Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban
Register Stats Members List Today's Posts

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #661  
Old 08-25-2012, 18:49
Joshi Joshi is offline
Junior Member
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 8
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

A legnagyobb probléma , hogy egy új játékos teljesen elveszti sikerélményét.
Az összes szint élvonala szinte csak tapasztalt játékosokkal van tele.
Az nem erősíti az új játékost , hogy vannak csopik ahol szinte teljesítmény nélkül tudnak lépni akár 200 hekin is. Utána meg jön a fekete leves.Nem beszélve a 2/B csopiról. Ahol szinte az első 300 mind kék számos.És nem 2-es 3-as. Akik elsősorban őket ütik. Aztán egymást nem Főleg a nagy számos kék orik. Inkább kivárják sorukat. Mint a politikában Mindez fejlesztési probléma.
Semmilyen olyan újítás nem történt ami az új játékosok megtartását eredményezte volna. Régen minden csopinak saját fóruma volt. Hosszú időbe telt míg visszaolvastam. Most minden választható fórum kong az ürességtől. Néha egy téma vagy egy ittas, ( ) régi játékos feldobja valamelyik életét.Azt annyi. Túlságosan erős a régi ( Atival jó kapcsolatot tartó ) játékosok lobbija.
Nem kívánok fejlesztési ötleteket írogatni. Nem az én feladatom. Amúgy sem érdekelni Atit. Általában csak az általa kedvelt játékosok véleménye számít.
De ez a játék, a HÓDÍTÓ , az egyik legjobban kitalált játék. Nem kéne érdektelenné tenni a leendő játékosok elött. Bocsi ha zavartalak titeket.

tisztelettel : Joshi
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Joshi For This Useful Post:
Sponsored Links
  #662  
Old 08-29-2012, 18:23
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Joshi View Post
A legnagyobb probléma , hogy egy új játékos teljesen elveszti sikerélményét.
Az összes szint élvonala szinte csak tapasztalt játékosokkal van tele.
Az nem erősíti az új játékost , hogy vannak csopik ahol szinte teljesítmény nélkül tudnak lépni akár 200 hekin is. Utána meg jön a fekete leves.Nem beszélve a 2/B csopiról. Ahol szinte az első 300 mind kék számos.És nem 2-es 3-as. Akik elsősorban őket ütik. Aztán egymást nem Főleg a nagy számos kék orik. Inkább kivárják sorukat. Mint a politikában Mindez fejlesztési probléma.
Semmilyen olyan újítás nem történt ami az új játékosok megtartását eredményezte volna. Régen minden csopinak saját fóruma volt. Hosszú időbe telt míg visszaolvastam. Most minden választható fórum kong az ürességtől. Néha egy téma vagy egy ittas, ( ) régi játékos feldobja valamelyik életét.Azt annyi. Túlságosan erős a régi ( Atival jó kapcsolatot tartó ) játékosok lobbija.
Nem kívánok fejlesztési ötleteket írogatni. Nem az én feladatom. Amúgy sem érdekelni Atit. Általában csak az általa kedvelt játékosok véleménye számít.
De ez a játék, a HÓDÍTÓ , az egyik legjobban kitalált játék. Nem kéne érdektelenné tenni a leendő játékosok elött. Bocsi ha zavartalak titeket.

tisztelettel : Joshi
Érdekes dolgokat mondasz, amire nem is nagyon tudom mondani, hogy valótlan.
Reply With Quote
  #663  
Old 08-29-2012, 18:25
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Szerintem meg az uj jatekos nem nagyon fog osszekerulni ezekkel az emberekkel, mert nem kerul az "elvonalba".
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #664  
Old 08-29-2012, 18:48
Pumi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szerintem meg az uj jatekos nem nagyon fog osszekerulni ezekkel az emberekkel, mert nem kerul az "elvonalba".
Miért nem? egy új játékos is felmehet akár jól kiépített orival is egy 5. szinten 600 hekire. Ehhez nem kell tapasztaltnak lenni.

pl Kata barátomat is ott ismertem meg, első oris volt és egy igen szép kis felessel, mf-ként hevert 600 hekin.
Reply With Quote
  #665  
Old 08-29-2012, 19:28
Pumi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Joshi View Post
A legnagyobb probléma , hogy egy új játékos teljesen elveszti sikerélményét.
Az összes szint élvonala szinte csak tapasztalt játékosokkal van tele.
Az nem erősíti az új játékost , hogy vannak csopik ahol szinte teljesítmény nélkül tudnak lépni akár 200 hekin is. Utána meg jön a fekete leves.Nem beszélve a 2/B csopiról. Ahol szinte az első 300 mind kék számos.És nem 2-es 3-as. Akik elsősorban őket ütik. Aztán egymást nem Főleg a nagy számos kék orik. Inkább kivárják sorukat. Mint a politikában Mindez fejlesztési probléma.
Semmilyen olyan újítás nem történt ami az új játékosok megtartását eredményezte volna. Régen minden csopinak saját fóruma volt. Hosszú időbe telt míg visszaolvastam. Most minden választható fórum kong az ürességtől. Néha egy téma vagy egy ittas, ( ) régi játékos feldobja valamelyik életét.Azt annyi. Túlságosan erős a régi ( Atival jó kapcsolatot tartó ) játékosok lobbija.
Nem kívánok fejlesztési ötleteket írogatni. Nem az én feladatom. Amúgy sem érdekelni Atit. Általában csak az általa kedvelt játékosok véleménye számít.
De ez a játék, a HÓDÍTÓ , az egyik legjobban kitalált játék. Nem kéne érdektelenné tenni a leendő játékosok elött. Bocsi ha zavartalak titeket.

tisztelettel : Joshi

Azért azt vedd figyelembe, hogy ez valójában egy véget nem érő játék, így a nagyon sokszemesek már vagy megvívták a csatájukat, vagy már jó barátokká, ismerősökké lettek. Na meg megnézném hogyan maradnának a top-ban a 8, 9 vagy több szemesek ha egymással harcolnának Ezt el kell fogadni szerintem.
Az igaz, hogy nehezebb egy kezdőnek, de ez így van rendjén, egy iskolában is nehezebb elsősnek lenni mint egy nyolcadikosnak, de behozható a tudása sok sok kitartással, ami kitartást, tanulást, már beleölt a nyolcadikos is.
Reply With Quote
  #666  
Old 08-29-2012, 21:10
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pumi View Post
Miért nem? egy új játékos is felmehet akár jól kiépített orival is egy 5. szinten 600 hekire. Ehhez nem kell tapasztaltnak lenni.

pl Kata barátomat is ott ismertem meg, első oris volt és egy igen szép kis felessel, mf-ként hevert 600 hekin.
uj jatekos + jol kiepitett ori = oximoron.

Bar a kulso megjelenesevel mar ez nem ennyire egyertelmu...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #667  
Old 08-29-2012, 21:20
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
uj jatekos + jol kiepitett ori = oximoron.

Bar a kulso megjelenesevel mar ez nem ennyire egyertelmu...
Persze, hogy nem egyértelmű. Ma egy kezdő játékosnak sokkal könnyebb dolga van, mint azoknak volt, akik most az említett nem 2-es, 3-as személyiségekkel játszanak. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbben olyan mennyiségű javakhoz férnek olcsón hozzá a piacon, ami a régen kezdőknek szintén nem állt rendelkezésükre. Sokkal hamarabb ki lehet ma építeni egy jó országot, mint régen volt.

Ha tehát az a kérdés, hogy a régi játékosoknak volt könnyebb elkezdeni a játékot, vagy a mostani játékosoknak könnyebb, akkor én személy szerint azt gondolom, hogy mindenképp az a válasz, hogy ma ez sokkal-sokkal könnyebb. Sokkal hamarabb lehet sikerélményekhez (például sikeres katonai támadások, egyéb támadások, sőt, akár még szintlépés is) jutni, mint a Hódítót régebben elkezdő játékosoknak.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #668  
Old 09-06-2012, 21:07
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Persze, hogy nem egyértelmű. Ma egy kezdő játékosnak sokkal könnyebb dolga van, mint azoknak volt, akik most az említett nem 2-es, 3-as személyiségekkel játszanak. Arról nem is beszélve, hogy a legtöbben olyan mennyiségű javakhoz férnek olcsón hozzá a piacon, ami a régen kezdőknek szintén nem állt rendelkezésükre. Sokkal hamarabb ki lehet ma építeni egy jó országot, mint régen volt.

Ha tehát az a kérdés, hogy a régi játékosoknak volt könnyebb elkezdeni a játékot, vagy a mostani játékosoknak könnyebb, akkor én személy szerint azt gondolom, hogy mindenképp az a válasz, hogy ma ez sokkal-sokkal könnyebb. Sokkal hamarabb lehet sikerélményekhez (például sikeres katonai támadások, egyéb támadások, sőt, akár még szintlépés is) jutni, mint a Hódítót régebben elkezdő játékosoknak.
jaja, csak a mostaniak már hozzá lettek szoktatva a pénznyelő, aranyat/drágakövet/gombát/csillagot/lófaszt áruló játékokhoz, ahol 0 tudás, sok sms és máris te vagy a király...

aztán, ha mégsem és kapnak pár pofont akkor máris "hűű, de szar ez a játék, miért nem én vagyok a király" felkiáltással jönnek a fórumra (már ha megtalálják)...
pár régi hülye meg adja alájuk a lovat (lsd Sárki tegnapi/mai írásait belsőn), hogy itt csak a belső kör boldogul, csak ők számítanak, ők irányítanak, a többi senki
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #669  
Old 09-07-2012, 04:56
Sarki Sarki is offline
Junior Member
 
Join Date: Sep 2012
Posts: 7
Activity: 0%
Longevity: 63%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
pár régi hülye meg adja alájuk a lovat (lsd Sárki tegnapi/mai írásait belsőn), hogy itt csak a belső kör boldogul, csak ők számítanak, ők irányítanak, a többi senki
Kössz, Pool.
A B-ből fordulás nagy találmány volt akkor, amikor azt bevezette Ati, de most már jól látható, hogy ez igazából zsákutca volt: arra ösztönzi a népet, hogy a seggüket növesszék ott, ahol éppen vannak. Ha A-ban, akkor ott, ha B-ben, akkor dettó.
Reply With Quote
  #670  
Old 09-07-2012, 04:57
Ghosti's Avatar
Ghosti Ghosti is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 281
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
jaja, csak a mostaniak már hozzá lettek szoktatva a pénznyelő, aranyat/drágakövet/gombát/csillagot/lófaszt áruló játékokhoz, ahol 0 tudás, sok sms és máris te vagy a király...

aztán, ha mégsem és kapnak pár pofont akkor máris "hűű, de szar ez a játék, miért nem én vagyok a király" felkiáltással jönnek a fórumra (már ha megtalálják)...
Ehhez csak annyit tennek hozza, hogy a piaci jollet igen konnyebbiti a feljutast, de sajat tapasztalatom hogy nincs javukra mert ugye a tandijat mindenkinek meg kell fizetni nemcsak a jatekba de bizony az elet minden teren.

Aztan feljutnak az Aba es olyan uziket kapsz az 1Aban, hogy te csalo fel oraja meg 5 korrol loptalak most meg 1 korre a sereged...
meg egy 2 szemelyes szovibol beutnek egy 10 szemelyesbe azert a par hekiert es utana jon az uzi, hogy jol van mar latom nekunk nem erdemes egymassal foglalkoznunk...
a kovetkezo meg csak par honapja tortent, hogy 2 napig minden 2-3 oraban gombozve voltam es kapun is nezegetett egyfolytaban egy alattam levo orszag, a harmadik nap mar ugy latszott nem birta tovabb es kaptam egy uzit, hogy miert nem epitesz mar nehany nyamvadt korhazat. Mosolyogva valaszoltam hogy nekem jo igy is. Azt vissza irt hogy ha neked jo nekem is csak igy lassabban mulik el a betegseg, ja es nem tudlak kisergetni mert az en orszagom nem birna ki ezt a hatalmas nephianyt

Akkor kerdezem en mit vartok el az ujjaktol? Tapasztalatot csak gyakorlatbol lehet szerezni. Meg ugye a sugot is gyakrabban kellene olvasni
__________________
H: Ghostship/Csak egy maradhat... koszonom minden tagnak a tobb mint 10 evi elmenyeket
Q: Crystal Angel/Herbicid against mimosae tobb mint 35K hirnev utan feloszlottunk, koszi Laszlo az elmenyeket



http://csak-egy-maradhat.com/
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 10:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 18:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 22:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 18:11


All times are GMT +1. The time now is 11:05.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu