Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik változatot szeretnéd a játékban látni?
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő 2 3.03%
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő, és ugyanabba a szövetségbe való visszalépés 12 körre nő 3 4.55%
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő, és ugyanabba a szövetségbe való visszalépés 24 körre nő 30 45.45%
Ne változzon semmi, csak akkor, ha befejeztem a termelést, és én is szeretnék klánban ütni 2 3.03%
Ne változzon semmi, stratégiai játékban a menekülés lehetőségét tényleges stratégiának gondolom 29 43.94%
Voters: 66. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #441  
Old 11-16-2011, 15:24
Pumi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by csabi View Post
Poolosan mondva ez butaság.. gondolom valamelyik nagy klán tagja vagy, hogy tudod kinek mennyi mnt-je van.. gondolom tudod, hogy ha valakinek a környék miatt nincs lehetősége termelni, hanem védekeznie kell vagy támadni, akkor mért könnyebb beverni, mint egy termelőt? (ezt komolyan nem értem).. többek között azért nincs a nagy klánoknál harc, mert ha odaállnak egymás mellé, akkor 1% földet veszítve kidobálják a tagokat, mert a felépítésük miatt esélytelen a védekezés..
Nagyon mellé lőttél, mivel leginkább 1 személyesben játszom és leginkább minden orimmal körbe forgok. De elég régóta játszom ahhoz, hogy lássam mi megy és elég sok embert (hódost) ismerek, hogy tudjam is.

Termelő klánt nyilván nem nehéz beverni persze, csak a kisebb klán nem tud ráállni, vagy mert fokozhatatlan vagy mert nincs rá pénze.
Az is nyilvánvaló, hogy a kisebb klán is megpróbál termelni, hisz valamiből élnie kell, ilyenkor áll rá egy nagyobb klán és a földjét csak úgy tudja megvédeni ha kidob néhány tagot.

És az is nyilvánvaló, hogy akkor még többet lennének ütve a kisebbek ha megszűnne ez a kiskapu ami van....
Reply With Quote
Sponsored Links
  #442  
Old 11-16-2011, 15:45
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Pumi View Post
Nagyon mellé lőttél, mivel leginkább 1 személyesben játszom és leginkább minden orimmal körbe forgok. De elég régóta játszom ahhoz, hogy lássam mi megy és elég sok embert (hódost) ismerek, hogy tudjam is.

Termelő klánt nyilván nem nehéz beverni persze, csak a kisebb klán nem tud ráállni, vagy mert fokozhatatlan vagy mert nincs rá pénze.
Az is nyilvánvaló, hogy a kisebb klán is megpróbál termelni, hisz valamiből élnie kell, ilyenkor áll rá egy nagyobb klán és a földjét csak úgy tudja megvédeni ha kidob néhány tagot.

És az is nyilvánvaló, hogy akkor még többet lennének ütve a kisebbek ha megszűnne ez a kiskapu ami van....
a Big Gunnak minimum 2, de inkább 4 tagot kéne kidobnia,hogy rááljon valakire.. a kirakottak veszítenek 1-1% ot.. ráfordítunk egy zsák energiát az ütésre és a célpont 10 kattintással, párperc alatt, fele annyi földveszteséggel, mint ami a ráállás volt megússza.. plusz ha a 4 legnagyobb területű országból lenne kirakva valaki és a célpont elmenekül, akkor vissza sem lehet fedezni a földet.. és hidd el, nem tudsz elég régóta játszani, hogy tudd, hogy pl nekünk kivel van mnt-nk..
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to csabi For This Useful Post:
  #443  
Old 11-16-2011, 16:06
Pumi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by csabi View Post
a Big Gunnak minimum 2, de inkább 4 tagot kéne kidobnia,hogy rááljon valakire.. a kirakottak veszítenek 1-1% ot.. ráfordítunk egy zsák energiát az ütésre és a célpont 10 kattintással, párperc alatt, fele annyi földveszteséggel, mint ami a ráállás volt megússza.. plusz ha a 4 legnagyobb területű országból lenne kirakva valaki és a célpont elmenekül, akkor vissza sem lehet fedezni a földet.. és hidd el, nem tudsz elég régóta játszani, hogy tudd, hogy pl nekünk kivel van mnt-nk..
Értsd jól amit írok... így van, nem tudom kivel van és kivel nincs mnt, de az látszik kik nem ütik egymást akkor se ha lehetősége van rá. Plusz nem 1 klánról beszéltem, hanem csak általánosságban. A sok energiátokra meg Tsobi hasonlatát tudnám idézni a kopasz kigyúrt állattal.
Vagyis, jó ez a kiléptetős rendszer.
Reply With Quote
  #444  
Old 11-16-2011, 16:17
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by csabi View Post
a Big Gunnak minimum 2, de inkább 4 tagot kéne kidobnia,hogy rááljon valakire.. a kirakottak veszítenek 1-1% ot.. ráfordítunk egy zsák energiát az ütésre és a célpont 10 kattintással, párperc alatt, fele annyi földveszteséggel, mint ami a ráállás volt megússza.. plusz ha a 4 legnagyobb területű országból lenne kirakva valaki és a célpont elmenekül, akkor vissza sem lehet fedezni a földet.. és hidd el, nem tudsz elég régóta játszani, hogy tudd, hogy pl nekünk kivel van mnt-nk..
és szerinted ez úgy lenne helyes, hogy a big akár 100% barakra is épülhet (ez egy elvetemült példa de lehetséges) a kisebb klán ha full sereggel megy vissza akkor sem fér be, puff becsapjátok és még messzebb kerültök a csoportól? mert szerintem a 3 éve legnagyobb klán A ban oldja már meg szabályváltoztatás nélkül is az ütéseit szóval a példád igaz, de nem jó.
Reply With Quote
  #445  
Old 11-16-2011, 16:39
csabi's Avatar
csabi csabi is offline
Member
 
Join Date: Feb 2008
Location: widnes
Posts: 1,633
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Quote:
Originally Posted by Pumi View Post
Értsd jól amit írok... így van, nem tudom kivel van és kivel nincs mnt, de az látszik kik nem ütik egymást akkor se ha lehetősége van rá. Plusz nem 1 klánról beszéltem, hanem csak általánosságban. A sok energiátokra meg Tsobi hasonlatát tudnám idézni a kopasz kigyúrt állattal.
Vagyis, jó ez a kiléptetős rendszer.
Te értesz folyamatosan félre.. azért nem ütik egymást magas hektáron az országok, mert nem éri meg!

1millió ponton is ki lehet léptetni, ott is a támadó szívja meg.. egy startégiai játékban rákészülsz egy ütésre, sikeres is, mégis többet buksz, mint amennyit a vesztes.. tényleg jó..
__________________
"Holnapi előrejelzés: szitáló zsenialitás, heveny végítélet."
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to csabi For This Useful Post:
  #446  
Old 11-16-2011, 17:14
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Már hogyne lenne megfelelő, amikor egy 3 éve "alvó" klánban vagy. Mindenkinek van vagy 10 1%-os földleadása. Én elhiszem, hogy nektek így a könnyebb, de azoknak, akik egy klánütésre tízmilliárdokat áldoznak, azoknak nem éppen felemelő érzés.
Nekünk édesmindegy, mert nem széttermelésre felépült országaink vannak full üresen árválkodva...
De nekem ez a privát véleményem volt, nem értem, miért nem lehet elfogadni?
Ilyenkor tudom, hogy rossz érzés, de ha te lettél volna a "szopó" másik oldalán, akkor meg áldanád, hogy van ilyen...
Az meg, hogy nekem miért ilyen a klánom, nem publikus, ha csak rajtam múlna, biztos nem lenne "alvó"
Reply With Quote
  #447  
Old 11-16-2011, 17:56
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Ha en egy nyeszlett kis senki vagyok, akit a kigyurt kopasz allat meg akar verni, csak azert nem fogom neki hagyni, mert ertekelem a testepitesbe s hajnyirasba befektetett energiajat, hanem ha lehez elkerulom.
Öööö, bármilyen életszerű példával egy játékeseményt magyarázni butaság. Tetszik a példa, de egyáltalán nem magyaráz meg semmit.

Quote:
Originally Posted by Pumi View Post
Érdekes egy beszélgetés ez és tuti sose lesz egyezség, mivel aki változást akar az régóta fent van, mnt-vel teli nyugisan termel, majd kitesz 1-2 tagot és egy kisebb klánt bever, akinek a környék miatt nincs lehetősége termelni. Ez a szint közel sem az egyenlőségről híres, itt egyértelműen az van nyeregben aki régebb óta van jelen a csoportban.

Nem szeretném vityu mestert sem bántani, de állandóan fitogtatja a tudását, de csak A-ban. Nem érdekes ez? A többi csoportban meg síri csend és semmit nem látni tőle.....Jah, hogy ott nem nagy tényező az eltöltött idő?
Ezt 2 részre bontanám:
1.: Ha tudni akarod, a Black Dragon klánnak 1 mnt-je van ÖSSZESEN (persze van még mellette ilyen 500k környéki pontos klánnal, de az azért, mert régen Black Dragonos volt, és ez max csak az egyéni ütésekbe szólhat bele.
De sajnálom a kisebb klánokat, példának okáért a hanyatlást. Sajnálom, hogy nem lehet termelniük, mert lejjebb vannak... 5millió pontos klánról beszélünk. Saccra mondok egy 18k házat, ami kb bennük kell legyen. Ha csak olyan országuk van, aminek 65 ember fér egy házába (kizárva a gnóm és a törpe), akkor 20 körönként 117k katonát képezhetnek. 7 nap alatt majdnem 1millió egység. Már csak azt kell megoldani, hogy a kajafogyasztás kisebb legyen, mint a kajatermelés, és már akkor pluszban vannak. (oké, tudom, hogy fegyverigény is van, de nincs nagy méretű klán törpe nélkül, nyilván van ott is.)

2.: Sajnálom, hogy azt hiszed, hogy fitogtatom a tudásom. Ez nem így van. Azzal, hogy tényeket írok le, nem hiszem, hogy azt bizonygatnám, hogy mekkora faszafiú vagyok. Ja és tudod mit? Igen, eltöltöttem majdnem 30k kört A-ban az előző országommal, de mit tippelsz, az utolsó klánütés mennyi időnek a termeléséből jött össze? Szerintem nem olyan hihetetlen, hogy a 2,5 évvel ezelőtti, vagy a fél évvel ezelőtti pénzünk nem áll ott az országokban.

Quote:
Originally Posted by Pumi View Post
Termelő klánt nyilván nem nehéz beverni persze, csak a kisebb klán nem tud ráállni, vagy mert fokozhatatlan vagy mert nincs rá pénze.
Az is nyilvánvaló, hogy a kisebb klán is megpróbál termelni, hisz valamiből élnie kell, ilyenkor áll rá egy nagyobb klán és a földjét csak úgy tudja megvédeni ha kidob néhány tagot.
Ehhez csak ezt raknám be:

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Egységet benn tartani, életképes országokkal játszani, szembetámadni NEM csak a nagy klánok privilégiuma.

Számoljunk utána:

van mondjuk 2 elf: 27/27-es
van 2 gnóm: 50/10-es
meg legyen még 6 ork: 50/10es

legyenek mindannyian 10000 hektáron, az egyszerűség kedvéért.
280.800 tornyos elf íjász
600.000 gnóm íjász ebből 120.000 toronyban
1.560.000 ork íjász ebből 312.000 toronyban

Ez azt jelenti, hogy ha valaki ezt biztos sereggel akarja átütni, durván 36.000.000 védőpontot kell átütnie.
Ehhez 3,4milla 95%-os morálú tudós ork ló kell, ami 65400 barakkba fér el, 100.000 hektárból, ez 65,4% barakkot jelent összesen, ha az összes tag ork. Ha az orkok 70% barakkot tartanak, akkor marad 4600 üres barakkjuk valszeg minimális toronnyal, de legyen az is 4600.

ez 239,2k tornyos íjat jelent. Ez 5,1milla pont környéki védőerőt ad nekik. Ezt átütni 500k ork tudós ló elég az 1.560.000 ork barakkhelyből.

Akkor beszélgessünk az anyagiakról. Mindenfajta külső segítséget mellőzzünk.

A támadó klán mondjuk 6orkból áll, 760k pontosak. Az összes pénzt nem számolom, mert támadóként előre gondolkodhattak.

A kis klánban elméletileg lehet 40mrd arany. De reálisan 32-35mrd.
Legyen az íjak ára: 18k Ilyen áron 1,77 milla íjat lehet bevenni. (Ez elméleti oldal) Az összes hely 2.440.000. Tehát ÖSSZESEN 700k egységet kell benn tartani ahhoz, hogy a teljes barakkhely televehető legyen.

700k egység alap számokkal számolva megeszik körönként 140k bála kaját. És szintén alappal számolva (mert már unom) 2800 tanya megtermeli a kaját hozzá. Ehhez jön még a markotány az orknál meg tekercsek a termelőknél. Tehát ettől kevesebb a fogyasztás, és több a termelés.

Az elf full seregbenntartás mellett is képes ilyen felépítés mellett pluszban termelni, az 50/10-es hadisokhoz meg simán elfér a saját ellátásra szükséges tanyamennyiség.

Mondhatjuk, hogy akkor hova a termelés? (Tudom, törpét nem raktam bele, de már nem akarom átszámolni, de lényeg, hogy van törpe ork helyett, amelyik legyártja a fegyvereket.)

Egy 10k-s ország simán legyárt 20 kör alatt 12k egységet, tehát 20 kör alatt a klán 120k-t. Ehhez 20 kör alatt kell 120k fegyver, ami 700 törpe kovácsból simán kijön, ami a 10k-nak csak a 7%-a.
Ez egy hónap alatt 4,3millió egységet jelent.

És akkor klánraálláskor lehet bontani a kovácsot, tanyákat, házakból kicsit, kocsmákból...

700kovács, meg ha 5% tanya van mindenkinél, akkor 3500tanya, plusz az elfeknél vagy 2400 tanya... Plusz éhezés mindenkinél, ez alsó hangon 110k pontesést okozhat, persze, ha kell egyáltalán ennyi. És akkor még csak a termelő épületeket bontottuk, kocsmák, házak maradtak a helyükön.


Had ne sajnáljam már szegény kis országokat... Okosan csinálva, nagyon szépen megoldható. Probléma egységek benntartása? Akkor ne legyen probléma az sem, ha be lesznek verve.


Amikor annak idején 300-400k között voltunk, 600k feletti országokat is magában foglaló kisebb klánlétszámú klán jött ki ránk. Egy alábontós oda-vissza ütésből mi nyertünk. Lehetetlen megcsinálni? NEM!

Amikor a pékekkel hadakoztunk, amikor a fokozások miatt alig tudtunk ütni rajtuk valamit, majd ránk álltak klánban, ami alig volt kisebb a mostaninál, ÖSSZESEN 900k lovat tudtunk venni. De az már segélyből is ment. Ha nem rontom el az indítást (mind a mai napig sem tudom, hogy miért nem ment ki a sereg), akkor az alábontás miatt, csak feleannyit veszítettünk volna...


A fenti példában egy olyan klánt raktam össze, ami könnyen üthető kategóriában van.

Tehát a menekülés mint stratégia klántámadásoknál nevetséges.

Persze, amikor senki nincs a gép előtt, akkor érthető, annyi különbséggel, hogy ez egy online játék. Tehát egyértelmű fölényben van az, aki gép előtt van. Így igazán ezt sem tartom indoknak. Na meg erre lett volna jó a klánvezér szerep erősítéséről szóló topik, mert a lentebbi csoportokban lehet segítséget küldeni, itt meg semmit sem lehet csinálni...

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Ilyenkor tudom, hogy rossz érzés, de ha te lettél volna a "szopó" másik oldalán, akkor meg áldanád, hogy van ilyen...
Hehe, álltam már a "szopó" (nem ezzel a szóval ismerem ) másik oldalán is. Ott álltunk mindannyian, és végignéztük, ahogy bevernek minket a pékek. SENKINEK nem jutott eszébe, hogy szétdobáljuk a klánt. Vagyis mindenkinek eszébe jutott, de senki sem akarta feladni.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to vityu For This Useful Post:
  #448  
Old 11-16-2011, 18:08
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

nem ide akarom
Reply With Quote
  #449  
Old 11-16-2011, 21:04
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by vityu View Post
Öööö, bármilyen életszerű példával egy játékeseményt magyarázni butaság. Tetszik a példa, de egyáltalán nem magyaráz meg semmit.
Emberekről beszélünk, így a párhuzam áll. Szerintem elég karakánul megmagyarázza, hogy miért is nem sajnálja a menekülő fél a harcba pénzt s energiát befektető ellenfelét és miért nem veszi fel a kesztyűt csupán tisztességből.

Én megtenném, Te megtennéd.. de az évek alatt megtanulhattuk, hogy itt a tisztesség nem elsődleges prioritású.
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #450  
Old 11-19-2011, 22:36
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
és szerinted ez úgy lenne helyes, hogy a big akár 100% barakra is épülhet (ez egy elvetemült példa de lehetséges) a kisebb klán ha full sereggel megy vissza akkor sem fér be, puff becsapjátok és még messzebb kerültök a csoportól? mert szerintem a 3 éve legnagyobb klán A ban oldja már meg szabályváltoztatás nélkül is az ütéseit szóval a példád igaz, de nem jó.
A Gun soha nem épített irreális országokat.
egyszer volt talán 84% barakkos országunk.....
Soha nem volt szükség extrém kigyúrt országra eddig.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Rúnatermelés módosítása Steve Elvetett javaslatok 185 07-16-2007 14:24
A wapos történő játékkal kapcsolatos jó tanácsok werden Segítség 20 05-22-2007 23:07
Piaci belépések nullázása, Aréna fordulózárása Ati Fontos bejelentések 0 10-30-2006 12:23
Személyiségek módosítása Walron Elvetett javaslatok 6 06-14-2006 09:07


All times are GMT +1. The time now is 05:11.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu