Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #681  
Old 10-08-2013, 13:56
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
3,5% nem kevés. 1 milliárd aranyból ebben az esetben 17 lopással, ami egy teljes készültséglemerítés, összesen 60 millát lehet elhozni. És ez a fosztással ellentétben azonnal ott van az oriban. Ha olyan szövijei vannak a félelfnek, akik meg tudják védeni hadilag, akkor egész szép bevételt tud összeszedni a félelf.
Akár 100 milla felett is összelopkodhat naponta. Persze ezzel szerez egy csomó ellenséget

Nekem még kicsit túl tápnak is tűnik ez a megoldás.

1/A-ban magasabb hektáron meg úgysem lesz játszható sehogy, de ott sok más faj sem játszható. De 2000 hektár környékén akár még be is lehet vállalni, hogy van egy sebezhető orim, cserébe viszont egész szép vagyont összelopkodok.
egyszer lophat aztán lent lesz a készültsége folyamatosan..
plusz ehhez hozzájön, hogy ez max bben használható ki, mert lent nem sok ember tart bent 1 mrd kp-t, ha meg még lopható is lesz még annyi sem fog..
azért 2k hekin 60 milla az nem szép vagyon, hanem nevetséges összeg, pláne ha a nyersi ára 2-3k körüli
egyszerűen nem éri meg tolival lenni, mert bármi mással egyszerűbb pénzt összeszedni.. pedig én régen szerettem néha-néha felessel játszani.. de most már nem éri meg, bár szerintem leginkább a kevés játékos, és a játék full hadis beállítottsága miatt
__________________
same old song..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #682  
Old 10-08-2013, 14:10
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Viszonyítás kérdése. 60 milla egy nap alatt nem sok. Egyetlen perc alatt azért nem rossz
Hogy a készültségét hagyja-e levinni, az rajta múlik.
Ha a félelf tart elég varit, akkor csak a nagyon varis beállítottságú óriás fogja felfedni. Az a varis pedig onnantól ugyanúgy használhatatlan lesz a varizásra, mint a félelf lopásra, szóval 1-1.

Nyilván nem lesz innentől legyőzhetetlen faj a félelf, és lesznek gyengéi. De épp ez a cél, hogy ilyen legyen.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #683  
Old 10-08-2013, 14:12
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Merengő View Post
Jahh mert ha 5 korrol fog lopni es meg a keszultseget sem fogod tudni levenni biztosan sok sereget kuldesz majd ra.

Tok jo lenne ha nehany olyan jatekos is hozzaszolna mar vegre aki nem mult heten regisztralt.. Akkor talan lenne nemi ertelem is ebben a temaban nem csak a hulyesegek... Pl pool otlete kivallo
Tudtommal seregküldéshez nem kell készültség, de javíts ki, ha tévednék.

Ezért nem szeretem ezt a fórumot. Már meg is bántam, hogy írtam ide. Megint a személyeskedés meg a fröcsögés. Két hozzászólásváltás nem bírtál ki. És az, hogy te nem tudsz egy tolvajt lerendezni 5 körröl, az nem engem minősít. Btw nem vagyok benne biztos, hogy régebb óta játszol, mint én. De ha mégis, nem sokkal.

Menjen csak az egymás tépése. A téma 50%-ban erről szól. Ezért nem haladtok semerre. Mert ha egy ötlet kicsit is nem tetszik, akkor a másik rögtön hülye, kezdő, szerencsétlen, akármi. Néha sajnálom Atit. Nagyon. Boccs az offért. A virtuális faszméregetés nem viszi előre a témát. Inkább le is zárom. Kipróbálom a letiltás funkciót a fórumon.

Quote:
Originally Posted by Fefe013 View Post
Ezt elfogadhatatlannak tartanám, de már korábban több helyen is fel volt dobva és el volt vetve, nyilvánvaló okok miatt...
Mf-ként nemcsak lever egy szövi de esetleg még tartalékot is leszedi, amiből visszaépülhetek, pl egy mf gnómnak egy szövi ellen a károk enyhítéséhez is rengeteg készültség kellene az alap faji malusz miatt: kijönnek rám, szembe megyek távol, vérszomj, védelem, ezt ha egyszer kétszer eljátszod, meg ha esélyed van, hogy a mágikus v toliakciókat valamilyen szinten enyhítsd mágikus pajzzsal meg a tisztánlátással 2 oda-vissza csörte után így is a béka seggén a készid, ha meg még le is szedik akkor mit csinál az mf? Szabira megy? De ha visszajön se lesz készültsége?!?!?!?!

Jól hangzik meg minden, de míg a tolik felfedése a védelem, mpajzs, távol stb felrakását nem gátolja addig a vari készültség sokkal jobban ellehetetlenít...

A 50%alá lopás jelenthet 25%-ot azért nem feltétlen kell 0-ig csökkenteni, mert már azt is soknak érezném...

Az első hat ponttal én is szimpatizálok, persze az arányokat kellene belőni ott is
Jó, hát érted. Mf-ként eddig is agyon vert egy szövi. És még csak feles sem kellett hozzá. De a meglátást egyébként jogosnak érzem. A 25%-ig lopás is kifejezetten tetszik. Viszont továbbra is úgy gondolom, hogy jelenleg ez a helyzet áll fent, amit írtál, csak nem a varik ellen, hanem a tolvajok ellen. Mármint hogy egy tolvaj egyszer lop csak egy szövihez, és onnantól többet biztos nem. Szóval azért azt nem érzem teljesen jogosnak, hogy ezzel egy Mf-et még jobban le tud ütni egy szövetség, mert aki Mf-el van, az szerintem alapvetően bevállalja azt, hogy egy szövetség meg tudja borítani nagyon gyorsan és könnyedén, akármilyen országfelépítése is legyen.

Persze igen, tolvajkészültség nem kell a védővarik felrakásához. Ezért esetleg akkor hathatna rá a szieszta 50%-a, és akkor ott legalább át sem kell írni a súgót.

Quote:
Originally Posted by none View Post
Ez semmiképp ne legyen általános toli akció.. Így is nehéz egy fosztást jól összehozni lent, mert 10-ből 9-szer elteszik a pénzt, ha nem éjjel megy az ember
Plusz így oda lenne az öröm, amikor pusztítani megy az ember és az ellen alábont
Félelfnél még belefér, így legalább ez is valami pozitívum, amiért szövibe kerülhet.. Az, hogy hány tábornokkal megy, szerintem nem kellene
Sajnos nem érzem a motivációt a tolvajok erősítésére. Ugye nyilvánvaló (főleg fentebbi csoportokban), hogy egy hadi messze erősebb egy tolvajnál. Főleg azért, mert ugye a föld az érték. És oké, hogy a téma a fél-elf erősítéséről szól, de szerintem azért ebben bőven az is benne van, hogy általánosságban véve egy tolvaj ország kisebb mozgástérrel és eredményességgel rendelkezik mint egy hadi. Ezért gondoltam általánosnak. Pl. egy embernél is nagyon jól jöhet. Vagy egy tolisabb törpinél, gnómnál egy szöviben.

És szerintem a fosztást nem nehezítené. Ezután is 10-ből 9-szer tennék el a pénzt, mert látják, hogy jön a sereg, ez az automatikus reakció. Aki nem teszi ki, az azért nem teszi ki, mert nem tudja, hogy jön a sereg. Ezen meg nem fog változtatni ez az akciómódosítás. Ezután legalább rááldoznának némi tolvajkészültséget. Inkább abban gondolkoznék, hogyha földet ütnek, azt tudja az ember, és esetleg lehet keresztbe menni földért. Ami sokszor elég nagy előny, főleg ott, ahol már kísérni nem lehet egy föld ütés után, mert 4K-nál messzebb kerül az ellen (jó, persze lehet fokozni pl., de lehet találni olyan értékhatárt, amit már nem érsz be fokozással vagy irreális összegekbe kerül).

Last edited by Dus; 10-08-2013 at 14:22..
Reply With Quote
  #684  
Old 10-08-2013, 14:45
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Viszonyítás kérdése. 60 milla egy nap alatt nem sok. Egyetlen perc alatt azért nem rossz
Hogy a készültségét hagyja-e levinni, az rajta múlik.
Ha a félelf tart elég varit, akkor csak a nagyon varis beállítottságú óriás fogja felfedni. Az a varis pedig onnantól ugyanúgy használhatatlan lesz a varizásra, mint a félelf lopásra, szóval 1-1.

Nyilván nem lesz innentől legyőzhetetlen faj a félelf, és lesznek gyengéi. De épp ez a cél, hogy ilyen legyen.
kérdés: te így beválasztanád-e a felest? mert én nem.. szimplán túl sok erőfeszítést igényel az, amit mással hatékonyabban és sokkal egyszerűbben megvalósíhatok..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #685  
Old 10-08-2013, 15:11
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
kérdés: te így beválasztanád-e a felest? mert én nem.. szimplán túl sok erőfeszítést igényel az, amit mással hatékonyabban és sokkal egyszerűbben megvalósíhatok..
Ha még kap 1-2 erősítést azok közül, amit Ati felsorolt, akkor igen. Már eléggé unom a törpét. Lehet, hogy nem válik belőle a legerősebb faj, de régen sem volt az, mégis sok volt belőlük. Mert élvezhető volt félelffel a játék. És ezzel a módosítással talán újra az lehetne.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
  #686  
Old 10-08-2013, 15:14
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
..

És szerintem a fosztást nem nehezítené. Ezután is 10-ből 9-szer tennék el a pénzt, mert látják, hogy jön a sereg, ez az automatikus reakció. Aki nem teszi ki, az azért nem teszi ki, mert nem tudja, hogy jön a sereg. Ezen meg nem fog változtatni ez az akciómódosítás. Ezután legalább rááldoznának némi tolvajkészültséget. Inkább abban gondolkoznék, hogyha földet ütnek, azt tudja az ember, és esetleg lehet keresztbe menni földért. Ami sokszor elég nagy előny, főleg ott, ahol már kísérni nem lehet egy föld ütés után, mert 4K-nál messzebb kerül az ellen (jó, persze lehet fokozni pl., de lehet találni olyan értékhatárt, amit már nem érsz be fokozással vagy irreális összegekbe kerül).
De változtat.. mert, ha egy harcban nem az első sereg megy fosztani, az ellenfél, ha látja ezt nem teszi ki a pénzt, viszont amikor fosztani mész kiteszi..
Egy szöviharcban simán előfordulhat, hogy első 3-4 sereg nem fosztás.. aztán látod, hogy már nem teszi el a pénzt, akkor befosztod.. plusz ezzel a gnóm, esetleg törpe lenne erősebb, a feles meg ugyanolyan haszontalan maradna, viszont, ha csak neki van, akkor ez plusz ok a bevételére..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #687  
Old 10-08-2013, 15:15
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Ha még kap 1-2 erősítést azok közül, amit Ati felsorolt, akkor igen. Már eléggé unom a törpét. Lehet, hogy nem válik belőle a legerősebb faj, de régen sem volt az, mégis sok volt belőlük. Mert élvezhető volt félelffel a játék. És ezzel a módosítással talán újra az lehetne.
régen volt kit lopni.. a sok ember, elf sok tekit adott..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #688  
Old 10-08-2013, 15:44
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
De változtat.. mert, ha egy harcban nem az első sereg megy fosztani, az ellenfél, ha látja ezt nem teszi ki a pénzt, viszont amikor fosztani mész kiteszi..
Egy szöviharcban simán előfordulhat, hogy első 3-4 sereg nem fosztás.. aztán látod, hogy már nem teszi el a pénzt, akkor befosztod.. plusz ezzel a gnóm, esetleg törpe lenne erősebb, a feles meg ugyanolyan haszontalan maradna, viszont, ha csak neki van, akkor ez plusz ok a bevételére..
Ámen. Igazad van.
Reply With Quote
  #689  
Old 10-08-2013, 21:56
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Takanohana View Post
Az ésszerűsítések is tökéletesek, és szerintem ennyi elég is. Az 50% alatt is használhassa a tolijait, hát a kevésbé fáradás miatt így is elég rendes sorozatot tud a feles ellőni, ha annak a hatásfoka erősödik, a mennyiségét már nem kéne növelni. A szöviknek meg karavánozza át a javakat.
Quote:
Originally Posted by Fefe013 View Post
A 50%alá lopás jelenthet 25%-ot azért nem feltétlen kell 0-ig csökkenteni, mert már azt is soknak érezném...
Elfelejtitek, hogy a tolvajerő a készültség és a katonai morál függvénye.

100%-os morál és 0% készültség mellett a védőereje a tolvajainak a maximum védőerejének gyakorlatilag a fele, 25%-kal kevesebb, mint ha 50 a készültsége. Ez szerintem elég jelentős. Jól meg kell válogatni, hogy kit lopjon, kinek ártson így az ember.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #690  
Old 10-08-2013, 22:13
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Nekem nem tetszik az 50%-os készültségi határ csökkentése.
Egy félelf így is 17 tolvajakciót tud csinálni egyetlen perc alatt. Elég sok.
25%-nál ez 25, 0%-nál 33-34 tolvajakciót jelentene.

Ha két félelf van a szöviben, akkor egy orira rá tud küldeni pont körváltás előtt mondjuk 66 gyújtogatást. De egy óriás elleni variölés esetén is komoly károkat tud okozni, a szieszta ellenére.

És hiába gyengébbek a tolvajai alacsony készültségnél, egy varishoz, vagy hadihoz még fele tolvajerővel is simán be fog férni, főleg, ha erősítve lesz a tolvajereje valamennyivel.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 2 (0 members and 2 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 13:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 06:06


All times are GMT +1. The time now is 11:51.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu