Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-31-2008, 23:37
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Elfek kedvezményes felfedezése.

Tisztelt Sporttársak a következő problémával kapcsolatban szeretném a véleményetket kérni. Van egy nagyobbacska elf országom, aki elég sokat ütögetett és most van neki elvi lehetősége olcsó felfedezésre. Gyakorlatilag pedig az elf, felfedezni csak a csoport 10%-án álló ország területéig tud.

Itt a probléma, ez telejsen jogos, mert ha felfedezget az elf kolléga akkor ne akarjon a top 1. lenni ez rendben van.

De én ütötte és nem keveset, ezért lenne lehetőségem kedvezményesen felfedezni. Kb igy néz ki a dolog.


1 hektár föld felfedezéséhez kell 157 katona és 10.990 arany

(*) 0.000 hektár kedvezményes felfedezési lehetőséged van.


A számokat átirtam nullára hogy ne adjak ki infót, de látszik hogy több mint 100hekit fedezhnék fel elvileg.

Szóval azon filózom, hogy érdemes e a megbeszélésekbe vinni ezt?
Mert ha ennyit ütöttem akkor talán megérdemelhetem hogy ezt a keveset elfedezzem a 10% fölött is. De gondolom sokan mondjátok majd hogy az elf igy is tulságosan tápos faj

Várom a véleményeket.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 05-31-2008, 23:44
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Szerintem van benne valami, én szívem szerint megadnám a kedvezményest 10%nál magasabban is.
DE ha azt nézzük, az elf mindenhol kedvezményesen fedez, míg a többi ország, csak 3000hektár felett. Plusz kedvezmények is kicsit soknak tűnik, nemhogy még 10% felett! Így asszem én nemmel voksolnék, ne legyen már annyira hihetetlenül jól haladni az elf fajjal! Nem kéne ekkora előnyt adni a többi fajjal szemben a fedezés terén.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #3  
Old 05-31-2008, 23:53
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Jaj. Gyulam, Gyulam...

Sajnos azt kell mondanom, hogy ez badarsag. Es itt magunk ellen beszelek, mert a mi klanunkban levo elfnek is tobb mint 4k kedvezmenyes fedezese lenne, de ez akkor is butasag....

Aki bevalasztja az elfet, pontosan tudja, hogy ezzel a hatrannyal szembe kell neznie. Amugy is milyen butan hangzik, hogy "az elf nem fedezhet csak 1/A-ban es ott is csak kedvezmenyesen, mert hu de ugyes volt, es utogetett".

Ez olyan, mintha azt mondanam, hogy: hat en az orkommal tok sokaig termeltem kajat, legyszives kapja meg az en orkom a "kituntetett kajatermelo" cimet, es emiatt 30%-al tobb kajat termeljen. Vagy a ram tamadok 99%-at pattintottam, az en orkom kapjon 40% kitambonuszt, a 20% helyett, mert sokkal nagyobb otthon a harci kedv....

Szerintem ne vidd a megbeszelesekre, mert 2 masodperc alatt el lesz vetve.

De ez a maganvelemenyen, de ezt most nagy butasagnak tartom...
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #4  
Old 06-01-2008, 00:01
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Jaj. Gyulam, Gyulam...

Sajnos azt kell mondanom, hogy ez badarsag. Es itt magunk ellen beszelek, mert a mi klanunkban levo elfnek is tobb mint 4k kedvezmenyes fedezese lenne, de ez akkor is butasag....

Aki bevalasztja az elfet, pontosan tudja, hogy ezzel a hatrannyal szembe kell neznie. Amugy is milyen butan hangzik, hogy "az elf nem fedezhet csak 1/A-ban es ott is csak kedvezmenyesen, mert hu de ugyes volt, es utogetett".

Ez olyan, mintha azt mondanam, hogy: hat en az orkommal tok sokaig termeltem kajat, legyszives kapja meg az en orkom a "kituntetett kajatermelo" cimet, es emiatt 30%-al tobb kajat termeljen. Vagy a ram tamadok 99%-at pattintottam, az en orkom kapjon 40% kitambonuszt, a 20% helyett, mert sokkal nagyobb otthon a harci kedv....

Szerintem ne vidd a megbeszelesekre, mert 2 masodperc alatt el lesz vetve.

De ez a maganvelemenyen, de ezt most nagy butasagnak tartom...

Nem véletlen nem vittem a megbeszélésekbe, nem szokásom minden csip csup dologgal oda menni. Csak kiváncsi vagyok a véleményekre, hogyk i hogy áll hozzá.

A dolgot azért nem nevezném badarságnak, sok szemszögböl lehet nézni ezt, az elfre erőszakkal kényszeritik rá hogy ő egy felfedezős békés faj, holott Te is nagyon jól tudod hogy ez nem igy van.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #5  
Old 06-01-2008, 00:08
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
A dolgot azért nem nevezném badarságnak, sok szemszögböl lehet nézni ezt, az elfre erőszakkal kényszeritik rá hogy ő egy felfedezős békés faj, holott Te is nagyon jól tudod hogy ez nem igy van.

Ez igaz, de te most a leheto legnagyobb faji hatranyt akarod torolni a jatekbol.

Ez egy igen eros visszatarto ero az elfnel, szerintem. Es meg igy is nagyon erdemes bevalasztani, foleg 1/A-ban.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #6  
Old 06-01-2008, 00:12
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ez igaz, de te most a leheto legnagyobb faji hatranyt akarod torolni a jatekbol.

Ez egy igen eros visszatarto ero az elfnel, szerintem. Es meg igy is nagyon erdemes bevalasztani, foleg 1/A-ban.
Nem, nem akarom a legnagyobb hátrányát kitörölni, tudod jól, hogy ha ellöhetem azt a pár hekit amit dobott a gép akkor sem fedzeg fel a 4. ország területére és még a közelébe sem. De ha kellene egy ráálláshoz nagyon ügyesen el tudnám használni ezt a lehetőséget. Amiért úgy gondolom megdolgoztam.
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
  #7  
Old 06-01-2008, 00:55
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Gyula View Post
Amiért úgy gondolom megdolgoztam.
Meg, es ha nem elffel lennel, fel is tudnad fedezni.

Na mindegy, majd a tobbiek is elmondjak a velemenyuket, az enyem ez, amit irtam.
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 06-01-2008 at 01:04..
Reply With Quote
  #8  
Old 06-01-2008, 01:02
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Teljes mértékben Remyvel kell egyetértsek!
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
  #9  
Old 06-01-2008, 01:11
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 19%
Longevity: 94%
Default

Ha én orkkal végigverem az alsó 4 csopit,mindig max hekiig menve,illetve rutinos A-sként fenn elffel is részt tudok vállalni mind egyénileg,mind csapatban a klánom gyarapodásában,az nem ad okot arra-attól függetlenül,hogy magában is teljesítmény-,hogy a egy faj legbefolyásolóbb faji hátrányát elhalványítsam,vagy akár ideiglenesen megszüntessem. Szerintem
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”


Reply With Quote
  #10  
Old 06-01-2008, 08:30
Ente Ente is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 70
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Valahogy meg tudom érteni Gyulát De az a baj hogy sport lenen utána belölle, hogy akik anyagilag tehetik, felütik (klánnal felütetik) az elfet a top 10%-hoz, vagy még tovább ha tudják, aztán onantól fedez pár ezer hekit. Egyeseknek így is az a bajuk hogy sok az elf 1/a-ban, ezek után aki gnom lenne, lehet szintén elf lesz. Aszem az elfet el kell fogadni így, max nyitunk egy idő után egy topikot kinek menyi "fölös" kedvezményes fedezési lehetősége van
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Ente For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Az elfek felfedezéskor kapott nagy százalékú bányái. Liza itt is... Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 05-22-2008 08:37
Bányák Felfedezése webesc Segítség 2 09-17-2007 11:14
Hadis-varis elfek -(0Kristóf0)- Stratégia & Tippek 17 05-16-2007 16:20
Elfek felfedezési limite Ven Elvetett javaslatok 49 04-08-2006 21:41


All times are GMT +1. The time now is 19:43.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu