Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > PC (hardver, szoftver, játékok stb.)
Register Stats Members List Today's Posts

PC (hardver, szoftver, játékok stb.) Minden, ami számítógép. Kedvenc játékod megbeszélése, segítségkérés hardverügyben stb.

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 11-14-2007, 12:07
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Utánanéztem, és a Vienna név került elő, mint új vindóz. Tehát eddig van X, 7, és Vienna a névversenyben. Egyébként ennyi erővel lehetne Windows Budapest is a következő verzió... Vagy Windows Banglades... VAgy Windows Rejkjavik.... Miért pont Vienna? :O

A lényeget tekintve én egy Vista turbóverziót látok benne... Ugyanúgy, ahogy a win98, winME, winXP esetében volt... az ME volt az átvezetés a 98 és az XP között, az XP tulajdonképpen kész van. Most az Xpt tuningoltál longhornná, aztán vistává, és a vistából meg lesz vienna... remélem új file rendszer is lesz benne. Mert hogy az a legnagyobb kényszerítő erő... Én is azért pakoltam fel az XP-t annak idején, merthogy kicsit macerás volt volt a fat16 fat32 és ntfs filerendszereket összehangolni... már amennyire lehetséges.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 11-14-2007, 12:28
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post
Sok jó funkcióval bír, de a gyerek elmegy álalános iskolába, mit lát? Windows. Középiskolában mit lát? Windows. Esetleg szakirányú főiskolán egyetemen láthat Linuxot. Ha nem támad időközben az a kicsit sem perverz ötlete hogy ő autodidakta módon megtanulja a Linux-ot akkor előtte még nem is látott olyat...
Valószínű, hogy nem is kell neki. Én Linux-párti vagyok, de az asztali gépemen Windows van, mert oda az való. Sokmindent meg lehetne persze oldani Linux-szal, de a mai világ "megkívánja" a Windows-t. Olyan alkalmazásokat kell használnia a legtöbb embernek, amit Linux alatt nem fog tudni, vagy iszonyatosan értenie kell hozzá. Ha pedig esetleg még játszani is szeretnél, akkor a Linux-szal aztán végképp meg vagy lőve.

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post
Ez az oktatás hibája.
Az oktatás ennél sokkal alapabb dolgokat kihagy. Mondhatnám az e-mailek "téma" mezőjének helyes használatát, de leginkább azt mondom, hogy lánclevelek. Az első dolog, amit meg kéne tanulni, az az, hogy nem küldözgetünk tovább szemeteket. Az emberek 90%-a mégis továbbküldi. Ez is az oktatás hiánya. Ezt előbb meg kellene tanítani, mint azt, hogy mi a Linux...

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post
De amíg megéri az iskoláknak és a kormányzatnak megvenni a drága microsoft termékeket és a license-eket az ingyenes Linux rendszerek helyet, hát hajrá! nem is várok semmi változást!
Ez nem megéri, vagy nem éri meg kérdése. Mutass nekem linux alá egy valamirevaló kiadványszerkesztőt. Vagy grafikai programot. (Tudom, gimp, de az még mindig nem tudja ugyanazt, mint a Photoshop.) Vagy olyan használható videószerkesztőt, amihez nem kell kernelt fordítanod.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #13  
Old 11-14-2007, 12:32
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by bimmbimm View Post
Új Windows... nem is hallottam róla még, de nem is lep meg. Lehet rájöttek hogy szar a Vista, vagy nem tom mire jó hogy már megen valami újat és nemmellesleg szart dobnak piacra.
Termékciklus. Ha kell, ha nem, kapod az újat az arcodba. A marketingesek dolga, hogy meg is kajáld.
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #14  
Old 11-14-2007, 12:39
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Csokibácsi View Post
Termékciklus. Ha kell, ha nem, kapod az újat az arcodba. A marketingesek dolga, hogy meg is kajáld.
Termékciklus ide vagy oda, ez nekem túl sűrűnek tűnik... Ha az ember hallja, hogy mindjárt itt az új, ami sokkal jobb, akkor miért venné meg az aktuális jót, amikor ezek szerint az nem is a legjobb, és teljesen jól elvan az eggyel régebbivel? Ha kitolnák még 2-3 évet, akkor máris jobban elgondolkozna rajta több ember...

Bár igaz, 2010-re TERVEZVE van, innen ez bőven el lehet tolva 1-2-3 évet...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #15  
Old 11-14-2007, 12:42
Csokibácsi Csokibácsi is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,442
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Termékciklus ide vagy oda, ez nekem túl sűrűnek tűnik... Ha az ember hallja, hogy mindjárt itt az új, ami sokkal jobb, akkor miért venné meg az aktuális jót, amikor ezek szerint az nem is a legjobb, és teljesen jól elvan az eggyel régebbivel? Ha kitolnák még 2-3 évet, akkor máris jobban elgondolkozna rajta több ember...

Bár igaz, 2010-re TERVEZVE van, innen ez bőven el lehet tolva 1-2-3 évet...
Nekem is sűrűnek tűnik.
Igazából a Vista-t sem értettem, hogy minek is.
De tolnak ezek mindent, ha kell, ha nem, új Office, új Server, új ISA, új Exchange, stb
__________________
Sorry, this account has been suspended
Reply With Quote
  #16  
Old 11-14-2007, 12:47
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Lesz abból 12 is... Vagy 13. A longhorn a jó példa erre. Hány éve ígéregetik, meg fejlesztgetik? Hát nem kevés. Aztán előálltak azzal, hgoy rossz a koncepció. fél év mólva meg belenyomták a képünkbe a vista bétát... KÖSZI! :S

A termékciklus meg tökéletes. Hiszen a gépek is fejlődnek. Ma még jónak számít egy 3200 mhz proci, ami 3 éve még alig létezett, és 3 év mulva meg kidobod a kukába...

Szóval a termékciklus tökéletes, hiszem a mai átlagképek viszik az XP-t, a retrómániások még 98-cal pögyötgnek, csomó kis boltban van még win 3.1, meg win 95, mert egy katalogizáló progi tök jól megy rajtuk... a csúcsgépek elviszik a Vistát, viszont 3-4-5 év múlva jöhet a következő csomag, hiszen akkor már lesznek új csúcs gépek.

Szóval amig a világon nincsenek csak gazdagok vagy csak szegények, hanem mindenféle rétegből vannak emberek, addiga széles termékspaletta tökéletes üzleti fogás...... hiszen most mindenki beszerezheti a saját pénztárcájának megfelelő számítógépre a kis vindózát. tehát akár csöves vagy, akár miniszter, windózod lehet, és lesz is, ezen a mikrofos meg hasznot hajt magának... Úgyhogy szerintem teljesen ideális ha mondjuk 10-ben kidobnak egy bétát, 11-ben a Vienna-t, és 12-ben meg a vienna SP1-et...
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #17  
Old 11-14-2007, 12:50
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

ja és tipikus, hogy Magyarországon milyen frankó a híráramlás... mi, itt most 2007 végén beszélünk a Viennáról.... az 'átlag' júzer majd 2008-2009 környékén kap észbe, hogy jövőre lesz majd valami....

ezzel szemben:

Windows Vienna is the successor of Windows Vista
January 18, 2006

NeoWin.com writes about how Windows Blackcomb changed its name to Windows Vienna. Windows Vienna (formerly Blackcomb) is the successor of the Windows Vista operating system. The new codename was not officially confirmed by Microsoft, however Robert Scoble confirmed the rumour in a Channel9 topic.


2006 januári cikk... majdnem 2 éves... erről ennyit.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #18  
Old 11-14-2007, 12:51
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Egyébként meg ezek a nőies nevek teljes mértékben illeszkednek a 21. század elfeminizálódó társadalom elvárásaihoz.... Ez is csak marketingfogás.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #19  
Old 11-14-2007, 12:51
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
hiszen most mindenki beszerezheti a saját pénztárcájának megfelelő számítógépre a kis vindózát.
ÖÖö, he?

WindowsXP 17.500
Windows Vista 17.700

Azt ne mondd, hogy ez a 200 forint különbség dönt, hogy most elbírja-e a pénztárcád a Neked való Windows-t. Elég egy árban vannak ezek, ha veszel egy gépet, akkor az oprendszeren nem fogsz különösebben spórolni azzal, hogy egy régebbi Windows-t veszel rá...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #20  
Old 11-14-2007, 12:53
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Egyébként meg ezek a nőies nevek teljes mértékben illeszkednek a 21. század elfeminizálódó társadalom elvárásaihoz.... Ez is csak marketingfogás.
Vienna = Bécs

Mi ebben a nőies név? Ez egy városnak a neve...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Jáj! :S [HTPA]GeeForce PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 608 06-12-2011 12:04
Vírus híradó! Gyula PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 233 10-25-2008 21:42
Win Vista Mike zoostorm PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 116 04-30-2008 14:35
Firefox 2.0 Bogár PC (hardver, szoftver, játékok stb.) 56 12-27-2006 13:31


All times are GMT +1. The time now is 16:25.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu