Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #631  
Old 12-05-2011, 10:11
Cpt Balu Cpt Balu is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 71%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Velem csak javult a minőség
És akkor csodálkoztok újoncok hozzáállásán... Mit látnak amikor idejönnek?
Abszolút nulláról kezdik, bekerülnek az épp ötödjére vagy többedszerre fordulók közé 5. szinten, és amikor ezt nehezményezik (ki hogy, mert tényleg rémisztő a 72 kör letelte után), ezt kapják: itt vannak a mélyen tisztelt Poolok, akik etalonnak tekintik magukat a tökéketes hódítósok részére, ütéssel fenyegetnek, ahelyett hogy értelmes párbeszédet folytatnának. Nem állítom hogy pl. werden írása tartalmilag ne tartozna a röhejes kategóriába, vannak eléggé eltévedt pontjai, de ugyanakkor jól felvázolják, mi is a jelenlegi helyzet. Ebbe minden hasonló játék belekerül egyszer, az eltelt idő hozza magával, de lehet kezelni, csak épp nem "jajj nekem már 15 szemem lenne rég..." megjegyzésekkel. El kéne gondolkozni (ha jól tudom ezt már máshol is felvetettem, talán nem véletlenül...) nekem pl. kevésbé van bajom a folyamatos támadásokkal, a nehéz játékmenettel, de az ilyen arrogáns hozzáállás a régiektől szerintem undorító... legalábbis nem épp felhasználóbarát Vagy az újoncokat már csak vip miatt kellene megtartani, és hogy Nektek legyen kit ütni...?
Reply With Quote
Sponsored Links
  #632  
Old 12-05-2011, 10:29
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Cpt Balu View Post
És akkor csodálkoztok újoncok hozzáállásán... Mit látnak amikor idejönnek?
Abszolút nulláról kezdik, bekerülnek az épp ötödjére vagy többedszerre fordulók közé 5. szinten, és amikor ezt nehezményezik (ki hogy, mert tényleg rémisztő a 72 kör letelte után), ezt kapják: itt vannak a mélyen tisztelt Poolok, akik etalonnak tekintik magukat a tökéketes hódítósok részére, ütéssel fenyegetnek, ahelyett hogy értelmes párbeszédet folytatnának. Nem állítom hogy pl. werden írása tartalmilag ne tartozna a röhejes kategóriába, vannak eléggé eltévedt pontjai, de ugyanakkor jól felvázolják, mi is a jelenlegi helyzet. Ebbe minden hasonló játék belekerül egyszer, az eltelt idő hozza magával, de lehet kezelni, csak épp nem "jajj nekem már 15 szemem lenne rég..." megjegyzésekkel. El kéne gondolkozni (ha jól tudom ezt már máshol is felvetettem, talán nem véletlenül...) nekem pl. kevésbé van bajom a folyamatos támadásokkal, a nehéz játékmenettel, de az ilyen arrogáns hozzáállás a régiektől szerintem undorító... legalábbis nem épp felhasználóbarát Vagy az újoncokat már csak vip miatt kellene megtartani, és hogy Nektek legyen kit ütni...?
Azt gondolom, hogy ez a fajta hozzáállás semmiképp nem cél. Sőt.

Ne az új játékosok akarják 2 óra játék után a saját képükre változtatni a Hódítót, ami már közel 13 éve működik, és ezidő alatt nem kevés munkával egy egyensúlyi állapot alakult ki a stratégiák között.

Ne az új játékosok háborodjanak fel, hogy így a régiek, úgy a régiek.

Játsszanak!

Régen sem úgy működött a Hódító, hogy "Ez a kedvenc játékom, azonnal írassuk át az egészet, hogy máshogy működjön." Játszottak az emberek, anélkül, hogy mindent azonnal a saját igényeikre akartak volna igazítani -- lehetőleg mindenki más kárára.

Amikor belecsöppensz egy közösségbe, akkor teljesen normális, hogy NEKED, mint újonc, kell alkalmazkodnod az évek óta kialakult közösséghez. Nem normális dolog úgy indítani, hogy mindenkit azonnal leszólsz. Akik régóta játszanak azok mind nem értenek semmihez, de Te, mint újonc, mindent megmondasz, mert tudod a tutit.

Lehet, hogy tudod a tutit, de azt nem ezzel a hozzáállással kell előadni. Tudomásul kell venni, hogy Te most jöttél, mások pedig akár több mint egy évtizede is itt vannak. És nemcsak tudomásul kell ezt venni, de tiszteletben is kell tartani.

Megjegyzem: nemcsak a Hódítóban, hanem az élet minden területén.

Amikor elkezdek focizni, nem az az első dolgom, hogy kijelentem mekkora hülyeség ez, és azonnal tegyünk be egy harmadik kaput is. Az a szabály, hogy két kapu van, ezt el kell fogadni, vagy más elfoglaltságot kell keresni, ahol három kapu is van.

A téma arról szól, hogy olyan játékosok megtartása, akik a HÓDÍTÓVAL akarnak játszani. Nem egy egészen más játékkal.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #633  
Old 12-05-2011, 10:49
bandes bandes is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Cpt Balu View Post
És akkor csodálkoztok újoncok hozzáállásán... Mit látnak amikor idejönnek?
Abszolút nulláról kezdik, bekerülnek az épp ötödjére vagy többedszerre fordulók közé 5. szinten, és amikor ezt nehezményezik (ki hogy, mert tényleg rémisztő a 72 kör letelte után), ezt kapják: itt vannak a mélyen tisztelt Poolok, akik etalonnak tekintik magukat a tökéketes hódítósok részére, ütéssel fenyegetnek, ahelyett hogy értelmes párbeszédet folytatnának. Nem állítom hogy pl. werden írása tartalmilag ne tartozna a röhejes kategóriába, vannak eléggé eltévedt pontjai, de ugyanakkor jól felvázolják, mi is a jelenlegi helyzet. Ebbe minden hasonló játék belekerül egyszer, az eltelt idő hozza magával, de lehet kezelni, csak épp nem "jajj nekem már 15 szemem lenne rég..." megjegyzésekkel. El kéne gondolkozni (ha jól tudom ezt már máshol is felvetettem, talán nem véletlenül...) nekem pl. kevésbé van bajom a folyamatos támadásokkal, a nehéz játékmenettel, de az ilyen arrogáns hozzáállás a régiektől szerintem undorító... legalábbis nem épp felhasználóbarát Vagy az újoncokat már csak vip miatt kellene megtartani, és hogy Nektek legyen kit ütni...?
Pool gyors csopikban szokott játszani, és ha jól tudom külön fel van rá hívva a figyelem regeléskor, hogy a kezdők ne oda menjenek. Tehát ha akarna se tudna tök kezdőket verni.
Reply With Quote
  #634  
Old 12-05-2011, 10:54
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Az előző hozzászólásom leginkább az ilyen szélsőséges megnyilvánulások irányába szólt. Ilyeneket belső fórumon is tapasztalni néha -- új játékos jön, és megmondja a tutit, hogy mindenki más hülye.

Természetesen ez nem jelenti azt, hogy az új játékosokat ne kellene segíteni minden lehetséges módon. Kell, de azokat, akik EZT a játékot akarják játszani, és mindezt úgy, hogy nem első dolguk belekötni még az élő fába is.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #635  
Old 12-05-2011, 10:58
Cpt Balu Cpt Balu is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 71%
Default

Igazat adok abban, hogy tényleg újoncoknak kell alkalmazkodniuk, de akkor is unalmas már, hogy Pool - engem is - csak ütéssel fenyeget, és magát fényezi, ezt ki lehetne hagyni
Amilyen hangnemben te elmagyarázod, mi is a szisztéma, úgy kellene minden veteránnak hozzáállni, ez már önmagában nagyobb kedvet adna ahhoz, hogy átvészeljék a kezdeti időszakot, amíg belejönnek.
Ha pedig gyorsban van, ahol - elvileg - nincsenek újoncok akkor meg pláne minek fenyegetőzik? Egyébként nemrég indultam ott, kiváncsi leszek mi lesz a vége...
Reply With Quote
  #636  
Old 12-05-2011, 11:09
Cpt Balu Cpt Balu is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 71%
Default

Quote:
Nem normális dolog úgy indítani, hogy mindenkit azonnal leszólsz.
Eddig kizárólag az előbb említett megnyilvánulások ellen volt véleményem (itt és más topicban is).
Ha jelentkezek egy gokart klubba, ahol még életemben nem jártam, és már felvételinél valaki az anyámat emlegeti (nem utalás, itt szerencsére nem történt ilyen), vagy más módon becsmérel (ilyen viszont már igen), leverem úgy is, hogy egy kört nem tettem még meg a pályán Ebben az esetben nem számít, mennyi játéktapasztalatod van, a tisztelet a kezdőknek is kijár, legalább az emberi hangnem erejéig. Ha valaki hülye, azt normálisan meg lehet neki mondani
Reply With Quote
  #637  
Old 12-05-2011, 11:20
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Cpt Balu View Post
Eddig kizárólag az előbb említett megnyilvánulások ellen volt véleményem (itt és más topicban is).
Ha jelentkezek egy gokart klubba, ahol még életemben nem jártam, és már felvételinél valaki az anyámat emlegeti (nem utalás, itt szerencsére nem történt ilyen), vagy más módon becsmérel (ilyen viszont már igen), leverem úgy is, hogy egy kört nem tettem még meg a pályán Ebben az esetben nem számít, mennyi játéktapasztalatod van, a tisztelet a kezdőknek is kijár, legalább az emberi hangnem erejéig. Ha valaki hülye, azt normálisan meg lehet neki mondani
Nagyon ritka az, amikor tőlem valaki olyan stílust kap, amit fent említettél. (Van ilyen, de ritka... ) Ez a téma nem arról szól, hogy más játékosok hozzáállását hogyan változtassuk meg. Ez külső tényező, amire az érintett emberen kívül másnak nincs ráhatása.

Ez a téma arról szól, hogy hogyan SEGÍTSÜK az új játékosokat. Akkor is, amikor néhány más játékos irányából esetleg ellenséges megnyilvánulásokat tapasztalnak. Mert ezzel itt is fogsz találkozni, ahogy egy gokart klubban, de még egy futóversenyen is.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #638  
Old 12-05-2011, 11:27
Cpt Balu Cpt Balu is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 47
Activity: 0%
Longevity: 71%
Default

Nem is részedről kaptam ilyeneket, de van néhány tag, akik igenis kiérdemelték az elmúlt években az adminékhoz hasolnó státuszt, és egyértelműen nagy a befolyásuk, ezzel viszont néha rosszul élnek. Segíteni meg pont azzal lehet, ha az ilyenek háttérbe szorulnak, de nem láttam még pl. hogy Poolnak valaki szólt volna ha kicsit nyersebb volt a kelleténél. Ehelyett inkább "Ez az üzenet kifejezetten tetszett a következő fórumozóknak:" című rovat jött, mintegy megveregetve a vállát, hogy piszkálja csak szegényt, azért van
Az már megint más kérdés, hogy újoncoknak tényleg nem fórumon kell kezdeni, és tényleg más problémák is vannak, ha lesz más javaslatom, azt is felvetem (ha merem :P), de most ez az egyik ami felmerült. Ha ez meg van oldva, lehet továbbmenni lépésről lépésre.
Reply With Quote
  #639  
Old 12-05-2011, 11:38
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Cpt Balu View Post
van néhány tag, akik igenis kiérdemelték az elmúlt években az adminékhoz hasolnó státuszt
Kire, mire gondolsz?

Quote:
Originally Posted by Cpt Balu View Post
de nem láttam még pl. hogy Poolnak valaki szólt volna ha kicsit nyersebb volt a kelleténél.
Ezen a fórumon a kitiltások számában Pool a listavezető.

A véleményt sajnos egy saját elgondolásra építed, és nem a valós tényekre.

Így nagyon nehéz segíteni bárkinek, ha ragaszkodik egy saját maga által kialakított képhez. Azt hiszem, hogy ezen nem is nagyon lehet segíteni. Csak azoknak lehet segíteni -- bármivel --, akik nyitottak a segítségre. Szerintem ez mindenképp előfeltétel.

Aki már eldöntötte magában, hogy különféle vélt okok miatt nem fog játszani, azt nem is hiszem, hogy erőltetni kellene.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #640  
Old 12-05-2011, 12:25
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Balu, Neked pontosan mi a bajod velem?
Nem emlékszem rá, hogy bármikor is fenyegettelek volna valamivel is, de ha igen, gondolom, megérdemelted. Pont Te vagy az, aki mostanában mindenkinek beszól, aztán majd csodálkozol, ha szarrá vernek a játékban. Miattam a kezdők nyugodtan ellehetnek, mert én max akkor támadom őket, ha föld kell, sose csak azért mert megtehetem. Valakivel összekeverhetsz. Az meg, hogy más fórumon írod a katmorál és a vari/toli összefüggését a Te szemszögedből és nem tetszik, természetes. Egy nagy marhaság, amire te is rájösz ha játszol picit. Egyébként is én próbálom segíteni azokat, akiknek nincs sok idejük a játékra ötletekkel. Ha majd eljutsz A-ba és nem sikerül felmenned a top30%_ba, de lefordulsz 4000 hektáron, majd jussak eszedbe, mert a könnyített fordulás ötletelése tőlem indult...

Quote:
Originally Posted by Cpt Balu View Post
de nem láttam még pl. hogy Poolnak valaki szólt volna ha kicsit nyersebb volt a kelleténél.
Nekem ilyen a játékban a viselkedésem, ezért se szeretnek annyian

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ezen a fórumon a kitiltások számában Pool a listavezető.
Erre meg nincs mit mondanom

Összegezve, azt hiszem, nem miattam hagyják abba az újak a játékot...
Van rengeteg érvem, hogy mi miatt, talán majd fel is sorolom...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 11:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 19:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 23:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 19:11


All times are GMT +1. The time now is 17:48.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu