Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu
  #1041  
Old 11-19-2013, 22:28
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Sequator View Post
Így is baromi gyorsan meg lehet szedni magad felessel, nem azért van fenti csopikban kevés feles, mert nem bír pénzt lopni a bankok miatt, de a téma ezen részét már rohadt sokat átrágtuk. Azzal viszont nem értek egyet, hogy még 5-10% bankot is kelljen tartani, különben annyi pénzt visz tőlem, hogy nem tudok pl. sereget cserélni. 20 bank helyett a 40 bank szerintem épp elegendő, és már ezzel is erősítve van a pénzszerzési lehetőpsége. Arról már nem is beszélve, hogy a hátrányaiból is kikerül a tanya malusz, marad neki a -10% támadóerő csökkenés ami számottevő és annyi... de már erről is volt szó. Erős faj lesz területarányos bankvédelem nélkül is (ami ugye minden más orit gyengítene).
Ha ennyire szuperfaj lesz a feles akkr jatszal azzal. Hol itt a gond?? Aztan majf nezel mikor kapod a harmadik meszart azutan h egy orias levitte a keszulodet 20%ra...
Reply With Quote
Sponsored Links
  #1042  
Old 11-19-2013, 22:43
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Hát, engem ez a 3x-os katonagyilok akkor is meglep. Olyan, mintha ezentúl az ork 3x akkorát mészárolna. El sem tudom képzelni, akkor mi lenne itt a külsőn.
Ez a része az "erősítésnek" inkább csak nagyfokú gonoszságra ad lehetőséget, ami nem biztos, hogy teljesen jó irány.
Azert szerintem mondjuk 12 kor alatt egy ork tobb egyseet meszarol le , mint a feles legyilkol.

Most nincs kulonbseg toli e toli kozott. Egy teljes keszultseggel gnommal utes elott a 7000 vedo egysegbol ugy 350et le tudtam olni... Na ha ezt haromszorozzuk akkor mar lassan kozeliti azt az erteket amit EGY meszarlas osszehoz. Aztaa n minden 2 kor pihenes utan tudok 2,5 toliakciot vegezni, azaz ujabb 40 katona addigra a hadis az ujabb sereggel ujabb 900 egysegemet meszarota le...

Szerintem a 3szoroa hatasfok meg eppenhogy kozeliti a realitast...
Reply With Quote
  #1043  
Old 11-20-2013, 02:41
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Azert szerintem mondjuk 12 kor alatt egy ork tobb egyseet meszarol le , mint a feles legyilkol.

Most nincs kulonbseg toli e toli kozott. Egy teljes keszultseggel gnommal utes elott a 7000 vedo egysegbol ugy 350et le tudtam olni... Na ha ezt haromszorozzuk akkor mar lassan kozeliti azt az erteket amit EGY meszarlas osszehoz. Aztaa n minden 2 kor pihenes utan tudok 2,5 toliakciot vegezni, azaz ujabb 40 katona addigra a hadis az ujabb sereggel ujabb 900 egysegemet meszarota le...

Szerintem a 3szoroa hatasfok meg eppenhogy kozeliti a realitast...
Az persze nem tűnik fel, hogy csak akkor tudsz mészárolni, ha 2 körön vagy, ellentétben a tolival, ugye?
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #1044  
Old 11-20-2013, 08:12
Artista's Avatar
Artista Artista is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Szerintem is. Ha ez bejön, bár csúnya dolog, de lehet regelek egy félelfet, hogy az utána jövő panaszkodó levelek és fórumbeírások meggyőzzék Atit, hogy ez így nem jó.

Ha pl. a kezdők fórumon jön egy olyan kérdés, hogy "alulról 5 körről egy szövis félelf irtózatos károkat okoz az országomban, mit tehetek?" kb nem is lehet rá mit válaszolni a "szabizz el"-en kívül. És persze még az árnyakat is erősítsük, hogy tolival + helyezéskülönbséggel is esélytelen legyen védekezni. Szerintem teljes agyrém. És akkor már nem is említem, hogy hatalmas stratégiai előny, hogy látja mire jön az adott sereg.
Ott volt erre a javaslatom, az az elv, hogy azonos méretű ország a kb vele azonos méretűvel szemben tudjon alvilági akciót indítani... ez a 10k limit lent elengedi az alvilágot, felső csoportokban meg leláncolja...

De nem értem a reagálásokat, miért ne lehetne az alvilággal is erős akciókat csinálni?
A föld az érték, amíg alvilággal azt nem lehet szerezni, addig úgyse lehet elég erős az alvilági akció...
Reply With Quote
  #1045  
Old 11-20-2013, 09:04
Pacsi's Avatar
Pacsi Pacsi is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 111
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Artista View Post
Ott volt erre a javaslatom, az az elv, hogy azonos méretű ország a kb vele azonos méretűvel szemben tudjon alvilági akciót indítani... ez a 10k limit lent elengedi az alvilágot, felső csoportokban meg leláncolja...

De nem értem a reagálásokat, miért ne lehetne az alvilággal is erős akciókat csinálni?
A föld az érték, amíg alvilággal azt nem lehet szerezni, addig úgyse lehet elég erős az alvilági akció...
Remek lenne ha még földet is lophatna a feles! Így is el fognak tünni az orkok, mert esélytelenek lesznek.
Reply With Quote
  #1046  
Old 11-20-2013, 11:19
Artista's Avatar
Artista Artista is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by Pacsi View Post
Remek lenne ha még földet is lophatna a feles! Így is el fognak tünni az orkok, mert esélytelenek lesznek.
szegény orkok... olyan rosszul megy nekik.
Quote:
A-ban, mivel ott a föld az érték, akár nullára is lophatsz, ha nem bírsz beverni, de téged leföldellek.
Quote:
Remek lenne ha még földet is lophatna a feles!
...és semmi ilyet nem kívántam...

Last edited by Artista; 11-20-2013 at 11:21..
Reply With Quote
  #1047  
Old 11-20-2013, 13:02
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Az persze nem tűnik fel, hogy csak akkor tudsz mészárolni, ha 2 körön vagy, ellentétben a tolival, ugye?
Semmi nem tiltja a 3 koros tamadast. Sot en kaptam mar 16 korrol is sereet felulrol...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dave For This Useful Post:
  #1048  
Old 11-20-2013, 13:08
Artista's Avatar
Artista Artista is offline
Junior Member
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 56
Activity: 0%
Longevity: 76%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Semmi nem tiltja a 3 koros tamadast. Sot en kaptam mar 16 korrol is sereet felulrol...

pláne úgy, hogy a jelenlegi helyzetben, a 10k-s limittel, 4-5 kör távból már az alvilág se valami hatékony...sőt kb használhatatlan ártani vagy lopni.
Reply With Quote
  #1049  
Old 11-20-2013, 13:18
Dave Dave is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 307
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Artista View Post
pláne úgy, hogy a jelenlegi helyzetben, a 10k-s limittel, 4-5 kör távból már az alvilág se valami hatékony...sőt kb használhatatlan ártani vagy lopni.
Mindenki olyan ellenerveket tud felsorakoztatni h a rohogogorcs kap el miatta...
Tamadni csak 2 korre lehet....
Ha engem csesztetnek alulrol, akkor lebontom akar a fel orszagot h be tudjam utni..

De szerintem nem mondok ujdonsagot a resztvevoknek...
Reply With Quote
  #1050  
Old 11-20-2013, 14:28
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Mindenki olyan ellenerveket tud felsorakoztatni h a rohogogorcs kap el miatta...
Tamadni csak 2 korre lehet....
Ha engem csesztetnek alulrol, akkor lebontom akar a fel orszagot h be tudjam utni..

De szerintem nem mondok ujdonsagot a resztvevoknek...
és ha ő is lebontja?? akkor ugyan ott jársz.. lehet több körre támadni de akkor máris megbukott a feltételezésed

Quote:
Originally Posted by Dave View Post
Azert szerintem mondjuk 12 kor alatt egy ork tobb egyseet meszarol le , mint a feles legyilkol.

Most nincs kulonbseg toli e toli kozott. Egy teljes keszultseggel gnommal utes elott a 7000 vedo egysegbol ugy 350et le tudtam olni... Na ha ezt haromszorozzuk akkor mar lassan kozeliti azt az erteket amit EGY meszarlas osszehoz. Aztaa n minden 2 kor pihenes utan tudok 2,5 toliakciot vegezni, azaz ujabb 40 katona addigra a hadis az ujabb sereggel ujabb 900 egysegemet meszarota le...

Szerintem a 3szoroa hatasfok meg eppenhogy kozeliti a realitast...
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 3 (0 members and 3 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Szövetségi fórum vissza olvashatóságának könnyítése Rotcsa Elvetett javaslatok 11 06-05-2010 14:58
A felfrissülés mennyi mozgáspontot tölt vissza? Fanatixxx Segítség 4 03-17-2010 07:06


All times are GMT +1. The time now is 13:53.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu