet, ami egy friss játékosnak könnyen a kedvét szegheti. És kár lenne a statikusság miatt elhanyagolódni hagyni ezt a játékot, mert másképp nagyon jó, logikát is igényel, kitartást stb.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pirostraktor For This Useful Post:
  #688  
Old 10-02-2012, 20:39
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Sziasztok.

Annyiban igaza van itt pár embernek, hogy már az alsóbb szinteken sincs játékélmény. Mikor én először regisztráltam ide pár barátommal, olyan szövetséget terveztünk ami ütőképes(1), és képes a kiadásait finanszírozni(2). Ahhoz, hogy a 2. rész teljesüljön, az mindenképp az 1. kárára megy. Így egy kezdő, csak egy másik kezdő ellen tud játszani. Egy normál* játékos ellen esélytelen. Hiszen nekik nem szükséges gyengíteniük a szövetséget termeléssel, vagy egy tolvaj taggal. Ellenben a kezdőknek igen, így hamar csalódás lesz a vége.

Más szóval ami roppant kellemetlen dolog egy kezdő számára, az az anyagiak... Egy kezdő sem úgy kezd neki a játéknak, hogy akkor most pár hónapig csak tekit írok, aztán kipróbálom milyen is a játék. Vagy felsunnyogok pár csoportot, minden akció nélkül, hogy ott termeljek pár hónapot, és aztán játsszak. Ők játszani szeretnének, viszont nem tudnak. Hiszen ha háborúba kerülnek, akkor pillanatok alatt tönkre megy az egész országuk, amiben akár több hét munkája is lehet. Így nekik csak egy 'demo' változat jut.

Szerintem ahhoz, hogy az új játékosoknak is esélyt tudjunk adni, valahogy meg kell oldani számukra, hogy ők is képesek legyenek tőkét szerezni, amivel végre elkezdhetnek játszani. De mivel ezt sem összelopni, sem összetermelni nem lehet, jelenleg képtelenség számukra.

*normál játékos alatt azt értem aki már megtanulta, hogy miről is szól a játék, és a megfelelő tőke megszerzése előtt el sem moccan 200 hekiről. Az ilyen játékos nem tart 10 könyvtárat 400 hekin, hogy fedezze a kopást, és 8 kovácsot sem tart a képzés miatt.+a profitot termelő épületek,stb. Egy kezdőnek ezeket muszáj tartania, ezzel is jelentős hátrányt szenvedve.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to RastArtist For This Useful Post:
  #689  
Old 10-02-2012, 21:09
Bukta Bukta is offline
Member
 
Join Date: Jul 2011
Location: Felsőörs
Posts: 177
Activity: 0%
Longevity: 70%
Default

Teljesen egyetértek, megkockáztatom (lehet, hogy hülyeség), hogy ne lehessen minden csoportba lefordulni A-ból, B-ből, ill. ne lehessen oda regelni olyan e-mailről, ahonnan van már x ori felsőbb szinteken. Kezdő ha akar mehet akármelyik csopiba, de regisztrációkor le lenne írva, hogy itt és itt nincsenek olyan profik. Tudom, akkor az L-ben kapják a nyakukba az áldást, de volt egy jó szintjük.
Biztos ennek is megvannak a buktatói, meg az ellenzői is.
Reply With Quote
  #690  
Old 10-02-2012, 22:12
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Nem értek egyet a beírásokkal. Bár szokott lenni valamennyi tartalékom, gyakran előfordul, hogy nincs semennyi és úgy vágok neki a szinteknek. Van egy egyszerű trükköm: Törpe vagyok. Persze ügyes szövitársak is szükségesek, de az alsóbb szinteken a kő mindig drága, időszakonként a többi nyersanyag is be tud drágulni, a fegyvernek is jó ára szokott lenni. Pillanatok alatt befolynak százmilliók, ráadásul nem kell elköltenie a szövetségnek a vagyonát Juszufnál.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 10:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 18:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 22:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 18:11


All times are GMT +1. The time now is 02:13.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu