Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 11-14-2007, 12:58
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
A termékciklus meg tökéletes. Hiszen a gépek is fejlődnek. Ma még jónak számít egy 3200 mhz proci, ami 3 éve még alig létezett, és 3 év mulva meg kidobod a kukába...
Szerintem nem. Nem nyújt semmi olyan plusszt, ami miatt érdemes lenne feltenni.
Hogy kihasználja és lefekteti a vasat, az igaz, de egy oprendszertől én nem ezt várnám
Inkább adjanak ki ritkábban windózert, de az nyújtson valami tényleges előnyt, az előző verzióhoz képest.
Kérdés persze, mit is tudna még nyújtani egy oprendszer, amit egyéb programokkal nem tudok pótolni
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 11-14-2007, 13:13
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
ÖÖö, he?

WindowsXP 17.500
Windows Vista 17.700

Azt ne mondd, hogy ez a 200 forint különbség dönt, hogy most elbírja-e a pénztárcád a Neked való Windows-t. Elég egy árban vannak ezek, ha veszel egy gépet, akkor az oprendszeren nem fogsz különösebben spórolni azzal, hogy egy régebbi Windows-t veszel rá...
A saját pénztárcájának megfelelő gépet veszi meg
pl
200mhz P1-es 65mega rammal-->win98
1700mhz 256rammal -->Xp
3,4Ghz 2Gb ram -->Vista (bár én inkább erre is Xp)
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #23  
Old 11-14-2007, 13:17
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
A saját pénztárcájának megfelelő gépet veszi meg
pl
200mhz P1-es 65mega rammal-->win98
1700mhz 256rammal -->Xp
3,4Ghz 2Gb ram -->Vista (bár én inkább erre is Xp)
Jaaaa. Az már lehet...

Win98-at szerintem ma már nem kapsz, úgyhogy az kilőve.

XP-t ha veszel jövőre, vagy utána, akkor rövid időn belül egyedül leszel hagyva, mert nem lesz több frissítés rá (ahogy a Win98-ra már most sincs).

Nem tudom meddig tervezik a támogatását, biztos található erről valahol hivatalos infó.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #24  
Old 11-14-2007, 13:21
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Jaaaa. Az már lehet...

Win98-at szerintem ma már nem kapsz, úgyhogy az kilőve.

XP-t ha veszel jövőre, vagy utána, akkor rövid időn belül egyedül leszel hagyva, mert nem lesz több frissítés rá (ahogy a Win98-ra már most sincs).

Nem tudom meddig tervezik a támogatását, biztos található erről valahol hivatalos infó.
De olyan gépet se kapsz újan, amin ne futna el az XP
viszont ahol lehet venni ezeket a lecserélt régi irodai (4-500Mhz-es) "instantpécéket" ott bizony kapod rá a 98-at is
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Reply With Quote
  #25  
Old 11-14-2007, 13:22
Puppi's Avatar
Puppi Puppi is offline
Member
 
Join Date: Aug 2006
Location: Nagyvarad"Groswardein"
Posts: 215
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Nem tudom nekem Xp-m van a gepemen es lassan 3ve kifogastalanul mukodik kicsit idegenkedek a Vista-tol a legujabbtol ami meg meg sem jelent meg kitor valosaggal a frasz
__________________
Just Prime Noctis!!!
Reply With Quote
  #26  
Old 11-14-2007, 13:35
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Vienna = Bécs

Mi ebben a nőies név? Ez egy városnak a neve...
Pontosan tudom, hogy Bécs. De attól még a Vienna és a Vista nőies.

Idézet magamtól:
Egyébként ennyi erővel lehetne Windows Budapest is a következő verzió... Vagy Windows Banglades... VAgy Windows Rejkjavik.... Miért pont Vienna? :O
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #27  
Old 11-14-2007, 13:44
laci laci is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Kolozsvár és Budapest
Posts: 2,147
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Pontosan tudom, hogy Bécs. De attól még a Vienna és a Vista nőies.

Idézet magamtól:
Egyébként ennyi erővel lehetne Windows Budapest is a következő verzió... Vagy Windows Banglades... VAgy Windows Rejkjavik.... Miért pont Vienna? :O
Ilyen erővel bármilyen névre rákérdezhetnénk, hogy "miért pont ez"?
Reply With Quote
  #28  
Old 11-14-2007, 13:49
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Quote:
Originally Posted by Puppi View Post
Nem tudom nekem Xp-m van a gepemen es lassan 3ve kifogastalanul mukodik kicsit idegenkedek a Vista-tol a legujabbtol ami meg meg sem jelent meg kitor valosaggal a frasz
Nekem lassan 5 éve van XP a gépemen, ezalatt az idő alatt kb 90x raktam újra.
A Vistáról volt szerencsém hallani, majd láttam is, és végül teljes mellszélességgel ki is próbálhattam... Nem akarom kommentálni. Olyan, mintha egy grafikailag felturbózott XP lenne, de futna alatta egy vírusírtó a háttérben, úgy visszahúzta a gépet. Hozzátenném, hogy csomó minden még nem is támogatja.. Tehát használni is olyan volt, mintha egy sajtreszelőt ..... .

A másik része meg ami már szóba került, a ráerőszakolás... Érdekes, már minden cucchoz kiadtak 'only vista' alatt futó drivert... ezzel egyidejűleg az xp driverek fejlesztése olymértékben lassult, hogy szinte már áll.

Egyébként meg biztos lesz átmenet a kettő között. Én például találtam a videókártyámhoz egy olyan "buherált" drivert, ami jó win 98-hoz, meg xp-hez is. és csak 3 megával nagyobb mint az "original" driver... vista-xp párkapcsolatban is hamar megjelennek ezek...

És én nagyon sok eredeti terméket (igen, windózt is) használok. Illetve használtam. igazából én már utálatból nem veszem meg a vindózt, inkább letöltöm, dögöljenek éhen...

Egyébként hozzáteszem, a legtöbb ember aki fikázza, az valamilyen felhekkelt windózt használ... Velük közlöm, hogy az eredeti tényleg hasonlít egy oprendszerhez... egész stabil, és van benne pár plusz szolgáltatás... (ettől még utálom! és szarnak tartom azt is. Csak kevésbbé szarnak..)

Ha megbízható oprendszert akar valaki, akkor még mindig a unix a legjobb megoldás. (szerintem) Bár azt nem raknám be egy általános iskolába... eltörik az ujjaimat, ha nem találnak paszijánszt...

a windóz azoknak jó, akik nem foglalkoznak nagyon a géppel, és egyszerűen akarják megoldani a dolgaikat, magasabb hibaszázalék mellett... tehát pl egy 8 évesnek tökéletes arra, hogy aknakeresőzzön, meg pasziánszozzon, meg esetleg msn-ezzen a szintlén 8 éves haverjával...
persze amíg le nem fagy. merthogy ahhoz már hálózat kell, és internet. (jó, ha nem kábel vagy adsl neted van, akkor nem feltétlen kell hálózat...) ezek meg már sérülékenyek.

Mindenesere, a windóz is egész jó tud lenni, csak teleptíés után 2 órát kell szöszmötölni, hogy letiltsd, kikapcsold, kitöröld, leblokkold, felülírd, átnevezd, átírd, átalakítsd a felesleges dolgokat benne... Majdnem le lehet butítani annyira, hogy linux stabilitása lesz.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #29  
Old 11-14-2007, 16:52
tdomo's Avatar
tdomo tdomo is offline
Member
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bécs
Posts: 999
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Mutass nekem linux alá egy valamirevaló kiadványszerkesztőt.
Tudom ez itt off, de a latex Kile kezelőfelülettel szerintem kiváló.
__________________
Pain is temporary, Glory is forever.

csokis-keksz (#410152)
tiramisu (#394553)
Reply With Quote
  #30  
Old 11-14-2007, 17:01
BimmBimm's Avatar
BimmBimm BimmBimm is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Hódmezővásárhely
Posts: 1,448
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Valószínű, hogy nem is kell neki. Én Linux-párti vagyok, de az asztali gépemen Windows van, mert oda az való. Sokmindent meg lehetne persze oldani Linux-szal, de a mai világ "megkívánja" a Windows-t. Olyan alkalmazásokat kell használnia a legtöbb embernek, amit Linux alatt nem fog tudni, vagy iszonyatosan értenie kell hozzá. Ha pedig esetleg még játszani is szeretnél, akkor a Linux-szal aztán végképp meg vagy lőve.
Tudtommal Németországban nagy pénzeket áldoztak arra, hogy az iskolákban Linux alapú rendszerek legyenek. Ha megnézed az Ubuntu-t az elég felhasználóbarát rendszer. Kubuntu is, csak az KDE-vel szerelve. Ezeket azért próbálják fejleszteni -véleményem szerint-, hogy ne "kívánja meg" a világ a Windows-t.

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Az oktatás ennél sokkal alapabb dolgokat kihagy. Mondhatnám az e-mailek "téma" mezőjének helyes használatát, de leginkább azt mondom, hogy lánclevelek. Az első dolog, amit meg kéne tanulni, az az, hogy nem küldözgetünk tovább szemeteket. Az emberek 90%-a mégis továbbküldi. Ez is az oktatás hiánya. Ezt előbb meg kellene tanítani, mint azt, hogy mi a Linux...
Teljesen igazad van, de egy gyerek mint csinál (12-13 éves)? Kap egy e-mail-t amiben az van hogy küldd tovább, mind1 milyen HOAX tartalommal bír. Ő tovább fogja küldeni. Te mondod neki hogy ne küldje tovább mert marhaság. Erre az lesz a választ, hogy "de a Pisti, a Józsi, a Zsuzsi, a Zsófi... is tovább szokta küldeni". Valóban oktatás szinten kéne ezt, de ahhoz gyökeres módosítások kellenének, az informatika, ill. a számítástechnika terén...



Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ez nem megéri, vagy nem éri meg kérdése. Mutass nekem linux alá egy valamirevaló kiadványszerkesztőt. Vagy grafikai programot. (Tudom, gimp, de az még mindig nem tudja ugyanazt, mint a Photoshop.) Vagy olyan használható videószerkesztőt, amihez nem kell kernelt fordítanod.
Ami igazán "szép" a Linuxban, hogy hamarabb tud különböző emulátor programok segítségével Windows programot futtatni, mint fordítva. Persze tudom az nem ugyanolyan, meg gépigényes... de nem lehet mindenkinek jó. Szerintem ott a "probléma", hogy a Linux alá a cuccok OpenSource termékek áltálban. És egy Adobe nem fog nekiállni ingyen dolgozni... Ez ellen nincs mit tenni...


Most jut eszembe, hallottam már OpenSource Windows-ról is
__________________
Mert ott van az erő, az egyszerű magyarban
Egyenes derékkal, áll minden viharban

BimmBimm (#233333)

Éplista számító
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Jáj! :S [HTPA]GeeForce PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 608 06-12-2011 12:04
Vírus híradó! Gyula PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 233 10-25-2008 21:42
Win Vista Mike zoostorm PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 116 04-30-2008 14:35
Firefox 2.0 Bogár PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 56 12-27-2006 13:31


All times are GMT +1. The time now is 23:51.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu