Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-28-2009, 21:30
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default Egér gombkiosztásának megváltoztatása

Húú, szép magyaros cím
Na mindegy. A lényeg, hogy most vettünk egy új egeret, amin csak egy gombot nem próbáltam még ki a boltban, és az a görgetőnek a gombja. Működik, csak meglehetősen hangos. Nem tudtok valami programot, vagy módot megcserélni valamelyik gombbal? Van rajta még közvetlenül mögötte egy dpi változtató gomb, leginkább ezzel szeretném, de a 'forward' nevű oldalsó gombbal is szívesen megcserélném
Amúgy ez lenne az egér, ha bárkinek is mondd valamit. Nem tudom, hogy jó-e vagy rossz, sürgősen kellett meg azért kényelmes, szóval ha ez az apró szépséghibája nem lenne, akkor teljesen meg lennék vele elégedve.

u.i.: a driver config.ini-két már megpróbáltam átírni, de semmire sem mentem vele. Pedig mindenható adminisztrátori hatalmammal felruházva még sikerült is
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 08-28-2009, 21:36
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

A windows egérbeállításainál a fő gombokat meg tudod cserélni (bal, jobb). A görgőt minek akarod nyomkodni? Komolyan szoktad hazsnálni azt a funkciót? :-o
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 08-28-2009, 21:46
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
A windows egérbeállításainál a fő gombokat meg tudod cserélni (bal, jobb). A görgőt minek akarod nyomkodni? Komolyan szoktad hazsnálni azt a funkciót? :-o
Iiiigen, a bal és a jobb gombot meg lehet cserélni, de nekem sajnos ez kevés
Például FF-ben és a Total Commanderben rendszeresen használom a középső gombot új ablakok megnyitására és bezárására. Így egy kattintással tudok megnyitni egy linket új lapon, vagy éppen több mappa között is könnyen tudok navigálni.

A vicces az, hogy ugyan ez volt egyik haverom kérdése is, amikor megkérdeztem
Reply With Quote
  #4  
Old 08-28-2009, 21:51
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Iiiigen, a bal és a jobb gombot meg lehet cserélni, de nekem sajnos ez kevés
Például FF-ben és a Total Commanderben rendszeresen használom a középső gombot új ablakok megnyitására és bezárására. Így egy kattintással tudok megnyitni egy linket új lapon, vagy éppen több mappa között is könnyen tudok navigálni.

A vicces az, hogy ugyan ez volt egyik haverom kérdése is, amikor megkérdeztem
TotalCommander-t nem használom, FF-ben az új lap megnyitására valahogy nekem hihetetlenül nem áll kézre az a gomb. Jah, nekem is Trust egerem van, picit más, mert a görgö alatt nincs ott az a plusz gomb. Viszont a görgő kattintása halk, ha oda erőltetem az ujjam. Tudom, hogy ez Rajtad most nem segít, csak megjegyeztem...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #5  
Old 08-28-2009, 21:54
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
TotalCommander-t nem használom, FF-ben az új lap megnyitására valahogy nekem hihetetlenül nem áll kézre az a gomb. Jah, nekem is Trust egerem van, picit más, mert a görgö alatt nincs ott az a plusz gomb. Viszont a görgő kattintása halk, ha oda erőltetem az ujjam. Tudom, hogy ez Rajtad most nem segít, csak megjegyeztem...
Nekem sem létszükséglet az a gomb... Becserélném egy halk görgőgombra
De ha már itt tartunk, mire jó, hogy 1000 vagy 500 dpi-s az egér?
Reply With Quote
  #6  
Old 08-28-2009, 21:58
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
De ha már itt tartunk, mire jó, hogy 1000 vagy 500 dpi-s az egér?
Most lehet, hogy marhaságot mondok, de úgy tudom, hogy garfikánál lényeges, hogy mennyire tudsz vele precízen mozogni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #7  
Old 08-28-2009, 22:06
Andrew's Avatar
Andrew Andrew is offline
Member
 
Join Date: Dec 2006
Location: Tatabánya/Szeged
Posts: 2,796
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Most lehet, hogy marhaságot mondok, de úgy tudom, hogy garfikánál lényeges, hogy mennyire tudsz vele precízen mozogni.
Akkor sanszos, hogy az alacsonyabb a jobb, mert ha bekapcsolom, akkor sokkal lassabban mozog az egér, gondolom így finomabban lehet vele dolgozni.
Reply With Quote
  #8  
Old 08-28-2009, 22:56
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
Akkor sanszos, hogy az alacsonyabb a jobb, mert ha bekapcsolom, akkor sokkal lassabban mozog az egér, gondolom így finomabban lehet vele dolgozni.
A dpi ugyanaz, mint a nyomtatónál is (dot per inch), tehát magas szám--> jó minőség.
Az egy dolog, hogy feldolgozott pontonként x elmozdulást produkál, a sebességet lehet változtatni az oprendszerben. A lényeg, hogy finom mozdulatokra jobban reagál a nagyobb felbontású.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Xeper For This Useful Post:
  #9  
Old 08-28-2009, 23:55
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Andrew View Post
u.i.: a driver config.ini-két már megpróbáltam átírni, de semmire sem mentem vele. Pedig mindenható adminisztrátori hatalmammal felruházva még sikerült is
Nekem is volt ilyen márkájú egerem, a driver telepítése után egy kis ikon jelent meg az óra mellett, ott lehetett variálni a gombok funkcióit.
__________________
קפוד!
Reply With Quote
  #10  
Old 08-29-2009, 01:47
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
Nekem is volt ilyen márkájú egerem, a driver telepítése után egy kis ikon jelent meg az óra mellett, ott lehetett variálni a gombok funkcióit.
az enyém Genius és ráadásul ezen egy picivel több gomb van (oldalt 4 felül 3+a görgő gombja) és a görgő gombot én is elég előszeretettel használom ff-hoz, ráadásul a driverével mindent lehet szinte mindennel variálni én pl az oldalsó gombokat winamphoz,illetve a Vistához használom ki, nagyon kellemes, amikor nem kell játékközben a billentyün 3gombbal számot váltani, hanem egyszerüen csak baloldalt 1klikk

De nézd meg a gyártó oldalát sztem lesz vmi pro driver, amivel lehet programozni, de ha ott nem is, akkor tán a gugli segithet.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Éger-völgy 40 Ati 2007-es túrák 0 10-24-2007 13:34
országnév megváltoztatása skiti Megvalósult javaslatok 133 08-22-2007 21:19
Fórumos felhasználónév megváltoztatása és törlése Viz Elvetett javaslatok 1 01-17-2007 17:05
Felhasználói név megváltoztatása Batu Segítség 9 11-11-2006 07:01
Országnév megváltoztatása Artúr Elvetett javaslatok 3 06-21-2006 20:46


All times are GMT +1. The time now is 20:04.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu