Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #111  
Old 09-26-2007, 11:22
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Quote:
Originally Posted by Hüpike View Post
szerintem teljesen felesleges 1k hekire számolni, mert lenn ált. nem 10k az egység ára, nem 5 mrd egy ilyen fokozás. én speciel kötve hiszem, hogy bárkinek megéri 15-20 mrdot h el ne veszítsen 70 hekit, amit szinte minden szinten vissza lehet ütni.

A-ban épp ezért volt ennyi elfokozás, mert nincs kit ütni, ezért az a föld szinte örökre elveszett volna...arwyl esetében pedig lekerült volna a többi big gunoshoz és további földeket veszíthetett volna el.
Grabi ne értetlenkedj
200hekin miért kéne fokozni 246 hekire??? az ott 2körös!!!
de arányaiban ugyanannyi a területük aránya,
mint egy 20000heki és egy 24600hekis között

csak elöbbinél ez 2k pont, az utobbinál meg 200k... ha bejön a malusz, akkor a rendben hogy nem fognak 200k pontnyit-t fokozni, mert 0-át visznek, de akkor a 200hekis is 0-át visz a 246hekistől. Ezért kell bonyolitani a területes képletet, hogy alul ne legyen vele gond, vagy ezért kell egyéb megoldáson gondolkodni.
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



Sponsored Links
  #112  
Old 09-26-2007, 13:40
Reaktor Reaktor is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 470
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Nagyon vigyázzunk ezzel a területarányossággal.

Buktatói:
1, nyugodtan szétbonthatom magam, hisz a mellettem lévőknél sokkal nagyobb lévén nem kell tartanom. (ha 10% kül 0 hekit eredményez)

2, a mostani A-s listában hatalmas szakadékok vannak. Ha 10% területkülönbségnél nem lehet földet hozni akkor sok listabeli helyen olyan extrém termelőket lehetne csinálni akitől egyénicsatában akkor se tudsz foglalni, ha nincs barakkja.

Persze jön most az a vélemény, hogy akkor le lehet ütni klánnal.
Le lehetne, ha nem a császár tollasodna jobban mint a támadó, de ez egy másik topik témája.

3, ha a foglalás egy bizonyos területkülönbségnél (10-15%) 0 lenne akkor az eredményes szembemenetel is elnehezülne, hisz mire megyek szembe már kisebb vagyok 10-15%-kal.

Wand ötletét, hogy egy ország csak bizonyos körtávot mozdulhasson körönként, nem tartom jónak.
Foglalja el mindenki az értékét.
Máris ki tudnám úgy használni, hogy ellehetetlenítsek vele szembemenetelt.
Kitámadok, majd süllyedek 20 kört.
Jön a körváltás
Süllyedek még 5 kört.
Hogy támadsz vissza Wand? Ha 25 körre vagyok, te meg csak 20 at tudsz mozdulni?

Jön a kv, beütlek, és alám kerülsz 10 körrel.
Fokozok 15 környit.
Hogy kísérsz vissza?

Sehogy, visszafekszik az áldozat aludni, és majd reggel megnézi mekkorát ütöttek rajta.
__________________
Jó Reggelt, jó Mészárlást!
  #113  
Old 09-26-2007, 13:57
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

sztem jó lenne egy olyan szabályozás mint a mostani, csak nem 1k pontonként hanem mondjuk 50heki területkülönbség jelentene 1%-ot...
ez durván 2,3k pontonként 1%
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #114  
Old 09-26-2007, 14:51
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Reaktor View Post
Nagyon vigyázzunk ezzel a területarányossággal.

Buktatói:
1, nyugodtan szétbonthatom magam, hisz a mellettem lévőknél sokkal nagyobb lévén nem kell tartanom. (ha 10% kül 0 hekit eredményez)
az én javalatom szerint ha nullára bont valaki és melléd esik ugyanúgy tudod ütni, max 30%-al csöken a pontja, tehát 70% ok(at) viszel.

Quote:
a mostani A-s listában hatalmas szakadékok vannak. Ha 10% területkülönbségnél nem lehet földet hozni akkor sok listabeli helyen olyan extrém termelőket lehetne csinálni akitől egyénicsatában akkor se tudsz foglalni, ha nincs barakkja.
1. azok a termelők most is ott vannak, pont a ti oriaitok előtt, valahogy mégsem ütik tek őket
2. most se tudsz foglalni, ha nulla barakkja is van, fokoz 500k-t és máris 0-át viszel

Quote:
3, ha a foglalás egy bizonyos területkülönbségnél (10-15%) 0 lenne akkor az eredményes szembemenetel is elnehezülne, hisz mire megyek szembe már kisebb vagyok 10-15%-kal.
ezt én sem támogatom, nem az a cél, hogy még több 0 hekis ütés legyen, hanem, hogy kevesebb, szal szerintem ez eleve felejtős.

Quote:
Wand ötletét, hogy egy ország csak bizonyos körtávot mozdulhasson körönként, nem tartom jónak.
Foglalja el mindenki az értékét.
Máris ki tudnám úgy használni, hogy ellehetetlenítsek vele szembemenetelt.
Kitámadok, majd süllyedek 20 kört.
Jön a körváltás
Süllyedek még 5 kört.
Hogy támadsz vissza Wand? Ha 25 körre vagyok, te meg csak 20 at tudsz mozdulni?
figy Reaktort, azt azért tudod, hogy ez most is pont így működik?
megtámadlak, bármely sűrű mezőnyben úgy, hogy mire észereveszed, hogy 1 körös a sereg, hiába bontasz pont mellém, akkor sem leszel 2 körre.

de ettől még nyitott vagyok, mondj bármilyen jó 5letet az irreális ráállások megszüntetésére, és kézséggel elfogadom.
  #115  
Old 09-26-2007, 15:34
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
figy Reaktort, azt azért tudod, hogy ez most is pont így működik?
megtámadlak, bármely sűrű mezőnyben úgy, hogy mire észereveszed, hogy 1 körös a sereg, hiába bontasz pont mellém, akkor sem leszel 2 körre.

de ettől még nyitott vagyok, mondj bármilyen jó 5letet az irreális ráállások megszüntetésére, és kézséggel elfogadom.
Ez engem erdekelne. Hogy oldod ezt meg ugy, hogy mondjuk vagy 800k pontos, en 820k pontos. alattad levo orszag pedig mondjuk 650k ponton van. A csoportban vannak mondjuk 600an. Mi 31-32edikek vagyunk, a 33. 650k ponton van, a 34. 580Kn. 35. 500Kn.

szamitasaim szerint ekkore te kb 545k pontra tudsz lebontani, ha fullosat bontasz. Kv utan ezzel egyutt 4 helyezessel leszel alattam. Ergo: siman oda tudok bontani. (azert azt tegyuk fel, hogy nem 0ra bontasz, mert akkor pl a sereged se megy be)

Amit te mondasz wand, gondolom arra gondolsz, hogy ugy kibontasz, hogy mar nem a pontkulonbseg, hanem a koztetek levo orszagok szama adjon plussz kort, csak suru mezonyben lehet megcsinalni. Vagy esetleg vmi masrol beszelsz?


ps: atolvasva, a barmely suru mezony nem egyertelmu. Ha ugy gondoltad, hogy barmelyik olyan mezonyben, ami suru, akkor igazad van. Ha ugy, hogy olyan mezonyben, ami barmilyen suru ( ergo: ritka is lehet), akkor meg nem tudom, mire gondolsz.

DE: a 0 hekis utesek nem suru mezonyben tortennek, szerintem.
__________________
Remedy

Last edited by Remedy; 09-26-2007 at 15:37..
  #116  
Old 09-26-2007, 15:52
wand wand is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 1,144
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
ps: atolvasva, a barmely suru mezony nem egyertelmu. Ha ugy gondoltad, hogy barmelyik olyan mezonyben, ami suru, akkor igazad van. Ha ugy, hogy olyan mezonyben, ami barmilyen suru ( ergo: ritka is lehet), akkor meg nem tudom, mire gondolsz.
OFF:
eddig azt hittem azért kb világosan fogalmazok
ha azt írom, hogy sűrű, akkor minden bizonnyal nem arra gondolok, hogy ritka.
ha azt írom valamire, hogy fekete, akkor biztos nem úgy gondolom, hogy fehér.

ON:
Quote:
Amit te mondasz wand, gondolom arra gondolsz, hogy ugy kibontasz, hogy mar nem a pontkulonbseg, hanem a koztetek levo orszagok szama adjon plussz kort, csak suru mezonyben lehet megcsinalni.
igen értelemszerűen erről beszélek, azaz a hódító 80% ban így műxik.
de ettől belátom, hogy ez a része nem jó ötlet.
  #117  
Old 09-26-2007, 18:41
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by wand View Post
az én javalatom szerint ha nullára bont valaki és melléd esik ugyanúgy tudod ütni, max 30%-al csöken a pontja, tehát 70% ok(at) viszel.
Korábban is akartam már mondani, hogy ez jól hangzik
Ahol most a nulla hekis ütések végbemennek ott a 30% is sokat jelent, gondolom.
__________________
A szenvedélyem
  #118  
Old 09-27-2007, 22:41
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Kutyuleee View Post
Grabi ne értetlenkedj
200hekin miért kéne fokozni 246 hekire??? az ott 2körös!!!
de arányaiban ugyanannyi a területük aránya,
mint egy 20000heki és egy 24600hekis között

csak elöbbinél ez 2k pont, az utobbinál meg 200k... ha bejön a malusz, akkor a rendben hogy nem fognak 200k pontnyit-t fokozni, mert 0-át visznek, de akkor a 200hekis is 0-át visz a 246hekistől. Ezért kell bonyolitani a területes képletet, hogy alul ne legyen vele gond, vagy ezért kell egyéb megoldáson gondolkodni.
200 heki és 246 heki között a körtáv 12 kör csak hogy vegyünk egy nagylétszámú csoportot is bele(5W)
  #119  
Old 02-12-2008, 23:54
Kutyuleee's Avatar
Kutyuleee Kutyuleee is offline
Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest
Posts: 2,965
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

Ezzel a témával lesz előre lépés, ha már a megfontolás alatt állok között nyugszik???
__________________
Az élet olyan mint 1 simson, ha nem megy be kell rúgni



  #120  
Old 02-21-2008, 13:18
collateral collateral is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 21
Activity: 0%
Longevity: 94%
Default

kicsit OFF, de a fokozasal kapcsolatos. En nem allok ugy, hogy 100k-t akar bontani, akar fokozni tudjak, viszont duhit, amikor felfokozok 5-6k-t a beutni kivant melle es mivel sokan vannak koztunk, nem leszek hozza ket korre.
Mas meg 100k-t fokoz vagy bont es maris koron belul van.
__________________
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 09:56.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu