Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 03-16-2006, 20:32
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking Fajok

Ki melyik fajt ajánlaná kezdőknek?????
Melyik fajt "haladóknak" ?????
És melyik fajt a "profiknak"???????????

Én pl. egy kezdő hadisnak a gnómot ajánlanám és semmiképpen Orkot ill. Törpét! Szeretném hallani a vééleményeiteket!
Sponsored Links
  #2  
Old 03-16-2006, 23:18
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

kinek mit?
kezdőknek óriás, vagy gnóm is, ha nem zavar hogy hullik mint a légy.
középhaladók meg tudják mit szeretnek már
vérprofiknak az orkot. azok elbírnak vele eléggé jól már
hulla és ember senkinek se. amúgy meg úgy is azt választ mindenki amit akar. pláne ha profi. szinte mindegyikkel lehet jól tolni (elf / törpe / ork / óriás / gnóm)
(hulla és ember sehogyse azt érzem viszont)
  #3  
Old 03-16-2006, 23:25
Edu (Shagor #307669) Edu (Shagor #307669) is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 33
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :))
...és semmiképpen Orkot ill. Törpét! Szeretném hallani a vééleményeiteket!
Szerintem a törpe nem rossz tanulni. Elég önellátó, nem lesz kiszolgáltatva a piacnak. Szét fogják lopni, az igaz, de hamar megtanulja, hogy kezdjen valamit a nyesanyaggal, ne őrizgesse otthon. Egyébként nekem volt már törpe varis országom, és elég jól elboldogultam vele. Sőt, még lopni is tudtam a csoport egy részétől.
  #4  
Old 03-16-2006, 23:28
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Quote:
Originally Posted by Edu (Shagor #307669)
Szerintem a törpe nem rossz tanulni. Elég önellátó, nem lesz kiszolgáltatva a piacnak. Szét fogják lopni, az igaz, de hamar megtanulja, hogy kezdjen valamit a nyesanyaggal, ne őrizgesse otthon. Egyébként nekem volt már törpe varis országom, és elég jól elboldogultam vele. Sőt, még lopni is tudtam a csoport egy részétől.
a -25%ot nem pótolja a lakibónusza sajna, azt nem úszod meg. lehet hogy nem tudnak beártani hozzád más varisok de te se tudsz ha erősebb vagy se, mert rosszak az esélyeid. és azért a vari vs. vari párbaj se mindegy. meg egy tolis így is leöl mint a legyet, hiába tartasz tolit ... varisnak az óriás a legerősebb aztán jön a gnóm. hadisnak már lehet hogy a gnóm jobb.

Last edited by Senki; 03-16-2006 at 23:30..
  #5  
Old 03-16-2006, 23:37
Cimbi
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Post

Kezdőnek hullát ajánlanám, mert a kezdéskor szerintem senki se nézi a tudománytekercseket, hogy mire jók és miből hány % kell. Amit először kitanul a játékos, az mindenképp a hadakozás, azt meg hullával is el lehet érni, és egy kezdő az első napokban támadgatni szeretne, nem nyersanyagokat gyűjteni Gyorsabb fejlődést is biztosít, nem azt látja a kezdő hogy ''700.helyig jutottam pedig már 1hónapja játszok''
Mondjuk sokat számít hogy mennyire szállnak rá a kezdőre, védelem alól kijött ori akármilyen fajú is könnyen támadható, és ezzel el lehet venni az adott játékos kedvét a fajtól/játéktól.
  #6  
Old 03-16-2006, 23:37
Edu (Shagor #307669) Edu (Shagor #307669) is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 33
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Persze, biztos kellett hozzá egy kis szerencse, hogy nem vettek észre, de jól elszórakoztam. És ez a lényeg, nem?

Amúgy meg már máshol megy a vita erről, de annak is megvan az előnye, ha nem vagy kiélezve. Szerintem pedig erre a törpe elég jól alkalmas. Bár lehet, hogy csak jó csoportban voltam.
  #7  
Old 03-17-2006, 06:22
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Jó eddig a kezdőkről beszéltetek végülis a törpe az nem rossz kezdőknek a hullát viszont nem ajánlom senkinek mivel pl. az én csoportomban vannak kivégző orik akik direkt hullákra mennek!!!!!!!!!!
  #8  
Old 03-17-2006, 08:37
Arwen's Avatar
Arwen Arwen is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: New York
Posts: 309
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Teljesen mindegy mit ajánlasz, a kezdők 99%-a úgyis embert választ harcos, vagy tábornok személyiséggel.

Igaz én kezdőként is óriást választottam, már akkor is tudtam mi nekem a legjobb, pedig nem súgott senki.
  #9  
Old 03-17-2006, 09:27
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

én kezdőként hulla kereskedő voltam 60% barakkal 30% házzal és 10% bankkal. Taroltam. aztán lettem törpe, de nekemestek védelem után egyből, szóval töröltem és szétgyaptam őket hullával. de a hulla nem kezdő faj, és én se az a tipikus kezdő voltam... én leültem számolni mi lesz a legütősebb. akkor még volt seregtúltöltés, ki is használtam.
  #10  
Old 03-17-2006, 12:33
NemSenki
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Question

Ork kereskedő (1 személyiség) ori 86 házzal (86*40*1,3 =4472) még is 5k fölött van a lakosságga. Folyamatosan gömbözöm, többször ellenőriztem. Hogy csinálja? Vagy, hogy kell számítani az elférő lakosságot?
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Új fajok ckow Általános beszélgetés Hódítós témákban 6 02-02-2006 18:00
Fajok, Összekapcsolás, Betegség Makariosz Segítség 25 02-02-2006 11:23


All times are GMT +1. The time now is 06:19.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu