Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #51  
Old 08-02-2007, 17:11
Gyula's Avatar
Gyula Gyula is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Oroszlány
Posts: 1,738
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ez a javaslat, nem hogy gyökereiben megváltoztatná a játékot hanem teljesen újjat csinálna. Nekem már a design váltás is egy hatalmas trauma volt, nem hogy egy ilyen jellegü változtatás


kg-- Én a magam részéröl nagyra tartom a fáradozásaidat, szépen összeszedted a gondolataidat, nem sajnáltál időt és fáradtságot arra hogy ezt érthetően és részletesen ismertesd velünk, ezért én a topic indító hozzászólásodra egy zöld elismertséget adok neked. De ennek ellenére azt javaslom hogy ha ilyen igényeid vannak akkor játszd inkább a Heroes 3-at vagy a 4-et multiplayerben
__________________
Sex, Drog és Rock and Roll

Gyulaword (#79796)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #52  
Old 08-02-2007, 20:36
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default zárszóként.

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást, és az értékeléseket is

A témát zárni nem tudom, gondolom, majd eltűnik a süllyesztőben idővel.

Columbo hadnagyot idézve: "csak még egy apróság!"

A játékosokat két csoportra oszthatjuk akár így is:
Van, akinek a Hódító olyan, mint a versenysport. Elfogadhatónak tartja, hogy élvonalbeli eredményért mindent fel lehet áldozni, beleértve a munkaidőt, szabadidőt, magánéletet. Ha éppen valami miatt nem hozza meg az aktuális áldozatot, belátja, hogy jogosan veszít, esik vissza. (Bocs a plágiumért, Wand, te említetted a sportos hasonlatot )
És van, aki a Hódítóra mint játékra gondol, amit az ember akkor játszik, amikor kikapcsolódásra, agytornára, játékos sikerélményre vágyik. Nem akkor, amikor a játék diktálja, hogy játszon (már, ha eredményt akar).

Nem meglepő módon az aktív fórumozók az első csoportból kerülnek ki. (Egyébként eddigi játékom alapján magamat is ide sorolom.) A másik csoportot, mely a játékosok nem tudom hányad része, próbáltam itt képviselni. Többek között azért, mert magukat úgy sem fogják, és mert időnként én is kerülök hasonló helyzetbe (amikor nem áldozhatok fel mindent a játékért).

Új szempont már nem igazán került elő. Tudnék még vitázni egy-egy fél mondattal, de előrébb nem vinne - egymás hozzáállását már nagyjából ismerjük, a hozzászólások lényege ez alapján borítékolható.

A továbbiakban is fogom figyelni a témát (ha lesz mit figyelni benne), de tényleg csak akkor fogok válaszolni, ha valakit érdekel, mi, hogy történne (ha egyáltalán). Ezt is csak azért tartom érdemesnek, mert az ötletelés még inspirálhat más, közvetlenül is felhasználható ötleteket. Nem látom értelmét, hogy a koncepciót minden esetben védjem, mert tényleg más játékot hozna, amire messzire vezet. (Tényleg csak példa: Felvetődött, hogy kevesebb célpont lenne a sok passzív ori miatt. Szerintem kevesebb mélyszabis / szabis ori lenne, tehát összességében nem feltétlenül változna a célpontok száma, viszont az aktív orik mögött játékosok lennének, és nem csak a ht.).

A téma mostantól szabad préda a kötetlen beszélgetésre, ha jobb helyet nem találtok
Reply With Quote
  #53  
Old 08-02-2007, 21:09
Burning Burning is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,962
Activity: 0%
Longevity: 96%
Default

nem idéztem be, mert túl hosszú, de a te hsz-edre válaszolok.
először is van egy csomó hely, ahol lehet kötetlenül beszélni...az e-fajta beszélgetéseknek nem itt lesz/lenne a helye.
másodszor, meg látszik, hogy tényleg nem sajnáltál időt se fáradtságot, de ez a játék alapilléreit is megváltoztatná, tehát Atiéknak teljesen más játékot kéne csinálni. ha lesz ilyen játék szívesen kipróbálom, hogy az milyen lehet, de cserélni nem cserélném az egyiket a másikra (én legalábbis)
Reply With Quote
  #54  
Old 08-03-2007, 00:45
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Kg, én sem mondom attól,hogy az ötleted hülyeség, mert egy egész jó kis játék születhetne belöle, csak sztem nem a hóditó keretein belül. szerény véleményem szerint egy ilyen irányú átformálás csökkentené nagy számban a játékosok számát. Ráadásul és nem utolsó sorban a játék üzemeltetőire nézve se lenne egy "logikus" átalakitás, hisz a vip legnagyobb előnye a HT tul.képpen értelmetlenné válna, márpedig az ránk ütne vissza, ha kevesebb hasznot hoz a játék.
Szvsz szerintem a legtöbb emberrel nem az a baj hogy kevés rá az ideje(inkább ez egy ürügy), hanem sokkal inkább az hogy nem tud hosszútávra tervezni és ilyenmérvü célokat elérni.Hogy mást ne mondjak lehet mf orkkal is végigverni a csoportot még akkor is ha csak napi 2x lépsz be, csak itt jön szóba a hosszútávú tervezés, hogy ennek meg kell teremteni az anyagi hátterét. és idegrendszer kell hozzá, hogy netán ha belépsz akkor azt látod hogy legyújtottak meg hasonlók. Feljebb meg akár klán társadat is megkérheted, hogy nézzen rá az oridra és ha gond van szóljon, vagy segitsen.

Viszont ha tényleg érdekelne komplexebben egy ilyen hasonló menetü játék, szerintem nézz(etek) utána hogy nincs-e a "piacon" (külföldön is) és ha nincs, sztem érdemes lenne megcsinálni, tuti találnál programozokat akiket megfogna az ötlet és belevágnának kidolgozni a koncepciódat.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14290 09-18-2022 17:13
Hódító, a világhódító játék(?) Skolt Általános beszélgetés Hódítós témákban 46 02-10-2006 01:12


All times are GMT +1. The time now is 17:54.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu