Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megvalósult javaslatok
Register Stats Members List Today's Posts

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #211  
Old 02-21-2008, 16:13
Davalon's Avatar
Davalon Davalon is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Körmend - Szombathely
Posts: 705
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Matador View Post
És akkor lenne,akinek a morálja sohasem csökkenne?
Miért, a jelenlegi morálnövelők ellenében soha nem esik a morál? Mindenesetre nem akarom elvinni a témát ebbe az irányba, ötlet volt.
Reply With Quote
Sponsored Links
  #212  
Old 02-21-2008, 16:21
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Biztos vagyok benne, hogy rengetegen lennének, ahogy most is rengetegen indítanak azzal, hogy több hónapig tekercset írnak, és semmi mást nem csinálnak. Akkor ha fordulás előtt lehetősége van rá, miért ne töltené fel a keretét?

Nagyon rossz ötletnek tartom, hogy valaki 200 hektáron 4,2 milliárd kp-vel induljon.
Akkor jöjjön a korlátozás, miszerint 5-dik szinten max 1 mrd használható fel a segélykeretből, és mindjárt nincs akkora probléma. Még mindig sokkal humánusabb, mint A-ban arra kényszeríteni a játékosokat, hogy a temérdek veszteség árán felhalmozott vésztartalékot céljának nem megfelelően szórják el a levegőbe, vagy elveszítik. Így értelmetlennek látom az egész bővítési lehetőséget.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #213  
Old 02-21-2008, 16:43
Valezius Valezius is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2006
Location: Veresegyház
Posts: 3,662
Activity: 0%
Longevity: 95%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Akkor jöjjön a korlátozás, miszerint 5-dik szinten max 1 mrd használható fel a segélykeretből, és mindjárt nincs akkora probléma. Még mindig sokkal humánusabb, mint A-ban arra kényszeríteni a játékosokat, hogy a temérdek veszteség árán felhalmozott vésztartalékot céljának nem megfelelően szórják el a levegőbe, vagy elveszítik. Így értelmetlennek látom az egész bővítési lehetőséget.
Miért most mi a fene van? Lefordulsz és nem vihetsz magaddal semmit, miért kéne ezen változtatni?
__________________
A szenvedélyem
Reply With Quote
  #214  
Old 02-21-2008, 17:05
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Valezius View Post
Miért most mi a fene van? Lefordulsz és nem vihetsz magaddal semmit, miért kéne ezen változtatni?
A segélyt most is hozod magaddal. Amiről Ati beszél, hogy rohadt drágán tehess be ugyan a segélybe, továbbra se újrázható vagyon, de nem is hozhatod le.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #215  
Old 02-21-2008, 17:07
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
A segélyt most is hozod magaddal. Amiről Ati beszél, hogy rohadt drágán tehess be ugyan a segélybe, továbbra se újrázható vagyon, de nem is hozhatod le.
Azt a logikát követve, hogy előzőleg összeszedett pénzt lehessen lehozni, miért 200 hektáron indul az 5. szinten az ország? Miért nem 25.000 hektárral fordul le, amit addig összeszedett?

Remélem elég látványos hasonlatot sikerült találni.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #216  
Old 02-21-2008, 17:09
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Azt a logikát követve, hogy előzőleg összeszedett pénzt lehessen lehozni, miért 200 hektáron indul az 5. szinten az ország? Miért nem 25.000 hektárral fordul le, amit addig összeszedett?

Remélem elég látványos hasonlatot sikerült találni.

Szerintem akkor felesleges bolygatni ezt a segélytémát. Maradjon ahogy eddig volt
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #217  
Old 02-21-2008, 17:11
Ati Ati is offline
Administrator
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 25,197
Activity: 2%
Longevity: 100%
Default

Quote:
Originally Posted by Synkel View Post
Szerintem akkor felesleges bolygatni ezt a segélytémát. Maradjon ahogy eddig volt
Igazából nem értem, hogy miért lesz szerinted nagyobb szükséged több pénzre a kezdő szinten, mint a legfelsőn.
__________________
Hódító * Queosia
Reply With Quote
  #218  
Old 02-21-2008, 17:20
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Ati View Post
Igazából nem értem, hogy miért lesz szerinted nagyobb szükséged több pénzre a kezdő szinten, mint a legfelsőn.

Szerintem nem lesz rá nagyobb szükségem. Szerintem eleve nem gyűjteném tele magam pénzzel a segélykeretben, mert annyira azért nem gazdaságos, viszont ha már gyűjthetek vésztartalékképzés címszóval, akkor szeretném ha megmarad amit gyűjtök. És szerintem nem szedném ki 5-dik szinten a pénzt a segélyemből csak mert épp tanyafree orit akarok, és másból nem tudom finanszírozni az etetést...

Azt azért lásd be, hogy drága dolog ez a segélyképzés. A ráfordított pénz 90%-a elvész. Ha már összekuporgattam tegyük fel 1 mrd-t ( aki kevesli gondoljon bele, mennyi idő alatt fog 10 mrd kp-t erre használni) ne kelljen elvesztegetnem A-ban lefordulás előtt, amikor már végképp nincs ott pénzre szükségem.

És ha már itt tartunk, egy kérdés: Szerinted ilyen feltételek mellett mi értelme lenne egyáltalán a jelenlegi helyzet megbonyolításának? Mert gyakorlati haszna továbbra se lenne egy centivel se több mint most.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
  #219  
Old 02-22-2008, 08:48
[HTPA]GeeForce's Avatar
[HTPA]GeeForce [HTPA]GeeForce is offline
Senior Member
 
Join Date: Oct 2007
Location: Csonka-Magyarország
Posts: 4,643
Activity: 0%
Longevity: 90%
Default

Synk, volt erre is ötlet, hogy 5. szintre az alap (magától növekedő) segélykeret mellett pluszban annyiszor 100 millát hozhass le, ahány szemed van.

Ha össezbugázol A-ban a jelenlegi rendszerben 500 millát, és lefordulsz, akkor az megmarad most is.
Nyilván ha lefordulsz, lesz +1 szemed.
Tehát első fordulásnál 2 szemed lesz, tehát +200 millát hozzákuporgathatsz.

magyarul indulhatsz 700 millával.

Tehát nem veszik el az egész. Mivel ha ez a szabály, akkor nyilván 200 millánál többet nem fogsz eltenni tartalékba, ha 1 szemes vagy. És tessék, nem veszik el semmi, de nem is tudsz milliárdokkal rohangálni odalent.

De erre senki nem reagált semmit. Még azt sem, hogy "fújdeszarötlet, hagyjukmárezt..". Mert akkor legalább tudni lehet, hogy rossz, és mást kell kitalálni.
Mond azt, hogy ez szerinted jó ötlet, és támogatod.
Vagy mond azt, hogy szerinted nem jó, nem támogatod, de támogatnál mást, ha más lenne a javaslat.
__________________
ஜ۩۞۩ஜ 
~~~ SHUT UP AND ENJOY THE HARDCORE ~~~
ஜ۩۞۩ஜ 
Reply With Quote
  #220  
Old 02-22-2008, 09:39
Synkel Synkel is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 3,191
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by [HTPA]GeeForce View Post
Synk, volt erre is ötlet, hogy 5. szintre az alap (magától növekedő) segélykeret mellett pluszban annyiszor 100 millát hozhass le, ahány szemed van.

Ha össezbugázol A-ban a jelenlegi rendszerben 500 millát, és lefordulsz, akkor az megmarad most is.
Nyilván ha lefordulsz, lesz +1 szemed.
Tehát első fordulásnál 2 szemed lesz, tehát +200 millát hozzákuporgathatsz.

magyarul indulhatsz 700 millával.

Tehát nem veszik el az egész. Mivel ha ez a szabály, akkor nyilván 200 millánál többet nem fogsz eltenni tartalékba, ha 1 szemes vagy. És tessék, nem veszik el semmi, de nem is tudsz milliárdokkal rohangálni odalent.

De erre senki nem reagált semmit. Még azt sem, hogy "fújdeszarötlet, hagyjukmárezt..". Mert akkor legalább tudni lehet, hogy rossz, és mást kell kitalálni.
Mond azt, hogy ez szerinted jó ötlet, és támogatod.
Vagy mond azt, hogy szerinted nem jó, nem támogatod, de támogatnál mást, ha más lenne a javaslat.

Én szinte bármilyen korlátozást támogatok 5-dik szintre ha cserébe nem vész el a gyűjtött vésztartalékom. Akár ennél drasztikusabbat is. Ha viszont elvész, semmi értelmét nem látom a változtatásnak.
__________________
"Véres kardot hoztam
Őseink véres kardját"
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Mennyi pénzt véd 34 bank 13 millió esetén? bazso Általános beszélgetés Hódítós témákban 44 11-10-2007 22:47


All times are GMT +1. The time now is 18:41.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu