Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Chat
Register Stats Members List Today's Posts

Chat Általános chat-be torkollott témák... :)

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #2951  
Old 03-29-2012, 19:47
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Visszavették Schmitt Pál doktori címét - erről döntött a Semmelweis Egyetem szenátusa csütörtök délután a több mint háromórás ülésen. Tulassay Tivadar rektor rövid sajtónyilatkozatban azt mondta, a szenátus a Magyar Tudományos Akadémia Tudományetikai Kódexét tartja magára kötelezőnek, amely a jogszabályok betartása mellett a magas szintű, önálló tudományos munkát tekinti elengedhetetlennek. Az SE ennek szellemében elítéli a normák megsértését, és szankcionálja őket. Schmitt dolgozatának vizsgálata során pedig arra a következtetésre jutottak, hogy az "a tudományos munka módszereivel készített munka kritériumainak nem felelt meg" – mondta a rektor.

További részletek: http://kuruc.info/r/2/94106/#ixzz1qX6GU0wb
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
Sponsored Links
  #2952  
Old 03-29-2012, 21:59
Vent Vent is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Zsid - Zalaegerszeg
Posts: 398
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Reply With Quote
The Following 5 Users Say Thank You to Vent For This Useful Post:
  #2953  
Old 03-30-2012, 07:16
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 9%
Longevity: 93%
Default

Dr. Schmitt Pál! Hogy mi? Dr.?



Dr. Bubó
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to J.Ati For This Useful Post:
  #2954  
Old 03-30-2012, 11:03
Sami Sami is offline
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Beregszász
Posts: 617
Activity: 0%
Longevity: 88%
Default

Úgy tűnik az oláhok mégsem hamisítottak történelmet:
a legfrissebb kutatási eredmények alapján ugyanis a románok tényleg az ókori rómaiaktól származnak. A történet a következő:
Az eddig ismerttől eltérően az anyafarkasnak nem két, hanem három kölyke született: Rémusz, Romulus és Románusz is. Mivel a farkasnak csak két melle volt, ezért csak két gyerekét tudta emígyen szoptatni, így a harmadiknak (Románusz) csak az apja nemes szerve maradt, hogy a fejlődéshez szükséges fehérjéhez hozzájuthasson.
Ezért nevezték el Őket DÁKÓ-románoknak!
Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Sami For This Useful Post:
  #2955  
Old 03-30-2012, 11:12
LuciFero LuciFero is offline
Junior Member
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 46
Activity: 0%
Longevity: 68%
Default

Quote:
Originally Posted by Sami View Post
Úgy tűnik az oláhok mégsem hamisítottak történelmet:
a legfrissebb kutatási eredmények alapján ugyanis a románok tényleg az ókori rómaiaktól származnak. A történet a következő:
Az eddig ismerttől eltérően az anyafarkasnak nem két, hanem három kölyke született: Rémusz, Romulus és Románusz is. Mivel a farkasnak csak két melle volt, ezért csak két gyerekét tudta emígyen szoptatni, így a harmadiknak (Románusz) csak az apja nemes szerve maradt, hogy a fejlődéshez szükséges fehérjéhez hozzájuthasson.
Ezért nevezték el Őket DÁKÓ-románoknak!
Ezt is britt tudósok kutatták? :P
Reply With Quote
  #2956  
Old 03-31-2012, 19:55
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default kuruc.info-ról

Práter utcai Általános Iskola
1083 Budapest, Práter u. 15.
Tisztelt Igazgatóság!

Felszólítom Önöket, mint a Fővárosi Községi Általános Fiúiskola (Budapest, VIII. Práter u. 11.) jogutódját, hogy miután dr. Schmitt Pál köztársasági elnök azt bölcsen kifejtette "a törvények mindenki számára egyformán vonatkoznak, nincs kettős mérce"1, azonnal javítsák ki az akkori, az általános iskola I/a osztályának,1949-es osztálynaplóban, néhai szeretett tanító nénim, Aranka néni (Maráki Ferencné) által, egy számtan dolgozatomra, puskázás miatt adott egyesemet. "Nekem a lelkiismeretem tiszta. Én ezt a dolgozatot a legbecsületesebb módon, a legjobb tudásom szerint készítettem."2
"Nem perelek, de érvelek."3
Bár igaz, hogy dolgozatomban, akkori padszomszédom - Kovács Pisti - dolgozatából "idéztem a legtöbbet"4, de őt "jól ismertem, személyesen ismertem"5, "tehát nem kívántam az ő szellemi terméket a magaménak feltüntetni."6 Én úgy gondolom, hogy padtársam "tudása is köztudás volt már, hiszen ő is”7 olyan tudásanyagból dolgozott, amely "mindenki számára közkincs."8 Nem vitatható, hogy az alábbi feladatok és megoldásai, mint 1+1=2, 1+2=3 stb. a köztudás részét képezték, és Kovács Pisti osztálytársam is olyan forrásokból dolgozott, "amelyek mindenki számára közkincs"9-nek tekintendők.
Szeretném azt is leszögezni, hogy az iskola akkor érvényes "házirendje", nem tartalmazott tiltást a puskázásra nézve. "Tehát én nem mondom, hogy új értékeket állítottam elő, de hogy azt, amit mindent összeállítottam, végül a társadalom számára hasznos volt, ahhoz ragaszkodom."10
Bár hivatkoznom kell arra is, hogy a dolgozatomban Kovács Pistitől rosszul idézett 2+2=1 megoldása "a társadalom számára hasznos és új ismereteket tartalmazott."11
Meg kell mondjam, "nem esett jól, hogy"12 szeretett tanító nénim "egy gyorsított eljárással"13 adott dolgozatomra egyest, és az akkori iskola igazgatómmal, László Vilmossal "engem meg sem kérdeztek."14 Aranka néni mondhatta volna, „hogy tegyél idézőjelet”,15 már csak azért is, mivel Aranka néni az akkor hatályos tanterv szerint az írásjelek közül az idéző jelet még nem is tanította nekünk.
Tehát ezért szerepeltettem dolgozatomban Kovács Pisti dolgozatából átvett idézeteket idézetjelek nélkül. De most, 70 évesen felhasználva elsős elemis iskolai dolgozatomat, egy nagydoktori értekezést nyújtok be, ugyanis, az akkori és tévesen hibásnak minősített 2+2=1, nemcsak új tudományos felfedezés, hanem "én úgy gondolom, hogy ez a dolgozat a társadalom számára hasznos”16 lehet, hiszen ennek alkalmazásával jelentősen csökkenthető a mindenkit mélységesen nyomasztó államadósság.
Üdvözlettel és szeretettel, mint eme régi alma mater egykori tanulója:
Kiss-Dobos László

Felhasznált irodalom:
A Magyar Televízió Zrt. által készített interjú dr. Schmitt Pál köztársasági elnökkel, Budapest, 2012. március 30.
Végjegyzetek:
1 MTV interjú 1:11
2 MTV interjú 7:46
3 MTV interjú 11:44
4 MTV interjú 8:16
5 MTV interjú 7:56
6 MTV interjú 8:10
7 MTV interjú 7:29
8 MTV interjú 7:30
9 u.o.
10 MTV interjú 8:39
11 MTV interjú 6:37
12 MTV interjú 8:55
13 MTV interjú 9:12
14 MTV interjú 9:13
15 MTV interjú 2:42
16 MTV interjú 6:38


További részletek: http://kuruc.info/r/20/94212/#ixzz1qipkjMKG
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #2957  
Old 04-01-2012, 05:34
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Az ukránok megbuktak, a lengyelek egyedül bonyolítják le a foci EB-t
__________________
קפוד!
Reply With Quote
  #2958  
Old 04-01-2012, 08:43
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Csalónak nevezte a Chicago Tribune Schmitt Pál köztársasági elnököt. A lapnak a Nemzetközi Olimpiai Bizottság azt a tájékoztatást adta: kivizsgálják Schmitt Pál ügyét.

„A Nemzetközi Olimpiai Bizottság ki fogja kérni az ügyhöz kapcsolódó jelentéseket, tanulmányozza őket, és az alapján dönti el, szükség van-e bármilyen lépésre” – válaszolta a Nemzetközi Olimpiai Bizottság szóvivője a Chicago Tribune azon kérdésére, kíván-e reagálni Schmitt Pál plágiumbotrányára.
A Chicago Tribune-ben megjelent publicisztika szerint a Nemzetközi Olimpiai Bizottság nagy valószínűséggel nem fogja megfosztani a magyar államfőt NOB-tagságától, ezért neki kéne lemondania róla. Schmitt 1983 óta a bizottság tagja, jelenleg a Sport és Környezetvédelmi Bizottság elnöke.
A Chicago Tribune cikke végigveszi az elmúlt napok eseményeit a Schmitt Pál doktori dolgozatát vizsgáló bizottság által megállapított eredményektől kezdve a Semmelweis Egyetem szenátusának döntéséig, amely visszavonta a köztársasági elnök kisdoktori címét. „Akárhogy is nézzük, ez plágium – állapítja meg a cikk szerzője, Philip Hersch, majd Sandra Baldwin példáját hozza fel, aki nem egészen tíz éve lemondásra kényszerült az amerikai olimpiai bizottság elnöki tisztségéről, miután kiderült róla, hogy hamis adatokat tüntetett fel tudományos pályájáról az önéletrajzában.
Baldwin önéletrajzában szerepelt egy egyetemi diploma és egy doktori fokozat. Később azonban beismerte, hogy nem az adott egyetemen diplomázott, a doktori disszertációját pedig soha nem fejezte be. "A tudományos területen valószínűleg mindenki azt mondaná, hogy egy doktori disszertáció plagizálása sokkal rosszabb" - írja a szerző.
A NOB joggal teheti fel a kérdést: ha Schmitt Pált nem kényszerítik arra, hogy lemondjon államfői tisztségéről, nekik miért kéne megfosztaniuk NOB-tagságától? - olvasható a cikkben.
A szerző mégis úgy látja, Sandra Baldwin helyesen tette, hogy lemondott, mielőtt kirúgták volna, majd felemleget egy korábbi esetet is, melynek során egy Robert Helmick nevű NOB-tag lemondott, mert az olimpiai kapcsolatait az üzleti életben is hasznosította. "Schmitt Pálnak ugyanígy kéne tennie" – véli Hersch, majd hozzáteszi: Schmitt egy olimpiai nagyság, és egy csaló.


További részletek: http://kuruc.info/r/1/94241/#ixzz1qlxPDHD2
Reply With Quote
  #2959  
Old 04-01-2012, 11:01
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Reply With Quote
The Following 4 Users Say Thank You to Pool For This Useful Post:
  #2960  
Old 04-02-2012, 13:05
Vent Vent is offline
Member
 
Join Date: Jul 2009
Location: Zsid - Zalaegerszeg
Posts: 398
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Lemondott.

http://mno.hu/belfold/lemondott-schmitt-pal-1065369
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Vent For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 8 (0 members and 8 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Ne OFF-oljunk máshol. Pool Chat 536 06-20-2010 13:06


All times are GMT +1. The time now is 19:47.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu