Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Melyik változatot szeretnéd a játékban látni?
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő 2 3.03%
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő, és ugyanabba a szövetségbe való visszalépés 12 körre nő 3 4.55%
A klán ki- és beléptetési ideje 1 körrel nő, és ugyanabba a szövetségbe való visszalépés 24 körre nő 30 45.45%
Ne változzon semmi, csak akkor, ha befejeztem a termelést, és én is szeretnék klánban ütni 2 3.03%
Ne változzon semmi, stratégiai játékban a menekülés lehetőségét tényleges stratégiának gondolom 29 43.94%
Voters: 66. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #101  
Old 11-13-2009, 20:12
Akár Akár is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by taszi View Post
ja akkor ajánlom a teve klubbot
Már vártam.

Tehát ha nincs elég időm játszani ezzel a játékkal, akkor már nem is játszhatok?

Értem én, hogy a támadásokat kell erőltetni, mert az a játék lényege, de adjunk esélyt a választási lehetőségre a védekezőknek is. Ezt a kidobálást sokkal nehezebb meglépni, mint gondoljátok. Nekem nagyon komoly lelkiválságot okozott pl.

Mennyire más lenne most a világ, ha Kutuzov rá van kényszerítve, hogy szembenézzen Napóleon seregével...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #102  
Old 11-13-2009, 20:22
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Akár View Post
Tehát ha nincs elég időm játszani ezzel a játékkal, akkor már nem is játszhatok?
Hm?
Ha nincs időd játszani, gondolom nem tartod üressen az oridat (klánodat) és/vagy nem tartasz 10% barakkot...

Quote:
Originally Posted by Akár View Post
de adjunk esélyt a választási lehetőségre a védekezőknek is.
60%barakk + 15% torony (fajtól függően picit több-kevsebb) és minden esélye megvan a védőnek akármire. (pláne ha a klánban van 1-2 elf is)

Quote:
Originally Posted by Akár View Post
Mennyire más lenne most a világ, ha Kutuzov rá van kényszerítve, hogy szembenézzen Napóleon seregével...
Errről szerintem lemaradtam, (vagy 2 éve nem jáccom..) ez melik csopiban volt?
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to wand For This Useful Post:
  #103  
Old 11-13-2009, 20:25
Akár Akár is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
Hm?
Ha nincs időd játszani, gondolom nem tartod üressen az oridat (klánodat) és/vagy nem tartasz 10% barakkot...


60%barakk + 15% torony (fajtól függően picit több-kevsebb) és minden esélye megvan a védőnek akármire. (pláne ha a klánban van 1-2 elf is)
Mellé kell még olyan 17-19% ház, 5-7% templom, és éhen is pusztulok, mert nem tudom etetni a sereget.
Reply With Quote
  #104  
Old 11-13-2009, 20:32
Akár Akár is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Szerintem a kláncsaták időpontját előre le kellene beszélni.

Ha mindenki rákészül, akkor biztos nem akar senki menekülni.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Akár For This Useful Post:
  #105  
Old 11-13-2009, 20:34
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Akár View Post
Mellé kell még olyan 17-19% ház, 5-7% templom, és éhen is pusztulok, mert nem tudom etetni a sereget.
Gnómként kapásból spórolhatsz pl 5%-ot, és ha a barakkokon fogsz még 5%-ot, akkor máris kb önellátó leszel, és még a védelmed sem lesz gyenge.
Remélhetőleg nem rögtönzött számokhoz ragaszkodsz az országoddal...
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #106  
Old 11-13-2009, 20:36
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Akár View Post
Mellé kell még olyan 17-19% ház, 5-7% templom, és éhen is pusztulok, mert nem tudom etetni a sereget.
akkor legyen 55% barakk 15% torony, 17-18% ház (jah ha ork vagy akkor azért ne akarj "büthetetlen" lenni amikor nem érsz rá, mer az nem arra való...) 5% templom, 2-3% kocsma 5-6% tanya, és ennyivel már csak a napi katona termelésed eladása mellett sem halsz éhen.
(bár ha éplista kell fordulj Hex-hez, nekem is ő igérte meg, hogy majd 1x megtanít orit építeni.. ).
Reply With Quote
  #107  
Old 11-13-2009, 20:39
Akár Akár is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
akkor legyen 55% barakk 15% torony, 17-18% ház (jah ha ork vagy akkor azért ne akarj "büthetetlen" lenni amikor nem érsz rá, mer az nem arra való...) 5% templom, 2-3% kocsma 5-6% tanya, és ennyivel már csak a napi katona termelésed eladása mellett sem halsz éhen.
(bár ha éplista kell fordulj Hex-hez, nekem is ő igérte meg, hogy majd 1x megtanít orit építeni.. ).
És mellette széttoliz és szétártóz mindenki.

Persze egy bizonyos magasság felett ezzel már nemigen kell foglalkozni a nagy értékkülönbségek miatt.

Én továbbra is azt tartom, ez a módosítás csak a nagy országoknak lenne jó, és mégnagyobb szakadék lenne a top és az üldözők között.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Akár For This Useful Post:
  #108  
Old 11-13-2009, 20:42
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Akár View Post
És mellette széttoliz és szétártóz mindenki.
Jah bocs, nem érek rá, hogy kihegyezzem az orit!
de ne üssenek be! ne lopjanak le! ne ártózzanak!
2 megoldásod van:

1. SZK,
2. Elf.

ezen semmiféle szabály nem fog változtatni.
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to wand For This Useful Post:
  #109  
Old 11-13-2009, 21:10
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Akár View Post
De egy sikeresen védekezni tudó klán nem is akar feloszlani, tagokat kirakni.

Ez nem logikus...
Nem akkor akar tagokat kirakni ha védeni képes... Akkor ha nem. Nagy különbség. Ha nem lehet 24 körig kitenni akkor ráálláskor nem lehet oszlatni evidens. Ha bevenni sem lehet akkor a sikeres védőklán visszatámadhat ha akar és nagyoriknál problémás lehet a lovasok csereberéje mindkét félnél tehát kialakulhatna egy jó adok-kapok vagy nem történne semmi ...

Esetleg ha egy 3. klán kiszúrja és rájuk áll De ez már pikantériája lenne a dolognak ami nekem nagyon tetszene persze
Reply With Quote
  #110  
Old 11-13-2009, 21:16
Akár Akár is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by monro View Post
Nem akkor akar tagokat kirakni ha védeni képes... Akkor ha nem. Nagy különbség. Ha nem lehet 24 körig kitenni akkor ráálláskor nem lehet oszlatni evidens. Ha bevenni sem lehet akkor a sikeres védőklán visszatámadhat ha akar és nagyoriknál problémás lehet a lovasok csereberéje mindkét félnél tehát kialakulhatna egy jó adok-kapok vagy nem történne semmi ...

Esetleg ha egy 3. klán kiszúrja és rájuk áll De ez már pikantériája lenne a dolognak ami nekem nagyon tetszene persze
Továbbra sem értem, biztos bennem van a hiba. Itt megint nem arról van szó, amikor eleve esélytelen vagyok védekezni, bármilyen oknál fogva... Mert leginkább olyankor szükséges a veszteség minimalizálása...

Last edited by Akár; 11-13-2009 at 21:19..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Rúnatermelés módosítása Steve Elvetett javaslatok 185 07-16-2007 14:24
A wapos történő játékkal kapcsolatos jó tanácsok werden Segítség 20 05-22-2007 23:07
Piaci belépések nullázása, Aréna fordulózárása Ati Fontos bejelentések 0 10-30-2006 12:23
Személyiségek módosítása Walron Elvetett javaslatok 6 06-14-2006 09:07


All times are GMT +1. The time now is 08:49.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu