Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Általános > Általános beszélgetés Hódítós témákban

Általános beszélgetés Hódítós témákban Hódítós témák, amik máshova nem férnek

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #91  
Old 08-18-2008, 21:12
Stoky(Gárdi) NEXUS Stoky(Gárdi) NEXUS is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Gárdony
Posts: 796
Activity: 2%
Longevity: 98%
Default

Grat a bignak az elsőséghez
pár év kell mire esetleg leszedi őket valaki csak ők tanulva a Pannon "nem is tudom mit mondjak az mnt re" ők sztem nem kötnek mnt ket
szal picit nehezebb a helyzet + ugyebár fedezni se igen lehet
__________________
NewGárdony (#200400)
Reply With Quote
Sponsored Links
  #92  
Old 08-18-2008, 21:26
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Stoky(Gárdi) NEXUS View Post
Grat a bignak az elsőséghez
pár év kell mire esetleg leszedi őket valaki csak ők tanulva a Pannon "nem is tudom mit mondjak az mnt re" ők sztem nem kötnek mnt ket
szal picit nehezebb a helyzet + ugyebár fedezni se igen lehet
egy fanatikus sok sok sok sok mrd-os elit gárdának esélye lehet ellenük (Nem Gárdinak gárdának Gárdinak esélye sincsen :P)
vagy a Big lefordul játékteret adva a fijjataloknak (erre esély mint ködbe szürke szamarat találni )
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Dragi For This Useful Post:
  #93  
Old 08-18-2008, 21:27
Északföld's Avatar
Északföld Északföld is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 607
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

[quote=wand;187281]Na Uraim, azért álljon meg a menet..
A két klán között MNT volt, de meg volt beszélve, hogy bármelyik ha fel akarja mondani egy héttel korábban jelzi.

Innentől kezdve miről is beszélünk???
nem örök barátságot fogadtak, és ezt szentesítették vérszerő.. izé mnt-vel, hanem eleve megbeszélték, hogy oks most legyen ugyan mnt, de előre megbeszélték a felmondás esetén megkívánt időkorlátot is.


1. a biggun már az mnt felmondása előtt megtette a megfelelő piaci lépéseket ahhoz, hogy a igazándiból az mnt felmondásakor már eldőlt ki fogja ezt nyerni.

Hali Wand, téged is látni néha még?? :P

Részben igazad van és részben meg egyáltalán nem. Tény hogy egy MNT kényelmessé teszi az embert, főleg ha nem is akar csatázni. Viszont valahol nincs ám igazad. Ez az oks legyen most MNT..laza 2 évig vagy tovább tartott. Szval ez nem csak az amolyan nah legyen. Nyilvánvaló, hogy Sergék nem is számítottak ilyenre, az is hogy a BIG régóta erre számít és az egész stratégiáját erre építette. Valjuk be 1 hét alatt pötit nehézkes ennyit összehozni, tehát ez már jó régen tervbe volt véve, csak mostanra unták meg az egész napos piacozást.
A másik meg mi lett volna itt a fórumon, ha a BIG éppen üti az """"""ellent""""" , és Sergék meg hipp-hopp MNT fölbont és go 1 hét múlva...akkor Serg nem állt volna meg a lábán az biztos, el lett volna mondva mindenfélének. Aztán meg mikor a TOP1 oda ért ahova szeretett volna, már késő volt. Miután elfoglalták a helyüket közvetlenül Sergék alatt, már nem nagyon volt választás, eleve 500k pontig nem kellett volna őket felengedi, és nincs is baj.
Így olyan időpontot választottak amikor már stratégiailag lehetetlen volt felkészülés, nem véletlenül vették kezükba a megfelelő piacokat. Összeségében jól csinálták, csak én ezt full gerinctelennek tartom, mivel amíg kicsi vagyok kihsználom az MNT-t mikor meg már nagy akkor jól ki***ok azzal aki MNT-t kötött velem. Így nem kötök MNT-t és ha valaki akar beüt, ha meg nem hát nem üt, és ez van fordítva is.
Reply With Quote
  #94  
Old 08-18-2008, 21:27
Stoky(Gárdi) NEXUS Stoky(Gárdi) NEXUS is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Gárdony
Posts: 796
Activity: 2%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
egy fanatikus elit sok sok sok sok mrd-os elit gárdának esélye lehet ellenük (Nem Gárdinak gárdának Gárdinak esélye sincsen :P)
és milyen igaz
__________________
NewGárdony (#200400)
Reply With Quote
  #95  
Old 08-18-2008, 21:28
Dragi's Avatar
Dragi Dragi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,361
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Stoky(Gárdi) NEXUS View Post
és milyen igaz
utállak még írtam hozzá a hsz.-hez hogy mertél máris válaszolni rá
__________________
Claívsolais (3) (#379234)



"Jobban szeretem, ha mindenki utál, mintsem színészkednem kelljen bárki szeretetéért...."

"Sose szakítsd félbe ellenfeled, ha az éppen egy hibát követ el." -Bonaparte Napoleon

Régen a férfinak meg kellett ölnie a sárkányt, hogy elvehesse a szüzet. Ma már nincsenek szüzek, és a sárkányt kell elvenni...
Reply With Quote
  #96  
Old 08-18-2008, 21:33
Stoky(Gárdi) NEXUS Stoky(Gárdi) NEXUS is offline
Member
 
Join Date: Apr 2006
Location: Gárdony
Posts: 796
Activity: 2%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Dragon,Szamár :)) View Post
utállak még írtam hozzá a hsz.-hez hogy mertél máris válaszolni rá
hihi xD
utálj csak , egyel több vagy kevesebb má nemszámít
__________________
NewGárdony (#200400)
Reply With Quote
  #97  
Old 08-18-2008, 21:39
Zounok Zounok is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Location: Szolnok
Posts: 154
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Sziasztok!

Előszőr is gratulálok a Big gun-nak az első helyhez! Már csak 2 év és ők lesznek a legsikeresebb hódítósok

Komolyra fordítva: nem volt hosszú csata, sőt, igazán nem is volt csata,az eredmény pedig várható volt.

A szabályok adta lehetőségeket teljesen kihasználva a Big esélyt sem adott a Pannonak, a végeredmény pedig borítékolható volt sajnos

Azonnal megmagyarázom a sajnos szó jelentését is. Előtte ennyit még, hogy a Big tagjai nagyon ügyesen éltek a lehetőségekkel, hatalmas játéktudásról tanúbizonyságot téve.

A sajnosról: Sajnálom a történteket. Sajnálom, mert azt hiszem emberileg a Pannon és annak vezetője sokkal többet érdemelt volna.
Ami az mnt-t illeti teljesen jogos, hogy nem tarthat örökké. Valamikor valaki fel fogja rúgni. Ez örök szabály. Azonban ennek a módja nem mindegy. Volt szerencsém mindkét vezetővel beszélni még az egy hetes felmondási idő előtt közvetlen. Serg vázolta a helyzetüket,amit teljesen megértettem... A tagjai elkényelmesedtek, naponta 1-2x léptek be, tojtak a piacozásra, ráadásul 2-3 tag külföldön is volt. Ilyen hozzáállással nem lehet harcolni. Reaktor is megkeresett telefonon, elmondta mit akarnak. Őt is megértettem, az örök 2. helyett szerettek volna végre elsők lenni. Idézem szavait: "...egy tiszta korrekt harcot szeretnék..."

Érdemes az elejéről menni végig... A Big harmadakkora mint a Pannon, egy a feltörekvők közül, és kezd fentebb nyomuilni. Itt követte el Serg a legnagyobb hibát, mert mnt-t kötött ahelyett, hogy elfojtott volna mindenféle kísérletet mindenkinek ! Ezzel meg is pecsételte a saját sorsukat. Serget idézve: ..." úgy gondoltam ők is elférnek itt fent...". A Big szépen és ügyesen kihasználta a megfelelő széljárást, és Reaktort ismerve nem kis erőfeszítéseket tehetett a felzárkózásra! Ehhez csak gratulálni lehet! Utána jött a saját alklánjuk beverése! Ez már erkölcsileg szinte minősíthetetlen volt, itt kellett volna Sergnek azonnal bontani az mnt-t, és ütni, amíg még ő az erősebb. Aztán pedig elérkezett az idő, amikor a Big 120%-os aktivitás mellett szemben Sergék 30%-ával szemben megfordultak a viszonyok a piacon.

A számomra itt kezdődik az erkölcsi dilemma. Valaki tiszta játékban szeretne győzni a TOP felett. Tegye. De hogy pont akkor, amikor a TOP-ból szabin van 3 ori, ezek okával tisztában van, mert a másik vezető ezt is elmondja neki !! ??? Miért pont ekkor? Miért nem tud várni akkor már egy kicsit? Reaktor válasza szerint már nem várhat tovább, mert nem tudja az embereit visszatartani. Miért tartotta eddig vissza, ha annyira neki akartak menni a Pannonnak?? Mi nem stimmelt eddig? Természetesen az erőviszonyok ! Amint megfelelőek lettek, azonnal támadni kellett. Ezt nem tartom korrektnek, és azzal takarózni telefonon, hogy nem tudja az embereit már visszatartani. Ehhez képest egyetlen egyszer sem kezdeményezett csatát a Big, ha jól láttam, mindig a Pannon tette ezt. (már amennyi jelentést láttam, elnézést ha tévedek ). A piacot pedig a fair küzdelem jegyében az mnt bontásának bejelentése előtt kiszedem, mert úgy a tuti Hol voltak itt egyenlő feltételek Zoli??? Vagy ilyen szerinted a korrekt küzdelem?
Emiatt mondtam én neked a telefonba is, hogy sosem lesztek a legsikeresebbek, és nem fogtok klánnal ütni. Ahogy lett is. A küzdelem kimenetele nem volt kétséges, de a győzelem igen értéktelen lett pl. az én szememben is, sokkal nagyobb elismerést váltott volna ki mindenkiből, ha rendes harcok során sikerül azt elérnetek! Sergtől annyit kértem, hogy klánütés ne legyen, a Szkarabeusz legnagyobb ütése ( tudod, ami ütésünk, amiben te is benne voltál) maradjon meg, az egy tiszta küzdelem volt két nemes fél részéről ! Nem mintha az én kérésemnek tett volna Serg eleget, de neki is be kellett látnia, hogy így értelmetlen harcolni.

Az első helyetek meg van egyelőre, még kb. 2 év, mire a legsikeresebb hódosok lehettek, hátha addigra ti is elkényelmesedtek egy kicsit, addig is kötnél a klánunkkal mnt-t ? )))

Mindenkinek további jó játékot

Zou

Last edited by Zounok; 08-18-2008 at 22:25..
Reply With Quote
The Following 13 Users Say Thank You to Zounok For This Useful Post:
  #98  
Old 08-18-2008, 21:40
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Északföld View Post
Összeségében jól csinálták, csak én ezt full gerinctelennek tartom, mivel amíg kicsi vagyok kihsználom az MNT-t mikor meg már nagy akkor jól ki***ok azzal aki MNT-t kötött velem. Így nem kötök MNT-t és ha valaki akar beüt, ha meg nem hát nem üt, és ez van fordítva is.
mi van? meg volt beszélve, hogy felmondás esetén 1 hét a felkészülési idő! ha pannon kevésnek tartotta akkor miért így beszélte meg? mondott volna x hónapot és gondolom akkor az van betartva. a felmondásban semmi gerinctelenség nem volt. a megbeszéltek szerint történt.
az igaz, hogy a biggun a felmondáskor már készen állt, de ezt a paicon láthatták volna hetek óta sergék is...

abban egyet értünk , hogy az mnt kötés meg hülyeség egy stratégiai játékban.. pláne két olyan klán közt aki csak egymást támadhatja.. de Monro jól mondta.. 2 évig nyugodtan aludhattak cserébe. ennyi.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to wand For This Useful Post:
  #99  
Old 08-18-2008, 22:02
Arrakis Arrakis is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 630
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
mi van? meg volt beszélve, hogy felmondás esetén 1 hét a felkészülési idő! ha pannon kevésnek tartotta akkor miért így beszélte meg? mondott volna x hónapot és gondolom akkor az van betartva. a felmondásban semmi gerinctelenség nem volt. a megbeszéltek szerint történt.
az igaz, hogy a biggun a felmondáskor már készen állt, de ezt a paicon láthatták volna hetek óta sergék is...

abban egyet értünk , hogy az mnt kötés meg hülyeség egy stratégiai játékban.. pláne két olyan klán közt aki csak egymást támadhatja.. de Monro jól mondta.. 2 évig nyugodtan aludhattak cserébe. ennyi.

Nem vér wand: adott szó.. ami úgy fest smafu volt. Erről ennyit.
Csatlakozom Zouhoz abban, hogy elismerést az én szememben sem így vív ki valaki, sőt.. nem gondoltam, hogy ekkorát tudok csalódni.
Reply With Quote
  #100  
Old 08-18-2008, 22:14
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Arrakis View Post
Nem vér wand: adott szó.. ami úgy fest smafu volt. Erről ennyit.
Arra az adott szó úgy hangzott." ha valaki fel akarja mondani az mnt-t akkor ad 1 hét felkészülési időszakot a másiknak."
ez történt, az adott szó meg volt tartva.
igaz amikor szólt akkor már pannonnak nem volt esélye, mert biggun előre kivette a piacot. innentől kezdve az 1 hét lehetett volna 1 nap is semmit nem változtat..
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to wand For This Useful Post:
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 
Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search
Display Modes

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 12:37.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu