Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #781  
Old 01-30-2014, 16:16
Barracuda Barracuda is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2012
Location: Monor
Posts: 52
Activity: 0%
Longevity: 64%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Én még mindig a valamilyen jellegű grafikában látnám a lehetőséget.. bár lehet rosszul látom
nekem nem tetszik egyik grafikás ötlet sem, szerintem ebben a játékban az a jó hogy nincs benne grafika, az összes online stratégiai játéknak rossz a grafikája, és egyáltalán nem tetszik, ezt a játékot ne rontotta el
a kezdőkkel az a gond hogy nem látják át a táblázatokat, és nem tudják mit kell csinálni (nekem sem tetszett emiatt először a játék). talán jó megoldás lenne, ha a kurzort rávisszük valamire, akkor megjelenit egy rövid ismertetőt a dologról, ezt ki lehetne kapcsolni, hogy a rutinos, tapasztalt játékosokat ne zavarja ez
Reply With Quote
Sponsored Links
  #782  
Old 01-30-2014, 16:25
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Barracuda View Post
nekem nem tetszik egyik grafikás ötlet sem, szerintem ebben a játékban az a jó hogy nincs benne grafika, az összes online stratégiai játéknak rossz a grafikája, és egyáltalán nem tetszik, ezt a játékot ne rontotta el
a kezdőkkel az a gond hogy nem látják át a táblázatokat, és nem tudják mit kell csinálni (nekem sem tetszett emiatt először a játék). talán jó megoldás lenne, ha a kurzort rávisszük valamire, akkor megjelenit egy rövid ismertetőt a dologról, ezt ki lehetne kapcsolni, hogy a rutinos, tapasztalt játékosokat ne zavarja ez
Nem valami extra grafikára gondolok, csak arra, hogy a kezdő lásson valamit a számokon túl.. persze kikapcsolható kéne legyen, ha már megfogott a játék, akkor úgysem érdekli már.. lényegében azért kéne, hogy felkeltse az érdeklődést a játék iránt..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #783  
Old 01-30-2014, 18:52
Bumburnyák
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Nem valami extra grafikára gondolok, csak arra, hogy a kezdő lásson valamit a számokon túl.. persze kikapcsolható kéne legyen, ha már megfogott a játék, akkor úgysem érdekli már.. lényegében azért kéne, hogy felkeltse az érdeklődést a játék iránt..
Lesz kis időm, megpróbálok valamit összehozni, mondjuk egy hadsereg vagy építés oldalra példának. Gondolom itt nem harci jelenetekre gondolsz, hanem kicsit feldobni, úgymond a számokat vizuálisan is megjeleníteni.
Reply With Quote
  #784  
Old 02-04-2014, 16:54
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Aki töröl, az kaphatna automatikusan egy üzenetet az e-mail címére
Ez nincsen elfelejtve. Egyelőre még nincs visszajelzés. (A bemutatóval kapcsolatos megkeresésre is csak olyan emberek reagáltak, akiknek már volt országuk régebben. Akiknek ténylegesen szól, azok egy árva betűt sem válaszoltak.)
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #785  
Old 02-05-2014, 13:23
hunekike2 hunekike2 is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2013
Posts: 6
Activity: 0%
Longevity: 59%
Default

kipróbáltam milyen lehet egy kezdő élete a játékban.
alapból 200 hektárrol indul mindenki és az ötödik szinten 200 hektár körül csoportosul mindenki.
kifejezetten egy olyan fajt választottam ami nagyon kiváló célpont lehet mindenkinek(törpe gazdálkodó) és nem is építettem erősre.
ahogy letelt a 72 óra védelem, kapásból 3 kapu jött rám, próbálták vinni a nyersit, meg amit csak találnak.
Nos gondoltam megnézem mi a helyzet feljebb, és 3-5 nappal a védelem lejárta után alatt már az 5. aktiív ország voltam a csoportban.
amit közben tapasztaltam, hogy hiába csak 15% tekercset tartok az országban ugyanúgy lopják 20-30 darabonként, és közben ezekkel az országokkal beszélgetésbe is elegyedtem a válaszuk leginkább az volt mert nincs más. De még a top4 44 szemes szövitől is kaptam egy támadást, csak, hogy bebizonyosodjon, hogy valóban tökös gyerekek
MF ként játszok, és rendre csak szövik támadnak.

Ha ténylegesen kezdő lennék és csak azt látom, hogy lopnak lopnak lopnak támadnak 4 en 1 et, persze előbb utobb elmegy az embernek a kedve a játéktól.
Nos mivel beszélgettem az itt lévő "hiénákkal" és azt a választ kaptam, hogy kevesen vannak aktívok akiket támadni is lehetne és valóban 200 hektáron kicsit több lakossal mint az szükséges már az embernek a top körei ketyegnek, így valóban nem nyújt sokat az ötödik szint egy kezdőnek, csak negatív élményeket, esetlegesen ó is várhatja, hogy valaki átváltson lilábóll és őt kezdje módszeresen lopni ami csak további negatív játékélményhez vezet.
A javaslatom esetlegesen egy csoportösszevonás? pl a 3 free csoportból 2 őt csinálni? a nagyobb létszám miatt több támadható cépont lenne és a gyengébbeket, kezdőket hagynák élni, vagy a free nem free csopikat vegyíteni, és a 6 ból 3 at csinálni?
ez a 4 szintre is kifejetené a hatását, mivel nem 200 hekin lépnének fel az emberek, és mivel 5. szinten mindenkinek csak 1 országa lehet nem befolyásolna sokmindent, valamint mivel alsóbb szinten is kellenek a sokszemeseknek a top1 helyek, ők sem vakarózva töltenék el a szükséges köröket, hanem megpróbálnak megküzdeni érte.
Persze ezek mind csak normál játékra vonatkozik, mert a többi játék más játékmódot igényel.
Reply With Quote
  #786  
Old 02-06-2014, 18:05
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
686562 Myougharia 2014-02-04 09:32:11
ÁTHELYEZVE: Több ország szabálytalan irányítása
686561 Myougaria 2014-02-04 09:32:11
ÁTHELYEZVE: Több ország szabálytalan irányítása

A szabályok megszegéséért anarchista csoportba lettek helyezve az országaid. Áthelyezéskor a morál maximuma 30%, és csak naponta kb 1%-ot emelkedik, ameddig újra el nem éri a 100%-ot. A maximumnál feljebb nem tudsz menni.

Ezt a szabályok betartásával lehet(ett volna) megelőzni (illetve lehet a jövőben, ha EGY új országot indítasz).

Nos, szerintem ezzel megint egy játékossal kevesebb...
Erre is lehetne megoldás egy üzenet az országba, hogy "Hé, öreg, két országod van 5. szinten, töröld az egyiket, mert szabálytalanság miatt X nap múlva áthelyezésre kerülnek" vagy "Hé harcos, kapcsold össze az új országodat a már meglévővel, mert ........"
Nem?
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #787  
Old 02-06-2014, 18:27
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Nos, szerintem ezzel megint egy játékossal kevesebb...
Erre is lehetne megoldás egy üzenet az országba, hogy "Hé, öreg, két országod van 5. szinten, töröld az egyiket, mert szabálytalanság miatt X nap múlva áthelyezésre kerülnek" vagy "Hé harcos, kapcsold össze az új országodat a már meglévővel, mert ........"
Nem?
"CSAK AKKOR LEHET TÖBB ORSZÁGOD, HA AZOK A JÁTÉKON BELÜL ÖSSZE VANNAK KAPCSOLVA. HA TÖBB ORSZÁGOD VAN, DE NINCSENEK ÖSSZEKAPCSOLVA, AKKOR MEGSZEGED A SZABÁLYOKAT!"

"A rendes játékban csoportonként maximum 1 országod lehet, az ötödik (kezdő) szinten pedig összesen egy országod."

"FONTOS! Ha már van országod a játékban, akkor az előző oldalon elfogadott szabályok értelmében köteles vagy a most létrehozott országot azzal összekapcsolni. Ebben az esetben MOST lépj be az új országodba, nézd meg a számát, majd AZONNAL kapcsold össze meglevő országoddal. Ha ezt nem teszed meg, országaid reggelre az anarchista csoportban lesznek, és mivel ezt KÖTELEZŐ megtenned, és mivel most is KÜLÖN szóltunk, ezért semmi kifogást nem fogunk elfogadni, hogy miért is nem kapcsoltad őket össze."

"A Hódító szabályai lehetővé teszik, hogy egy ember több országot is irányítson, amennyiben az országok külön csoportokban vannak, és ezeket az országokat mind bejelenti felénk. (A normál, vagyis anarchista csoporton kívüli játék 5. szintjén összesen 1 darab ország lehet!)"

"Röviden szeretnénk emlékeztetni a szabályokra. Az 5. szinten csak 1 országod lehet."

Mire belép a második országába, 10 alkalommal lett figyelmeztetve arra, hogy az összekapcsolás kötelező. Amikor ezt megpróbálja megtenni, akkor jelzi a játék, hogy szabálytalanul játszik, hiszen az 5. szinten két országa van, úgyhogy törölje az egyiket.

Nemrégiben volt egy eset, amikor közel 2000 (kettőezer) azonosítási emlékeztető után valaki szentül meg volt győződve, hogy ellopták az országait. Nem, nem, lopták el, hanem ahogy a közel 2000 levélben le volt írva, azonosítatlanság miatt törölve lettek.

Azt gondolom, hogy van egy mennyiség, ami fölött már nem oszt, nem szoroz a figyelmeztetés. Most hogy nem 11, hanem 12 alkalommal van neki leírva, hogy mit kell tennie, ami közül kettő vastag pirosbetűs figyelmeztetés is volt... Úgy gondolom, hogy nem ezen múlik, hogy valaki marad-e, vagy sem.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ati For This Useful Post:
  #788  
Old 02-06-2014, 19:23
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 7%
Longevity: 99%
Default

Ha jól értem, akkor az idézett részek üzenetként megjelentek neki?

Last edited by Pool; 02-06-2014 at 19:25..
Reply With Quote
  #789  
Old 02-06-2014, 20:05
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Ha jól értem, akkor az idézett részek üzenetként megjelentek neki?
Nem, ezek a regisztráció során jelennek meg, és el kell őket fogadni, különben nem tudsz regisztrálni, illetve néhány az elfogadás után a biztonság kedvéért még pluszban ki van írva, hátha mégse olvasta el teljesen. Plusz van, amit az összekapcsoláskor kap figyelmeztetésként, ott konkrétan le van írva, hogy törölje az egyik országát, mert ez így szabálytalan.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #790  
Old 02-06-2014, 20:18
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

De azért amikor valaki sorszámozza az e-mail címeit, hogy nehogy lebukjon az azonos cím miatt, akkor az nem az a kategória, amire feltétlenül szükség van. Ennyi erővel nyugodtan lehetne 73 darab országa mindenkinek azonos csoportban, mert akkor sok az aktív ország.

Ha valaki nem csalás szándékával regisztrál több országot, hanem véletlenül, akkor eleve szabályosra hozza ki a játék, és a második országát anarchba regisztrálja, az áthelyezéskori büntetés nélkül.

Úgyhogy amikor több országa van valakinek az 5. szinten, akkor ott igen nagy bizonyossággal ki lehet zárni a véletlent.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Élőhalottas elmélkedő topic pancser játékosok számára [HTPA]GeeForce Általános beszélgetés Hódítós témákban 114 05-28-2008 11:40
A variorik kati moráljának megtartása werden Stratégia & Tippek 33 11-29-2007 19:22
Nagyobb klánok!(Törzsek) Alucard Elvetett javaslatok 3 07-21-2006 23:57
Arénába nagyobb nyeremény Harcosok Elvetett javaslatok 1 07-10-2006 19:11


All times are GMT +1. The time now is 10:54.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu