Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 12-08-2007, 11:48
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Hozzáteszem halvány lila fingom nincs, hogy az hogy kivitelezhető, hogy ők küldenek nekem SMS-t, és azért én fizetek.... Nem vágom, hogy ilyen fordított-emeltdíjas SMS hogy létezhet..
Vannak ilyenek. Fel kell iratkoznod rá, és addig kapod a tartalmat, amíg le nem mondod. Ez jogilag teljesen szabályozva van.

Csak sajnos vannak, akik ennek ellenére átvernek. Tipikus példa, amikor egy 1000 forintos sms-re azt írja, hogy 100 forint plusz áfa. Aztán kiderül, hogy mégsem annyi volt... A számból lehet tudni, hogy mennyibe kerül, mert fel vannak ezek osztva, de ki figyeli ezeket? Szinte senki.

Vannak olyanok is, akik igérnek ezt-azt (többnyire illegális tartalomhoz való hozzáférést), végül kiderül, hogy semmi ilyen nincs mögötte, sőt nem is saját szolgáltatást reklámozott. (Tipikus és sajnálatos példa erre a Hódító vip sms, amit már láttam úgy használva, hogy "1 hónap hozzáférés a legfrissebb filmekhez, csak küldd a vip 123456 sms-t erre és erre a számra...")

Az ilyeneket természetesen tiltják a törvények.

Csakhát ilyen helyzetben nehéz ugye feljelentést tenni, mert mit mondasz? Szerettem volna illegálisan filmeket letölteni, és azért küldtem az sms-t?

Ebben a konkrét esetben igen hamar le lett persze rendezve, gyakorlatilag néhány órán belül az illető teljes accountja törlésre került a webszolgáltatónál.

Na mindegy, elkalandoztam picit... Ott tartottunk, hogy ha kapsz egy spam-et, akkor kiadsz-e érte egymillió forintot...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 12-08-2007, 11:51
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
AVON, Amway, Lifeform

Csak ez a 3 jut eszembe, amiben az elmult 2 évben be akartak szervezni.
Nincs mit mondanom. Ennyit a törvényeinkről. Szar úgy ahogy van, annyi kiskapu van benne, hogy ha a kiskapukat egy helyre gyűjtjük, keletkezik egy hatalmas luk a Föld nevű bolygón......
A harmadikat nem ismerem. Az első kettő nem piramisjáték. Multi-level-marketingnek hívják, és sok helyen teljesen jól működő rendszer. Magyarországon nem, mert az átlag magyar ember hihetetlenül irigy. Amint meghallja, hogy valakinek pénze lesz abból, hogy ő megvesz valamit, azonnal lemond inkább a termékről. Abba nem gondol persze bele, hogy ha boltban veszi, akkor ugyanúgy mások is kapnak az ő pénzéből...

Ez a mentalitás sajnos nagyban hozzájárul ahhoz, hogy átverhető legyen az átlag Internet-használó, és milliókat húzzanak ki a zsebéből...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #13  
Old 12-08-2007, 12:01
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Multi level, tehát piramisjáték. fent ül 1-2 arc, akik milliárdokat szednek be, és piramis rendszer szerint lefelé bővül a kör, mert "hozz magada alá 10 embert, és akkor kapsz jutalékos sokat...".
A lifeform vagy mi a rák meg táplálékkiegészítőt árusít, amitől elmúlik a vakbeled, elmulik a rákod, meg félisten leszel, mert gyakorlatilag 3 méteres körzetben írtod a baacilusokat.

Annyi kell, hogy a belépéskor be kell fizetned 60.000 Ft-ot, amiért kapsz egy pár doboz tablettát. Amit beszedhetsz. Az a tied. Asszem 1 hgavi adag.
Hozzá tenném, hogy enyhén függőséget okoz szerintem, mert az egyik haverom, aki ebbe belépett (sajnos) az már 3 éve szedi, és ha ütnékakkor se hagyná abba. (Nem, nem sokkal egészségesebb. Csak ő hiszi szt, mert azt állítja, hyog "Amióta szedem, elég 3 óra alvás!" - ezt szó szerint idéztem.)
Szóval 60 kilóért kapsz egy marék Isten tudja hol és miből gyártott tablettát, az összes antioxidánst kiírtja a szervezetedből.
Majd minden hónapban rendelned kell tablettákat, ami el kell adj. minden doboz eladott cucc után kapsz valamennyi pénz... Ha alattad van valaki, akkor az ő eladott dobozaikból is kapsz valamennyi pénzt.... és így tovább.

Ez is piramisjáték, mint a többi. Csak valami minimál áruforgalamt melléraknak, hogy át tudják nyomni a törvényeken.

Azt meg inkább hagyjuk, hogy az AVON minőségi terméket árul. Hiszen nem árulhat azt!
Mert ha tényleg olyan termékeket árul, amiben van is valamikülönleges alapanyag, akkor az nem mindenkinek jöhet be, lesz mondjuk akinél kiütést okoz, stb stb. Tehát azonnal csődbe mennének.
Így előállították a 21. század termékét, olyan termékeket, amik CSAK mutatósak, de mellette HASZONTALANOK. Alap koncepció a cégnél, hogy tilos minőséget gyártani.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #14  
Old 12-08-2007, 12:07
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Multi level, tehát piramisjáték.
Mindent azért ne sorolj a piramisjáték kategóriába.

Off: a Hódítót is fel akarták már jelenteni piramisjáték miatt, merthogy lent több csoport van, fent pedig csak egy, és ez szemmel láthatóan piramisjáték... Na most elképzelem, ahogy elmegy az ürge a rendőrségre feljelentést tenni ezügyben.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #15  
Old 12-08-2007, 12:14
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Off: valóban az, úgyhogy követelem, hogy a 3/E csoportból a 2/C csoportba kerüljek, majd onnan az 1/x-be. Különben feljelentem a hódítót. On:

Szerintem az ahol ráfizethetsz, az piramisjáték. És ennél a tablettásnál ha nem erőszakolod rá a tablettáidat valakikre, akik hónapról hónapra megveszik, akkor ráfizetsz. Meg nem mellékesen szerintem függőséget okoz, mint már írtam is. Csak ugye aki függ tőle, az azt mondja, hogynem függő, azért szedi, mert jólérzi magát tőle.

A kokaintól is jólérzi magát az ember. Feltétezem azért szedik. Vagy lövik. Vagy amit csinálnak.

Szóval szerintem ez nem olyan jó dolog, főleg hogy a milliárdokat kiszívják azországból ezzel, mert ugye a piramis cssúcsa az külföldön van. Ez a legszomorúbb benne.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #16  
Old 12-08-2007, 12:19
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Multi level, tehát piramisjáték. fent ül 1-2 arc, akik milliárdokat szednek be, és piramis rendszer szerint lefelé bővül a kör, mert "hozz magada alá 10 embert, és akkor kapsz jutalékos sokat...".
A lifeform vagy mi a rák meg táplálékkiegészítőt árusít, amitől elmúlik a vakbeled, elmulik a rákod, meg félisten leszel, mert gyakorlatilag 3 méteres körzetben írtod a baacilusokat.

Annyi kell, hogy a belépéskor be kell fizetned 60.000 Ft-ot, amiért kapsz egy pár doboz tablettát. Amit beszedhetsz. Az a tied. Asszem 1 hgavi adag.
Hozzá tenném, hogy enyhén függőséget okoz szerintem, mert az egyik haverom, aki ebbe belépett (sajnos) az már 3 éve szedi, és ha ütnékakkor se hagyná abba. (Nem, nem sokkal egészségesebb. Csak ő hiszi szt, mert azt állítja, hyog "Amióta szedem, elég 3 óra alvás!" - ezt szó szerint idéztem.)
Szóval 60 kilóért kapsz egy marék Isten tudja hol és miből gyártott tablettát, az összes antioxidánst kiírtja a szervezetedből.
Majd minden hónapban rendelned kell tablettákat, ami el kell adj. minden doboz eladott cucc után kapsz valamennyi pénz... Ha alattad van valaki, akkor az ő eladott dobozaikból is kapsz valamennyi pénzt.... és így tovább.

Ez is piramisjáték, mint a többi. Csak valami minimál áruforgalamt melléraknak, hogy át tudják nyomni a törvényeken.

Azt meg inkább hagyjuk, hogy az AVON minőségi terméket árul. Hiszen nem árulhat azt!
Mert ha tényleg olyan termékeket árul, amiben van is valamikülönleges alapanyag, akkor az nem mindenkinek jöhet be, lesz mondjuk akinél kiütést okoz, stb stb. Tehát azonnal csődbe mennének.
Így előállították a 21. század termékét, olyan termékeket, amik CSAK mutatósak, de mellette HASZONTALANOK. Alap koncepció a cégnél, hogy tilos minőséget gyártani.
Hát ahhoz képest hogy soha nem csináltad pl az Amway-t nagyon érted.
"Csak valami minimál áruforgalamt melléraknak, hogy át tudják nyomni a törvényeken." Ez konkértan ott nem igaz, mert az Amway-nél abból kapod te meg a fölső emberek a pénzt hogy a termékeket eladják. Ha magadnak veszed akkor olcsóbban veszed, ha másnak akkor annyirt adod el hogy neked megérje. Ennyi. Ebben nem onnan lesz a pénz hogy beszálnak alád, mert ha valaki alattad van és semmi áruforgalmat nem bonyolít neked sem lesz egy fillér pénzed sem belőle.
Azt hogy ez kinek mennyire éri meg az más dolog. Én soha nem csináltam, de eléggi ismerem ennek a rendszerét. Ez nem piramis játék csak azért mert valaki jobban keres. Vegyünk például egy gyárat ahol porcelánt gyártanak.
A kétkezi munkás keres havi 80-at
A csoportvezető havi 110-et
A művezető havi 180-at
A műszai igazgató havi 300-at
A gazdasági igazgató havi 350-et
A vezérigazgató 600-at
A tulaj kitudja mennyit...
Akkor ez is piramis játék?
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote
  #17  
Old 12-08-2007, 12:22
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Nos én egy zót nem szóltam az amway-ről jelenleg. Most épp a lifeform tablettákról meséltem.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #18  
Old 12-08-2007, 12:22
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Szerintem az ahol ráfizethetsz, az piramisjáték. És ennél a tablettásnál ha nem erőszakolod rá a tablettáidat valakikre, akik hónapról hónapra megveszik, akkor ráfizetsz.
Nem tudom ez hogy működik, az AmWaynél nem volt semmi ilyen kényszer. Nem én vagyok, aki ezeket másoknak eladogatja, úgyhogy nem vagyok benne. Sőt, azt se tudom, hogy léteznek-e még Magyarországon.

Sajnos a mentalitás nem olyan, hogy az ilyen rendszereknek kedvezzen.

Itt olyan a mentalitás, hogy inkább fizetek egy milliót külföldre, mert azt mondták, hogy nyertem...

Sőt, rákattintok a villogó bannerre, ami azt mondja, hogy én vagyok az egymilliomodik látogató, és milyen jó dolog fog engem emiatt érni. Igaz, hogy a 2millió másik látogató szintén pont az egymilliomodik.

Legutóbb ingyen újságelőfizetéseket nyertem (pontosabban kaptam, miután kitöltöttem egy kérdőívet)... Ez abnbnól állt, hogy újságonként 2 dollár ügyintézési díjat kellett volna előre fizetnem.

Pedig milyen jól hangzott egy éves ingyenes National Geographic előfizetés...

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Szóval szerintem ez nem olyan jó dolog, főleg hogy a milliárdokat kiszívják azországból ezzel, mert ugye a piramis cssúcsa az külföldön van. Ez a legszomorúbb benne.
Ja... Valami jó kis magyar spam kellne már, hogy ne angol cégeknek fizessenek milliókat, hanem végre magyaroktól "nyerjünk".
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #19  
Old 12-08-2007, 12:23
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Nos én egy zót nem szóltam az amway-ről jelenleg. Most épp a lifeform tablettákról meséltem.
Az egyik hsz-edben egykalap alá vetted mind a 3-at erre alapoztam
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote
  #20  
Old 12-08-2007, 12:24
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Na ja. ÖSszedobunk egyet? Vállalom a grafikus részét, szívesen rajzolnám meg.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Csalás csanúja a support részéről srychy Általános beszélgetés Hódítós témákban 19 08-21-2007 13:57
Csalás bejelentés mikéntje... Senki Segítség 20 03-28-2006 09:34


All times are GMT +1. The time now is 19:32.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu