Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #31  
Old 01-29-2007, 14:24
Ditke Ditke is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Vác
Posts: 913
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Cece View Post
Nem... azaz igen, vagyis mittom én

A becenevemre:
A Nap

A teljes nevemre pedig:
A Szeretők
A Szerencse
A Császár

Ez most jó vagy rossz?
Hát persze, hogy jó Javaslom, hogy kizárólag a vezetékneved használd, akkor tuti rádtapadnak a nők
__________________
...ne gyere utánam, én is eltévedtem....
Reply With Quote
Sponsored Links
  #32  
Old 01-30-2007, 20:01
Ditke Ditke is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Vác
Posts: 913
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Időjárás-jövendölés


Minket sem hagy hidegen, hogyan változik az időjárás, de elődeink számára különösen fontos volt kifürkészni, mire számíthatnak. Modern technika híjján a természethez fordultak a válaszokért. Ennek jegyében jelent meg 1805-ben Pesten a Száz esztendőre szólló Kalendáriumban ez az írás, melynek eredeti címe: A jelenségek, mellyek az üdőváltozást jövendölik.

"....Mikor a holdnak nagy és halavány udvara van, vagy ha szakadozott fellegek megül tekint le, mellyek körülötte kerék gyanánt állanak, s mellyeknek színei veresest, sárgást és kékest játszanak, jele, hogy esső lessz.....

....Mikor a támadó napnak súgárai alacsony fellegekenn áthatnak, és maga a nap e fllegek felébe felemelkedik, szép és derültt napot igér.

Hasonló napot várhatunk, mikor a napnak alkonyodásánál a fellegek világos veresek, és majdnem eggáltallyában eggyszínűek, vagy mikor a napnyugoti ég mintegy világos veres posztóval bevont térjségnek látszik....

....Mikor a magos hegyeknek teteit sűrű ködfelleg környékezi, és elboríttya, szelet és essőt jelent annál nagyobbat, mennél sűrűebb a fellegboríték....

....Ha a szárnyas egerek estve számosan repdesnek, vagy a szúnyogok a napnak elalkonyodása utánn a levegőben szökdösve játszanak, vagy a vízi békák estve nagyon vartyognak; más nap tiszta üdő lessz.

Ha a mezei pacsérta a levegőbe felemelkedvén, hangos szóval énekel; ha a verebek vígan csevegnek, ha a fecskék magosan repdesnek; ha a kerti zöld béka, melly üvegben szokott zárva tartani, a vízenn kivül felűl; ha a ganajbogarak a szekérútakkonn idestova szállonganak, jele, hogy tartós lessz a szép üdő, vagy hogy a rossz üdő jóra változik.

Mikor a kutyák nyughtatatlanúl szaladoznak, a földben gödröket kaparnak, vagy füvet esznek, essőt, vagy ha nagy a hőség, mennydörgést éreznek.

Mikor a macska mosogattya magát; a lovak dörgölödznek és felemelt fővel vesznek szaglálva lélekzetet; a szamarak nagyon ordítanak és szökdösnek; a sertések pedig a sárban nagyon turkálnak, essőt várhatunk.

Ha a kakasok üdőnn kivül és minden egyéb ok nélkül kukoríkolnak; a lúdak, pávák, vércsék és baglyok nagyon kiáltanak; a hollók pedig tisztábban szóllanak és a fákra adaszkodnak; vagy aha a kacsák szárnyaikkal a vizet csapkodván, sokszor lebuknak; a fecskék pedig a föld színéhez közel repülnek, essőt jelentenek.

Mikor a forró nyáronn az erdei madarak az ágak alá vonódnak, és a csuszó állatok lyukaikba siettnek, jele, hogy szévész érkezik mennydörgéssel és essőszakadással.

Ha szép üdőben a bolhák nagyon csipnek, vagy a giliszták a földbül kimásznak, essőt jelent.

Ha a legyek nyughatatlanúl idestova repdesnek, sokáig veszteg sehol sem ülnek, és az embernek sebes szurkálásokkal nagyon alkalmatlankodnak, jele, hogy mennydörgés lessz."
__________________
...ne gyere utánam, én is eltévedtem....
Reply With Quote
  #33  
Old 02-11-2007, 18:12
Ditke Ditke is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Vác
Posts: 913
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Asztaltáncoltatás

és asztalkopogtatás. Az előbbivel jelzik az asztalnak forgó és tovahaladó mozgását, mikor az asztal körűi ülő v. álló személyek a kezüket ráteszik és a kis ujjak egymást érintve, bizonyos láncot képeznek. E nemű kisérleteket először az észak-amerikai Egyesült-Államokban tettek; Európában is tettek hasonló kisérleteket csaknem minden társaságban és pedig oly sikerrel, hogy tudósok és avatatlanok figyelmét egykép lebilincselte. Vele járt ezután az úgynevezett asztalkopogtatás, kérdés és felelet-játék, melynél az asztal igent v. nemet, v. az abc egy betüjét jelzi egyik lábának remegésével v. dobogásával. Minthogy a feleletet csak értelmes lény adhatta, az egész dolgot szellemeknek tulajdonították. Féltudósok egész sora kereste a villamosságban, mágnességben, idegfluidumokban a tünemény okát, mig mások az egészet egyszerü csalásnak tartották. Faraday bebizonyította, hogy mindkét szélsőség helytelen és az asztaltáncoltatásnál önámítás van a dologban, mert azok, kik kezöket az asztalra teszik, tudatlanul az u. n. ideomotorikus mozdulatok alapján jókora nyomást gyakorolnak, melyek -ha irányt adnak nékik nehéz asztalokat is megmozdíthatnak. A spiritiszták ragaszkodnak elméletükhöz s vándorapostolaik most már nem mozgó, hanem lebegő és röpülő asztalokat mutogatnak.
__________________
...ne gyere utánam, én is eltévedtem....
Reply With Quote
  #34  
Old 03-09-2007, 21:02
Ditke Ditke is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Vác
Posts: 913
Activity: 0%
Longevity: 98%
Smile Arkangyal kártyajóslás

Nekem nagyon tetszik, próbáljátok ki!

http://www.ezoterikus.hu/josprogram.php?id=20
__________________
...ne gyere utánam, én is eltévedtem....
Reply With Quote
  #35  
Old 04-01-2007, 20:24
Ditke Ditke is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Vác
Posts: 913
Activity: 0%
Longevity: 98%
Wink

Ez egy ingyenes horoszkóp számító program, elég részletes képet ad:

http://www.ezo.hu/index.php?id=26
__________________
...ne gyere utánam, én is eltévedtem....
Reply With Quote
  #36  
Old 04-01-2007, 20:36
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ditke View Post
Ez egy ingyenes horoszkóp számító program, elég részletes képet ad
Kipróbáltam, kb ennyi illik rám: "Nem fukarkodik a gúnnyal és a szarkazmussal sem."
__________________
קפוד!
Reply With Quote
  #37  
Old 04-01-2007, 20:38
Ditke Ditke is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Vác
Posts: 913
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
Kipróbáltam, kb ennyi illik rám: "Nem fukarkodik a gúnnyal és a szarkazmussal sem."
Ez is valami...
Rám pedig teljesen igaz....
__________________
...ne gyere utánam, én is eltévedtem....
Reply With Quote
  #38  
Old 04-01-2007, 20:39
Ditke Ditke is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Vác
Posts: 913
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
"Nem fukarkodik a gúnnyal és a szarkazmussal sem."
Nem is vagy Te olyan....
__________________
...ne gyere utánam, én is eltévedtem....
Reply With Quote
  #39  
Old 04-01-2007, 20:48
szamóka's Avatar
szamóka szamóka is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ditke View Post
Nem is vagy Te olyan....
Pedig épp kezdtem hinni a horszkópban, erre...
__________________
קפוד!
Reply With Quote
  #40  
Old 04-01-2007, 20:54
Ditke Ditke is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Vác
Posts: 913
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by szamóka View Post
Pedig épp kezdtem hinni a horszkópban, erre...
Aham... erre jöttem én, és teljesen megreformáltam a nézeteidet...
__________________
...ne gyere utánam, én is eltévedtem....
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 13:38.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu