Hódító / Queosia forum
Hódító / Queosia forum
http://queosia.com
http://hodito.hu

Go Back   Hódító / Queosia forum > Hódító / Queosia forum > Hódító > Fejlesztés > Megbeszélések
Register Stats Members List Today's Posts

Megbeszélések Itt lehet felvetni a javaslatokat, gondolatokat

Reply
 
Thread Tools Search this Thread Display Modes
  #11  
Old 10-29-2009, 15:40
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Tudom sokan lehurrognak majd,de talán nem látják a fától az erdőt.
A felfedezés szigorítása óta magasabb hektárokon alig van csata mert féltik a földet amit nem egyszerű pótolni,viszont a kevesebb csata a játékélmény rovására megy.
Kíváncsi vagyok hogy mások hogyan látják...
Anélkül, hogy megkérdőjelezném az ok jogosságát, amiért felvetetted, szerintem lenne egy negatív hozadéka ennek, ami nem biztos, hogy jó tenne a A-nak hosszabb távon (Kb amit Reaktor Zoli írt)
Ha könnyítjük a fedezést, még a mostaninál is könnyebb lesz elfekkel felkúszni. Nyár eleje óta ahogy láttam 600 hekivel emelkedett minimum a top30% határa A-ban. Ha még könnyebb lesz fedezni, még durvábban nő a top30% határa, és még több elf lesz a top30ban, mert ha fedezek, akkor már elffel fedezek. Ha még több elf lesz, az még kevesebb háborút jelent, szerintem. Szóval röviden, hosszú távon inkább még erősebb mocsárosodást jelentene, minthogy több háborút.
Érdekes azonban, ha a fedezés könnyítése mellett mondjuk megjelenne az általad javasolt faltörő személyiség, mert akkor viszont a fedezgetők nem lennének üthetetlenek. Nem tudom, hogy a két javaslat egyszerre bevezetése mondjuk végül is merre húzná el a csopit
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
Sponsored Links
  #12  
Old 10-29-2009, 15:42
Remedy Remedy is offline
Senior Member
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 5,907
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Von View Post
Érdekes azonban, ha a fedezés könnyítése mellett mondjuk megjelenne az általad javasolt faltörő személyiség, mert akkor viszont a fedezgetők nem lennének üthetetlenek. Nem tudom, hogy a két javaslat egyszerre bevezetése mondjuk végül is merre húzná el a csopit
Most sem uthetetlen senki....
__________________
Remedy
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Remedy For This Useful Post:
  #13  
Old 10-29-2009, 16:03
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Remedy View Post
Most sem uthetetlen senki....
De ha mondjuk a könnyű fedezés miatt a top30% előtt és után egy jó nagy zónában minden ország elf lesz? Azok egymást nem bírják ütni. Orkon kívül mással nem nagyon lehet elfet beütni (kivéve, ha gyík nyilván). 30/30as elfet röhögve lehet tartani a top30 határánál fentebb is még úgy, hogy tele lehet íjjal, nem kell kitennie. 30/30as elfeket nem tudom, hogy egyáltalán be lehet-e ütni klánban, ha nem mindenki ork (nem számoltam rá, de csak orkokkal is biztosan piszok nehéz lehet, ha lehet). Ezek már súrolják az üthetetlenség határát, és a könnyű fedezéssel még a mostaninál is több ilyen lenne.
Értem én, hogy nincs olyan, hogy üthetetlen, de maga az irány itt a lényeg, amerre vinne ez. Miért szenvedjen valaki hadissal A-ban, ha az olcsó fedezés miatt mondjuk alig kerül több pénzbe elffel feljutni?
Most még sokkal több pénzbe kerül elffel befedezni, mint végigütni mindenkit, de ha a fedezgetés olcsósodik, akkor ki fog hadizni 20X annyi időráfordítással? Inkább fedez kicsit drágábban, úgy, hogy alig kell figyelni...
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #14  
Old 10-29-2009, 16:19
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Lényeg a lényeg, szerintem Serg által felvetett problémára a fedezés átlalános könnyítése olyan megoldást ad, ami lehet, hogy fenn a csopi tetején segítene a játékélmény fokozásában, de szerintem lentebb cserébe nagymértékben csökkentené.
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #15  
Old 10-29-2009, 18:09
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Emlékeim szerint pont a felfedezés szigorítása óta vannak ezek a bunkerklánok,de lehet tévedek
Az én emlékeim szerint a kötelező A-s ország óta vannak ezek a bunkerklánok.

Szerintem sem a fedezést kellene könnyíteni, hanem a leforduláshoz szükséges A-s követelményeken lehetne egy picit változtatni.
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
The Following 2 Users Say Thank You to Xeper For This Useful Post:
  #16  
Old 10-29-2009, 18:17
Von's Avatar
Von Von is offline
Member
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 1,223
Activity: 0%
Longevity: 85%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Az én emlékeim szerint a kötelező A-s ország óta vannak ezek a bunkerklánok.

Szerintem sem a fedezést kellene könnyíteni, hanem a leforduláshoz szükséges A-s követelményeken lehetne egy picit változtatni.
Akkor az viszont már mehet ide kb, ha jól értelmezem Alg felvetését

http://forum.hodito.hu/showthread.ph...939#post226939
__________________
Vonetikusan fon
---------------
[SZK] Jetilábnyom (#553158) [1/A]
Raining Blood (2) (#562319) [3/G] [SZ]
Reign In Blood (2) (#592837) [5/W] [SZ]

www.unimarket.hu
Reply With Quote
  #17  
Old 10-29-2009, 18:25
Serg Serg is offline
Member
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 916
Activity: 2%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Xeper View Post
Az én emlékeim szerint a kötelező A-s ország óta vannak ezek a bunkerklánok.

Szerintem sem a fedezést kellene könnyíteni, hanem a leforduláshoz szükséges A-s követelményeken lehetne egy picit változtatni.
Amikor a kötelező A-s országot bevették simán lehetett klánban ütni és még később is,az igazi bunkerklánok akkor jelentek meg amikor te már nem játszottál az A ban
Reply With Quote
  #18  
Old 10-29-2009, 18:34
Xeper Xeper is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Pécs/Bp
Posts: 2,240
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Amikor a kötelező A-s országot bevették simán lehetett klánban ütni és még később is,az igazi bunkerklánok akkor jelentek meg amikor te már nem játszottál az A ban
Viszont ezek szerint nem sok közük van a fedezés módosításához, ugyanis az még régebben volt...
__________________
"A tanult szerencsét hívják tudásnak"
Eben a mondatba három hiba van.
Reply With Quote
  #19  
Old 02-27-2010, 21:57
none none is offline
Member
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 1,135
Activity: 0%
Longevity: 87%
Default

Quote:
Originally Posted by Serg View Post
Tudom sokan lehurrognak majd,de talán nem látják a fától az erdőt.
A felfedezés szigorítása óta magasabb hektárokon alig van csata mert féltik a földet amit nem egyszerű pótolni,viszont a kevesebb csata a játékélmény rovására megy.
Kíváncsi vagyok hogy mások hogyan látják...
na mégegyszer, mert elsőre kifagytam a fele hsz beírásánál
ez a téma eléggé elhalt pedig szerintem nagy a realitása..
ezért felvetek néhány általam hirtelen felvetődő javaslatot..
mivel jelenleg a fedezés több csoportra van bonta, mégpedig 0-1500 heki között négyzetes, 1500-3000 heki között 225 kati/heki 3000 heki felett 1,6os kitevő.. ezért:
1,6os kitevő helyett 4. csoprot 1,5ös kitevővel (3-10k között maradna 1,6 mivel egyeseknek nem tetszik a fedezgetős elfek fedezésének könnyítése (de ez se kötelező ez csak lehetőség ezekre az emberekre való tekintettel..))
szóval első ötletem 1,6os kitevő helyett 1,5ös kitevő (vagy megegyezés, kellő utána számolás szerint 1-3-1,5 között egy szám)
második ötletem.. egy fix arány meghatározása.. pl 25% házzal az adott hekin 20 körönként 10%ot képezve 40 nap alatt lehessen 10%ot fedezni (a számok hasraütés szerűek az elv a lényeg..)
__________________
same old song..
Reply With Quote
  #20  
Old 02-28-2010, 15:16
Iron's Avatar
Iron Iron is offline
Member
 
Join Date: Jan 2006
Location: Budapest
Posts: 686
Activity: 0%
Longevity: 99%
Default

Üdv! Olvasgatva, mind Reaktornak, mind Sergnek igazat kell adnom, de talán Serg felé mozdul a "mérleg-nyelvem"

Amit írt, hogy 2.5 év mire visszafedezi az elbukott hekit az adott ori az elég meggyőző és lehet elég sok orinak elmenne a kedve, hogy ismét visszafedezze az elbukott területet. Én is enyhíteném a mostani fedezést, mert brutális katonamennyiség kell hozzá, és lehetséges hogy az elfek is inkább játszani fognak mert veszteni valójuk igazából kevesebb lesz mint most, mert könnyebben visszatudnak fedezni ha nem jön össze a tany taktikájuk. Aki meg fentebb van az már azért van ott mert itt akar maradni és játszani.
__________________
***Pékek*** (#4247)1/A klán
Arcodba lépek! (2) (#363027) 1/A
Járvány (#321676) 3/G
Iron (#486000) 2/B
Reply With Quote
Sponsored Links
Reply


Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)
 

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump

Similar Threads
Thread Thread Starter Forum Replies Last Post
felfedezés Liza itt is... Segítség 4 01-27-2008 16:00
Román 1/A könnyítése ErdelyMagyaria Általános beszélgetés Hódítós témákban 26 12-07-2007 11:33
Román 1/A könnyítése Robin Általános beszélgetés Hódítós témákban 7 07-25-2007 18:16
17. Felfedezés Ati Hódító Kézikönyv 3 07-11-2007 17:11
Üzenetküldés apró könnyítése Artúr Elvetett javaslatok 23 09-11-2006 05:54


All times are GMT +1. The time now is 10:07.


Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Design partly based on Hódító's design by Grafinet Team Kft.

Contents and games copyright (c) 1999-2020 - Queosia, Hódító

Partnerek: Játékok, civ.hu