Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 05-08-2010, 22:27
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A témára visszatérve.........
Ejj, az a láthatatlan tinta...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
Sponsored Links
  #52  
Old 05-08-2010, 22:29
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Szerintem nem tudsz olvasni. Szted??

És ne akarj 4 mrd aranyat lophatatlanul tartani az országban. Nem normális az, amiben itt páran gondolkodnak, és játszanak. Teljesen abnormális, elborult országfelépítések vannak, dobálóztok a milliárdokkal. A játék izgalmas részének felét elveszi az egész. Csak, hogy a kis pár ezek hektáros virtuális királyságuk meglegyen, amin tudnak csücsülni.

Boccs az offért, jöhetnek a lefele mutató kezecskék...
Még mindig csak reménykedni tudok, hogy eljutsz A-ba, és egyszer szembe nézel azzal, hogy ha jön feléd egy sereg, és mondjuk csak lovad van benn maxon, mert pl támadni akartál, és látod, hogy a támadás védhető, akkor majd veszel a bent lévő aranyból íjat, a lovakat kirakod a piacra, majd a támadás után visszaveszed a lovakat, és mész kísérni... Ez 5k hektáron is marha költséges mulatság, hát még 10k-n. És ha nincs rá pénzed, akkor majd el akarod kerülni a földvesztést...
Persze mondhatjuk, hogy legyen benn a klánban annyi pénz... De akkor 10 embernél lenne összesen 5mrd? Mert félnek benn tartani többet, vagy nem akarják az országuk 12%-át bankkal feltölteni...

Vagy nézzük azt, hogy akkor kevesebb zsét tartanak benn, nagyobb sereget. Mégis miből fogja előállítani a hadakozáshoz a pénzt, ha minden pénz kajára megy el? Vagy ha nem is megy el rá, de nem lesz túltermelés? Bizony, amikor 500hektárt sikerült 800millából előszedni, annak marhára örültem, és csak ráfokozás és bontás volt a költségekben, plusz seregcsere.

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
De ahogy Dus is írta, nem normális, hogy 5.szinttől már a játékban elérhető maximumokkal rohangáljon mindenki.
Teljes mértékben normális. Lehet, hogy egy évig írta a tekercset azért, hogy annyival mehessen...

Egyébként pedig a teljes seregcseréhez, amit elég keveset alkalmazunk lenti csoportokban nem kell túl sok pénz. Tehát nem szól 200 hektáron milliárdokról, ott nem kell az a 25 bank se. 5 bankom szokott lenni, amit bőven elégnek tartok, igaz nem is tartok benn olyan sok pénzt...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #53  
Old 05-08-2010, 22:29
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Szóval ha a hülyeségetek miatt valaki elvesztette volna a téma fonalát, még mindig arról van szó, miért elég 20ezer hektáron is ugyanannyi bankot tartani mint kétszáz hektáron, és ki gondolja úgy, hogy ezen változtatni kéne. Tényleg vélemények várok, és nem jellemzést. Főleg nem ratyiktól:P
Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ez epp logikus is lehetne, csak nem ugy, ahogy mondod.

Jeleznem, hogy sehol nem okoskodtam.

Nezzuk egy 25 bankos peldat. Itt 4 milliardbol 16 millio lophato.

Ha feltesszuk, hogy ehhez a vedelemhez nem konstans 25 bank, hanem a teruleted 1%-anyi bank kell, akkor a kis hektaron konnyitenenk, a nagyon nehezitenenk.

200 hekin eleg lenne 2 bank

1000-en kellene a 10.

2000-en kellene a 20.

2500-on lenne meg a 25.

10.000-en mar 100 kellene.

30k hekin pedig 300.

Esetleg ez lehetne elfogadhato, de a problema hogy ez 25 bankra lett szamolva, hogyan vezetnenk tovabb? Hiszen a bankok szama nem linearisan vedi a penzt.

Valamint en mar ezt is nagyon sokallom.

Csak gyengitene az orszagokat, hiszen ennyi mas epuletet kellene bealdozni.

Valamint: semmi normalis ervet nem latok mellette, hogy miert kellene valtoztatni...


Ps: epp az ellenkezojet erned el annak, amit szeretnel.

Nincs is jobb, mint 1 milliardot lefosztani ejszaka egy gazdag orszagtol...
En csak ezt tudom mondani. A ratyizast meg surgosen fejezd be. :P
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #54  
Old 05-08-2010, 23:53
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Azért, mert igy nem jól van:P

Egyébként ha 200hekin tudsz 12.5% bankot tartani, akkor 10k hekin miért nem tudsz? [...]
Ez nagyon **** vicc volt. Kár, hogy röhögni nem tudtam rajta...

Millió oka van, egyet említek:

200 hektáron 6% templommal magadra rakod a varázslatokat 36 körre.
10000 hektáron 6% templommal kitörölheted a tányérodat vacsora után. 1 körre se raksz fel semmit.

Magyarul "fizikai" képtelenség 12,5% bankot tartani 10000 hektáron. Mert ezzel nagyjából megölted az országod. Játszhatatlan játékkal pedig nem szeretnek játszani az emberek. Te se szeretnél valójában...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #55  
Old 05-09-2010, 00:02
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by RRRrrr View Post
Szándékosan nem írtam számokat. De hogy legyen miből finomítani, vegyük alapnak amit Remy is írt. Ahhoz hogy 4yard szinte lophatatlan legyen, kelljen 12.5% bank.
Szerintem nem elborult ötlet, ha azt nézzük hogy a 4yard a bent tartható pénz maximuma.
Ez übergáz volt...
Részletes kifejtés fentebb.
Kiegészítő kifejtés itt:
10000 hektáron EGYÁLTALÁN NEM SOK pénz az a 4 yard. Egy kiadós seregcserére sem elég, meg mondjuk egy átépülésre is elmegy a fele. Ha nem az egész... A 12,5% bank meg értelmetlen országot eredményez. Játszhatatlan, atomgyenge, szétverhető országot.
Hajrá.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to [HTPA]GeeForce For This Useful Post:
  #56  
Old 05-09-2010, 02:06
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
10000 hektáron 6% templommal kitörölheted a tányérodat vacsora után. 1 körre se raksz fel semmit.
Ezzel azért vitatkoznék, de a példa nem rossz.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #57  
Old 05-09-2010, 08:57
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Azt próbáltam meg érzékeltetni, hogy minél feljebb van valaki, egyre több épületre van (lenne) szüksége ahhoz, hogy ugyanazokkal a feltételekkel tudjon játszani, mint kis hektáron.
Legegyszerűbb példa erre a varázslatok sikerességének csökkenése (azaz a temlomok száma).
200 hektáron 5-6-7% templommal simán elvagy, és akár 36 körre is fel tudsz tenni például egy védelem varázslatot.
10000 hektáron válaszút elé áll a játékos:
1) vagy tart ugyanúgy 5-7% templomot, mint lent, viszont akkor el lehet felejteni a 36 körös varázslatokat, így első blindre kb 5-6 körökre tudja pakolni max,
2) vagy tart 15-17% templomot, hogy hosszabb időre tudjon varázslatot pakolni.

Nyilván a 2)-es pontot nem választják az emberek, mert azt a 10% épületet máshonnan kell lefaragni, ezzel gyengítve a saját országát...
Ha most bejön egy olyan szabály, hogy mondjuk a bankba is kell ember, akkor a házakon nem lehet többé spórolni. Jelenleg lehet spórolni pár hektárt azzal, hogy a bank alatt nincs lakos.
Vagy ha bejön egy olyan szabály, hogy a 20 darab bank helyett 20% kell (csak példa), vagy 200 darab, stb (a lényeg, hogy a 20 db-nál szignifikánsan több), az a játék KÁRÁT eredményezi.
Az biztos, hogy én nem fogok se 300 db bankot, se 12,5% bankot, se 20% bankot, se semmi ilyen irreális durvaságot tartani az országomban. Ha meg emiatt lelopnak, és nem tudok átépülni, és esetleg emiatt beverik az országomat, és évek munkája vész kárba, akkor erősen elgondolkodnék, hogy abbahagyom ezt az egész játékot most már tényleg, eladom az országaimat, azt viszlát, játszon ilyet aki akar, mert én nem fogok...
Vagy említhetném a seregcserét is, hogy éppen kitámadtam, és ezt kihasználva valaki megtámad, és én nem tudom elengedni a seregeimet, és venni íjászt, pattintani a támadót, majd eladni az íjászt, venni lovast, és hazakísérni...
Szintén súlyos károkat szenvedne a játékom.
Sőt. Ha a pénzt dugdosni kéne, akkor lehet, hogy már azt se tudom megcsinálni, hogy elengedem a seregem egy részét, és veszek íjászt...

Tehát ezzel a remek ötlettel, hogy "kezdjünk valamit a bankokkal", azt tudjuk kihozni a játékból, hogy egy sikeres védekezést követően végrehajtott sikeres támadás HELYETT agyonverik az országomat. Szerintem ez csodálatos volna, valóban piszkáljuk meg a bankokat...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #58  
Old 05-09-2010, 09:03
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Szóval játékmenet szempontjából is kétséges ez a javaslat, meg mint már sokszor el lett mondva, életszerűtlen is.
Egy páncélszekrényben nem lesz védettebb a pénz attól, hogy van a bankban napközben ügyintéző a pultnál, meg takarító, aki felmossa a járólapot, meg fiókvezető, aki este zárás után lekapcsolja a villanyt...

Azt kell megérteni, hogy NEM a lakosok védik a pénzt a bankban, hanem vasajtók. A vasajtó meg magasról tesz rá, hogy van-e a közelében lakosság, avagypediglen nincsen... Következésképpen a vasajtó (a bank lényegi része) lakosság (személyzet) NÉLKÜL is ellátja a feladatát.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #59  
Old 05-09-2010, 11:48
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Sajnálom, hogy ez a felvetés a kialakult személyeskedés miatt rossz irányba ment.
Az ilyen 12,5% bankos ötletek persze, hogy nagy marhaságok, de olyat például el tudnék képzelni, hogy egy bank 20 millió aranyat véd le teljesen. Abból lopni nem lehet, de az azon felül lévő pénzből teljes értékűen lehet lopni.
Azaz 10 bank 200 millió aranyat véd meg, 50 bank 1 milliárdot, ha pedig valaki közel max pénzt szeretne állandósítani az országában, az 150-200 bankot kéne tartson. Ez pár ezer hektárig irreálisan sok, de csak annyi történne, hogy legfeljebb 1 milliárd aranyat lehet teljesen lopásbiztosan benntartani. 10 ezer hektár felett pedig már megengedheti magának egy ország, hogy elég bankot tartson, hogyha mindig max pénzzel szeretne rendelkezni.

Én már ezt sem tartom teljesen irreálisnak, de 1 bank védhetne 50 millió aranyat is akár.

Amúgy is az itt írok többsége szerintem abban hisz, hogy a lopás elleni legjobb védelem a sok lovas.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
  #60  
Old 05-09-2010, 13:39
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Sajnálom, hogy ez a felvetés a kialakult személyeskedés miatt rossz irányba ment.
Az ilyen 12,5% bankos ötletek persze, hogy nagy marhaságok, de olyat például el tudnék képzelni, hogy egy bank 20 millió aranyat véd le teljesen. Abból lopni nem lehet, de az azon felül lévő pénzből teljes értékűen lehet lopni.
Azaz 10 bank 200 millió aranyat véd meg, 50 bank 1 milliárdot, ha pedig valaki közel max pénzt szeretne állandósítani az országában, az 150-200 bankot kéne tartson. Ez pár ezer hektárig irreálisan sok, de csak annyi történne, hogy legfeljebb 1 milliárd aranyat lehet teljesen lopásbiztosan benntartani. 10 ezer hektár felett pedig már megengedheti magának egy ország, hogy elég bankot tartson, hogyha mindig max pénzzel szeretne rendelkezni.

Én már ezt sem tartom teljesen irreálisnak, de 1 bank védhetne 50 millió aranyat is akár.

Amúgy is az itt írok többsége szerintem abban hisz, hogy a lopás elleni legjobb védelem a sok lovas.
Most akkor azt akarod mondani, hogy 5W-ben egy teljes seregcseréhez elegendő pénz betonbiztos benntartásához elegendő legyen 5bank? Egy olyan szinten, ahol 10 loassal be lehet ütni országokat, nem érzed irreálisnak???
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
bank Raven Segítség 6 08-13-2009 13:45
ház vs. bank Jakutszk Stratégia & Tippek 56 02-28-2009 20:55
Raktár reform volt eredetileg, de most már mindenről van benne szó Tyborrex Általános beszélgetés Hódítós témákban 93 08-25-2007 23:31
05.13. Bank Ati Hódító Kézikönyv 7 07-17-2007 11:02
Bank működése apija Elvetett javaslatok 8 03-07-2007 21:06


All times are GMT +1. The time now is 07:16.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu