Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 08-02-2007, 11:56
Toti Toti is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Bp. Újpest
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
2. Nem lenne feltétlen lassabb fordulás. Ha én beikszelem, hogy a napi összes időszegmensben játszom, akkor ugyanannyi ideig megy az ország ideje, mint most. Ha úgy gondolom, hogy éjjel nem játszom, akkor éjjel nem megy az idő. Alapelv mégegyszer: akkor megy a játék (számomra), amikor én akarok játszani.
Ezzel pont azt lehetne elérni, hogy mások passzív "léte" miatt mindenképp megnövekedne a szinten való tartózkodás, mivel kevesebb oriból tudnál "választani" a haladáshoz. ergó könnyebb 30 oriból kiválasztani egykét orit, akin sikeresen lehetne felfelé haladni, viszont a passzív napszak miatt ugyebár nem menne az idő nála, és nem lenne támadható sem. És így a 30 ori lecsökkenne mondjuk 15-re. és lehet, hogy azokon már nem lenne lehetőség haladni. Valamint így elég sok taktikai lépést ki lehetne húzni a lehetőségek közül, mert így az ori tulaja nagy valószínűség szerint mindig bent lenne, ugyebár ha aktív.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 08-02-2007, 11:58
Toti Toti is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Bp. Újpest
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
Még mielőtt többen elküldenek
Ha nem lett volna egyértelmű, elég, ha az felvetett problémákra, és az ahhoz kapcsolódó irányvonalakra reagáltok.
Hogy én mit csinálok, az legyen az én dolgom
Miért nem elég elfogadni a játékszabályokat? miért kellene ilyen változtatásokat behozni, hogyha nincs meg a lehetőséged, valamint az időd a játékra?
Reply With Quote
  #13  
Old 08-02-2007, 12:01
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Toti View Post
... Aki épp nem pipálja be azt az aktív részt akkor ő szabiszerű állapotban lesz? semmi akció ellene? Szélsőséges esetben a körülötted 2-3 körön lévő orik pont akkor aktívak, amikor te passzív vagy és fodítva? Ebben az esetben a lehetőségek, hogy másokat földelj, vagy mások ellen akciózz szinte a nullával egyenlő. Vagy jobb esetben marad egykét ori, akit sikeresen be tudnál ütni, de viszont passzívvá lépése miatt az elköv pár órában esélyed nincs beütni, és a szinteken való tartózkodást sikeül így meghossazbítani.
És így ebben a formában erősen lekorlátozódnának a lehetőségek...
Igen, szabiszerű állapotban lenne.
Szélsőséges esetre szélsőséges válasz: Ha mindig ráérsz, figyeld ki, mikor aktív, és akciózz ellene akkor. Ha te sem érsz rá mindig, az pech, ha olyan csopiban vagy, ahol _mindenki más_ pont más időtartamokban játszik, mint te. Erre mondjuk egy csoportváltási lehetőség megoldást adna. De gondolj bele: ebben a szélsőséges esetben a többiek valószínűleg simán játszanak egymással, egymás ellen, csak te maradsz ki belőle, mert máskor érsz rá. És szerintem pont ez lenne a fair: azok ellen játszani, akik játszanak.
Egyébként ez többmindent is magával hozhat. Pl. a csoportméret lehet nagyobb (kevesebb csopi egy adott szinten), vagy a körtávolság számítását lehet egy picit igazítani.
Reply With Quote
  #14  
Old 08-02-2007, 12:02
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

ha nincs elég időd a játékra, választassz egy jó kis tamagocsi fajt, mondjuk elfet, vagy óriást
semmi furcsa nincs abban, hogy ha valamiért nem küzdessz meg eleget, ha valamire nem fordítassz kellő időt, akkor nem leszel benne a legjobb
Reply With Quote
  #15  
Old 08-02-2007, 12:10
Toti Toti is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Bp. Újpest
Posts: 549
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
Igen, szabiszerű állapotban lenne.
Szélsőséges esetre szélsőséges válasz: Ha mindig ráérsz, figyeld ki, mikor aktív, és akciózz ellene akkor. Ha te sem érsz rá mindig, az pech, ha olyan csopiban vagy, ahol _mindenki más_ pont más időtartamokban játszik, mint te. Erre mondjuk egy csoportváltási lehetőség megoldást adna. De gondolj bele: ebben a szélsőséges esetben a többiek valószínűleg simán játszanak egymással, egymás ellen, csak te maradsz ki belőle, mert máskor érsz rá. És szerintem pont ez lenne a fair: azok ellen játszani, akik játszanak.
Egyébként ez többmindent is magával hozhat. Pl. a csoportméret lehet nagyobb (kevesebb csopi egy adott szinten), vagy a körtávolság számítását lehet egy picit igazítani.
ÉS a csopváltási lehetőség hogyan? mondjuk átugrok egy másik csoportba, ütök kettőt hármat, aztán vissza az eredetibe, mert a másikban elfogytak a lehetőségek? és ha az eredetiben is nulla lesz ez akkor megint át egy másikba?

Ezzel tökéletesen megszüntetnél jópár taktikai húzást. És sztem ez a nem fair. Be kell vállalni a játékot akkor is ha nem vagy ébren, vagy épp nem vagy gépközelben.
Vannak szövik, akik amíg nem vagy ott tudnak figyelni. és ha fontos, akkor tudnak szólni. Esetleg wapról meg tudod oldani a problémát, ha meg nem akkor pech. így jártál. el kell fogadni, hogy a hód online 24 órás játék.
Reply With Quote
  #16  
Old 08-02-2007, 12:13
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by Toti View Post
Miért nem elég elfogadni a játékszabályokat? miért kellene ilyen változtatásokat behozni, hogyha nincs meg a lehetőséged, valamint az időd a játékra?
Azt hittem, képesek vagyunk elvonatkoztatni a személyes vonaltól, de legyen.
Tehát leírtam a témaindítóban, én mit láttam problémának a játékmenetben. Nem egyszemélyes tapasztalatról van szó, igen sokan célozgattak rá korábban is, hogy nehéz idegileg bírni a játékot, ha huzamosabb ideig küzdelem van. Már pedig, ha eredményt akarsz elérni, akkor küzdelem lesz .
Most gyakorlatilag azt írtad, hogy legyek online napi 24 órában (vagy oldjam meg legálisan, hogy az országom napi 24 órában felügyelet alatt van), ha a sikeres játékosok között szeretnék lenni. De idézek a címlapról:
"Próbáld ki milyen vezető lennél, harccal, vagy diplomáciával lehet a Te országod a legnagyobb... Melyik stratégia lesz a nyerő? Harcos? Kereskedő? Varázsló? Ki tudod hozni a legtöbbet a fajodból? Tedd próbára Magad, és győzz le mindenkit!"
Nos, sajnos az kimaradt, hogy a mindenki legyőzéséhez _mindig_ játékban kell lenni. Kisebb célt meg hagy ne tűzzön már ki senki magának.
Szomorú azt látni, hogy játékosok azért vesztik el a kedvüket, mert belátják: nem tudnak mindig on-line lenni, és aki tud, az "túl nagy" előnyhöz jut pusztán ezzel. (Talán nem véletlen, hogy Ati is kitért a függőséggel kapcsolatos problémákra levelében.)
Reply With Quote
  #17  
Old 08-02-2007, 12:22
kg-- kg-- is offline
Junior Member
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Activity: 0%
Longevity: 92%
Default

Quote:
Originally Posted by AndrewB View Post
ha nincs elég időd a játékra, választassz egy jó kis tamagocsi fajt, mondjuk elfet, vagy óriást
semmi furcsa nincs abban, hogy ha valamiért nem küzdessz meg eleget, ha valamire nem fordítassz kellő időt, akkor nem leszel benne a legjobb
Izé... Tényleg nem kérek személyes tanácsokat
A mondat második felével vitatkoznék. Ha én játszom 100 órát, és te is játszol 100 órát, és a tudásunk hasonló, akkor az eredményünk is lehet hasonló. Függetlenül attól, hogy én 1000 órából töltök 100 órát játékkal, te pedig százból 100-at. A különbség annyi lenne, hogy te 100 valódi óra alatt éred el ugyanazt a szintet, mint én 1000 óra alatt. Mondom: lehetne. Tisztában vagyok vele, hogy nem így van.
Reply With Quote
  #18  
Old 08-02-2007, 12:25
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 5%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
Szomorú azt látni, hogy játékosok azért vesztik el a kedvüket, mert belátják: nem tudnak mindig on-line lenni, és aki tud, az "túl nagy" előnyhöz jut pusztán ezzel. (Talán nem véletlen, hogy Ati is kitért a függőséggel kapcsolatos problémákra levelében.)
Én régen nagyon régen eljártam netezni itthonról,mert nem volt itthon gép és azért jött meg pont a kedvem a játékhoz ,mert jobb akartam lenni és ezt itthonról aktívabban játszva megtudom valósítani.
1/A-ban a legelsőket legyőzni nem volt célom én bőven beértem azzal amit elértem.
És függő is lettem amióta itthonra be lett kötve a net ,de ha nem bírnám a játékot csinálni akkor nekiugranék a régi kedvenc pc-s játékomnak a heroes 3-nak.
Ott akkor megy a játék amikor én akarom és akkor telnek a körök amikor én akarom.
Az online játéknak az a lényege,hogy mindig megy a móka és ez így van rendjén.
Szép tölled ,hogy segíteni akarsz azokon akik nem bírnak 24 órában aktívak lenni, de én se vagyok aktív 24 órában és mégis haladok,ha ezek a változások életbe lépnének akkor az inaktívabbak élveznék talán jobban ,de az fair lenne az aktívabbakkal szemben szerinted?
Reply With Quote
  #19  
Old 08-02-2007, 12:26
demian demian is offline
Member
 
Join Date: Jul 2006
Location: Zalaegerszeg
Posts: 103
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Nekem ilyen problémám sose volt, ha megfelelően magadhoz igazítod az országodat és az idődhöz szevasz nincsenek gondok, max 2-3 alkalommal leütnek, de ez meg benne van a pakliban, amúgy a javaslataidat más játékokban láttam, ott spec jók voltak ezek a variácok mivel a játékhoz illeszkedtek, a játék típusának mivoltjukból, de itt azt nehezen tudnám elképzelni hogyha lopni akarok akkor körváltásig várjak az eredményre, vagy valaki betámad és lenne esély segítséget hívni de nemtudok mert csak váltás után látom a sereget.
Reply With Quote
  #20  
Old 08-02-2007, 12:27
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by kg-- View Post
Izé... Tényleg nem kérek személyes tanácsokat
A mondat második felével vitatkoznék. Ha én játszom 100 órát, és te is játszol 100 órát, és a tudásunk hasonló, akkor az eredményünk is lehet hasonló. Függetlenül attól, hogy én 1000 órából töltök 100 órát játékkal, te pedig százból 100-at. A különbség annyi lenne, hogy te 100 valódi óra alatt éred el ugyanazt a szintet, mint én 1000 óra alatt. Mondom: lehetne. Tisztában vagyok vele, hogy nem így van.
(általános tanács volt )
pont ez az, hogy ebben a játékban ez nincs így, ahogy mondod, ennek a játéknak az a lényege, hogy folyamatosan telik az idő, akkor is, ha nem vagy ott, olyasmi, mint ha tényleg egy országot irányítanál, mert ugye ez az alapkoncepció akik ilyesfajt problémákkal közdenek, azoknak ott van a civ3000 vagy mi szösz, ott elvileg akkor játszol amikor akarsz, és még sem vagy hátrányban (továbbra is általános alany, hogy félreértés ne essék - sajnos angolos vagyok, így nálam a 'te' is ebbe a kategóriába tartozhat )
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
1A események -Fegya- Általános beszélgetés Hódítós témákban 14290 09-18-2022 16:13
Hódító, a világhódító játék(?) Skolt Általános beszélgetés Hódítós témákban 46 02-10-2006 00:12


All times are GMT +1. The time now is 05:56.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu