Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

View Poll Results: Hogyan tegyük az ember fajt játszhatóvá?
A személyiségek érjenek kétszer annyit 0 0%
Legyen egyel több személyiség választható 0 0%
A tükörvarázson javítsunk 1 50.00%
Ezt mind együtt, és talán elég lesz arra hogy válassza valaki 1 50.00%
Egyéb ötletem van melyet leírtam a topicban 0 0%
Voters: 2. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #61  
Old 03-07-2015, 16:03
Barbara Barbara is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default

Quote:
Originally Posted by none View Post
Mire lehetne így használni?
Ötszörös védelemmel tolvajok és varázslók ellen? Huhh, az durván erős lenne.
Így elsőre elf-alernatívának vagy magasabb szinteken egy stabil, mindenekelőtt olcsó hadisnak simán elmenne, akitől nem lopnak, nem gyújtanak és akit nem ártóznak.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #62  
Old 03-07-2015, 19:48
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Barbara View Post
Ötszörös védelemmel tolvajok és varázslók ellen? Huhh, az durván erős lenne.
Így elsőre elf-alernatívának vagy magasabb szinteken egy stabil, mindenekelőtt olcsó hadisnak simán elmenne, akitől nem lopnak, nem gyújtanak és akit nem ártóznak.
Számold már ki mekkorát üt az ember.. Hadi bónusz nélkül nem lesz hadis faj.. Huhh, ez durván használhatatlan maradna..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #63  
Old 03-07-2015, 21:19
Barbara Barbara is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 63
Activity: 0%
Longevity: 82%
Default

Pontosan tudom mekkorát üt vagy véd. Nem kell hogy ő indítsa a sereget, egységekből viszont gond nélkül fog tartani annyit amennyi elég a segítséghez.
MF-ként még hadi bónuszok nélkül is simán jó lenne, hogy felverekedje magát a topba (nem top1-ből kiindulva) anélkül, hogy milliárdos tartalékai lennének.
A-ban mondjuk továbbra is használhatatlan maradna.
Reply With Quote
  #64  
Old 03-09-2015, 20:47
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Barbara View Post
Pontosan tudom mekkorát üt vagy véd. Nem kell hogy ő indítsa a sereget, egységekből viszont gond nélkül fog tartani annyit amennyi elég a segítséghez.
MF-ként még hadi bónuszok nélkül is simán jó lenne, hogy felverekedje magát a topba (nem top1-ből kiindulva) anélkül, hogy milliárdos tartalékai lennének.
A-ban mondjuk továbbra is használhatatlan maradna.
Milyen éplistát képzelsz el, így az embernek? Egy full használhatatlan negyedik tag elég nagy hátrány a szövinek.. és igazából az a 30%os lakiteki túlságosan nagy hátrány.. mfként távolról sem életképes, ilyen formában
Szerintem, ezzel a módosítással az ember spórolna némi kocsmát és a bankokat.. de még így sem érne fel egy hadi-toli gnómmal..
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #65  
Old 05-02-2015, 17:32
Barracuda Barracuda is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2012
Location: Monor
Posts: 52
Activity: 0%
Longevity: 64%
Default

Az ember tényleg egy olyan faj, aminek sem előnye, sem hátránya, és szerintem ez igy jól is van, végülis minden fajnak van egy sajátossága, hogy pl. az élőhalottnak szintenként nő a hadereje, vagy a törpének a feltárás. Ennek az hogy sem előnye sem hátránya nincsen. Inkább különleges támadó akciókat adhatnánk neki, háborúban, tolvajlásban és varázslásban. Ezek csak javaslatok, és nyilván finomitásra szorulnak.
Különleges háború tipusnak: Mindent csinál egyszerre, földet szerez, mészárol, pusztit, és fosztogat is, de mondjuk 50%-os hatásfokkal mintha csak simán támadna az egyikkel.
Különleges tolis akció: mindent egyszerre tudna feltérképezni, a szövetségeseket, seregeket, éplistát, stb. ezzel készültséget és időt tudna megspórolni.
Ez mondjuk csak egy ötlet, de remélem elgondolkodtok rajta
Reply With Quote
  #66  
Old 05-02-2015, 17:59
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Barracuda View Post
Az ember tényleg egy olyan faj, aminek sem előnye, sem hátránya, és szerintem ez igy jól is van, végülis minden fajnak van egy sajátossága, hogy pl. az élőhalottnak szintenként nő a hadereje, vagy a törpének a feltárás. Ennek az hogy sem előnye sem hátránya nincsen. Inkább különleges támadó akciókat adhatnánk neki, háborúban, tolvajlásban és varázslásban. Ezek csak javaslatok, és nyilván finomitásra szorulnak.
Különleges háború tipusnak: Mindent csinál egyszerre, földet szerez, mészárol, pusztit, és fosztogat is, de mondjuk 50%-os hatásfokkal mintha csak simán támadna az egyikkel.
Különleges tolis akció: mindent egyszerre tudna feltérképezni, a szövetségeseket, seregeket, éplistát, stb. ezzel készültséget és időt tudna megspórolni.
Ez mondjuk csak egy ötlet, de remélem elgondolkodtok rajta
Semmi értelme.. a támadás semmi haszonnal nem jár.. szöviháborúban nem akarsz földelni, földeléskor meg minek pusztítanál, és adnád fel a fele folalandó földet?
toli akciónak még ennyi értelme sincs.. az a kis készüli kb semmit nem számít, nagyon ritkán lenne értelme.. eszembe nem jutna embert választani, ilyen dolgok miatt
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #67  
Old 09-14-2015, 19:28
RastArtist RastArtist is offline
Member
 
Join Date: Aug 2011
Location: Debrecen
Posts: 173
Activity: 0%
Longevity: 69%
Default

Itt egy kis csont amin rágódhatnánk. Mivel újra elkezdtem játszogatni egy hosszabb kihagyás után, gondoltam kipróbálok valami régen választott fajt. Az emberre esett a választásom, de bárhogy nézegettem... sehogy sem sikerült kívánatos országot pofozni belőle, így inkább bele se kezdtem. Maradtam egy szokványos fajnál. Talán jó lenne ha legközelebb örömmel kattinthatnék az ember-fajra.

Cél: Az ember fajt olyan irányban módosítani, hogy megérje választani más fajokkal szemben, legalább az alsóbb csoportokban.

Szemezgetve az eddigi ember-témákban a következők merültek fel úgy, hogy pozitív visszajelzést is kaptak:

1. Tekercs-kapacitás megváltoztatása

Megjegyzés:Ezt eleinte Ati ellenezte, mivel szeretné megtartani, hogy "se előnye-se hátránya". Ez kiküszöbölhető ha nem 30% lenne az 'alap', hanem 40%. Akinek az emberen kívül most 30% van, annál egyszerűen módosítható a leírásban, hogy -10% lakiteki, stb. Nyilván értelemszerűen az egyes eseteknél.

2. 2db Faji varázslat (Tükörvarázs+választható)

3. A tükörvarázslat módosítása, miszerint a hadserege után kapjon mágikus védelmet.

Megjegyzés: Ennek elég vegyes visszhangja volt, de szerintem kifejezetten egyedi ötlet. Talán életképes is. A bent lévő sereg védelmi értéke után kapna mágikus védelmet/erőt.



Saját vélemény:

Tolvajunk van (félelf). Varázslók nincsenek (feleslegesek jelenleg). Hadi-varink van(óriás). Hadi fajból egy nagy zsáknyi. Hadi-toli viszont nem igazán van. Persze, a gnómból és törpéből lehet azt fabrikálni. De azért egyik sem az igazi. Személy szerint én ebbe az irányba lökném el az embert. Ha a tekercseit módosítjuk 40%-ra és beválaszthatná a félelfek faji varázslatát a tükörvarázs mellé, akkor lenne egy tolvajunk aki 15-20% templom helyett egészséges mennyiségű barakkot tarthat.

Hátrányok:
- Az alsóbb szinteken sosem lesz olyan hatékony tolvaj, mint a félelf. Tud lopni, de közel sem olyan mértékben. (lsd.: bankátlopás)
- Magányos farkasként továbbra is nagyon rizikós.

Előnyök:
- Szövetségben szívesen látott tag lehet.
- Elég kevés kocsma is számára, így tarthat annyi barakkot, hogy nagyobb hektáron ahol egyre inkább a föld számít értéknek, meg is tudja védeni. (Szvsz B-ig gondoltam.)


Összegezve: Ezekkel a módosításokkal lenne egy olyan fajunk aki tud lopkodni, infót szerezni, mágiával nehezen/alig lehet bántani, hadilag pedig elfogadható lenne egy szövetség számára. Cserébe nem tudja a csoport gatyáját is lelopni, de nem lesz haszontalan a gnóm-mocsarakban.
Várom a lincset.

Last edited by RastArtist; 09-15-2015 at 10:37..
Reply With Quote
  #68  
Old 11-09-2016, 19:20
Balcsi Balcsi is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2014
Posts: 4
Activity: 0%
Longevity: 55%
Default

Sziasztok.
Nekem is volna egy ötletem, azt hittem hogy egyedi lesz az ötlet.
De hál istennek, nem így van. Végig olvasva a hozzászólásokat, mások is fel vetették már a két faji varázslat kérdését.

Az enyém az volna, hogy legyen az embernek két faji varázslata.
1. Tükörvarázslat, akár mostani formájában is. Ez egy jó varázslat.
Egy kiegészítéssel, adjon a tolvajoknak +5%-ot védekezésre és támadásra.
De továbbra sem befolyásolja jobban a lopható-ölhető-pusztító képességet.

Először 10%-ra gondoltam, még így sem lenne olyan erős mint a félelf, de lehet az sok.

2. A második varázslat a "Szent áhítat" fantázia nevet adtam.
Ennek a varázslat ideje alatt, a sereg kapna 10% védekező erőt és támadó erőt. A varázslók kapnának 10% védekező erőt és támadó erőt.

A varázslat kulcsot rakna a templomokra, a rúna lopás ellen 70% vagy 80% védelmet kapna. A mindenkori lopható mennyiség 30 vagy 20%-át vinnék.
A varázslók gyilkolása ellen kapna 30% védelmet Tehát az mindenkori ölhető mennyiség 70%-a halna. De a mészárolás ellen nem kapna védelmet, csak a tolvaj akció ellen.

A könyvtárra rakna kulcsot 70% v. 80% v. 90%-ot, tehát a tekercseket a mindenkori lopható mennyiség 30-20 vagy 10%ot vinné.

De a raktárra nem lenne ez a védelem.

Kiegészíteném azzal amit előző hozzászólásokban fel vetettek, a tornyokban az Íjjak 7 pontot védjenek.

Így utólag végig olvasva, jó meg erősítettem az embert, az százalékokon finomítani is lehetne.

A varázslatokat külön használhatja csak, egyszerre csak egy lehet aktív.
De bármikor változtathat hogy melyik legyen fent, ez lenne benne a különleges. Nem hiszem hogy egy tolvaj beállítottságú játékosnál nem a tükörvarázslat lenne fent, de támadás esetén akár át is kapcsolhatja, akkor kap egy kis bónuszt a seregre. Még toliként akkor is be mennek hozzá.
Ugyan ez vonatkozik a sereget vagy varit tartókra, akkor minek a tükörvarázslat, ha a másik jobb, de hadikén át is kapcsolhatja, akkor meg a tekercseit viszik.

Gondolva arra hogy egy új játékos vagy a hullát választja, vagy az embert, de most mind a kettővel nehéz játszani egy kezdő játékosnak.

Ezt így 5. vagy a 4. szinten el tudnám képzelni, feljebb akkor sem lenne erős.
Reply With Quote
  #69  
Old 11-13-2016, 06:48
Hargy Hargy is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2016
Location: Hévíz
Posts: 9
Activity: 0%
Longevity: 45%
Default

Szerintem érdemesebb lenne apróbb de lényegesebb változtatást eszközölni.
A fantasy világában az emberek azért érhetnek fel más fajokhoz, mert gyorsan sokat tanulnak.
1. A varázslatokhoz lehetne hozzá adni egy rejtő varázslatot (elf faji és tükör varázs kombó). A "támadó" a saját országát látja viszont. Vagy egy véletlenszerű másik fajt de mindenből nullát (pénzből rúnából egységből)
2. A toli vonalat is lehetne erősíteni csak annyival, hogy egy kocsmába kicsit több a férőhelyférőhely. Esetleg varazslattal. Nem a tekikkel vacakolva.
Reply With Quote
  #70  
Old 09-19-2017, 19:57
Malphedor Malphedor is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2017
Location: Szeged
Posts: 20
Activity: 0%
Longevity: 39%
Default

Jópár rpgvel játszottam fiatal koromban, mindegyikben az volt a közös, hogy az emberi faj volt az alap vagy inkább átlagos. Ez így van rendjén. Viszont majdnem minden esetben ők uralták a vilagokat. Mert alkalmazkodtak és sokkal többen voltak mint a többi faj tagjai. Nem egy játékban több ember volt, mint az összes többi értelmes faj egyedei.
Ebből kiindulva arra gondoltam, hogy az ember akkor lenne igazán játszható és használható, de nem boritaná fel az egyensúlyt, ha minden maradna a régiben nála (nincs elöny, nincs hatrány, minden tekije 30%), de minden házban kétszer annyi lakos férne el. Ez dupla lakosságot jelentene, amivel a terület növekedésével egyre nagyobb elönyhöz jutna. A nyert hellyel pedig ki tud alakitani maganak egy kis pluszt olyan iranyban amit szeretne.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ember bubuman1 Stratégia & Tippek 45 12-15-2009 20:31
16.23.08. Ember Ati Hódító Kézikönyv 2 07-13-2007 16:26
08.08. Ember Ati Hódító Kézikönyv 1 07-12-2007 14:29
Ember vs Fél-elf solven Segítség 122 08-16-2006 18:34
Támadó és Védő egységek reformja Unhellas Elvetett javaslatok 17 04-13-2006 18:29


All times are GMT +1. The time now is 09:21.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu