Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #21  
Old 08-01-2011, 22:52
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Régebben volt egy javaslat, a 'Tegyük színezhetővé a pontlistát' tartalommal, kb oda tudom sorolni ezt is.

Nekem egyébként ha sok időm van vacakolni, szépen excelbe ki szoktam másolni a pontlistát és pirostól zöldig bejelölöm melyiket támadnám első körben, kit csak később, stb.

Más ezek szerint mnt-s szöviket jelölgetne kedvére.

A téma egyébként az elvetettek között van, de ki tudja a mai modern időkben.. jut eszembe ez pont egy olyan terület, ami grafikai, stratégiát nem befolyásol, mégis jól el lehetne szöszölni vele kv-k között.
__________________

Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Princ For This Useful Post:
Sponsored Links
  #22  
Old 08-01-2011, 23:03
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Régebben volt egy javaslat, a 'Tegyük színezhetővé a pontlistát' tartalommal, kb oda tudom sorolni ezt is.

Nekem egyébként ha sok időm van vacakolni, szépen excelbe ki szoktam másolni a pontlistát és pirostól zöldig bejelölöm melyiket támadnám első körben, kit csak később, stb.

Más ezek szerint mnt-s szöviket jelölgetne kedvére.

A téma egyébként az elvetettek között van, de ki tudja a mai modern időkben.. jut eszembe ez pont egy olyan terület, ami grafikai, stratégiát nem befolyásol, mégis jól el lehetne szöszölni vele kv-k között.
Én színtévesztő vagyok, nem igazán örülnék egy palettás pontoknak.
Aki arra lusta, hogy kigyűjtse a millió szürkéje közül, ki kinek a kije, az mi a francnak játszik egy stratégiai játékban?
Menjen farmozni, ott rengeteg színes növény lehet termeszteni és még trágyázhat is...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Pool For This Useful Post:
  #23  
Old 08-02-2011, 09:33
Rotcsa Rotcsa is offline
Member
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 356
Activity: 0%
Longevity: 83%
Default

Én azt mondom,mivel az MNT-s országokról szerzett információ birtoklása az egyezmény miatt semmilyen negatív hatással nincs a leinfozott országra ezért az, hogy kiknek a szövije vagy esetleg már nem az , had legyen egy megtudható dolog.
Csak annyit tudnának egymásról a szerződött felek, hogy melyek azok az országok, amelyeknek MNT-jük van és szöviben is vannak, valamint h melyik szövi is ez.
PL: Adott szövetség tagjai mint "A1", "A2", "A3" és "A4"
Adott másik szövetség tagjai "B1","B2","B3","B4"

Mindenki leszerződött mindenkivel kölcsönösen.
Ha! a fenti eset áll elő, csak akkor lenne jelölve a szövetség.
Azaz amint A1 elküldi B1-nek és B2-nek is és meg is köttetik, akkor már azonos színben látná B1-et és B2-t,mivel mind a kettővel megköttetett az MNT valamint még szövik is, viszont B3-ról és B4-ről még semmit sem tudna.

Példának okárért B3 kilép a B-szöviből, de MNT-je van az össszes A-val.
Ekkor az A-sok csak azt látják, hogy B3 már nem tagja a B-nek, de azt, hogy más szöviben van-e és hogy melyik ez a szövi, nem tudhatnák.

Másik eset:
A1-nek és A2-nek is vannak MNT-i.
Szeretnék megkötni azokkal az országokkal, ami nekik nincs meg, de a másiknak megvan. Erre kéne egy szűrő, hogy megmutassa melyek azok az orik, amik nincsenek a közös halmazban, hogy könnyebb legyen ezt megtenni.
__________________
"Érezd mikor vagy gyenge, tudd mikor vagy penge,ha valamiért küzdeni kell, magaddal szállj szembe!"
Ex-országaim:
Rotziel The Soul Reaver (#504659)[2/B]Ha megtámadsz sikítok (#528766)[2/B],Pozitron[5/Q]
Reply With Quote
  #24  
Old 08-02-2011, 09:46
Merengő Merengő is offline
Member
 
Join Date: Aug 2007
Location: Komárom
Posts: 1,545
Activity: 0%
Longevity: 91%
Default

Rotcsa szerinted ez tényleg olyan égető probléma? ebbe teljesen felesleges lenne belenyúlni. nagyobbnál nagyobb hülyeségeket olvasok tőled átgondolod te amiket írsz? ha te változtathatnál a játékba valamin erre pazarolnád az erőforrásokat? egy kidolgozott ötlet sem volt a javaslatodba.
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to Merengő For This Useful Post:
  #25  
Old 08-02-2011, 12:03
Tsobi's Avatar
Tsobi Tsobi is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2007
Location: Budapest, XV. kerület
Posts: 5,633
Activity: 15%
Longevity: 94%
Default

Mi lenne, ha eltörölnénk az MNT intézményét? Csak a gond van vele.

Mellesleg nem tudom milyen kényelmetlenséget és bonyadalmat okoz az, ha a szövifórumra (vagy skype, MSN, etc..) mindenki bemásolja az MNT listáját, aztán a szövik szürkéit mindenki egyoldalúra bejelöli magának. A játék célja tényleg nem az, hogy minél kevesebb embert támadjunk.. ha valaki nem jelezte, hogy ezzel és ezzel vagyok, őket se támadjátok, akkor így járt (mellesleg a félreértéseket könnyedén el lehet kerülni azzal, hogy minden célpontot felmértek, így kiderítvén, hogy védett személyről van-e szó).
__________________



A nemzetvédő katona, a nemzettartó paraszt, a nemzetépítő munkás, a nemzetvezető értelmiségi, a nemzetmegtartó nő és a nemzet halhatatlanságának záloga, a magyar ifjúság hitvallása:
Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!


„Extra Hungariam non est vita ; si est vita, non est vita.”



Last edited by Tsobi; 08-02-2011 at 12:23..
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Tsobi For This Useful Post:
  #26  
Old 08-02-2011, 13:09
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Tsobi View Post
Mi lenne, ha eltörölnénk az MNT intézményét? Csak a gond van vele.

Mellesleg nem tudom milyen kényelmetlenséget és bonyadalmat okoz az, ha a szövifórumra (vagy skype, MSN, etc..) mindenki bemásolja az MNT listáját, aztán a szövik szürkéit mindenki egyoldalúra bejelöli magának. A játék célja tényleg nem az, hogy minél kevesebb embert támadjunk.. ha valaki nem jelezte, hogy ezzel és ezzel vagyok, őket se támadjátok, akkor így járt (mellesleg a félreértéseket könnyedén el lehet kerülni azzal, hogy minden célpontot felmértek, így kiderítvén, hogy védett személyről van-e szó).
Jó ötlet, támogatom.
Akit nem támadok semmilyen körülmények között, azokkal az mnt is felesleges...
Reply With Quote
  #27  
Old 08-02-2011, 14:20
bandes bandes is offline
Junior Member
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 30
Activity: 0%
Longevity: 89%
Default

Quote:
Originally Posted by Rotcsa View Post
Példának okárért B3 kilép a B-szöviből, de MNT-je van az össszes A-val.
Ekkor az A-sok csak azt látják, hogy B3 már nem tagja a B-nek, de azt, hogy más szöviben van-e és hogy melyik ez a szövi, nem tudhatnák.
Én még mindig nem értem, hogy miért kaphatna ilyen plussz értékes információt az aki mnt-s az adott országgal? (Jelen esetben B3al) Másoknak ehhez kocsmákat kell építeni, tolvajokat képezni, és készültséget használni...
Reply With Quote
The Following User Says Thank You to bandes For This Useful Post:
  #28  
Old 08-02-2011, 22:27
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Aki arra lusta, hogy kigyűjtse a millió szürkéje közül, ki kinek a kije, az mi a francnak játszik egy stratégiai játékban?
Hm? Én nem erről beszéltem. Ha ilyen kapacitásod van hogy minden második hsz-t megírsz a fórumon, picivel több erővel azt is nézhetnéd mire reagálsz.
__________________

Reply With Quote
  #29  
Old 08-02-2011, 22:28
Pool's Avatar
Pool Pool is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Sényő
Posts: 5,255
Activity: 8%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Princ View Post
Hm? Én nem erről beszéltem. Ha ilyen kapacitásod van hogy minden második hsz-t megírsz a fórumon, picivel több erővel azt is nézhetnéd mire reagálsz.
Az alapötletre utaltam kötözködő jános...
értsd is, ne csak olvasd....
Reply With Quote
  #30  
Old 08-02-2011, 22:33
Princ's Avatar
Princ Princ is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Location: Budapest
Posts: 1,087
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Pool View Post
Az alapötletre utaltam kötözködő jános...
értsd is, ne csak olvasd....
Én meg másról beszéltem. Szóval?
__________________

Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
Klánbalépések csökkentése, klánütések könnyebbé tétele Remedy Megvalósult javaslatok 519 03-18-2008 17:20
Erőd avagy támadók játszhatóvá tétele Valezius Elvetett javaslatok 0 07-29-2007 14:59
A klánsorszám kattinthatóvá tétele Hunor a sirály Megvalósult javaslatok 10 04-22-2007 13:03


All times are GMT +1. The time now is 09:30.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu