Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Segítség

Segítség Ha elakadtál, és nem tudod hogyan indulj, vagy hogyan tovább, írd meg a kérdésed itt, és a tapasztaltabb játékosok segítenek.

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 01-23-2016, 15:52
Katamarán Katamarán is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2016
Posts: 1
Activity: 0%
Longevity: 44%
Default Legjobb Faj magányos farkasnak?

Az érdekelne engem, hogy szerintetek mivel lehetne felmenni második szintig egyedül? Vagy fel lehet-e egyáltalán?
Napi 3-4x tudok belépni így nem szeretnék szövetségben játszani.
Sponsored Links
  #2  
Old 01-23-2016, 17:18
sij13 sij13 is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Szia.
Nem vagyok valami nagyon tapasztalt játékos,de ha mindenféleképpen magányos farkasként(MF) akarsz játszani akkor nem árt diplomáciai készség. A stratégiai kézikönyvben is szépen megfogalmazták már páran(érdemes beleolvasni). Ezt leszámítva,ha ilyen gyakran fel tudsz lépni ,akkor érdemes lehet valamiféle támadó jellegű országot választani. Persze el kell döntened,hogy mifélét szeretnél.Hadisat, varisat, tolit. Akár full defenzív tolis elf is lehetsz és akkor van egy erős védelmed és akkor főként a varázslókkal meg tolvajokkal tudsz játszani. Persze mindig lesz olyan,aki valamelyik téren(hadis/varis/tolis) jobb lesz nálad,szóval sose lesz hiánytalan a védelmed és ügye visszatámadni meg nem nagyon fogsz tudni.Maximum a lenullázott országokra rámész és úgy.
Ha hadi jellegű országot akarsz,akkor a legtöbben a gnómot és az orkot használják ilyesmire(bár az ork elvileg tapasztaltabb játékosoknak ajánlott csak,gnómnál meg arra kell számítani,hogy valamivel több befeketetést igényel anyagilag,viszont minden téren elég erős.)

Szóval nem tudom ,hogy mit válassz.Amit szeretnél,csak ne embert,hullát vagy félelfet. xd
Ezek is játszhatóak de az ember mindenből gyenge,egyedül a faji varázslata nyújtana valami védelmet,de ha ezt akarod használni a hadi vagy tolvaj többlethez akkor mindenki belát és mivel minden téren elég gyenge nem sokra mész a többlettel.
A hulla meg teljesen vak. Vannak előnyei,ellehet vele játszani,de ha valaki bekockáztat egy kis betegséget,akkor elég könnyű célpont főleg ha visszakísérik vagy betámadják mikor nincs bent sok egység. Egy hosszabb napokig tartó csatába már 1v1-ben sem biztos hogy túlélné (mert akkor az ellen már nyílván építene pár kórházat, meg pont tőle rabolná az emberkéket). Na most el lehet menekülni, vagy diplomatikusan megoldani a dolgokat,de hullával nem árt ha az ember tud számolni és figyelni a pontszámlistát.
Félelf mindenféleképpen tolis,leginkább a katonák gyilkolására specializálódott,de lopni is lehet vele,sőt kell is.Lehet vele játszani ,ha muszáj. Végül is nem tudom.


Az is tény,hogy egy jobb szövi ellen nem sok esélyed lesz,bármit is választasz.
Végeredményben nem segítettem túl sokat szerintem. Bármelyikkel fel lehet jutni,ha nem szállnak rád nagyon.
  #3  
Old 01-24-2016, 09:11
Bomi's Avatar
Bomi Bomi is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2012
Location: Budapest
Posts: 55
Activity: 0%
Longevity: 66%
Default

Mivel napi 3-4x tudsz belépni ami nem túl sok, így az előttem szóló egyik javaslata, hogy valami hadisabb fajt válassz szerintem nem helyt álló.
ez a belépés kevés. Inkább védekező felállást választanék a helyedben, leginkább egy elfet javasolnék, de mivel teljesen csoportfüggő a dolog, hogy épp mennyi aktív játékos van ott így akár egy gnómmal is el lehetsz vígan.
gnómmal talán az elit+íj felállást mondanám ha már keveset vagy bent így védelem is van de ha meg támadnak akkor esélyes van vissza menni a támadóra. De ezt majd más elmondja mert Én életemben nem használtam még elitet, max ha épp csak az volt a piacon és sürgős volt.
És ami még látom nem került szóba az a törpe. Ha biztonságosan vagy megépítve akkor azzal is tudsz haladgatni, sőt támadni is, ráadásul a törpével gyorsabban tudsz haladni ha termelsz is vele, nem úgy mint ha csak egy elfel az egyszerű katona képzésekkel haladnál. Persze ide kell a diplomácia is, mivel a törpikét elő szeretettel lopkodják és ha mf vagy előbb fog egy szövi téged megtámadni mint egy elfel, mert könnyebb célpont vagy.
De szerintem előbb próbáld meg a gnómot, vagy ha nagyon félsz akkor elfet, aztán ha már kicsit jobban át látod a dolgokat akkor el tudod dönteni, hogy mit látsz még érdemesnek
  #4  
Old 01-24-2016, 09:52
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Katamarán View Post
Az érdekelne engem, hogy szerintetek mivel lehetne felmenni második szintig egyedül? Vagy fel lehet-e egyáltalán?
Napi 3-4x tudok belépni így nem szeretnék szövetségben játszani.
Elég nehézkes második szintig felmenni egyedül, mert az mf orikat sokkal bátrabban támadják.. Szerintem az elf az egyedüli reális választás ilyen aktivitással, de még ha aktív is lennél, akkor sincs túl sok lehetőség.. A törpét semmiképp nem javasolnám, mert nem nagyon jutsz el vele 2. szintre..
__________________
same old song..
  #5  
Old 01-24-2016, 10:07
sij13 sij13 is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Quote:
Originally Posted by Bomi View Post
Mivel napi 3-4x tudsz belépni ami nem túl sok, így az előttem szóló egyik javaslata, hogy valami hadisabb fajt válassz szerintem nem helyt álló.
A napi 3-4 belépés arra elég,hogy legalább fél napon keresztül folyamatosan tudjon támadni(ügye oda vissza 4óra legalább a táv. Visszakísérés ellen meg úgyse tudna túl sokat tenni,max rengetne,ha tud,de az nem tudom mennyit segít.Olyankor úgyis a diplomáciára kell hagyatkoznia legtöbbször. Ezért is érdemes egy minimum sereget íj-torony bent hagyni. Arra,hogy eltengjen-lengjen tökéletes,ha el tudja érni,hogy ne nagyon zaklassák és nem keveri magát nagy bajba. Persze már ezért is érdemes figyelnie a pontváltozásokat, hogy olyat üssön akivel nem lesz gondja.

De én is az elfet javasolnám(nekem is azt javasolták,már csak ezért is),főként azért mert az ember most úgy hiszi,hogy napi 3-4 belépés menne neki,de szerintem hosszútávon ez nem teljesen teljesíthető a legtöbb embernél.És 1 csoportban legalább 41napot és 16órát kell töltenie. Szóval a 2.szint az minimum 3x ennyi(legalább 4hónap csak,hogy feljuss a 2.szintre). Persze lehet szabadságolni közbe az országot.
  #6  
Old 01-24-2016, 10:10
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by sij13 View Post
az ember most úgy hiszi,hogy napi 3-4 belépés menne neki,de szerintem hosszútávon ez nem teljesen teljesíthető a legtöbb embernél.
Manapság, amikor napi 24 órában ott az Internet a zsebedben, még inkább több is lesz belőle, ha sikerül a napi 3-4-et tartani az elején.
__________________
Hódító * Queosia
  #7  
Old 01-24-2016, 10:45
sij13 sij13 is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Manapság, amikor napi 24 órában ott az Internet a zsebedben, még inkább több is lesz belőle, ha sikerül a napi 3-4-et tartani az elején.
Telóról elég veszélyes a hadis támadás.Legalábbis nekem az,mivel van,hogy magától befrissíti az oldalt és ügye elvileg ha azután frissíted az oldalt,hogy elküldted az egységeket,akkor elveszhetnek vagy mi. Legalábbis valami ilyet szokott kiírni,hogy ne frissítsük,mert elveszhet. De minden másra jó.
Mondjuk nem tudom milyen progit/böngészőt érdemes használni telón mert nekem pl elfehéredik némelyik oldal -főként mikor valami számot kell beírni-,így van,hogy el se tudom indítani a támadást vagy épp rossz helyre írom be a számot és amint leokézom már ki is adja a parancsot. Piacozni így nem is nagyon tudok onnan,meg se próbálom De gyanítom,hogy ez egyéni probléma nálam.
  #8  
Old 01-24-2016, 13:37
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,195
Activity: 15%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by sij13 View Post
Telóról elég veszélyes a hadis támadás.Legalábbis nekem az,mivel van,hogy magától befrissíti az oldalt és ügye elvileg ha azután frissíted az oldalt,hogy elküldted az egységeket,akkor elveszhetnek vagy mi. Legalábbis valami ilyet szokott kiírni,hogy ne frissítsük,mert elveszhet. De minden másra jó.
Mondjuk nem tudom milyen progit/böngészőt érdemes használni telón mert nekem pl elfehéredik némelyik oldal -főként mikor valami számot kell beírni-,így van,hogy el se tudom indítani a támadást vagy épp rossz helyre írom be a számot és amint leokézom már ki is adja a parancsot. Piacozni így nem is nagyon tudok onnan,meg se próbálom De gyanítom,hogy ez egyéni probléma nálam.
Chrome teljesen jó telefonon is. Támadás után kattints arra a szövegre, az visszavisz a támadás első oldalára, és azt már nem probléma, ha később újratölti.
__________________
Hódító * Queosia
  #9  
Old 01-24-2016, 14:19
sij13 sij13 is offline
Junior Member
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 14
Activity: 0%
Longevity: 86%
Default

Közbe megnéztem telón is. A fehér képernyő valószínűleg a lassú net/wifi miatt van,de azért meg lehet vele oldani csak várni kell mire betölt. 1-2percet néha(legalábbis nekem,ügye lassú wifi/net) xD
  #10  
Old 01-24-2016, 19:23
Bomi's Avatar
Bomi Bomi is offline
Junior Member
 
Join Date: Mar 2012
Location: Budapest
Posts: 55
Activity: 0%
Longevity: 66%
Default

Quote:
Originally Posted by sij13 View Post
A napi 3-4 belépés arra elég,hogy legalább fél napon keresztül folyamatosan tudjon támadni(ügye oda vissza 4óra legalább a táv. Visszakísérés ellen meg úgyse tudna túl sokat tenni,max rengetne,ha tud,de az nem tudom mennyit segít.Olyankor úgyis a diplomáciára kell hagyatkoznia legtöbbször. Ezért is érdemes egy minimum sereget íj-torony bent hagyni. Arra,hogy eltengjen-lengjen tökéletes,ha el tudja érni,hogy ne nagyon zaklassák és nem keveri magát nagy bajba. Persze már ezért is érdemes figyelnie a pontváltozásokat, hogy olyat üssön akivel nem lesz gondja.

De én is az elfet javasolnám(nekem is azt javasolták,már csak ezért is),főként azért mert az ember most úgy hiszi,hogy napi 3-4 belépés menne neki,de szerintem hosszútávon ez nem teljesen teljesíthető a legtöbb embernél.És 1 csoportban legalább 41napot és 16órát kell töltenie. Szóval a 2.szint az minimum 3x ennyi(legalább 4hónap csak,hogy feljuss a 2.szintre). Persze lehet szabadságolni közbe az országot.
3-4 belépés pont arra elég hogy ne hadis fajjal játszon, egész napi folyamatos támadásra meg aztán végképp nem.
Visszakísérés ellen meg igen is tudna tenni ha éppen észre venné, például bontani, hogy ne alulról kapja az ütés vagy beíjazni és megfogni vagy szembe menni stb.. vannak lehetőségek, de ha erre alapozunk hogy 3-4x belépek és mindíg indítok egy támadást és lesz ami lesz akkor akár hullával is játszhat, mert ott fent áll a vakság, tehát a "nem látja, hogy megy felé valaki" szisztéma.
Mint írtam inkább elfel próbálja meg védekező felállásban, utána egy új országgal vagy éppen azzal már el tudja dönteni mi lehet még megfelelő számára mert lehet hogy fél év múlva több ideje lesz stb, vagy akár még ennyi se.
Sponsored Links
Closed Thread


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
magányos farkasok Barracuda Segítség 1 06-03-2013 19:07
Magányos farkas alma Segítség 7 01-06-2008 22:19
Magányos farkas szajonara Segítség 22 08-26-2007 22:30
20.01. Magányos farkasként Ati Hódító Kézikönyv 1 07-12-2007 02:11
Szövetséges vagy magányos farkas? borka Segítség 67 10-20-2006 19:20


All times are GMT +1. The time now is 16:48.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu