Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 10-29-2009, 17:35
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default Új személyiség a varázslóknak

Nos, ha már személyiségeket találunk ki, akkor íme egy ötlet.

Minden, a másikra ható ártó varázslat 10%-al nagyobb hatásfokú legyen.

Ennyi. Nem bonyolult, nem durva, viszont elkelhet sokszor.

A személyiség nevére nincs ötletem...

Ha valaki keveselné, hozzá lehetne rakni azt is, hogy a magára ható varázslatok pedig 10%-kal nagyobb eséllyel sikerüljenek... (így pl. még A-ban is hasznos lehet, hisz kevesebb varázslót kell tartani, persze, nem első személyiségnek)

Last edited by Dus; 10-29-2009 at 17:41..
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 10-29-2009, 17:49
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Nos, ha már személyiségeket találunk ki, akkor íme egy ötlet.

Minden, a másikra ható ártó varázslat 10%-al nagyobb hatásfokú legyen.

Ennyi. Nem bonyolult, nem durva,
De durva.

Az artokat ne erositsuk mar, ami a legtobb jatekosnak csak a kedvet veszi el es semmi haszonszerzes nincs benne... :P
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #3  
Old 10-29-2009, 17:53
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
De durva.

Az artokat ne erositsuk mar, ami a legtobb jatekosnak csak a kedvet veszi el es semmi haszonszerzes nincs benne... :P
A mészárlásban és a pusztításban sincs haszonszerzés, mégis ott a harcos személyiség. Ráadásul az földelésre és fosztira is ad...
Reply With Quote
  #4  
Old 10-29-2009, 18:00
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Minden, a másikra ható ártó varázslat 10%-al nagyobb hatásfokú legyen.
De ez a vihar és szárazság variknál hogy valósulna meg? 36 kör helyett mondjuk 40 kör lenne?
Mi lenne, ha nem az ártóra, hanem az infószerzőre kapna 10% bónuszt + 10%-kal jobb eséllyel tesz magára varit? Mondjuk nem tudom, hogy ezért megintcsak érdemes lenne-e gondolkodni új személyiségen, de legalább nem a rombolást segítené elő csak
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #5  
Old 10-29-2009, 18:01
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Attól, hogy a személyiségek témát elővettem, még maradjunk meg annál az irányelvnél, hogy csak azért, hogy legyen, ne legyenek személyiségek.

Ha valamit kitalálunk, akkor az legyen egyedi.

Ne arról szóljon 20 új személyiség, hogy az első erre az +1%-ot, a második arra ad +1%-ot, a harmadik pedig amarra ad +1%-ot.

Ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy mindenki kap 20 pontot, és tetszés szerint ossza szét, hogy mit hány százalékkal akar vele növelni. (Ami egyébként nem is biztos, hogy nagy butaság, csak nem fog sehova vinni, mert az elfek a védelemre teszik az egészet, az orkok a támadásra, és nem mozdultunk semerre. )
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #6  
Old 10-29-2009, 18:04
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
De ez a vihar és szárazság variknál hogy valósulna meg? 36 kör helyett mondjuk 40 kör lenne?
Mi lenne, ha nem az ártóra, hanem az infószerzőre kapna 10% bónuszt + 10%-kal jobb eséllyel tesz magára varit? Mondjuk nem tudom, hogy ezért megintcsak érdemes lenne-e gondolkodni új személyiségen, de legalább nem a rombolást segítené elő csak
Igen, közben vihar és szárazság nekem is eszembe jutott. Simán lehetne +10% kör pl. Szerintem... (és persze lefele kerekítve).

Ha infószerzésre kapna, azt hogy gondolod?? Simán 10% erősebbek a varik infószerzésnél?? Ha ez lenne, emellé megkaphatná azt a 10%-os magára ható bónuszt is, de szerintem (vajon miért?!) nekem jobban tetszik az alap ötlet.
Reply With Quote
  #7  
Old 10-29-2009, 18:06
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Attól, hogy a személyiségek témát elővettem, még maradjunk meg annál az irányelvnél, hogy csak azért, hogy legyen, ne legyenek személyiségek.

Ha valamit kitalálunk, akkor az legyen egyedi.

Ne arról szóljon 20 új személyiség, hogy az első erre az +1%-ot, a második arra ad +1%-ot, a harmadik pedig amarra ad +1%-ot.

Ennyi erővel azt is mondhatnánk, hogy mindenki kap 20 pontot, és tetszés szerint ossza szét, hogy mit hány százalékkal akar vele növelni. (Ami egyébként nem is biztos, hogy nagy butaság, csak nem fog sehova vinni, mert az elfek a védelemre teszik az egészet, az orkok a támadásra, és nem mozdultunk semerre. )
Én alapból abból indultam ki, hogy már nem nagyon vannak full varis országok. És nem csak azért mert valami hihetetlen unalmas full variban menni, hanem azért is, mert full varis ori nagyon gyenge más felállásokhoz képest (pl. hadi-vari). Ezért támogatnám 10%-al...
Reply With Quote
  #8  
Old 10-29-2009, 18:09
Alg Alg is offline
Member
 
Join Date: Jun 2009
Location: Törökszentmikós/B.P.-TTNY
Posts: 317
Activity: 0%
Longevity: 81%
Default

Quote:
Originally Posted by Dus View Post
Én alapból abból indultam ki, hogy már nem nagyon vannak full varis országok. És nem csak azért mert valami hihetetlen unalmas full variban menni, hanem azért is, mert full varis ori nagyon gyenge más felállásokhoz képest (pl. hadi-vari). Ezért támogatnám 10%-al...
Akkor már a védelmét kellene támogatni valamivel... semmit nem ér a 10%, ha 2 sereggel bever egy átlagos ork/gnóm
Reply With Quote
  #9  
Old 10-29-2009, 18:13
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Alg View Post
Akkor már a védelmét kellene támogatni valamivel... semmit nem ér a 10%, ha 2 sereggel bever egy átlagos ork/gnóm
Ezzel tamogatod a vedelmet, hiszen a bonusz templomokat at lehet epiteni barakknak/toronynak. Csak nem sokkal.
__________________
Remedy
Reply With Quote
  #10  
Old 10-29-2009, 18:13
Dus Dus is offline
Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 2,382
Activity: 0%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Alg View Post
Akkor már a védelmét kellene támogatni valamivel... semmit nem ér a 10%, ha 2 sereggel bever egy átlagos ork/gnóm
A védelmi személyiséget meg felveszik szépen az elfek, és röhögnek a markukba.

És amúgy is úgy kell kiépíteni az orit, hogy kettőször pont ne férjen be.


//Módosított javaslat//
De lehet pl. a templomok %-os aránya / 2 is a plusz, és akkor minél varisabb valaki, annál több pluszt kap. És mivel a varik alapból lényegesen gyangébbek, ezzel talán lehetne ellensúlyozni. Bár, 40% templomnál azt a 20% bónuszt talán picit sokallom, de igazából nem kéne, mert akkor már tényleg 2* átmennek rajta, onnantól pedig a 20% reálisnak tűnik... (még mindig nem a sikerességet befolyásolja, hanem ha sikerül, akkor ennyivel magasabb a kár)

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Ezzel tamogatod a vedelmet, hiszen a bonusz templomokat at lehet epiteni barakknak/toronynak. Csak nem sokkal.
Ha csak az alapot nézzük, akkor nincs bónusz templom. Nem a varázslók erősebbek, hanem, ha bemegy az ártó, az erősebb X%-al. (a kiegészítés meg nem kell, ha a most írtak lennének)


Atinak:
A templomok területarányosságán alapuló bónusz meg eléggé egyedi (najó, tornyok így működnek, de személyiség nincs ilyen).

Last edited by Dus; 10-29-2009 at 18:28..
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Új személyiség: Kereskedő #2 Ati Megvalósult javaslatok 171 03-24-2010 23:28
Új személyiség: Faltörő Serg Megbeszélések 92 11-07-2009 23:00
Személyiség túladagolás Tsobi Nem hiba 6 07-27-2009 13:34
2 új személyiség! -(0Kristóf0)- Elvetett javaslatok 6 07-31-2007 19:04
Új Személyiség Hmmm... Sati Elvetett javaslatok 260 03-16-2007 08:24


All times are GMT +1. The time now is 19:54.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu