Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

View Poll Results: Szeretnéd egy abalakban látni a szövetségeseid oriját, mint a felmért orik esetében?
Igen. 43 78.18%
Nem, jó ez így külön főmenü és tanácsadók oldallal. 12 21.82%
Voters: 55. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #1  
Old 05-13-2006, 18:23
Horváth Ferenc's Avatar
Horváth Ferenc Horváth Ferenc is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default Szövetségesi oldalak

Sziasztok!

Átnyálaztam az eddigi felvetéseket de nem találkoztam még ezzel:

- Régebben volt egy olyan infó a szövetségeseim országáról hogy xy be van lépve/nincs belépve. Nem tudom ezt technikailag hogyan logikázta a rendszer, de úgy tudom nem volt pontos és megbízható (Ati?).
Mi lenne ha csak simán annyit látnék, mikor volt az utolsó akciója? Nem kizárólag támadó akciókra gondolok, hanem bármire (piac, csak nyomott egy tanácsadókat vagy egy főmenüt, bármi aktivitás a játékon belül).

pl: xy utolsó aktivitása xxxx.yy.zz oo:gg

- Macerásnak tartom hogy ha rá akarok nézni egy szövetségesem orijára azt két külön albakban tudom csak megtenni. Lenne -e rá igény, technikailag megoldható -e, hogy egy oldalon lássam a főmenüjét, ill a tanácsadók oldalát (természetesen csak akkor ha ő engedélyezte azt). kb ugyanúgy mint a meggömbözött és felmért orik esetén.

- Ilyen formán feleslegesnek találom a kristálygömbök menüt, hiszen ott van a szövetségesek kristálygömbjei, ahol egyben látom az összeset. Legalábbis nem látom külön értelmét hogy ki melyik gömböt csinálta.

Így elég lenne rákattintanom szövetségesem nevére és már látom is egyben az oriját nem kell még külön nyomkodni és ablakokat váltogatni.


Mi a véleményetek?

Don (aki nem az anarchos és nem az igazi )
Reply With Quote
Sponsored Links
  #2  
Old 05-13-2006, 18:43
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Horváth Ferenc
- Régebben volt egy olyan infó a szövetségeseim országáról hogy xy be van lépve/nincs belépve. Nem tudom ezt technikailag hogyan logikázta a rendszer, de úgy tudom nem volt pontos és megbízható (Ati?).
Mi lenne ha csak simán annyit látnék, mikor volt az utolsó akciója? Nem kizárólag támadó akciókra gondolok, hanem bármire (piac, csak nyomott egy tanácsadókat vagy egy főmenüt, bármi aktivitás a játékon belül).

pl: xy utolsó aktivitása xxxx.yy.zz oo:gg
Valóban nem volt megbízható az utóbbi időben, mivel a játék optimalizálása közben a felesleges modulok törlésre kerültek, ilyen volt az is, ami ezt pontosan nyilvántartotta. Az, hogy lásd, hogy bent van-e a szövetségesed, hatalmas erőforrásokat igényel, és igazából a mai világban teljesen felesleges, hiszen átnézel egy msn ablakra, és látod, hogy fent van-e, vagy sem.

Ezek mellett többen úgy is vélték, hogy a szövetségeseiknek semmi köze ahhoz, hogy mikor van belépve, így ezt kikapcsolhatóvá kéne tenni, ez megintcsak teljesen felesleges. Úgyhogy ez ki lett véve, annyira mininális haszna lenne, hogy ezért igen sok plusz erőforrást nem fogok rááldozni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #3  
Old 05-13-2006, 19:19
Horváth Ferenc's Avatar
Horváth Ferenc Horváth Ferenc is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Értem, végülis ha jól működik a szövi valóban ott az msn/mobil stb.

Nem mondtál ellenvéleményt a másik javaslatról, ezek szerint megfontolandó/megbeszélhető?
Reply With Quote
  #4  
Old 05-16-2006, 11:22
Horváth Ferenc's Avatar
Horváth Ferenc Horváth Ferenc is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Érdeklődés hiányában:

Ati, légyszi helyezd át ezt a topicot a "helyére".

Csak egy ötelt volt mindegy, további jó játékot mindenkinek!
Reply With Quote
  #5  
Old 05-16-2006, 11:40
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Talking

Szerintem nem rossz dolog. Csak egy változót kell eltárolni, amit folyamatosan felülír egy következő adat (dátum).
Nem túl bonyolult, és szerintem nem túl erőforrásigényes modul lenne...
Reply With Quote
  #6  
Old 05-16-2006, 11:44
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Kisbér
szerintem nem túl erőforrásigényes modul lenne...
Ezzel nem tudok egyetérteni, napi másfélmillió felesleges frissítgetés, amikor egy pillantás az msn ablakodra, és máris tudod, hogy fent van-e a szövetségesed, vagy nincs.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #7  
Old 05-16-2006, 11:50
Kisbér Kisbér is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 1,313
Activity: 0%
Longevity: 99%
Question

Quote:
Originally Posted by Ati
Ezzel nem tudok egyetérteni, napi másfélmillió felesleges frissítgetés, amikor egy pillantás az msn ablakodra, és máris tudod, hogy fent van-e a szövetségesed, vagy nincs.
Akkor mondjuk mi lenne, ha ez választható opció lenne. Nyilván van olyan szitu, mikor egy szövi nem tud msn-t használni.
Nekik jó lenne ez a modul.

De tényleg felesleges...

Off: Ati, nem akarsz kiadni egy ilyen statisztikát a hódítóval/queosiaval/cuceritorral kapcsolatban (fajok aránya (mondjuk csoportszinten is), személyiségek aránya, aktív/inaktív országok száma, stb, stb?) Szerintem jó, hasznos és tanulságos lenne!
Reply With Quote
  #8  
Old 05-16-2006, 12:23
Horváth Ferenc's Avatar
Horváth Ferenc Horváth Ferenc is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Őőő,.. itt valami félreértés van, az hogy mikor van bent a szövim valóban erőforrásigényes akárhogy trükközzük az eljárást, leszavazva, nem az a lényeg

A másik javaslat:

Hogy egy oldalon lássam a szövijeim oriját, ne 3 menüt még külön amiből a gömböket feleslegnek tartom, hanem egyből a főmenüjét és a tanácsadók oldalát mint a felmért orik esetében is (nyilván ha engedélyezte nekem hogy lássam). Csak kényelmi funkció és minimális erőforrásigény növekedés, ha egyáltalán mérvadó. Ne 2 ablakba kelljen néznem hogy most mit is épít hogyan is áll, mennyi pénze van, katmorál stbstb.
Reply With Quote
  #9  
Old 05-16-2006, 12:29
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 3%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Horváth Ferenc
egy oldalon lássam a szövijeim oriját, ne 3 menüt még külön amiből a gömböket feleslegnek tartom, hanem egyből a főmenüjét és a tanácsadók oldalát mint a felmért orik esetében is (nyilván ha engedélyezte nekem hogy lássam). Csak kényelmi funkció és minimális erőforrásigény növekedés, ha egyáltalán mérvadó. Ne 2 ablakba kelljen néznem hogy most mit is épít hogyan is áll, mennyi pénze van, katmorál stbstb.
Erre eddig direkt nem mondtam semmit, és most se mondok, lássuk a reakciókat. (Ne arra a felére, amire mondtam, hogy nem lesz mostanság. )
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #10  
Old 05-16-2006, 12:36
Horváth Ferenc's Avatar
Horváth Ferenc Horváth Ferenc is offline
Junior Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 27
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Ahha. Már azt hittem az is leszavazva, de akkor ezek szerint kicsit rosszul fogalmaztam meg az elejét.

A szavazással talán egyértelműbb a dolog és másik is "számszerű" véleményt tudnak alkotni.
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +1. The time now is 18:44.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu