Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Általános beszélgetések > Egyéb
Register Stats Members List Today's Posts

Egyéb Minden, ami máshova nem fér

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 09-21-2007, 11:51
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Ha kivonják a 1 forintost meg a 2 forintost akkor nem tudsz 4 Ft-ot a zsebedben hagyni csak 5-öt.Vagy én értettem félre valamit.
Nem. De ez csak könyvelés kérdése. Ha valami 194 Ft-ba kerül, és eladok 10-et, akkor azt lehet úgy is könyvelni, hogy 1 x 10m meg úgy is, hogy 10 x 1.

Ergó:
Ha azt mondom, hgoy eladtam 10-et, és az 1940 Ft, akkor az osztható 5-tel, így nincs mit áttranszportálni.
De ha azt mondom, hogy 1-esével adtam el, akkor a bevételem 1900 Ft. 40-et meg elrakok zsebre.

És a borravaló az van, de ha mondjuk egy cég ad egy másik cégnek csak úgy pénzt, akkor az csúszópénz. Az meg illegális.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #22  
Old 09-21-2007, 11:54
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pax Hungaricum View Post
Nem. De ez csak könyvelés kérdése. Ha valami 194 Ft-ba kerül, és eladok 10-et, akkor azt lehet úgy is könyvelni, hogy 1 x 10m meg úgy is, hogy 10 x 1.

Ergó:
Ha azt mondom, hgoy eladtam 10-et, és az 1940 Ft, akkor az osztható 5-tel, így nincs mit áttranszportálni.
De ha azt mondom, hogy 1-esével adtam el, akkor a bevételem 1900 Ft. 40-et meg elrakok zsebre.

És a borravaló az van, de ha mondjuk egy cég ad egy másik cégnek csak úgy pénzt, akkor az csúszópénz. Az meg illegális.
De ha számlát adsz minden darabról, nem könyvelhetsz mást el... sztem.
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #23  
Old 09-21-2007, 11:54
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 9%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Pax Hungaricum View Post
Nem. De ez csak könyvelés kérdése. Ha valami 194 Ft-ba kerül, és eladok 10-et, akkor azt lehet úgy is könyvelni, hogy 1 x 10m meg úgy is, hogy 10 x 1.

Ergó:
Ha azt mondom, hgoy eladtam 10-et, és az 1940 Ft, akkor az osztható 5-tel, így nincs mit áttranszportálni.
De ha azt mondom, hogy 1-esével adtam el, akkor a bevételem 1900 Ft. 40-et meg elrakok zsebre.

És a borravaló az van, de ha mondjuk egy cég ad egy másik cégnek csak úgy pénzt, akkor az csúszópénz. Az meg illegális.
Te miket nem tudsz
Köszi a választ.
Reply With Quote
  #24  
Old 09-21-2007, 11:54
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Ha a számla vége 190 forint, mert ezek szerint ennyinek kell lennie kp vásárláskor, akkor miért fizetsz ki érte 194 forintot? Ezt most is megteheted, ráírod valamire, hogy 194 forint, és kifizetsz érte 4 milliót. Csakhát ennek nem sok értelme van.

A kereskedőnek annyit kell bevallania, ami a számlán van, aminek egyeznie kell azzal, ami be lett fizetve. Ami ezen felül van, az a "borravaló", ami ma is létezik, és többnyire nem 4 forintokról van szó.
jól mondja

+ ha fiktiv cégek akkor már csalás, és az nem legális... szval megbukott az elméleted..
Csalni ezzel nem lehet, legalábbis ilyen egyszerúen biztos nem

Kérdés 5 Ft felett pedig felfelé kerekítenek v mi lesz, számomra nem tisza?
Egyet értek dárga az előállítása. 1-2 Ft-snak..
Vagy 6-7-8-9 esetébe 5 Ft-ot kell majd fizetnem. ???

Sztem pont sok apró csalás lehet így kiküszöbölni, mer sok kicsi sokra megy és nem szúr szemet elv elleni inztézkedés...

Ati ez befolyásolja a VIP árakat???

A bankkártyáról annyit, h afelé haladunk, csak egy több száz éve működő dolgot elég nehéz 20-30 év alatt átalakítani, nehezen szoknak hozzá az eberek.
Mo-n a bankkártya piacon mondhatni teljes az elérhető lefedetség, de az emberek többsége még mindig nem hasznélja jól a kártyáját!
Automatához mennek vele pénzt levenni, annak ellenére h tudtommal szinte minden bank 2 ingyenes kártyás fizetési lehetőséget biztosít...
__________________
LotR
Reply With Quote
  #25  
Old 09-21-2007, 11:55
J.Ati J.Ati is offline
Senior Member
 
Join Date: Apr 2007
Location: Budapest
Posts: 5,922
Activity: 9%
Longevity: 93%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
De ha számlát adsz minden darabról, nem könyvelhetsz mást el... sztem.
Nye kötözködj
Reply With Quote
  #26  
Old 09-21-2007, 11:56
Cassandra Cassandra is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 2,146
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Attila(: View Post
Nye kötözködj
Én? Soha!
__________________
"Csak keresed magad,
Hogy mire vagy jó?
Csak kérdezed magad,
Hogy mire vagy jó?
Ha a szíved cserben hagy,
Mire vagy jó?
Ha a dühöd elragad,
Mire vagy jó?"
Reply With Quote
  #27  
Old 09-21-2007, 11:57
LotR LotR is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Magyarország; Budapest
Posts: 933
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pax Hungaricum View Post
Nem. De ez csak könyvelés kérdése. Ha valami 194 Ft-ba kerül, és eladok 10-et, akkor azt lehet úgy is könyvelni, hogy 1 x 10m meg úgy is, hogy 10 x 1.

Ergó:
Ha azt mondom, hgoy eladtam 10-et, és az 1940 Ft, akkor az osztható 5-tel, így nincs mit áttranszportálni.
De ha azt mondom, hogy 1-esével adtam el, akkor a bevételem 1900 Ft. 40-et meg elrakok zsebre.

És a borravaló az van, de ha mondjuk egy cég ad egy másik cégnek csak úgy pénzt, akkor az csúszópénz. Az meg illegális.
Az 1940-es példa másik fele érdekelt volna...
Másik van ktsg szla is a világon ahol látszik a db szám h miből mennyid van és mennyit adál el

Átírni most is mindent átlehet
__________________
LotR
Reply With Quote
  #28  
Old 09-21-2007, 12:02
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
De ha számlát adsz minden darabról, nem könyvelhetsz mást el... sztem.
Erről beszélek. Eladok neked 10 cucot, beveszem tőled az 1940 FT-ot, majd én azt mondom, hogy egyesével vitted el.
És számla ilyen formában nem mindig készül.

Pl ha bemész a boltba, és veszel 10 zsemlét, akkor a pénztáros azt beütheti 10x1 darabnak, beveheti tőled az 1940 ft-opt (mert ugye az oszthatő 5-tel) majd a bolt lenyúlja a 40 pénzt. és azt mondja, hogy te 1-esével vetted.

Másik "csalási" módszer:
Ami valójában nem csalás, de mi megszívhatjuk.

Ugye ha valami 194 FT, és te 190-et adsz érte, akkor a kereskedő elbukik 4 FT-ot.
Mit fog csinálni? Felemeli 195 TF-ra. Ki szívja meg? a fogyasztó.
Szóval ha semmi pénzügyi mahinációt nem követnek el, csak minden termék árát amit vásárolsz emgemelik 1-2-3 Ft-tal, akkor az elég gáz lesz. :S
Reply With Quote
  #29  
Old 09-21-2007, 12:04
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
Kérdés 5 Ft felett pedig felfelé kerekítenek v mi lesz, számomra nem tisza?
Egyet értek dárga az előállítása. 1-2 Ft-snak..
Vagy 6-7-8-9 esetébe 5 Ft-ot kell majd fizetnem. ???
Azt írja a cikk, meg a sajtóközlemény, hogy lefele kerekítenek. Tehát ha 1, 2, 3, 4 a vége, akkor nullára hozod le, ha 6, 7, 8, 9 a vége, akkor 5-re.

Quote:
Originally Posted by LotR View Post
Ati ez befolyásolja a VIP árakat???
A VIP ára (SMS esetén) 200 forint + 20% áfa. A 20% az 40 forint, így össszesen ez 240 forint lesz. Mivel nullára végződik, ezért itt nem kell semmi kerekítés. Bankkártyás fizetésnél 400 forint + áfa a 2 darab SMS-nek megfelelő fizetés, ott 80 forint az áfa, összesen 480 forint. Ez is nullára végződik, itt sincs kerekítés. Éves fizetésnél 6240 forint áfával a vége, ez is nullára végződik, itt sincs kerekítés.

De mivel nincs lehetőséged arra, hogy készpénzzel fizess VIP tagságot, ezért nem is érinti ez a VIP tagságot. És mivel nullára végződik a vége minden esetben, egyébként se érintené...
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #30  
Old 09-21-2007, 12:04
Pax Hungaricum
Guest
 
Posts: n/a
Activity: 0%
Longevity: 0%
Default

Quote:
Originally Posted by Cassandra View Post
Én? Soha!
Ezért imádunk kedves h2o.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 00:46.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu