Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szerinted? (ötletek a nyitó írásban)
1. ötlet 14 16.47%
2. ötlet 8 9.41%
3. ötlet 27 31.76%
4. ötlet 3 3.53%
5. ötlet 4 4.71%
Más ötlet (írd le) 13 15.29%
Maradjon így, ahogy most van 16 18.82%
Voters: 85. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #541  
Old 06-03-2010, 21:50
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Sztem nem kellene feljebb tolni a top30%-ot a B-s fordulás miatt...
Meg nem találom szerencsésnek a %-os megoldást, mert most 6.200 hektár, 1 év múlva meg 8.200
akkor meg adtunk a szarnak egy pofont...
Ugyanakkora esélyt látok arra hogy lejjebb megy a határ, hogy marad, vagy hogy nő. Bármit biztosra venni nem szerencsés.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
Sponsored Links
  #542  
Old 06-03-2010, 21:53
Olasz Olasz is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Budapest (Csepel)
Posts: 386
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Sztem nem kellene feljebb tolni a top30%-ot a B-s fordulás miatt...
Meg nem találom szerencsésnek a %-os megoldást, mert most 6.200 hektár, 1 év múlva meg 8.200
akkor meg adtunk a szarnak egy pofont...
Én nem hiszem, hogy a top 50% határa is tolódna felfele, mivel aki a top50 és top30 között lesz, azok többsége lefordulna, helyükre újak jönnének kevesebb hekivel és szerintem így beindulna a körforgás, ami most csak az A top30-asoknak lehetséges B-ből. Ez a körforgás jelentős javulást hozna az összes csoportra, sok SZK visszahozná az oriját és fordulna, felpezsdülne a játék A-ban (legalább is a top50 és top30 között), sok szabis a lentebbi csopikból elővenné az oriját, mert elindulhatna vele felfele, megszűnne a feljebb lévő saját ori akadály.
Szerintem egy egészséges vérkeringést indítana el a játékban.
Reply With Quote
  #543  
Old 06-03-2010, 21:54
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Ugyanakkora esélyt látok arra hogy lejjebb megy a határ, hogy marad, vagy hogy nő. Bármit biztosra venni nem szerencsés.
Persze, biztos az, hogy eccer mindenki meghal...
De nekem aztán oly mindegy, mert sokan önös érdeküket nézik, meg dögöljön meg a szomszédé is írnak...
lesz, ami lesz
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #544  
Old 06-03-2010, 21:57
Liza itt is...'s Avatar
Liza itt is... Liza itt is... is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Budapest
Posts: 349
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Igazából nem, hiszen miért lehet a B-ből fordulni? Hogy aki A-ban folyamatosan játszik, az mellette tudjon fogokni. Ha valaki az A-ban folyamatosan aktívan játszik, akkor a top30%-ot (pláne, ha jópár csak védekezésre beállt ország kiesik) simán kell tudnia teljesítenie egy teljes fordulásnyi idő alatt.
Szerintem nem kéne ellehetetleníteni a full elf szövik életét. Már így is nagy pofon volt nekünk az élőhalott erősítése. A csoportra túl nagy erőt képvisel, nem csodálkoznék ha visszaszorulnának az orkok. A jelen rendszerrel a védekező országok hamarosan kiesnek a top 30-ból, aktív játék mellett is.

Nekem a jelen helyzet sem tetszik. Fedezéssel nehéz a top 30-ban maradni.
__________________
"Ha a helyzet értelmetlennek látszik, próbálj legalább te értelmesnek látszani:” Kant
Reply With Quote
  #545  
Old 06-03-2010, 22:50
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
De nekem aztán oly mindegy, mert sokan önös érdeküket nézik,
Divatos egy hülyeség ez.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
  #546  
Old 06-03-2010, 22:53
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Divatos egy hülyeség ez.
Nah, rám igazán nem mondhatja senki, hogy azért akarok könnyítést, mert nem tudok kényelmesen forogni...
Reply With Quote
  #547  
Old 06-03-2010, 23:10
Padlócsempe Padlócsempe is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Location: Budapest
Posts: 773
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Quote:
Originally Posted by LiverPool View Post
Nah, rám igazán nem mondhatja senki, hogy azért akarok könnyítést, mert nem tudok kényelmesen forogni...
Ahogy szerintem senkire sem lehet mondani. Épp ezért mondtam, hogy hülyeség az, hogy itt bárki is az önös érdekeit nézi.
__________________
Padlócsempe (6) (#216127) [4/L]
Csempe (3) (#396380) [1/A]
Padlófütés (2) (#560612) [3/G]
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Padlócsempe For This Useful Post:
  #548  
Old 06-03-2010, 23:18
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Padlócsempe View Post
Ahogy szerintem senkire sem lehet mondani. Épp ezért mondtam, hogy hülyeség az, hogy itt bárki is az önös érdekeit nézi.
De sok olyan írás van, amiből nekem az jön le, hogy "egy fenét, ha én szenvedtem, míg le tudtam lépni/betoltam az orit topba, szenvedjen más is"...

Én meg tudom, mivel jár egy orit olyan helyre rakni A-ban, ahol nem billeg ki hetente topból és ezért gondoltam a könnyítésre azok számára, akiknek nem céljuk az "ázás"...
Attól, hogy én "szenvedtem" jó pár hónapot, másnak még nem feltétlenül kell(ene)

Más kérdés, hogy direkt azért toltam be jó magasra az orit, hogy a többi országom könnyebben boldoguljon B-ből lépve. De aki meg így gondolja, annak én sem adnék könnyítést...

kb ennyi az álláspontom...

nah, meg a fix hekihez kötött könnyítés
Reply With Quote
  #549  
Old 06-04-2010, 18:52
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Liza itt is... View Post
Szerintem nem kéne ellehetetleníteni a full elf szövik életét. Már így is nagy pofon volt nekünk az élőhalott erősítése. A csoportra túl nagy erőt képvisel, nem csodálkoznék ha visszaszorulnának az orkok. A jelen rendszerrel a védekező országok hamarosan kiesnek a top 30-ból, aktív játék mellett is.

Nekem a jelen helyzet sem tetszik. Fedezéssel nehéz a top 30-ban maradni.
Megnehezíteni a Full-elf szövetségek életét??? Ne viccelj már... Nincs klán, aki át tudna menni rajtatok, csak ha bután csináljátok... Most azért, mert 1-2 ország le tud szedni egyéniben, még nincsenek az elf klánok kiherélve. Vagyis ki vannak, csak az SAJÁT DÖNTÉS volt.

Ennyi erővel jöhetnének a törpék, hogy el van lehetetlenítva a játékuk, mert most már A-ban 2 olyan ország is van, aki könnyen beverheti őket. Nem nagyon látok ilyet.

És ha bejönne egy kis könnyítés arra, hogy könnyebben forgassatok országokat, akkor nem értem, hogy miért lennétek ellehetetlenítve...

Sajnos az 1/A egy olyan csoport, ahol aktivitás nélkül nem lehet megmaradni, CSAK elffel...

Sokszor olvastam különféle topikokban, hogy tessék alkalmazkodni az egyes csoportokhoz. Ha így marad, akkor a ti életetek sem lesz könnyebb, nemhogy az új játékosoké. Irtózatos sebességgel tolják az elfek, és elf klánok fel a top-ot, akikről a föld klánban le sem üthető...

Ne a saját érdekeid után menj, hanem, hogy mi teheti játszhatóbbá az adott csoportot...
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
The Following 3 Users Say Thank You to vityu For This Useful Post:
  #550  
Old 06-05-2010, 14:27
vityu vityu is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2008
Location: Tihany
Posts: 4,640
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Sőt, így kialakulhatnának olyan elf klánok, akik egymást segítik. A top-ban lévő, onnan ki nem csúszó országok közül nem mind fordulna egyszerre, hanem termelhetné a klán következő országának a fedezéshez a pénzt, majd amikor az felért, a másik fordul, és így cserélgetve egymásnak segítenek.

Ha egy kicsit végiggondolnád, Liza, hogy milyen is lenne ez, akkor nem hiszem, hogy az ellehetetlenítést felhoztad volna.

Mennyire lenne nehéz úgy felmenni egy klánban, hogy a tagok egymást húzzák fel körforgásban? Úgy, hogy mondjuk nem 24-24% elfként tanyával kell felmenni, hanem lehet 27-27-essel csak a saját fogyasztást ellátva menni, és akkor már a hullák is nehezebben ütnek át...
És csak nevetve kell fedezni 4000 hektárt 1000kör alatt...

Túl egyszerű.
__________________
BorzalmakVárosa (#199867) 1/A Black Dragon (#3270)
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Anarchba való fordulás megváltoztatása! Stoky(Gárdi) NEXUS Megvalósult javaslatok 309 11-24-2012 18:30
A felfedezés könnyítése. Serg Megbeszélések 29 03-01-2010 16:07
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
2B-ből való fordulás Milán™ Elvetett javaslatok 1 05-16-2006 16:12


All times are GMT +1. The time now is 00:58.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu