Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #2351  
Old 08-30-2007, 12:10
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 3%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
egy "törpe" benne maradt
meg pár enter még kéne az igényesség kedvéért
Mert a törpékkel mindig csak baj van
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2352  
Old 08-30-2007, 12:24
Grabi Grabi is offline
Member
 
Join Date: Mar 2006
Location: Bp.
Posts: 1,634
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cyby_ View Post
igen bünt követtem el mert 160k agyagot eladtam 5k áron,mert mást nem nagyon csináltam,de mind1.Hibáztam ezek szerint.



ennyit akartam,köszönöm
már? igen, komoly meló és piaci ügyeskedések árán rengeteg tartalékot összeszerveztünk, igen, nem szégyellem. talán kéne?
__________________
Hüpp-hüpp-hüpp barbatrükk (#316178)
Elkapom a grabancodat! (#355763) ANARCH
Barrigon (#64904)
Y Ddraig Goch (#428537)
Reply With Quote
  #2353  
Old 08-30-2007, 12:25
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Nos Arwyl vissza is támadhatott volna, de nem tette.
Inkább lefordult.
Egy lefokozva rádálló orit lefelé visszatámadni.... hmmm... ugy hogy közben még 3-an erre várnak sztem is felelőtlenség lett volna még akkor is ha nem lép szintet. A lefokozásos "menekülés" után pedig gyakorlatilag sem lehet kivitelezni gondolom kivülállóként.
Reply With Quote
  #2354  
Old 08-30-2007, 12:30
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Cyby_ View Post
Még egy utolsó kérdés mégis:
Reaktor,ha neked lenne pl 3éved egy oriba,ami már rég tullépett a ez csak játék fogalmán....mind1 nem is ez alényeg..
Ha lenne sok óra munkád,meg sok viped benne és jönne 7ori 1ellen,te kimennél max 1szer mert többre nem futotta volna..és végig nézed ahogy szét verik az orid mjad amin föld alá?
Kérlek erre öszintén válaszolj
Nem fokoztam volna az tuti!


Lett volna 723K barakkhelyem.
Szétbontom magam, csak annyi házat hagyok, hogy menjen a templom, meg a támadóbarakk.
Visszaütöm Remyt 360K lovassal
Ha Arwen kijön rám, van még 360K helyem és 2500 tornyom, Őt is visszaütöm, vagy pattintom.
Arwen 620K lóval ütött volna be, és allig volt tornya.
Simán visszaütöd őt is, a maradék helyeiddel.

Csávó közelébe semmiképp nem megyek, mert onnan ugyis visszaesek, és üthet is rajtam.
Tehát csak 2 ország volt aki támadhatott volna.

És ami fontos a fokozás helyett kiszedtem volna a nyerspiacról annyi anyagot, hogy tudjak épülni, és annyi gabonát, hogy tudjak etetni.

Megpróbáltam volna "Tobe Mester nyomdokaiba lépni" aki annó beártózva 3-4 országgal is sikerrel harcolt egyszerre.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!

Last edited by Reaktor; 08-30-2007 at 12:35..
Reply With Quote
  #2355  
Old 08-30-2007, 12:31
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Megpróbáltam volna "Tobe Mester nyomdokaiba lépni" aki annó beártózva 3-4 országgal is sikerrel harcolt egyszerre.
Amíg el nem fogyott a pénze
Reply With Quote
  #2356  
Old 08-30-2007, 12:44
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

OFF
Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
ÚJRA KELL GONDOLNI A JELENLEGI FELFEDEZÉSI SZABÁLYOKAT
Erre én azt mondanám, hogy inkább a játék alapvető tényének vett dolgokat kellene kicsit megváltoztatni:
a fix pontos körtáv- és módosító rendszert

10k pontos ország esetén reális a 100k pontnál messzebbről érkező támadás 0 zsákmánya, 1M ponton felül semmiképpen nem
Ugyanígy a körtávok: pl miért 4k pont a 2 kör egy 1 milliós országnál is? Toli/variakciók? Az országok méretéhez képest elhanyagolhatóan kicsi ponttávolságok jönnek szóba a topban, ami áthidalhatatlan távolságokat szül, innen a top 'védett' helyzete.
Simán meg lehetne oldani egy %-os rendszerrel. Pl a toliakciók nem 10k pont távolságról nem hozna semmit, hanem 10% különbség esetén (természetesen lineárisan csökkenve), a nálam 10%-kal nagyobb ország bizonyos esetekben (senki más nincsen közöttünk) lehessen 2 körre... stb
bocs, de ez régóta bökte a csőröm -mindenki a fedezést okolja, mikor az csak eszköz az említett probléma kikerülésére
/OFF
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #2357  
Old 08-30-2007, 12:51
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 7%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
10k pontos ország esetén reális a 100k pontnál messzebbről érkező támadás 0 zsákmánya, 1M ponton felül semmiképpen nem
Erre van külön topic nem az általános beszélgetések, hanem a javaslatok között.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #2358  
Old 08-30-2007, 13:00
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Erre van külön topic nem az általános beszélgetések, hanem a javaslatok között.
nem csak a 100k -nál nagyobb távolságról van szó, és nem csak a tolvajokról van szó. Területenként ugyanazt a problémát fogalmazzuk meg, és területenként próbálunk rajta javítani. Szerintem ez így nem teljesen jó, és erről már írtam régebben valahol, de negatív fogadtatásra lelt. Mindenképpen egy átfogó alapmódosításra (ami végeredményben a tökéletesítése a mostani dolgoknak, elvileg ennek hibái nélkül) és ezáltal szemléletváltásra lenne szükség. Természetesen nem ebben a topiban van a helye, írtam is hogy OFF, nem is folytatnám ide, este nyitok neki egy topicot majd
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #2359  
Old 08-30-2007, 13:02
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 7%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
nem csak a 100k -nál nagyobb távolságról van szó, és nem csak a tolvajokról van szó. Területenként ugyanazt a problémát fogalmazzuk meg, és területenként próbálunk rajta javítani. Szerintem ez így nem teljesen jó, és erről már írtam régebben valahol, de negatív fogadtatásra lelt. Mindenképpen egy átfogó alapmódosításra (ami végeredményben a tökéletesítése a mostani dolgoknak, elvileg ennek hibái nélkül) és ezáltal szemléletváltásra lenne szükség.
Tolvajokról nincs szó abban a témában... Sőt, tolvajok igazából most egyáltalán nincsenek terítéken, úgyhogy nem tudom mire gondolsz. Mindegy, az másik téma, ott érdemes boncolgatni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #2360  
Old 08-30-2007, 13:14
Arwyl szelleme's Avatar
Arwyl szelleme Arwyl szelleme is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Mezőberény vagy Ildeenél Szegeden :-)
Posts: 861
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Nem fokoztam volna az tuti!


Lett volna 723K barakkhelyem.
Szétbontom magam, csak annyi házat hagyok, hogy menjen a templom, meg a támadóbarakk.
Visszaütöm Remyt 360K lovassal
Ha Arwen kijön rám, van még 360K helyem és 2500 tornyom, Őt is visszaütöm, vagy pattintom.
Arwen 620K lóval ütött volna be, és allig volt tornya.
Simán visszaütöd őt is, a maradék helyeiddel.

Csávó közelébe semmiképp nem megyek, mert onnan ugyis visszaesek, és üthet is rajtam.
Tehát csak 2 ország volt aki támadhatott volna.

És ami fontos a fokozás helyett kiszedtem volna a nyerspiacról annyi anyagot, hogy tudjak épülni, és annyi gabonát, hogy tudjak etetni.

Megpróbáltam volna "Tobe Mester nyomdokaiba lépni" aki annó beártózva 3-4 országgal is sikerrel harcolt egyszerre.

Na csak nem állom meg!

Ezt a visszaütést 1x megjátszotta Bobi (Jeriko) Bagoly ellen.
Eredmény: Bagoly vitt ~600 hekit, majd a visszamenő sereg ellen elfokozott, és így 0 hekit vesztett.

Miért nem fokozott utánna? Pénzhiány miatt.

Ugyanezen indok miatt + azért mert az átalad említett 2 ori nem 2 hanem Katával együtt 3 ori aki rámjöhetett volna, meg sem próbáltam visszaütni.

És mivel ti készültetek erre simán max kp-val elérhető katikkal, bent álló lovakkal várhattátok volna mit lépek.


Tudtam én jól ha fokozok Csávó vagy Ildi rám tud jönni, ott is voltak 4-5 körre tőlem, csak bontogattam lefelé, hogy ne tudjanak jönni rám, és gyanítom emiatt nem is jöttek.

Úgy megy az hogy csak én fogom és visszaütögetek a ~6000 üressemmel orikat. (ennyit kellett volna bontani Remyhez hogy vissza tudjam ütni)

Zoli szerintem Te sem gondolod komolyan amit írtál! Amit írtál megvalósítható az igaz! Ideig óráig...
__________________
Egy: törj az égig!
Kettő: tarts ki végig!
Három: nevess, ha fáj!
Négy: üss, ha muszáj!
Öt: tartsd a várat!
Hat: védd a társad!
Hét: tiéd a hit!
Nyolc: a zászlót vidd!

Egészséges Fejbőr : Skinhead nyolcparancsolat
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 5 (0 members and 5 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 20:33.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu