Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Elvetett javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Elvetett javaslatok Könyörtelen leszek, de ami téma egész biztosan nem lesz, azt átmozgatom ebbe a topicba.

 
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 08-05-2006, 20:53
Survivor Survivor is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 89
Activity: 0%
Longevity: 97%
Lightbulb 1A Klánraktár működés és VIP ötletek

Sziasztok, van pár ötletem aztán max. lehurrogtok
Ide most csak a klánraktárral kapcsolatosakat írok.

A klánraktár nagyon jó dolog, csak van egy kis hiányosság, legalábbis, amit a magam részéről annak tartok.
Pl. ki akarok valakit tenni a klánomból, mert fejetlenül akciózik és bajba sodor másokat. Mivel a klánból kirakni nem olyan egyszerű (van egy csomó megkötés), eközben ha a srác berág a klánra, megteheti (persze etikátlan, de miért ne), hogy kivesz mindent a klánraktárból és szépen megszivatja a klánját v. simán lelép az eladott javakból befolyó pénzzel.

1. A javaslatom az lenne, hogy a klánvezér hatalmát megnövelhetnénk annyival, hogy eldöntheti, hogy kinek van a raktárhoz használati joga. Magyarul a vezér meg tudná szabni, hogy az a bizonyos klántag ne tehessen kárt a klán vagyonában.

2. Mi lenne, ha a klánraktárban el lehetne helyezni katonai egységeket is? És akinek szüksége van párezer tolira vagy varira (és van helye is), az ki tudná venni őket. Végülis ugyanaz lenne, mintha a piacról venné, csak nem használna fel hozzá piacbelépőt és akinek van feleslege, sem kellene feltétlenül piacoznia.

3. Jónak tartanám, ha a klántagok láthatnák, hogy mennyi VIP köre van a többi klántagnak, hogy alkalmasint akár küldjenek helyette SMS-t, mert a klánérdek éppen ezt kívánja.

Várom a hozzászólásaitokat, persze lehet hogy nem lesz egyikből sem semmi, de legalább kiadtam magamból
Sponsored Links
  #2  
Old 08-05-2006, 21:51
monro's Avatar
monro monro is offline
Member
 
Join Date: May 2006
Posts: 2,050
Activity: 0%
Longevity: 98%
Default

Quote:
Originally Posted by Survivor
Sziasztok, van pár ötletem aztán max. lehurrogtok


1. A javaslatom az lenne, hogy a klánvezér hatalmát megnövelhetnénk annyival, hogy eldöntheti, hogy kinek van a raktárhoz használati joga. Magyarul a vezér meg tudná szabni, hogy az a bizonyos klántag ne tehessen kárt a klán vagyonában.

2. Mi lenne, ha a klánraktárban el lehetne helyezni katonai egységeket is? És akinek szüksége van párezer tolira vagy varira (és van helye is), az ki tudná venni őket. Végülis ugyanaz lenne, mintha a piacról venné, csak nem használna fel hozzá piacbelépőt és akinek van feleslege, sem kellene feltétlenül piacoznia.

3. Jónak tartanám, ha a klántagok láthatnák, hogy mennyi VIP köre van a többi klántagnak, hogy alkalmasint akár küldjenek helyette SMS-t, mert a klánérdek éppen ezt kívánja.

Várom a hozzászólásaitokat, persze lehet hogy nem lesz egyikből sem semmi, de legalább kiadtam magamból
1. Sajnos ez a probléma akkor a legkomolyabb, ha ki sem akar lépni... Ha minden nap akciózik akkor nem tudod kitenni sem. Lehethogy először ezt kellene megoldani, de talán annak is van létjogosultsága amit te szeretnél. Ezt támogatom.

2. Hát ezt eddig is láthattad ha figyelmes voltál. A szövid főmenüje alatt megjelenik egy rakat reklám ha a gömbjére kattintasz. Sztem ez felesleges tartsa nyilván mindenki vagy magának vagy a szövifórumon stb-stb.

3. Elsőre az ugrott be, hogy a csóróbb klánoknak ez milyen jó lenne, mert ugyi ha abszolut nincs pénze akkor is fullra tudja magát tölteni íjásszal vagy lóval attól függően, hogy támad e vagy védekezik. De aztán az is beugrott, hogy ezzel az erővel ugyanazon 100K íjjal és lóval akár 10 ori is feltud menni ugyanoda és ez már nem jó. Mindenkinek végig kell járnia az utat, termelje meg magának mindenki az egységeket vagy a rávaló pénzt. És ez nem mindegy, hogy 10x 100K vagy csak 1x100. Egyszóval EZT NEM TÁMOGATOM.

Fordítva írtam a 2-3-as pontokat Mindegy csak érthető talán melyik hová való
  #3  
Old 08-05-2006, 22:00
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

1: én a klánvezért nem támogatom, így is elég nehéz ledönteni egy egy alkalmatlan vezért, és ez azért itt már anyagi összeállás is, nem olyan hogy akkor a másik 3 bontja a szövit és összeáll újból, hiszen elveszik a klánraki minimum, ha már ki is veszitek a benne lévő cuccokat. Egyszer a Pékeknél már kijártuk páran azt a tortúrát hogy nem tudtuk leváltani a vezért ezért kiléptünk. sokba került visszeépíteni azt a klánrakit ami megvolt ott, még akkor is, ha nem túl tiszteséges módon, de kivittü magunkal a teljes akkori klánvagyont. Szóval nem a levegőbe beszélek itt.

2: A VIPet el tudja intézni egy rendesebb klán magának, ha meg az illető nem játszik az országával csak a HT viszi az orit, akkor az valahol már régen rossz nem?

3: Monro véleménye és kritikája erről teljesen helyénvaló, nem írom le mégegyszer.

4: Monro, igazán használhatnád a módosítás gombot, vagy a vágólapot, tudod: kivágás, beillesztés
  #4  
Old 08-05-2006, 22:10
Survivor Survivor is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 89
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
2: A VIPet el tudja intézni egy rendesebb klán magának, ha meg az illető nem játszik az országával csak a HT viszi az orit, akkor az valahol már régen rossz nem?
Talán igen, talán nem. De előfordult már mindenkivel szerintem, hogy objektív okok miatt egy ideig nem volt netje. És ha az alatt a 2-3 nap alatt jár le a VIP és az illető mondjuk egy termelő vagy egy tanyafree hadis, akkor abból nagyon nagy baj lehet. Ha látni lehetne, esetleg hogy hogy áll, el lehetne dönteni, hogyan segítsünk rajta.
  #5  
Old 08-05-2006, 22:11
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

telefonlánc? figyelni a fontos eseményeket? klán: szoros együttműködés.
tudom spártainak tűnik, de nekem eddig nem volt ilyenekkel gondom, azért nem tudom átérezni a problémát. ezt gyakorlatilag csak magának csinálja az ember...
  #6  
Old 08-05-2006, 22:17
Survivor Survivor is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 89
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
telefonlánc? figyelni a fontos eseményeket? klán: szoros együttműködés.
tudom spártainak tűnik, de nekem eddig nem volt ilyenekkel gondom, azért nem tudom átérezni a problémát. ezt gyakorlatilag csak magának csinálja az ember...
A fontos események figyeléséből szoktuk mi is kisakkozni. De semmi komoly fejlesztést nem igényelne a dolog.
A telefonlánc meg olyan dolog, hogy szeretjük nagyon a Hódítót, de azért ez mégiscsak egy játék. Nem biztos, hogy éjjel kettőkör örülnék egy olyan hívásnak, hogy Lacikának lejárt a VIP-je. De a napi teendők között szívesen megnézném, ha valamelyik klántagomnak ilyen problémái vannak. De csak érvelni próbálok
  #7  
Old 08-05-2006, 22:21
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

az is megbeszélés kérdése, hogy mikor kit lehet hívni, nem? mindegy, nem kötekszem a véleményem egyértelmű, legfeljebb leszavaznak. nem halok bele ha lesz ilyen menüpont is...
  #8  
Old 08-05-2006, 22:40
Survivor Survivor is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 89
Activity: 0%
Longevity: 97%
Cool

Quote:
Originally Posted by monro
3. Elsőre az ugrott be, hogy a csóróbb klánoknak ez milyen jó lenne, mert ugyi ha abszolut nincs pénze akkor is fullra tudja magát tölteni íjásszal vagy lóval attól függően, hogy támad e vagy védekezik. De aztán az is beugrott, hogy ezzel az erővel ugyanazon 100K íjjal és lóval akár 10 ori is feltud menni ugyanoda és ez már nem jó. Mindenkinek végig kell járnia az utat, termelje meg magának mindenki az egységeket vagy a rávaló pénzt. És ez nem mindegy, hogy 10x 100K vagy csak 1x100. Egyszóval EZT NEM TÁMOGATOM.
Ezt őszintén szólva nem értem. Hogy tudna felmenni vele 10 ori is? Annyi lenne a különbség, hogy nem a piacon vennéd meg, hanem lenne lehetőséged azt is tárolni a klánraktárban vész esetére. Ettől még, ha nincs helyed 100K lovasnak, mert csak 50K fér el a barakkodban, nem vehetsz ki 100K-t, illetve elveszik v. piacra megy, ahogy eddig is. Tudod mit változtatna még ez meg? Az elfek tarthatnák a teljes seregüket a klánraktárban és így még sokkal több kaját tudnának termelni. Hogy ez jó vagy rossz, az nyilván nézőpont kérdése.
  #9  
Old 08-05-2006, 22:50
Senki's Avatar
Senki Senki is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Café of Broken Dreams
Posts: 1,690
Activity: 0%
Longevity: 99%
Arrow

Quote:
Originally Posted by Survivor
Ezt őszintén szólva nem értem. Hogy tudna felmenni vele 10 ori is?
hát pl úgy hogy mindenki full íjas és csak egy szett lovas van megvéve, hiszen mindenki egyedül jön fel pl.... nah ez így hogy fest?
  #10  
Old 08-05-2006, 23:13
Survivor Survivor is offline
Junior Member
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 89
Activity: 0%
Longevity: 97%
Default

Quote:
Originally Posted by Senki
hát pl úgy hogy mindenki full íjas és csak egy szett lovas van megvéve, hiszen mindenki egyedül jön fel pl.... nah ez így hogy fest?
De aki nem elf, az szerinted nekiáll lecserélni az ijászait lovasokra, hogy feljusson? Ha meg igen, azt megteheti a piac bevonásával és ijak eladásával, lovasok vételével. De ott az aktuális árak és a rendelkezésre álló kp-n múlik, hogy ez sikerül-e. Végülis ez tény, hogy tovább színesíti a játékot. Nekem első körben a "seregekkel tőzsdézés" miatt jutott eszembe a dolog, nem is annyira a kölcsönvehető seregek miatt.
Sponsored Links
 


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
uj faj és személyiségek ötletek ide! Csigusz:P Általános beszélgetés Hódítós témákban 116 01-10-2010 13:34
Kényelem - Klánraktár wolfp Megvalósult javaslatok 21 08-04-2006 08:39


All times are GMT +1. The time now is 21:24.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu